Алжир приваблює туристів своєю екзотичністю, яскравістю та колоритністю. Туристів, які бажають придбати недорогий тур до цієї країни, чекає безліч незабутніх вражень. Тут багато можливостей як для пляжного відпочинку, так і для екскурсійних прогулянок. Любителям екстремальних видів спорту припадуть до душі підбирання на гірські вершини та подорожі по пустелях. Купуючи вигідний авіатур у компанії Skydooking, ви зможете переміститися в загадковий світ Східної культури. Тут переплелися воєдино кілька культур: турецька, римська, арабська та візантійська.
Алжирська Народна Демократична Республіка
Прапор
Герб
Інфраструктура
Алжирська Народна Демократична Республіка
Повна назва держави – Алжирська Народна Демократична Республіка. На чолі держави перебуває президент Абдельазіз Бутефліка, який незмінно стає вибором свого народу з 1999 року.
Алжир складається з 48 провінцій, 533 округів та 1541 комун. На заході він межує з Марокко, на сході – з Тунісом та Лівією, на південному сході – з Малі та Мавританією та на південному заході з Нігером.
Населення Алжиру сформовано із різних етнічних груп, більшу частину яких становлять араби (близько 80%). Корінне населення вже багато поколінь веде традиційний спосіб життя, який полягає у спільному проживанні під одним дахом кількох сімей. Батько стоїть на чолі сімейного клану. Чоловіки багато працюють, ходять знайомими та громадськими закладами. На жінок покладено піклування про будинок та виховання дітей. Здебільшого спосіб життя алжирської жінки продиктований караном.
У місті трохи інший уклад, там кожна сім'я мешкає окремо. Традиційним жіночим одягом вважається білий хіджаб, який повністю приховує силует, залишаючи відкритими лише очі. Міські жителі переважно одягаються як багато європейців.
Решту населення становить народність - кабіли, що є корінним берберським населенням. Цей народ зміг зберегти свою первісну культуру. Жінки кабілки люблять яскраво одягатися та багато спілкуватися. Вони добре володіють гончарною майстерністю, займаються ткацькою справою і роблять дивовижною красою прикраси зі срібла з емаллю.
До особливої етнічної групи належать мозабиті. Усього їх налічується близько 25 тисяч осіб. Ці люди перекочували з області Мзаб і осіли в Сахарі ще 9 століть тому. Жіночій половині заборонено виходити за межі оази.
Ще одну частину населення Алжиру займають кочівники Туареги, які мешкають у Сахарі. Протягом усього життя вони займаються організацією караванних перевезень.
Перед плануванням авіаперельоту в Алжир спочатку необхідно подбати про візу. Її можна оформити після отримання запрошення від фізичної особи або підприємства, або ж звернутися за допомогою до компанії SkyBooking. Менеджери агентства візьмуть на себе всі турботи щодо оформлення всіх необхідних документів.
Економіка Алжиру тримається на видобутку нафти та газу. Крім цього, тут іде активний видобуток цинку, заліза, свинцю, кам'яного вугілля, міді, кам'яної солі, ртуті та урану. Основними торговими партнерами є: США, Німеччина, Італія та Франція.
Середня тривалість життя алжирців становить 74 років. Цей показник вищий за середній за європейськими мірками. Коефіцієнт пенсійного навантаження становить 7,4%.
Ціни та якість на продукцію варіюються залежно від району країни. У великих торгових центрах Алжиру можна зустріти багато магазинів, що спеціалізуються з продажу різноманітних товарів. Навіть якщо ви не зможете нічого собі вибрати, у вас є чудова можливість погуляти околицями і добре провести час.
На думку туристів, Алжир вважається відносно недорогою країною щодо повсякденного життя. Ціни на продукти значно нижчі, ніж у європейських країнах. Пообідати в недорогому кафе можна за 3 долари, а в ресторані вечеря коштуватиме не дорожче за 8 доларів. Ціни на проїзд у громадському транспорті становлять 0,25 доларів. У таксі за посадку візьмуть з вас 0,5 доларів.
