Завантаження...

Королівство Марокко

Флаг Марокко

Прапор

Герб Марокко

Герб

calendar
Столиця: Рабат
user
Територія: 446 550 км²
cup
Мова: арабська та берберська
cup
Валюта: марокканський дирхам
cup
Населення: 37 112 080 чол.
cup
Телефонний код: +212
ISO Код країни: MA

Інфраструктура

ok round benefit 1
Літаки
ok round benefit 1
Поїзди
ok round benefit 1
Автобуси
ok round benefit 2
Екстренні служби
ok round benefit 3
Посольство
ok round benefit 4
Допомога Юриста

Королівство Марокко

Про країну
Місцезнаходження
Структура населення
Віза
Рівень життя
Ціни
Кухня
Ціни на житло
Рівень безпеки
Заборони
Інфраструктура
Культура
Пам'ятки

Королівство Марокко – країна у Північно-Західній частині Африки, знаменита своїм колоритом, давньою історією, екзотичною природою та поєднанням бідності та багатства. Марокко приваблює туристів з усього світу і є одним з найпопулярніших місць для подорожей. Мандаринові дерева, пустеля та сніги в горах, мечеті, пляжі, ринки Марракеша – це та багато іншого змусить закохатися в цю країну, побувавши у справжній арабській казці.

Марокко вступило до Африканської спілки 1963 року. Сьогодні є членом Ліги Арабських держав, а також Спілки арабського Магрібу, Франкофонії, Організації Ісламської співпраці та ООН.

Дістатись до Марокко найшвидше і найзручніше на літаку. З Києва доступні прямі та транзитні авіарейси. Авіапереліт без пересадок в середньому займає 9 годин, іноді в повітрі потрібно провести 20 годин.

Також можна дістатися автобусом з Києва до Барселони та звідти автобусом до Марокко. Прямого автобусного рейсу з України поки що немає. У цьому випадку дорога займе щонайменше дві доби. Автобусні рейси здійснюються компанією Auto Transportes Saiz Tour, SA, пересадка в Барселоні, кінцева станція прибуття в Марокко – Касабланка.

Пряма відстань від Києва до Марокко складає 3778 км. Різниця в часі – на 2 години менше, ніж у Києві.

Придбати квиток на авіарейс до Марокко можна на нашому сайті. Вигідні пропозиції дозволяють подорожувати швидко, комфортно та недорого. У нас можна придбати авіаквиток з хорошими знижками.

На півночі Марокко омивається водами Середземного моря, із боку заходу – Атлантичним океаном. Країна поділена з Європою Гібралтарською протокою. Схід та південний схід межують з Алжиром, а у південній частині із Західною Сахарою. Проте кордон із пустелею Сахара на південному сході точно не визначено.

Марокко на 57-му місці у світовому списку за показниками площі держави – 446 550 км².

Країна географічно розділена на чотири регіони:

  • Ер-риф;
  • Атлаські гори;
  • Себха-Тах;
  • Великі прибережні рівнини.

Найвищою точкою є гора Тубкаль. Основними річками є Уед-Мулуя, яка впадає у Середземне море та Уед-Себу – впадає в Атлантичний океан.

У Марокко розвинене сільське господарство, землі родючі, їхня загальна площа 9 мільйонів гектарів, 25% території країни – це гірська місцевість.

Клімат залежить від регіону. Середземноморське узбережжя відрізняється м'яким субтропічним кліматом із середніми показниками температури +25…+27 °С. Через Сахарські вітри температура може підніматися вище 35 °С. На півдні клімат континентальний. Північно-західна частина відзначається більш прохолодним повітрям. У частині Атлаських гір кліматичні умови залежать від висоти території. У західних схилах Атласу часто трапляються повені.

У королівстві Марокко понад 139 великих водоймищ, які дозволяють забезпечувати питною водою місцевих жителів.

Мешканці Марокко – це 33,8 мільйона людей. Серед арабських країн посідає четверте за чисельністю населення місце. Більшість населення – араби (60%), приблизно 40% – бербери. Також на території мешкають євреї, французи, португальці, іспанці. Марокканську націю сьогодні становлять представники різних народів та племен.

