Завантаження...

Міжнародний аеропорт Осло, Гардермуен

Логотип аэропорта Осло, Гардермуэн
calendar
Мiсто: Осло
user
Розташування: Гардермуен Вікен
cup
Тип аеропорту: міжнародного значення
cup
Дата відкриття: 8 жовтня 1998 року
cup
Оператор: Oslo Lufthavn AS (Avinor)
cup
Число терміналів: 1
cup
Площа: Південний пірс – 52 000 м², північний – 63 000 м²
Код ИАТА OSL
Код ИКАО ENGM

Інфраструктура

ok round benefit 1
Кафе
ok round benefit 2
Магазини
ok round benefit 3
Прокат машин
ok round benefit 4
Паркінг
ok round benefit 4
Зал очікувань
ok round benefit 4
Бізнес зал

Аеропорт Осло, Гардермуен

Про аеропорт
Термінали
Карта аеропорту
Місцезнаходження
Вузловий аеропорт
Готелі біля аеропорту
Довідкові телефони

Аеропорт Осло, Гардермуе – найбільший з норвезьких аеропортів, що обслуговує до 30 млн клієнтів за рік (з яких 300 тис. – шведи) та приймає безліч внутрішніх і міжнародних рейсів у різні країни світу.

Він відкрився у 1998 р. для зниження навантаження на транспортний центр Форнебу. З тих пір аеропорт не закривався ні на день, з кожним роком приймаючи більше і більше пасажирів – жителів Норвегії та гостей цієї мальовничої північної країни.

Даний аеропорт є базою (хабом) для таких міжнародних перевізників, як Flyr, Norse Atlantac Airways, Norwegian Air Shuttle, Scandinavian Airlines і Wideroe. Тут сідають і злітають літаки 26 норвезьких та 158 інтернаціональних напрямків.

Регулярно здійснюються прямі рейси в Афіни, Париж, Белград, Ригу, Відень, Бухарест, Лондон, Брюссель, Дубай, Гельсінкі, Аліканте, Барселону, Біллунн, Мадрид, Амстердам, Варшаву, Люксембург, Ханью, Стамбул, Краків, Гданськ та інші великі міста світу.

Також найбільший аеропорт Норвегії приймає й відправляє вантажні судна авіакомпаній CAL (Cargo Air Lines), Qatar Airways Cargo, UPS Airlines, West Air Sweden, Silk Way West Airlines та ін.

Аеропорт обладнаний двома паралельними (що проходять з півночі на південь) злітними смугами 3,6 км (11811 футів) і, відповідно, 2,95 км (9678 футів) довжиною та 71 стоянкою для авіасуден (50 з них мають реактивні мости). Він будувався частково за зразком міжнародного аеропорту Хартфілд-Джексон, розташованого в Атланті.

На 13 км2 площі аеропорту Осло, Гардермуен розташовуються наступні сервіси для клієнтів:

 • Wi-Fi (надається безкоштовно протягом перших 4-х годин перебування в терміналі, відлік починається з моменту першого підключення пристрою до бездротового Інтернету. Продовження часу користування та підвищення швидкості – платне. Щоб підконнектитися, потрібно в списку мереж знайти "AIRPORT" і натиснути кнопку "Підключитися", пароль при цьому не запитується);
 • магазини безмитної торгівлі – Дьюті Фрі (найбільший асортимент товарів у всій Західній Європі);
 • камера схову (працює цілодобово, знаходиться в окремій будівлі Р10, біля терміналу. Розцінки починаються з 90 норвезьких крон або 9,6$);
 • паркінги (на 19 тис. місць. Є дві криті парковки Р10 і одна відкрита Р01-Р06, всі платні. Від критого паркінгу до терміналу ходять безкоштовні автобуси, паркувальних місць безпосередньо біля аеропорту немає);
 • дві автозаправки (розташовані там же, де і парковки);
 • кілька автомийок (знаходяться на території паркінгів);
 • туалети (в тому числі, для клієнтів, що пересуваються на інвалідних візках, для мам з немовлятами в жіночих туалетах стоять пеленальні столи);
 • кімната "Матері та дитини" (з дитячими гігієнічними аксесуарами);
 • дитячі коляски (надаються безкоштовно);
 • food-зона (кафе, бари, ресторани, суші-бар і піцерія. У ресторанному меню переважно морепродукти та страви європейської кухні);
 • відділення місцевого банку DNB;
 • інформаційні стійки (співробітники не тільки консультують, а й організовують факсимільний зв'язок);
 • безкоштовні станції зарядки гаджетів (не тільки смартфонів і планшетів, але й ноутбуків);
 • таксофони;
 • медпункт (працює цілодобово);
 • зали очікування (включаючи VIP-зону підвищеного комфорту та окремі зали для членів королівської сім'ї Норвегії, а також дипломатів високого рангу);
 • стійки Tax Refund, тобто повернення податку (гроші можна отримати у відділенні Global Blue або Tax Free Worldwide Norway as, пред'явивши чеки з магазинів, показавши придбані товари та заповнивши спеціальний бланк);
 • відділення пошти;
 • кулери з питною водою (розташовані рівномірно по всій площі аеропорту); 
 • кімнати для молитов (для представників різних конфесій);
 • салони мобільного зв'язку (по прибуттю в Осло можна купити сім-карту місцевих операторів і підключити тариф з вигідними міжнародними дзвінками).

