Завантаження...

hero

Чи можна перевозити у пасажирських поїздах живих тварин та птахів?

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд
Категорії

Перевезення тварин проводиться згідно з правилами перевезення Укрзалізниці, з якими необхідно ознайомитися перед поїздкою. Всі тварини не повинні загрожувати іншим пасажирам. Тварин слід перевозити у належних транспортних засобах у всіх категоріях поїздів та вагонів, за винятком СВ.
Для перевезення тварин пасажири мають використовувати місця для ручної поклажі (включаючи нічні поїзди). Для транспортування передбачені такі опції: у вагонах зі спальними місцями вони можуть бути розміщені під полицею або на полиці поруч із пасажиром (власником). У вагонах, де передбачені лише місця для сидіння, пасажири повинні тримати своїх улюбленців на руках або розмістити їх під своїм місцем для сидіння.
Їхати з дрібними домашніми тваринами без спеціальних засобів для перевезення заборонено. У всіх випадках, коли порушено санітарно-гігієнічні вимоги допущеними тваринами під час перевезення, їх власник або особа, що супроводжує, вважається відповідальним та забезпечує відповідне прибирання за твариною.
У вагонах СВ та купе дозволяється перевезення дрібних домашніх тварин, які можуть становити загрозу для інших пасажирів (наприклад, собак дрібних порід, котів, птахів тощо), за умови, що всі вільні місця будуть викуплені, тварини повинні перебувати у спеціальних контейнерах.

Собаки
Під час перевезення тварин необхідно забезпечити наявність ветеринарного документа та електронного квитка для тварин (його можна отримати при оформленні проїзного документа на пасажира). Якщо ви перевозите собак дрібних порід, їх слід поміщати у спеціальну каркасну сумку з водонепроникним дном. Перевозити тварин у вагонах класу СВ дозволено лише за умови здійснення викупу всіх місць у купе.
Собаки великих порід повинні бути в наморднику та на повідці. До таких належать тварини вище 45 см. Пасажир згідно з правилами Укрзалізниці зобов'язаний провести оплату вартості проїзних документів за повним тарифом залежно від кількості доступних місць у купе, за винятком випадків, коли пасажир має пільгове посвідчення, передбачене законодавством України.
Собаки великих порід, які мають зріст понад 45 см у загривку, у поїздах регіонального прямування розміщуються у крайніх тамбурах першого та останнього вагонів. Вони перебувають під наглядом провідників. Собаки дрібних порід повинні утримуватися у спеціальних боксах або сумках, які розміщуються на місцях, призначених для ручної поклажі, а також на руках у пасажира або під місцями для сидіння.

Коти
Пасажири повинні перевозити котів у спеціальних боксах, клітинах, каркасних сумках із водонепроникним дном. Для перевезення потрібно оформити квитанцію на перевезення тварин. Один пасажир може перевозити лише одного кота.
Птахи
Дрібні домашні тварини та декоративні кімнатні птахи (не більше двох особин) повинні бути перевезені в ящиках, боксах, клітинах або контейнерах з водонепроникним дном, що займають не більше одного місця, призначеного для ручної поклажі.
Домашні птахи, такі як кури, гуси, голуби, качки, цесарки, індики, перепілки та інші, дозволяється перевозити тільки у загальних вагонах поїздів місцевого та регіонального призначення у спеціальних засобах для транспортування, що займають не більше одного місця ручної поклажі. Габарити цих засобів повинні відповідати обмеженням, встановленим для ручної поклажі.
Людям з інвалідністю та порушеннями зору дозволено провозити із собою у поїзді собаку-поводиря у вагонах усіх типів без проведення додаткової оплати. Такі пасажири повинні обов'язково пред'явити документ, що підтверджує пільги. Собака-поводир повинен бути в наморднику та перебувати на короткому повідці поруч із пасажиром, якого він супроводжує. Щоб отримати квиток на тварину, необхідно поставити відмітку про перевезення тварини, оформляючи свій пасажирський квиток на сайті.

Чи була вам ця стаття корисна?