Завантаження...

hero

Авіакомпанія airBaltic

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Напрями авіакомпанії

europe
Європа
asia
Азія

airBaltic

icon
Про авіакомпанію
icon
Про авіакомпанію
teritory
Розмір та опис флоту
flight_way
Напрямки польотів

Про авіакомпанію

Air Baltic Corporation (airBaltic) – провідна авіаційна компанія Латвії, що займається як пасажирськими, так і вантажними перевезеннями. Здійснює регулярні та чартерні рейси.

Головний офіс знаходиться в аеропорту Риги, там же базуються основні потужності оператора. Додаткові хаби знаходяться в аеропортах Вільнюса, Таллінна та Тампера. За рік компанія робить майже 63 тис. перельотів, її послугами користуються понад 5 млн пасажирів. Завантаження місць за один рейс у середньому становить 76%. За версією британського галузевого аналітичного агентства OAG, airBaltic є самою пунктуальною авіакомпанією у світі.

Клієнтам пропонують квитки в економ-сегменті у трьох категоріях (Green, Green Plus та Green Classic), а також у бізнес-класі. Останній передбачає підвищений комфорт у перельоті та низку додаткових преференцій для пасажирів.

Базові послуги у бізнес-класі:

  • швидка реєстрація на окремій стійці в аеропорту;
  • проходження зони безпеки за кілька хвилин;
  • право користування залами очікування бізнес-класу.
  • провезення ручної поклажі та багажу з подвоєною квотою за вагою.
  • місця в перших рядах із пріоритетною посадкою на літак, швидкий вихід із нього після приземлення у пункті призначення.
  • прохолодні та алкогольні напої без обмежень, вишукане меню.

У бізнес-класі можлива зміна дати або оформлення рейсу на іншого пасажира в будь-який час, скасування рішення про переліт з повним поверненням грошей за квиток.

Історія розвитку

У серпні 1995 р. спільне литовсько-американське підприємство Baltic International Airlines заснувало авіакомпанію Air Baltic. Пасажирські рейси з аеропорту Риги з використанням літаків Saab 340 стартували у жовтні того ж року. У 1996 р. оператор купив перший Avro RJ70. Через рік компанія організувала вантажоперевезення, а в 1998 р. її парк поповнився першим Fokker 50. На цю модель були замінені всі повітряні судна Saab. Тоді ж Air Baltic запровадила у себе європейські стандарти авіації, нову уніформу персоналу та відкрила в аеропорту Риги логістичний центр.

У 2003 р. у розпорядження компанії надійшли Boeing 737-500. Через рік почали здійснюватися рейси з Вільнюса одразу за п'ятьма напрямками. У 2004 р. було змінено назву бренду на написання: airBaltic. У 2006 р. компанія почала експлуатувати Boeing 737-300, а в 2007 р. запустила платформу онлайн-реєстрації пасажирів, першу в балтійських країнах. У 2008 р. вона закупила далекомагістральні машини Boeing 757 і оголосила про початок реалізації програми великого розширення авіапарку за рахунок літаків De Havilland Dash 8-400.

У вересні 2010 р. було анонсовано створення нового додаткового вузла у фінському аеропорту Оулу, проте це рішення скасували. 2015 р. припинили існувати авіакомпанії Estonian Air та Air Lituanica, після чого airBaltic набула статусу одного з двох провідних перевізників у балтійському регіоні, поряд з естонською Nordica.

У 2016 р. відбулася перша поставка Bombardier CS300, якими планувалося замінити повітряні судна Boeing. Контракт на закупівлю 14 літаків CSeries у цього виробника був укладений у 2018 р., згодом через зміну власника виробничих потужностей дана лінійка літаків набула нової назви – Airbus A220. У 2022 р. перевізник запустив новий аеропортовий вузол в авіагавані Тампера.

Бонуси та платні послуги для клієнтів airBaltic

Для пасажирів запущено програму лояльності airBaltic Club. Система передбачає надання бонусних балів, які називаються "пунктами" та "печатками". Дія програми поширюється на партнерів airBaltic – готельних операторів та сервіси прокату автомобілів. Система накопичення "пунктів" наступна: за кожен євро, витрачений на купівлю квитка, даються три бали, за таку ж суму, заплачену на борту літака, – ще один.

Бонуси можна використовувати наступним чином:

  • 4 тис. пунктів – призовий політ;
  • 2 тис. пунктів – ваучери на додаткове перевезення багажу;
  • 1667 пунктів – оформлення подарункової картки.

