Завантаження...

hero

Естонська Республіка

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airports
Літаки
railways
Поїзди
buses
Автобуси
emergency_service
Екстрені служби
embassy
Посольство
legal_assistance
Допомога юриста

Естонська Республіка

Про країну
icon
Про країну
location
Розташування
population_structure
Структура населення
visa
Віза
standard_living
Рівень життя
prices
Ціни
kitchen
Кухня
housing_prices
Ціни на житло
security_level
Рівень безпеки
prohibitions
Заборони
infrastructure
Інфраструктура
culture
Культура
other
Пам'ятки

Про країну

Естонія – найпівнічніша прибалтійська країна і сусідка скандинавів. Її популярність серед туристів з України обумовлена насамперед прийнятними за європейськими мірками цінами, доступною інфраструктурою відпочинку та розваг.

Подорожувати Естонією комфортно. Цьому сприяють суворі європейські правила та розвинена мережа доріг, безкоштовний громадський транспорт, велика кількість готелів із компромісною ціновою політикою. Гості країни цінують і кухню Естонії, що суттєво відрізняється від кулінарних уподобань жителів інших прибалтійських держав. Багатовікова історія країни, її культура, що ввібрала в себе не лише національні риси, а й традиції сусідів, втілені в гармонійній архітектурі, арт-просторах та пам'ятних місцях.

З України в Естонію організовані авіарейси з Києва, Одеси, Харкова, Львова, Запоріжжя. Придбати квитки на літаки до Таллінна або Тарту можна за допомогою сервісу SkyBooking.

Розташування

Естонія розташована на Півночі Європи, омивається водами Ризької та Фінської заток, із західної та північної сторін – Балтійського моря. Сумежною державою зі сходу є Росія, з півдня та півночі – Латвія та Фінляндія. Кордон з останньою проходить через Фінську затоку.

Країна знаходиться на Східноєвропейській рівнині. Ландшафт характеризується плавним збільшенням середніх висот у напрямах на південний схід та схід від Фінської та Ризької заток. Середні висоти розташовані на відмітках 50 м над рівнем моря. На заході цей показник не перевищує 20 м. Свого роду геологічним символом Естонії є Прибалтійський глинт – уступ, утворений сходом льодовика.

Клімат – перехідного типу: помірно-континентальний та помірно-морський, з прохолодним літом і досить м'якою зимою. Зважаючи на близькість морської акваторії, повітря практично скрізь вологе.

На території налічується приблизно 7 тис. річок та струмків, з яких десять – довжиною понад 100 км. Найдовша річка – Виханду (162 км). В Естонії – 1,2 тис. озер, що сумарно займають 4,7% її площі.

Структура населення

Переважна кількість населення – естонці (68,8%). Національні меншини розподілені таким чином:

 • найбільшою національною меншістю є росіяни – на них припадає 24,26% жителів;
 • частка українців становить 2,05%;
 • представників кожної з решти національностей – фінів, татар, євреїв, латишів, литовців, поляків, німців – по кілька десятих відсотка.

Нацменшини проживають здебільшого в Таллінні та в повіті Іда-Вірумаа, в інших же регіонах домінують виключно естонці. Вік понад 20,4% населення – від 65 років, а у категорії до 14 років – 16,3%.

Державною мовою є естонська. Її вважають рідною понад 97% населення. У побуті значною мірою використовуються російська та українська, фінська, англійська та німецька мови, вируський діалект. Одна з вимог для набуття громадянства – знання естонської мови на рівні повсякденного життя. Ступінь володіння мовою оцінює спеціальний кваліфікаційний центр за результатами іспиту.

Тільки кожен третій громадянин Естонії вважає себе віруючим. Більшість дотримуються лютеранства, а російська меншість – православ'я.