Незважаючи на значні розміри, аеропорт Осло має дуже зрозумілу, просту внутрішню структуру, до всіх сервісів ведуть інформаційні таблички з назвами.

Завдяки продуманій інфраструктурі, тут комфортно навіть тим, хто тривалий час чекає на рейс чи зустрічає кого-небудь з літака.

Купити квитки на літак можна не лише в аеропорті чи в авіакасі Осло та касах інших норвезьких міст, але й у турагентів. Більшість людей вважають за краще купувати авіаквитки через Інтернет: на сайті Осло-Гардермуен та веб-сайтах авіакомпаній.

На нашому сервісі SkyBooking зібрані всі актуальні дані про польоти в різних напрямках, можна легко та швидко знайти потрібний маршрут, порівняти ціни різних компаній, забронювати й купити найдешевші квитки на бажану дату. Всі дії не займають більше декількох хвилин і виконуються буквально в кілька кліків. SkyBooking буде зручним навіть для тих, хто раніше не купував авіаквитки через Всесвітню павутину.

Зареєструватися на політ можна на спеціальних реєстраційних стійках в залі вильоту або віддалено (онлайн). Місцеві авіаперевізники пропонують пройти дану процедуру через пункти самореєстрації (там же можливо роздрукувати квиток). Стежити за чергою до стійки допомагає веб-камера.

Реєстрація на посадку в літаки, що відправляються в США, закінчується рівно за одну годину до часу відправлення авіасудна.

Історія

Спочатку найбільше та найгустонаселеніше місто Норвегії обслуговували два аеропорти: К'єллер і Грессхольмен.

У 1946 р. було запропоновано звести великий транспортний центр, який допоміг би впоратися зі зростаючим пасажиропотоком і розвантажити два діючі аеропорти. Осло, Гардермуен планувався як головний аеропорт східних регіонів норвезької держави. Правда, будівництво стартувало тільки влітку 1994 р. Через п'ять років ВПС Норвегії відреставрували західну злітну смугу і відкрили її для посадки літаків.

Офіційною датою відкриття аеропорту Осло, Гардермуен вважається 8 жовтня 1998 р. Приміщення терміналу зведено переважно з дерева, скла і металу, воно має світлий дах і великі панорамні вікна. Це проєкт Гудмунда Стокке, відомого норвезького архітектора. Родзинка даного аеропорту – Алексіс – шість великих сталевих скульптур, автором який є П'єр Інге Бьерло.

Незважаючи на наявність трьох антиожеледних платформ, польоти в Осло, Гардермуен припиняються з 23:00 до 6:00 за місцевим часом (через особливості місцевого клімату). Таке рішення винесла компанія Oslo Lufthavn AS, яка керує даним транспортним центром. До слова, ця компанія належить Avinor, що контролює 46 норвезьких аеропортів.

Попри досить значну площу, в аеропорту Осло-Гардермуен всього один термінал. Він має, ні багато ні мало, 72 виходи, 44 з яких з'єднуються між собою мостом, а ще 28 є спеціальними (виносними) стендами. Спочатку в західному крилі терміналу розташовувалися внутрішні A-gates. Це крило було з'єднане з південним пірсом (з вісьмома виходами з містками). Даний пірс побудований в 2012 р. і спочатку вважався тимчасовим (зводився на п'ять років), але потім його зміцнили та перетворили на постійний.

У 2017 р.відкрився північний пірс, що має 11 виходів, дев'ять з яких є внутрішніми C-gates, а також інтернаціональними D-gates Шенгенської зони. Щодо східного пірсу, він призначається для зовнішніх рейсів. Виходом на маршрути Шенгенської зони є E-gates, а вихід F-gates обслуговує всіх інших (для польотів до  країн, які не входять до Шенгенської угоди).