Національна алжирська кухня смачна та різноманітна. Популярністю користуються страви з м'яса, такі як хубізет із сирно-шпинатною начинкою, який рекомендується вживати гарячим. Серед місцевих дуже популярні турти – картопляні пироги з м'ясом та безліччю різноманітних приправ.
Алжирці готують багато страв із риби, яку вони варять, смажать, гасять, запікають та подають із різноманітними соусами. Найпопулярнішою стравою серед алжирців вважається кускус. На десерт місцеві жителі воліють шоколадні тістечка та тістечка з борошна «пальчики нареченої». Алжирці здавна займаються вирощуванням винограду та виробництвом вина. Серед місцевих особливо цінуються рожеві та червоні вина.
Основна мережа готелів розтягнулася вздовж середземноморського узбережжя. Класифікація готелів залежить від якості послуг, які вони надають. Зверніть увагу, що багато хто явно завищує вартість своїх послуг.
Основна частина алжирських готелів є аналогами популярної мережі готелів Європи Bed and Breakfast. В Алжирі можна оселитися у готелях міжнародного класу.
Що стосується варіанта для проживання в Алжирі, то готельне житло не в центрі міста коштуватиме 68 доларів на місяць. Зняти окрему кімнату в центрі можна за 109 доларів на місяць. 1-кімнатна не в центрі вийде 102 долари, а в центрі - 158. Ось приблизно такі розцінки на житло.
Загалом Алжир є цілком безпечною країною, але не варто забувати, що це мусульманська держава. Намагайтеся дотримуватись елементарних заходів безпеки. Не гуляти вночі незнайомими районами і не вступати в конфлікти з місцевими жителями.
При виїзді з країни можна брати з собою стільки валюти, скільки було зазначено при в'їзді. Заборонено ввозити до країни матеріали порнографічного характеру, вогнепальну зброю, заборонені речовини та ювелірні вироби.
Для в'їзду в країну з тваринами необхідно отримати на вихованця міжнародний ветеринарний сертифікат. Це правило стосується і ввезення птахів, крім соколів, у яких потрібен спеціальний дозвіл від алжирських чиновників.
Не можна вивозити культурні цінності, предмети археології та інші культурні цінності. За потреби потрібно отримати дозвіл влади.
Незважаючи на те, що алжирці досить замкнуті люди, вони чітко дотримуються своїх традицій. Головне, не нав'язувати їм свою думку та принципи, і відпустка пройде успішно.
Першу залізницю в Алжирі було споруджено понад 100 років тому. Головне залізничне полотно простяглося від північно-західного кордону з Тунісом і проходить вздовж алжиро-марокканського кордону. Її відгалуження пов'язують між собою основні міста та порти. На веб-сайті
Skybooking можна купити квиток на автобус, поїзд або літак недорого на будь-який напрямок.
Подорожувати Алжиром без автомобіля практично неможливо. Туристи повинні знати про можливі ризики при самостійному пересуванні країною. У країні також є аеропорт, що діє, квитки на авіарейси можна придбати на сайті skybooking.ua.
Місцеве населення Алжиру говорить арабською мовою, але зараз почав також активно використовуватися французька. Більшість людей, що проживають в Алжирі, є мусульманами-сунітами. Державна релігія – іслам. Незважаючи на це, в країні проживає близько 150 тисяч християн та 1 тисяча послідовників іудаїзму.
Головною туристичною визначною пам'яткою Алжиру є пустеля Сахара. Тут зосереджено основні розважальні програми для туристів. Пересуватися пустелею можна пішки, верхи на верблюдах або повнопривідних джипах.
Основними перлинами країни вважаються: долина Мзаб та місто Уаргла. Перемістившись на південь, можна відвідати ще одне прекрасне місце – національний парк Тассілін-Аджер.
У самому Алжирі радимо вирушити в старе місто Медіна, мечеть Джамаа-ель-Джедід та усипальницю Сіді Абдуррахмана.
Серед інших міст Алжиру радимо відвідати Оран, Бліду та Афродізіум, в якому знаходяться руїни міста. Також можна вирушити до Біскри і на власні очі побачити гробницю ісламського завойовника Окба.