Віза

Для українців, що в'їжджають, діє безвізовий режим, однак для перетину кордону потрібен біометричний паспорт. У разі його відсутності, відповідно до правил Шенгенської зони, необхідно пред'явити візу або документ про дозвіл на проживання в одній із краън Європейського Союзу. Перебування в Естонії можливе протягом максимум 90 діб. Безвізовий режим не передбачає права працювати в Естонії. Якщо цього обмеження не дотримуватися, порушнику загрожують штраф та депортація.

Рівень життя

Середня зарплата в Естонії – 1760€ (найвища серед посткомуністичних країн), мінімальна – 604€ на місяць після вирахування податків, прожитковий мінімум – 200€. Рівень безробіття становить 3,9%, що є досить низьким показником. Частка зайнятого економічно активного населення – 76,3%, більшість якого працевлаштована в сегменті надання послуг.

В Естонії працює солідарна система соціального страхування. До неї включені всі працюючі громадяни, які сплачують внески за себе самостійно, або за них перераховує кошти роботодавець. Крім того, автоматично застраховані особи віком до 19 років та представники соціально вразливих категорій.

Ціни

Вартість продуктів харчування в Естонії можна прирівняти до цінників в інших північноєвропейських країнах. Наприклад, за літр молока в естонському магазині потрібно заплатити 0,79€, кілограм вершкового масла – 9€, м'яса – до 7€, сиру – понад 5€. Обід на одну персону в дешевому кафе коштує від 7€, у піцерії – 10€, у ресторані японської кухні – 15€.

Ціни на одяг в Естонії вважаються доступними. Сукня з вовни від якісного бренду коштує 30€, бавовни – 50€, чоловіча сорочка та дитяча кофта – 60€ та 8€ відповідно.

Таксі в країні коштує відносно недорого в порівнянні з іншими країнами Європи. Воно обійдеться у 0,8€ за кілометр, посадка – ще 2,6€.

Кухня

Традиційна кухня Естонії представлена насамперед селянськими стравами. Її особливістю є велика частка морепродуктів порівняно з литовською та латиською. У різні періоди естонська кухня зазнавала впливу шведської, німецької та російської кулінарії. За часів СРСР до неї додалися середньоазіатські та кавказькі страви.

Національною родзинкою є знаменитий святковий "холодний стіл" (külmlaud), що включає маринований оселедець, печінковий паштет, мариновані овочі та картопляний салат. У повсякденному житті жителі країни віддають перевагу змішаним кашам з крупи та овочів, ковбасам та м'ясним фаршам.

Ціни на житло

Витрати на оренду житла приблизно відповідають європейським розцінкам. За проживання в однокімнатній квартирі потрібно заплатити від 150€, двокімнатної – від 200€ до 550€, трикімнатної – 750€. Купівля дво-трикімнатної квартири в новобудові коштуватиме 320-450 000€, у районах "простіше" – від 50 000€. Люксові апартаменти в найсучасніших будинках із розвиненою супутньою інфраструктурою оцінюються продавцями в 690-750 000€.

Ціна на проживання в готелях варіюється в залежності від їхнього класу. За добу в номері у тризірковому готелі вимагатимуть від 28€, чотиризіркового – 70€, а за "п'ять зірок" потрібно заплатити не менше 180€.

Рівень безпеки

З початку двохтисячних років у Естонії неухильно знижується кількість скоєних злочинів. З іншого боку, поступово нарощується частка злочинів, пов'язаних із наркотиками, сімейним насильством. Більшість правопорушень – посягання на власність громадян. Число вбивств на душу населення становить 2,1 на 100 тис. людей, що можна прирівняти до показників Фінляндії та Данії.

На дорогах країни за рік трапляється близько 1,3 тис. аварій, гинуть у середньому 60 людей. За даними опитувань, почуття безпеки, включаючи кримінальну сферу, загалом у естонців з роками посилюється, хоча кардинальних змін ситуації вони не спостерігають.