На південний захід від основного (єдиного пасажирського) терміналу знаходиться вантажний. Він обладнаний сімома виходами для вантажних авіасуден. Оскільки для клієнтів аеропорту доступ сюди закритий, нерідко цей термінал навіть не зображується на схемах Осло, Гардермуен.

Карта аеропорту Осло, Гардермуен (зона вильоту)

Карта аеропорту Осло, Гардермуен (зона прильоту)

Міжнародний аеропорт Осло знаходиться за 35 км на північний схід від головного норвезького міста та проходить по межі двох муніципалітетів: Улленсакер і Наннестад (округ Вікен).

Від центру Осло до місця посадки на літак приблизно 48 км, які можна подолати різними видами транспорту:

 1. На автомобілі. Орендувати машину можливо в одному з пунктів прокату в столиці Норвегії.
  Приїхати до місця посадки на літак можна по автотрасі Е6, біля села Йессхейм знадобиться повернути ліворуч, виїхавши на магістраль з маркуванням Е16. Дорога до аеропорту займе не більше 20 хвилин, оскільки на цих трасах майже ніколи не буває заторів.
 2. На таксі. Можна викликати екіпаж таксомоторної служби телефоном, замовити через додаток чи піймати машину на місці (біля паркінгів). Ціна поїздки з 9:00 до 17:00 (за місцевим часом) складе близько 77$, а в інший час доведеться доплатити ще 12,5$.
 3. Автобусом. 50-місні буси компанії SAS забирають пасажирів із зупинки міського транспорту кожні 20 хвилин та везуть до столичного центру через автовокзали, попутно зупиняючись біля великих готелів.
  Ціна квитків – близько 19$. Маршрут FB3 веде до станції Беккестуа, FB5 – у саме серце Осло, а FB11 проходить до автостанції Фредрікстада.
 4. Електричкою. Досить дешевий і зручний спосіб подолати відстань від Осло до аеропорту. Вартість квитків – приблизно 22,7$ (пільгові квитки коштують удвічі дешевше).
  Також кожні 10 хвилин від жд станції відправляється швидкісний поїзд Flytoget.
 5. Трансфер. Замовляти дану послугу варто заздалегідь, тоді по прильоту клієнта зустріне водій (з табличкою, на якій написано його ім'я) і оперативно доставить в потрібному напрямку.

Гості Норвегії, а також туристи, які прибули до аеропорту Осло, Гардермуен, можуть вибрати один з готелів, розташованих біля злітних смуг. Найбільш затребувані наступні:

 1. Готель Radisson Blu Airport Hotel, Oslo Gardermoen (чотири зірки) знаходиться в 300 м від терміналу та з'єднується з ним пішохідним переходом. Постояльців селять в комфортні, звукоізольовані номери з безкоштовним Інтернетом, особистим санвузлом та кавоваркою фірми Nespresso. На території готелю працює ресторан і спортзал. Тут можна зупинятися з домашніми тваринами.
 2. Готель Radisson Hotel & Conference Centre Oslo Airport (чотири зірки) віддалений від терміналу на 400 м, до нього можна дійти пішки буквально за 4 хвилини. До послуг клієнтів звукоізольовані номери з подовженими ліжками, безкоштовним Інтернетом, особистим санвузлом та плазмовим телевізором. На території закладу є бар, фітнес-центр і паркінг для автомобілів (безкоштовний). О 5:00 клієнтів годують сніданком за системою "Шведський стіл".
 3. Готель Comfort RunWay (чотири зірки) розташовується в 1,7 км від аеропорту та приваблює постояльців не тільки стильним дизайном і затишністю номерів, але й їх технічним оснащенням.  У всіх апартаментах є телевізор з плазмовим екраном, фен і доп-станція для iPod. У вартість проживання входить також відвідування фітнес-центру при готелі. З 4:00 подається ранній сніданок, а в лоббі працює магазин, де можна купити закуски та напої. Також є послуга трансферу від готелю до аеропорту та у зворотному напрямку (автобус курсує щодня по кілька разів на годину).

Більш бюджетним, але теж досить комфортним варіантом проживання є готель типу "ліжко та сніданок" Gardermoen Hotel Bed & Breakfast (три зірки), він знаходиться за 2,3 км від посадкових смуг і приваблює тим, що коштує приблизно вдвічі дешевше готелів поблизу Осло, Гардермуен. Тут також можна зупинятися з домашніми тваринами.

 1. Дирекція аеропорту: +47 64 81 20 00
 2. Довідкова служба: +47 06 400
 3. Служба безкоштовних шатлів всередині аеропорту: +47 6481 1980
 4. Таксі: +47 64 81 07 08, +47 921 77 177