Бербери поділяються ще на громади та проживають у гірських місцевостях. Регіон Середнього Атласу населяють тамазіти, а гори Риф – рифські народи. У частині Марокканського півдня проживають здебільшого марокканці-харатини. Найбільш густонаселені райони знаходяться у західній частині країни. А от у Східних регіонах мешкає менше 10% всього населення. Південно-східні території майже безлюдні.

Державною мовою в Марокко є арабська. Також популярні стандартна марокканська берберська мова, іспанська та французька. Бербери є корінним населенням Марокко, більшість із них веде традиційний спосіб життя, що передбачає розведення верблюдів, видобуток арганової олії. Бедуїни проживають переважно у горах, а в містах проживає майже половина населення країни.

Державна релігія Марокко – іслам. Християнство сповідує 1,1% населення, юдеями є 0,2% жителів країни.

Для відвідування Марокко українцям потрібна віза. Для її оформлення слід надати довідку про несудимість. Подання документів здійснюється за попереднім записом, один раз, необхідний особистий візит до Консульства. Для подання на візу потрібні такі документи:

  • закордонний паспорт (оригінал);
  • внутрішній паспорт (копія);
  • ідентифікаційний код (копія);
  • заповнена анкета;
  • дві фотографії, 3х4 см на білому фоні;
  • довідка про несудимість;
  • довідка з місця роботи з доходом за останні півроку;
  • довідка з банку;
  • заброньований авіаквиток;
  • бронювання готелю;
  • медична страховка;
  • докладний план подорожі;
  • підтвердження цілей поїздки.

За даними журналу The Economist, Марокко знаходиться на 65-му місці серед 111 країн світу. Рівень безробіття тут становить 12,3%. Середня зарплата у Марокко – 300-400 доларів на місяць, мінімальна – 100 доларів на місяць. Найбільш Велика зайнятість серед населення припадає на сферу сільського господарства – 40% і 45% задіяні у сфері послуг. Більшість марокканців виїжджає на заробітки до країн Європи.

Для більш-менш комфортного життя в Марокко необхідно приблизно 800-1000 доларів на місяць на одну особу. У цю суму входить харчування, оплата комунальних платежів, одяг, зв'язок, обслуговування.

Харчуватися в Марокко найдешевше можна, якщо купувати їжу в супермаркеті або фаст-фуд точках. Ціни на популярні продукти приблизно такі:

  • хліб - 0,45 $;
  • яйця - 1,50 $;
  • рис - 1,30 $;
  • банани та яблука – 1,15-1,30 $ за кілограм;
  • помідори - 0,50 $ за кілограм;
  • картопля – 0,50 $/кг;
  • вода - 0,67-0,70 $ за пляшку 1,5 літра.

Поїсти в недорогому громадському харчуванні можна приблизно від 3 доларів за одного. Вечеря на дві персони в ресторані обійдеться в середньому від 15 $ за 2-3 страви. Фаст-фуд можна купити за 5,5-7$. Випити кави за 1,50 $.

Вартість брендового одягу приблизно така:

  • плаття - 43-48 $;
  • джинси - 47 $;
  • взуття - 50-70$.

Багатонаціональність країни відбивається і на її національній кухні. Тут на вас чекає мікс берберської, арабської, африканської, середземноморської та єврейської традиційних кухонь. Як основу для приготування національних страв використовуються овочі, фрукти, бобові, борошно, олії та спеції.

У Марокко організовуються гастротури – настільки це колоритна країна, яка дозволить за допомогою дегустації традиційних страв ближче познайомитись із способом життя місцевих жителів. Майже кожен день в меню марокканців є коржики з ячмінного борошна. Їх поєднують із солодкими та солоними смаками, вживаючи з супами, салатами та гарнірами.

Марокканську кухню важко уявити без спецій. Найбільш популярні такі їх види:

  • зіра;
  • імбир;
  • кардамон;
  • шафран;
  • коріандр.

Також марокканці мають особливість – вони не користуються столовими приладами, їжу беруть руками.

