Завантаження...

hero

Латвійська Республіка

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airports
Літаки
railways
Поїзди
buses
Автобуси
emergency_service
Екстрені служби
embassy
Посольство
legal_assistance
Допомога юриста

Латвійська Республіка

Про країну
icon
Про країну
location
Розташування
population_structure
Структура населення
visa
Віза
standard_living
Рівень життя
prices
Ціни
kitchen
Кухня
housing_prices
Ціни на житло
security_level
Рівень безпеки
prohibitions
Заборони
infrastructure
Інфраструктура
culture
Культура
other
Пам'ятки

Про країну

Незалежна країна Латвія розташована в Північній Європі та межує з Литвою, Естонією, Білоруссю, Росією. Територія країни становить 64 589 км2, до складу входять сім республіканських міст та 36 країв. Ця держава належить до Європейського Союзу, НАТО.

Столиця Латвії Рига славиться на весь світ своєю гостинністю. Старовинні замки та архітектурні пам'ятки приїжджають відвідати мільйони туристів. Винятковий відпочинок очікує в Юрмалі з лагідним морем, піщаними пляжами, на які рано-вранці хвилі виносять сонячний камінь бурштин.

Зимовий сезон також цікавий: відправляються відпочивати в Сігулду та багато інших місць для комфортного відпочинку. Руїни старовинних замків розташовані в Цесісі.

Унікальний шанс для нових приголомшливих вражень на самому березі Балтійського моря, Ризької затоки. Шикарні фото, щоб поділитися з друзями в соціальних мережах.

Винятково комфортний авіапереліт до Латвії з України проводиться прямим рейсом. Сучасний сервіс дозволяє вибрати необхідну дату вильоту та купити квиток онлайн від найбільших авіакомпаній світу.

Найкращі пропозиції для покупки авіаквитків зібрані у SkyBooking на літак, що вилітає до Риги та інших міст Латвії.

Розташування

Країна займає середнє розташування між Естонією та Литвою, а також межує з Білоруссю, Росією. Із заходу омивається Балтійським морем, Ризькою затокою. Довжина пляжів становить понад 530 км.

Рівнинний рельєф і низькі височини вкриті лісами, що займають до 44% площі.

Пагорби Гайзінькалнс та Ліелайс Лієпукалнс, досягають відповідно 312 та 289 м. Серед низовин найбільші розміри займає Приморська. Розгалужені водні артерії включають річки Даугава, Гауя, Огре, Єцава, Вента та інші.

Латвія багата на водні ресурси: 2585 річок і безліч озер. Ось кілька із 2288 озер цієї країни, на яких люблять бувати туристи:

 • Лієпайське озеро;
 • Дрідзіс;
 • Лубанс;
 • Різна;
 • Буртніекс;
 • Енгурес.

Клімат морський із переходом до континентального. Взимку температура сягає середньому до -7°C, але іноді знижується до -20°C. Літо – дощове, не спекотне, в середньому температура досягає +15°C.

Вітри приносять опади з Атлантики, тож небо затягує хмарами. Найбільша кількість сонячних днів встановлюється у травні.

Великі порти знаходяться в Лієпаї та Вентспілсі, що дозволяє підтримувати міцні торговельні зв'язки з багатьма європейськими країнами. Також це порівняно дешевий спосіб подорожувати до різних країн світу.

Структура населення

Незважаючи на помітне збільшення народжуваності, кількість людей в Латвії поступово зменшується. Це пов'язано з міграцією місцевих жителів до інших країн, переважно, до Ірландії, Великобританію.

Більшість населення, до 68%, проживає у містах. Місцеві жителі, латиші, становлять основну частку населення. Також проживає російськомовна меншість, до 24,5%, та багато інших національностей. Чисельність населення Латвії становить близько 2,3 млн осіб.

Громадяни Латвії можуть відвідувати 180 країн світу без візи, це робить паспорт одним із найвищих у рейтингу за рівнем свободи пересування.

Державна мова – латиська, також використовуються латгальська та лівська мови корінного населення країни. У побутовому спілкуванні також послуговуються російською та іншими мовами.

За структурою населення численну групу становлять, крім росіян, також німці, білоруси, поляки, литовці, євреї.

Віза

Вибираючи прямий авіарейс, усім, хто має біометричний паспорт, на період 90 днів віза не потрібна. Також можна клопотати про отримання довгострокової візи для працевлаштування у Латвії.