Для пасажирів, які нечасто користуються літаками, у рамках програми передбачено збирання "печаток", які накопичуються в мобільному додатку програми airBaltic Club. Перші два бонуси даються при реєстрації, ще по одному – за кожен переліт в один бік. Їх можна обміняти на ваучери на багаж, нижчі ціни на рейси, а також безкоштовні авіаквитки.

Крім того, компанія пропонує клієнтам стати учасниками програми Green Sale, що передбачає дешевші перельоти за туристичними напрямками. Пропозиція діє з липня поточного року та по березень наступного.

Додаткові платні послуги компанії:

  1. Купівля квитків Green Classic дає можливість переоформити проїзний документ на іншого пасажира, за тарифами Green та Green Plus – змінити дату рейсу або скасувати переліт. Компенсація за невикористаний квиток нараховується на подарункову картку.
  2. Вибір будь-якого вільного місця у літаку за п'ять днів до вильоту.
  3. Додаткова квота на 23 кг багажу. Також пропонується платно збільшити ліміт ваги ручної поклажі до 12 кг та оформити провезення спортивного інвентарю.
  4. Бронювання готелю безпосередньо при замовленні квитка.
  5. Попереднє резервування меню та пріоритетної подачі страв у літаку.
  6. Прискорена процедура огляду в аеропорту Риги та користування стійкою першочергової реєстрації в бізнес-класі.
  7. Супровід персоналом компанії дитини, яка подорожує самостійно – до моменту передачі її батькам або опікунам в аеропорту.
  8. Перевезення домашніх тварин, у тому числі в салоні літака, за умови, що переноска поміщається під сидіння переднього пасажира.

Окремо перевізник пропонує спільні авіаквитки на групи від восьми осіб. У перерахунку на одного пасажира політ обходиться дорожче, проте при цьому клієнти отримують низку додаткових послуг.

Опції для групових перельотів:

  • безкоштовне перевезення багажу;
  • можливість переоформити квиток на іншого пасажира;
  • оплата у розстрочку або частинами;
  • знижки на низку послуг;
  • реєстрація в онлайн-форматі за п'ять діб до відправлення;
  • транзитний супровід в аеропорту Риги;
  • знижка у розмірі 50% на перевезення всього спортивного інвентарю;
  • окреме харчування для групи.

Для корпоративних клієнтів оператор пропонує комплексне рішення із більш гнучкою тарифною політикою. Йдеться про працівників компаній, які часто користуються послугами аirBaltic.

Переваги корпоративної програми:

  • дешевші ціни на квитки як в економ-класі, так і сегменті "бізнес";
  • укладання угоди з урахуванням вимог організації-замовника.

Для організацій передбачений спеціально виділений менеджер для підтримки та консультацій.

Корпоративний стиль

Ліврея повітряних суден airBaltic – це пофарбовані у світло-зелений колір гондоли двигунів, задня частина фюзеляжу та хвостове оперення, окрім білого обтічника. На вертикальний стабілізатор нанесено напис "Baltic", на двигуни, передню частину літака через ряд ілюмінаторів і на днищі – "airBaltic". Три літаки як символ прибалтійських країн розфарбовані в кольори прапорів Естонії, Латвії та Литви. Як у стандартній, так і в національних лівреях основна частина фюзеляжу – білого кольору.

Уніформа пілотів компанії – костюм і краватка синього кольору, біла сорочка. Форма бортпровідників також синя, проте містить елементи зеленого кольору. Стюарди одягнені у жилетку та зелену краватку, стюардеси – жакет та спідницю, хустку зеленого кольору, пов'язану на шию.

Розмір та опис флоту

Авіапарк AirBaltic налічує 36 повітряних суден віком до трьох років. Компанія експлуатує літаки однієї моделі – Airbus A220-300. Раніше у складі її флоту перебували в тому числі BAe, Bombardier, Fokker і Boeing, проте було прийнято рішення замістити їх через більшу екологічність та економічність, кращі технічні характеристики французьких повітряних машин.

Напрямки польотів

Рейсами AirBaltic покриті європейські країни, включаючи Прибалтику та скандинавські регіони, Центральна Азія та Близький Схід. Загалом літаки курсують більш ніж за 80 напрямками у 44 країнах світу, у тому числі за прямими маршрутами з Таллінна, Риги та Вільнюса.

Найпопулярніші рейси з прибалтійських аеропортів:

  • Берлін;
  • Стокгольм;
  • Прага;
  • Піза;
  • Мальта;
  • Лондон.

Далекомагістральні перевезення оператор здійснює зі своїми партнерами за прямими авіаквитками, придбати які допоможе сервіс SkyBooking, тобто без пересадок одним літаком, але з проміжними приземленнями в авіагаванях.