Серед повсякденних страв густі супи, кус-кус із різними добавками. Велике розмаїття десертів – баклава (пахлава), гориба (версія вівсяного печива), макруд (трубочка з начинкою з фініків), пастила з мигдальної основи. Найпопулярніший напій тут – м'ятний чай із цукром. Але також місцеві та туристи часто п'ють каву з кардамоном.

Зняти квартиру в Марокко можна в середньому за такими цінами:

  • Однокімнатна в центрі міста – 400 $/місяць;
  • Ціна за однокімнатну квартиру у спальних районах – 210-220 $/місяць;
  • Трикімнатна – 750 $/місяць.

Купити квартиру можна в центрі міста в середньому за 1500$/квадратний метр. У віддалених від центру районах – за 920 доларів за квадратний метр.

Орендувати будинок можна від 1000 $ на місяць.

Ціни на номер у готелі в Марокко – від 15$ на добу. В середньому зняти гарний номер у двох або тризірковому готелі можна за 35-50$ за добу.

Вартість житла залежить від міста чи району країни. Найдорожчі варіанти у столиці – місті Рабат та старій столиці – Марракеш, а також у Касабланці.

Марокко вважається відносно безпечною країною. Однак тут досі практикуються знамениті пограбування посеред вулиць. Найчастіші жертви якраз туристи. Відбуваються напади навіть у багатолюдних місцях, у центрі міста. Тому всі цінні речі рекомендується зберігати у сейфах готелів. Документи, гроші та інші важливі предмети краще скласти у невелику сумку чи рюкзак і завжди міцно тримати перед собою.

Не показуйте велику валюту на ринках, у медині та інших місцях скупчення людей. Цим ви можете залучити кишенькових злодіїв і спровокувати підняття цін продавцем, який може побачити кількість грошей у вас у гаманці. Фіксовані ціни бувають тільки в мережевих, брендових магазинах та супермаркетах. На ринках та у точках вуличної торгівлі можна і потрібно торгуватися.

Для оплати таксі бажано також міняти гроші заздалегідь і не розплачуватись великою валютою за дешевий товар. Знімайте гроші в банках та закритих приміщеннях з банкоматами, у вуличних банкоматах є можливість також притягти крадіїв.

Намагайтеся не контактувати з місцевими, часто так можна зіткнутися з шахрайством. Не пересувайтеся вночі вулицями на самоті.

У мусульманській країні є чимало заборон та правил, які європейцям видаються дикими. Однак дотримуватись їх все одно потрібно, оскільки турист – це завжди гість і щоб не зіткнутися з неприємностями, треба враховувати місцеві закони та порядки.

Не привертайте до себе увагу відкритим одягом. Тут навіть у спеку неприпустимо демонструвати відкриті коліна та плечі, як у чоловіків, так і у жінок. Короткий та купальний одяг доречний лише у відповідних місцях – на пляжах. У Марокко не прийнято:

  • заходити до мечеті немусульманам;
  • викидати хліб;
  • фотографувати місцевих без їхньої згоди, а також суворо заборонено знімати на фото та відео поліцейських та військових;
  • не залишати чайові;
  • відмовлятися, якщо вас частують.

Не варто з'являтися на вулицях нетверезими. Вільний продаж алкоголю у Марокко не практикується. Якщо ви все ж таки купите міцний напій, врахуйте, що в такому вигляді вам буде легко стати жертвою злочинців.

Жінкам варто враховувати особливості місцевої культури – навіть якщо дівчина одягнена закрито, її все одно розглядатимуть місцеві чоловіки. Не варто дивитися на них у відповідь відкрито, це може бути сприйнято як знак для  подальшого знайомства.

Найбільш популярний спосіб пересування країною – залізничний транспорт. Поїзди тут оснащені за сучасними стандартами. Залізничне сполучення з'єднує великі міста – Касабланку, Рабат, Марракеш, Ель-Джадід та інші. Квитки можна купувати в залізничних касах або у провідника. У великих містах вокзали оснащені всім необхідним для комфорту пасажирів. Оголошення на вокзалах робляться арабською та французькою мовами.