Рівень життя

Тривалість життя у цій країні становить у середньому 75 років:

 • чоловіки живуть 70 років;
 • жінки – понад 80 років.

Загалом за рівнем життя країна поступається решті держав, що входять до ЄС.

Заробітна плата становить від 606€ до 2096€ та вище, мінімальний рівень – від 360€, за мінусом податків людина отримує на руки 300€.

Пенсійні виплати становлять від 100€ до 500€. У середньому населення заробляє від 200€ до 300€.

Ціни

Витрати у Ризі та інших містах Латвії помітно менші порівняно з різними європейськими країнами. Середня ціна продуктів невисока, основні позиції:

 • хліб білий – 0,85€
 • яйця – 1,72€
 • молоко – 0,92€
 • рис – 1,51€

Всі розрахунки проводяться в євро, вартість їжі, житла, проїзду та розваг складає близько 62€ для одного туриста на добу.

Кухня

Латиська кухня включає виключно корисні та поживні продукти. Традиційні національні страви досить прості у приготуванні.

Вирушаючи до Латвії, можна вибрати для свого раціону молочний або хлібний суп, путру, зварену з круп і заправлену олією, з м'ясом, салом або молоком. Місцеві кулінари готують різноманітні страви з капусти, гороху, бобів, заправлених смаженим шпиком. Також вибирають особливий сир, який одержують із творогу та свіжого молока з додаванням яєць, вершкового масла та кмину.

Традиційні шпроти, скумбрія та безліч різної риби та морепродуктів припадуть до душі справжнім гурманам.

Ціни на житло

Перш ніж купити квиток на авіарейс до Риги, Юрмали, Лієпаї, Даугавпілса, також дізнаються вартість житла. Квартиру в новобудові в спальному районі столиці можна орендувати за 1200€, житло бізнес-класу коштує від 2000€, елітні площі в Старому місті можна зняти від 3500€.

Аналогічний рівень цін встановлюється також у Юрмалі, в інших місцях можна знайти житло дешевше. Плюс комунальні платежі за квартиру в зимовий сезон – від 113€ та від 30€ до 50€ – влітку. Вони включають газопостачання, за енергоносії, поточний ремонт та утримання житла.

Рівень безпеки

Класичне питання туристів, які бажають придбати квиток до закордонного туру, містить вимоги до безпеки. Латвія вважається одним із найбезпечніших місць для подорожі.

Митниця може вибірково перевірити вміст ручної поклажі та багажу. У разі перевищення кількості товарів, що дозволяються провозити без мита, необхідно заповнити митну декларацію.

Безпеку приїжджих нерезидентів оберігає поліція у справах туризму. У разі непередбачуваної ситуацій можна зателефонувати за номером 112 та викликати швидку допомогу, пожежну службу, звернутися до поліцейського.

Заборони

Перевірте наявність заборонених для ввезення продуктів, які не дозволяється брати з собою в літак для подорожі до Латвії.

Цей перелік включає:

 • м'ясні продукти у різному вигляді, включаючи свіже м'ясо;
 • молоко та молочні продукти, за винятком молочного харчування, призначеного для немовлят.

Конкретний список на даний момент можна заздалегідь уточнити перед вильотом, щоб безперешкодно перетинати кордон. Також існують заборони на ввезення понад 10 тис. готівки, певної кількості сигарет, тютюну та інших товарів. 

Діє заборона розпивати алкоголь у громадських місцях, крім ресторанів та кафе. Забороняється сідати за кермо у стані сп'яніння.

Інфраструктура

Розвинена мережа автомобільних доріг у Латвії дозволяє легко дістатися будь-якої частини країни.

Якщо ви хочете далі подорожувати морем після перельоту, можна відправитися в найближчий порт. Найбільші з них включають Ризький, Лієпайський, Вентспілський вільний порт.

Сучасна інфраструктура представлена ​​також найбільшими міжнародними авіалініями. Ризький аеропорт здійснює перевезення 49% пасажирів з усіх країн Балтії. Латвійська національна авіакомпанія відзначена як найбільш пунктуальна у світі. Найбільші авіаперевізники країни обслуговують авіарейси у понад 80 напрямків до 30 країн світу.

Залізниця включає розгалужену залізничну мережу, найбільшу у країнах Балтії.

На території Латвії працюють великі гідроелектростанції, розташоване найбільше підземне сховище газу в Європі. Активно збільшується кількість вітряних електростанцій, а також тих, що працюють на біомасі.