Заборони

Заборони для громадян та приїжджих в Естонії стосуються переважно тих моментів, які можуть створити дискомфорт для оточуючих. Наприклад,  шум у житловому районі в нічний час, а також потужні світлові ефекти загрожують порушнику спокою штрафом у розмірі 400€ і навіть арештом. За рішенням суду влада може вилучити нерухомість такого власника.

Заборонено курити у під'їздах та коридорах. Загальні збори домовласників можуть запровадити аналогічні обмеження стосовно балконів. Куріння в громадських просторах карається штрафом у 80€. Розпивання алкоголю у місцях загального користування, не призначених для цього, заборонено у низці населених пунктів.

Інфраструктура

Транспортна мережа Естонії представлена переважно автомобільними дорогами та залізницями. Відповідно до рейтингу Всесвітнього економічного форуму країна посідає 38 позицію в Європі щодо якості автомагістралей. Автобус – основний вид громадського транспорту. Естонія стала першою європейською державою, в якій на автобуси не потрібно купувати квиток – проїзд є безкоштовним. Таке правило діє в 11 із 15 повітів.

В Естонії працюють вісім залізниць, найбільші оператори перевезень – компанії Elron і Eesti Raudtee. У країні налічується 45 портів, переважно балтійських.

Шість міжнародних аеропортів приймають прямі міжнародні рейси без пересадок. Найбільший з них – Таллінський, яким управляє компанія Nordica. Аерогавань є і додатковим хабом для латвійського перевізника AirBaltic. Аеропорт обслуговує невеликі літаки, такі як Airbus-A320 і Boeing-737, хоча розрахований і на прийом великих повітряних машин класу Boeing-747. Крім Nordica, рейси в країні організовують оператори авіаперельотів Pakker Avio та Airest. Працюють лоукостери, що пропонують авіаквитки за доступною вартістю.

Культура

Колосальне значення в культурних традиціях і в ментальності жителів Естонії відіграє фінська і прибалтійська спадщина, що історично склалася. Країна знаходиться на перетині різних культур.

"Спорідненими" в цьому сенсі для естонців є:

 • фіни;
 • латиші;
 • литовці;
 • німці;
 • шведи.

Особливий вплив на менталітет населення мали такі фактори, як індустріалізація та інтенсивний розвиток міст на межі XIX-XX ст. Вже у першому десятилітті минулого століття культура балтійського та німецького типу стала другорядною. Виник національний стиль у музиці, літературі та архітектурі.

Після здобуття незалежності від СРСР у 1991 р. було скасовано цензуру друку та ЗМІ, усунено ідеологічний контроль. Література країни перейшла на "ринкові" рейки – настав книжковий бум.

В Естонії працюють майже шість сотень бібліотек, у тому числі найбільші Національна бібліотека (Таллінн) та бібліотека при Тартуському університеті. Нині пріоритетним напрямом розвитку культурної галузі Естонії є відновлення зв'язків із іншими країнами.

Пам'ятки

Багата історія, складна культура та європейське розташування Естонії – все це відображено, зокрема, в численних архітектурних, історичних та сучасних культурних об'єктах.

Найдивовижніші визначні пам'ятки країни:

 1. Сад датського короля у Вишгороді (Таллінн). Північна межа парку є частиною фортечної стіни з вежами. У сад прокладено доріжку від собору Олександра Невського. Щоліта в саду проводиться свято на честь перемоги в битві при Лінданісі 1219 р.
 2. Будинок естляндського лицарства в Таллінні – будівля середини XIX ст., має статус пам'ятки архітектури. Був місцем зборів німецьких дворян.
 3. Квартал Ротерманна. Це історичний район позаминулого століття між Старим містом та портом естонської столиці.
 4. Ботанічний сад у Таллінні біля телевежі є одним із символів мегаполісу. Він облаштований на терасах долини річки Піріта.
 5. Співоче поле у столиці площею 190 тис. м2 із унікальною конструкцією сцени. Спеціальна арка, яка покращує якість звучання хорів, не має аналогів у світі.