Завантаження...

hero

Як перевезти велосипед поїздом?

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд
Категорії

Під час поїздки мандрівники можуть перевозити розібрані та упаковані велосипеди у внутрішніх пасажирських поїздах України. При цьому кожен пасажир може перевозити лише один велосипед за рахунок норми ручної поклажі. Важливо, щоб розміри велосипеда відповідали вимогам параметрів ручної поклажі, тобто його вага не повинна перевищувати 36 кг, а габарити не мають перевищувати 200 см (висота, ширина, довжина). Такі обмеження надають комфорт і безпеку пасажирів під час перевезення велосипедів. Транспортування велосипедів здійснюється у розібраному або упакованому вигляді. Вони можуть знаходитися лише на місцях, призначених для перевезення ручної поклажі.

Згідно з правилами Укрзалізниці, велосипед у складеному вигляді (на ходу) повинен перевозитися як надлишок ручної поклажі у купейному та плацкартному вагоні, за умови наявності такої можливості. В кожному вагоні допускається перевезення не більше одного велосипеда, який повинен бути у складеному стані. Також передбачені спеціально обладнані місця для розміщення велосипедів, якщо вони є в пасажирському поїзді. Це забезпечує зручність і безпеку подорожуючих людей, а також захищає велосипеди від пошкоджень під час поїздки.

Перевезення велосипедів у плацкартних та купейних вагонах нічних швидкісних та пасажирських поїздах повинно здійснюватися у розібраному вигляді, за умови, що велосипед може вільно поміститися на місцях, передбачених для перевезення ручної кладі.

У вагонах регіонального сполучення, де є спеціально відведені місця для розміщення велосипедів, їх перевезення здійснюється за додаткову оплату, еквівалентну вартості 20 кг багажу. Ця оплата оформляється багажною квитанцією (ЛУ-12), яка видається пасажиру разом з квитком. Важливо зазначити, що пасажир самостійно несе відповідальність за збереження свого велосипеда під час перевезення. Тому рекомендується прийняти всі необхідні заходи для захисту велосипеда від пошкоджень або крадіжки під час поїздки.

Увага!

У поїздах категорії "Інтерсіті", "Інтерсіті+" заборонено перевозити велосипеди, якщо відсутні технічні умови (обладнані місця) для їх розміщення у вагоні. Оформлюючи покупку електронного квитка на нашому сайті, після вибору маршруту та відповідного рейсу, заповніть персональні дані, вам необхідно відмітити тип багажу у спеціальному полі "Без додаткового багажу", "Надлишок", "Тварини, птахи" або "Апаратура" і продовжити купівлю квитка. Велосипед потрібно оформити як "Без додаткового багажу" або "Надлишок" залежно від ваги та упаковки велосипеда.

Чи була вам ця стаття корисна?