Культура

Вирушаючи у подорож країною, туристи знайомляться з багатим народним фольклором. Ці традиції сягають глибини століть і включають казки, пісні, музику, легенди. У творчості та епосах відображені ідеї національно-визвольного руху.

Латиські громади влаштувалися також у різних країнах світу, Швеції, США, Канаді, Німеччині, Австралії. Твори латиських письменників перекладалися різними мовами світу. Діячі культури стали творцями Народного фронту Латвії серед ініціаторів – Я. Петерс, В. Авотиньш.

Відпочинок та туризм у Латвії підходить для людей будь-якого віку. Сучасні курорти на морі приваблюють цілющим впливом. Тут первозданна природа, дрібні піщані пляжі, соснові ліси, мінеральні води. Все необхідне для того, щоб комфортно відпочити та поправити здоров'я пропонують знамениті на весь світ курорти Вентспілс, Лієпая, Саулкрасти, Юрмала.

Максимальна температура на курортах встановлюється у червні-липні, молодіжні курорти Булдурі та Майорі також відзначені синім прапором Євросоюзу. Це свідчить про відповідність чистоти води та довкілля міжнародним стандартам.

Гірськолижні курорти Латвії розташовані серед соснових лісів. Любителям цих видів спорту можна вибрати відпочинок у Сігулді, Національному парку Гауї, Курземі, Відземі, Ерглі та інших гірськолижних курортах, що захоплюють дух та залишають позитивні емоції.

Пам'ятки

Ошатний і святковий зовнішній вигляд і самобутня архітектура відрізняє Ратушну площу в Ризі. Тут знаходиться міська ратуша, будинок Чорноголових та церква святого Петра, прикрашена гострим шпилем. На площі встановлено статую Роланда, це одне з наймальовничіших місць у Старій Ризі.

Будинок Чорноголових та сусідня будівля є унікальним архітектурним ансамблем, за своєю красою нічим не поступається венеціанським палацам. Він був зведений у 1337 р. і зруйнований у роки війни, а потім повністю відновлений у 2001 р. до дня святкування 800-річчя Риги.

Унікальна архітектура зі шпилем, що ширяє в повітрі, приваблює туристів у церкві Святого Петра в старій Ризі. Ця будівля згадувалась у міських хроніках ще у 1209 р. і сьогодні вважається ровесницею міста.

Поблизу церкви святого Петра можна побачити будинок Менцендорфа. Він побудований у 1695 р., тут знаходиться найстаріша в країні аптека. Власником був купець Аугуст Менцендорф, який придбав цей будинок у 1884 р.

Визначні пам'ятки стародавньої Риги:

 1. Домський собор Риги, в якому встановлено найбільший орган у світі на момент будівництва у 1211 р. Він побудований засновником Риги єпископом Альбертом.
 2. "Три брати" в Ризі так називають місцеві жителі три старовинні будинки, що стоять поруч на вулиці Маза Пілс. Вони побудовані з каменю у XIV ст.
 3. Ризький замок зі шпилем і вежами є одним з улюблених місць для туристів. У центрі замку розташована вежа Святого Духа, з південного боку можна відвідати музеї.
 4. Після здобуття Латвією незалежності Ризький замок став резиденцією президента Латвійської Республіки.
 5. Будівлі Великої та Малої Гільдії побудовані за унікальними архітектурними проєктами, які є найкрасивішими у світі. Ідеально точні пропорції та геометрія Великої Гільдії, вежі та шпилі Малої Гільдії нагадують справжній собор.
 6. Давня історія пов'язана також із Будинком з котами в Ризі. Будинок у стилі модерн прикрашений гострокінцевими вежами, на самому піку яких балансують коти. Власник задумав психологічно вплинути на старійшину Великої гільдії, що відмовив йому стати її членом і повернув котів хвостами у бік його робочого кабінету, що знаходиться поруч. Згодом було досягнуто мирної домовленості і коти зайняли сучасне положення.
 7. Порохова вежа і казарми Єкаба, елементи фортеці, що збереглися, можна побачити на власні очі і сьогодні з 28 веж, які захищали Ригу. Тут можна відвідати Військовий музей Латвії.

Зателефонуйте нам і замовляйте авіаквиток на літак на SkyBooking, ми пропонуємо купити квиток від прямих авіаперевізників, найбільших компаній світу. Скористайтеся перевагами українського сервісу для подорожі та ділової поїздки до Латвії, гарної та гостинної європейської країни.