Таксі у Королівстві Марокко буває двох видів. Міські припускають тарифи в залежності від відстані подорожі. Водію відразу слід сказати включати лічильник при посадці. Також є міжміські таксі із фіксованою платою за проїзд.

Якщо ви надаєте перевагу особистому комфорту, скористайтесь послугами оренди автомобіля.

Дістатися Марокко без проблем можна практично з будь-якої європейської столиці та інших міст Європи, купивши авіаквиток. Територією країни можна скористатися пропозиціями перельотів лише від однієї авіакомпанії Royal Air Maroc.

Головним аеропортом Марокко є Міжнародний аеропорт імені Мухаммеда V, знаходиться в Кассабланці. Аеровокзал є найбільш завантаженим у Марокко та сьомим за завантаженістю серед усіх країн Африки. Потік пасажирів на рік – понад 9 мільйонів людей. Під будівлею аеропорту є залізнична станція, яка забезпечує транспортне сполучення з містом.

Також із Іспанії курсують автобусні рейси.

Марокко – країна з багатою культурною спадщиною, яка формувалася протягом багатовікової історії. На її самобутність вплинули і бербери, і фінікійці, і навіть римляни і араби. Кожен із народів привніс щось своє. Залишили свій слід і релігійні віяння – тут змішалися іудаїзм, іслам, християнство та язичництво. Культура в Королівстві відрізняється залежно від регіону, вона також відбивається на політиці країни, у пріоритеті її шана та захист.

  • Стародавня марокканська культура відображається у літературі. Твори марокканських авторів можна прочитати чотирма мовами.
  • В одязі також проявляються певні культурні форми. Національним одягом у чоловіків і жінок тут є джеллаба – довга вільна сукня з широкими рукавами та капюшоном.
  • Особливим візуальним елементом є найвідоміша марокканська архітектура. Це відомі усім на фотографіях елементи кераміки, мозаїки, розписи  візерунків. Ефектне поєднання колірних контрастів чудово виглядає на різних будівлях, арках, куполах, воротах, дверях. Зовні будівлі, як правило, мають невеликі вікна, прикраси зосереджені у внутрішніх оздобленнях.
  • Яскрава марокканська культура також виявляється у повсякденно-побутовому укладі місцевих жителів, мистецтві, святах, звичаях.

У Марокко безліч цікавих місць, які змусять назавжди закохатися у цю колоритну країну. Найбільш привабливими для туристів є такі місця:

  • Лезгіра – дика природа, безлюдний пляж, скелясті арки дозволять зробити фото, що запам'ятовуються і помилуватися місцевими красами.
  • Пустеля Сахара – сюди організовуються екскурсії, де можна побачити берберів та перейнятися атмосферою їхнього побуту. Екзотична природа нікого не залишить байдужим.
  • Фортеця Ес-Сувейра – будова XVI століття. Пофарбована у традиційні марокканські кольори – білий та блакитний.
  • Яскраві вузькі вулички Марракеша – тут можна відчути цей східний колорит і подивитися, як розкіш сусідить з бідністю. Тільки будьте обережні, тут багато нав'язливих вуличних торговців і зазивав.
  • Водоспад Узуд у районі Атласу – природна пам'ятка, що манить красою та силою.
  • Мечеть Хасана II – вважається найвищою релігійною спорудою у світі. Мечеть заввишки 200 метрів на березі океану, що зовні нагадує палац. Щоб прикрасити її ззовні, було залучено 10 000 художників.
  • Сади Менара – найпопулярніший та найулюбленіший серед туристів та місцевих парк. Визначна пам'ятка XII століття має велику територію з пальмами, оливковими гаями та різними екзотичними рослинами, а в басейні можна спостерігати за рибками. Деякі дерева тут ростуть вже четверте століття.

Королівство Марокко обов'язково запам'ятається своїм східним колоритом та атмосферою екзотики, самобутності, історичного віяння та вражаючими природними та багатими архітектурними пам'ятками. Щоб поринути у все це, обов'язково потрібно побувати тут особисто, щоб на власні очі споглядати цю цікаву країну, придбавши авіатур або вирушивши у подорож самостійно.