Ісламська Республіка Мавританія – країна в західній частині Африки, що омивається Атлантичним океаном. Назву Мавританія, що означає “Західний край”, країна отримала від фінікійських мореплавців ще у III тис. до н.е.
За кілька тисячоліть до нашої ери у південній частині країни мешкали народи негроїдної раси, основним промислом яких були землеробство та полювання.
У першому тисячолітті до нашої ери країну стали заселяти кочові скотарі-бербери, які посунули негритянське населення у південну частину.
Мавританія – остання країна у світі, яка скасувала рабство. Але, незважаючи на офіційний Закон про його скасування, невеликий відсоток місцевого населення все ще продовжує в ньому перебувати і не поспішає позбутися несвободи. Тут багато корисних копалин, таких як мідь, золото, залізо, цемент, нафту, сіль, гіпс. Однак багаті ресурси тут не привід також позбавлятися бідності, держава, як і раніше, залишається сьогодні однією з найрозвиненіших в економічному плані.
Але, незважаючи на це, Мавританія – країна з найбагатшою історією та особливим колоритом. Тут спекотний африканський клімат, незвичайні традиції, таємнича пустеля, яка іноді засипає своїми пісками навіть міста.
Прямого авіаперельоту з Києва до Мавританії поки не передбачено. Підібрати вигідний авіаквиток з пересадками в Африку можна за допомогою нашого сайту. Також можна придбати авіатури в Африку з відвідуванням Мавританії.
Ісламська Республіка Мавританія
Прапор
Герб
Інфраструктура
Ісламська Республіка Мавританія
Площа Мавританії дорівнює 1031631 км2. У західній частині країна омивається Атлантичним океаном, більша частина території – це пустельні зони з піщаністю та кам'янистістю пустелі Сахари.
Клімат є тропічним, пустельним. У південній частині країни на кордоні є річка Сенегал. Цілий рік погода стабільно спекотна. У сухий сезон відзначаються сильні пилові сахарські вітри. Грунт також є пустельним, рослинність зустрічається рідко. Тут популярні тропічні дощі, після яких місцевість стає більш трав'янистою. У південній частині країни територія напівпустельна, є чагарники та акації.
У Мавританії проживає різноманітна фауна – різні повзучі, гризуни, а також хижаки – шакали, фенеки, страуси та парнокопитні.
У північно-західній частині межує із Західною пустелею, у південно-західній – із Сенегалом, у північно-східній – з Алжиром, у південно-східній – із Малі.
Країна ділиться на чотири зони:
- Сахарська;
- Сахельська;
- Сенегальська;
- Прибережна.
Всі ці частини мають між собою кардинальні відмінності, проте між їх межами немає природних об'єктів, що чітко окреслюються.
Населення Мавританії складає 4,65 мільйона жителів. На одну жінку репродуктивного віку припадає 4.5 дітонароджень. Чоловіки живуть у середньому 58 років, жінки – 63 роки.
30% населення є білими берберами. Раніше вони були рабовласниками, але в наш час бідні. Як правило, чоловіки-бербери виділяються синім одягом. 40% – це чорні бербери, є рабами історично, в сучасних реаліях приблизно половина з них також продовжує бути в рабстві. 30% – негри, які живуть в основному в районі річки Сенегал, вони не є рабами, розмовляють африканською мовою. 59% чоловіків та 43% жінок є грамотними.
Офіційною мовою країни є арабська, зокрема популярний діалект хассанія, і навіть мови негритянських племен – фула, сонінку, волоф, тукулер. Релігія – іслам, майже всі жителі сповідують його, але в країні є дуже маленька громада, яка сповідує християнство.
Приблизно 20% населення все ще не прагне звільнитись від рабства, при цьому вірячи, що для спокути своїх гріхів потрібно бути поряд із рабовласником. Цей відсоток населення неграмотний, немає жодних особистих, громадянських, економічних прав. При цьому їхні народжені діти також переходять у власність їхніх господарів.
Українцям для відвідування Мавританії потрібна віза. Щоб її отримати, потрібно надати пакет документів:
- дві анкети французькою та арабською мовами;
- закордонний паспорт;
- 2 фото формату 3х4 см;
- внутрішній паспорт;
- бронь готеля;
- броня авіаквитків;
- страхування;
- сертифікат про щеплення від жовтої лихоманки.
Якщо подорож ділова, потрібно ще запрошення від робочої фірми. Для приватного візиту потрібне запрошення від приймаючої сторони. Якщо подорож з дітьми, буде потрібно ще свідоцтво про народження та дозвіл на в'їзд іншого батька. Пенсіонерам потрібно буде надати копію пенсійного посвідчення.
Для надання документів необхідно звернутися до посольства, якого в Україні немає, але є у містах Європи.
На нашому сайті ви можете не тільки купити квиток до Мавританії, а й замовити допомогу в оформленні візи в короткий термін. Це дозволить заощадити ваш особистий час та отримати якісний сервіс за помірні гроші.
Мавританія відрізняється невисоким рівнем життя серед усіх країн світу. Тут відзначається великий відсоток безробіття, країна бідна у економічному плані. Майже 40% населення живе за межею бідності. Середня зарплата – 300 $, мінімальна 100-150 $. Рівень безробіття у країні – понад 30%.
Тут досі є такі явища як рабство, тероризм, високий рівень злочинності та невисокий рівень медичного обслуговування. Тому для життя людям, які звикли до європейського рівня, ця держава навряд чи підійде. Але як відвідування країни з туристичними цілями – цілком, оскільки країна колоритна та незвичайна.
Харчуватися недорого в Мавританії можна, купуючи продукти в магазинах і супермаркетах. Вартість стандартного продуктового набору приблизно така:
- вода - 1.50 $;
- буханець хліба - 4.90 $;
- сир - 5-7 $;
- яйця - 2.50 $;
- яблука - 2 $;
- апельсини - 1.60 $;
- картопля – 0.75 $/кг;
- помідор - 0.95 $;
- огірки - 0.52 $;
- рис - 1.30 $.
Обід у недорогому ресторані вийде приблизно 5-7 $, у Макдональдсі 6$, чашка кави – 2.10$, гамбургер – 2$. Середній рахунок у ресторані коштуватиме приблизно 27-30 $ за двох за три страви.
Досить дешево можна придбати одяг. Джинси відомих брендів коштують приблизно 15-1 8$, за такими ж розцінками можна придбати і сукню. Трохи дешевше коштують майки та футболки, їх ціна приблизно 5-7$, кросівки 40 $.
Традиційна кухня Мавританії рясніє незвичайними наїдками. Вона також схожа на марокканську та сенгальську кухні. Оскільки Мавританія – ісламська республіка, продаж алкоголю заборонено на території країни, виняток – спиртне можуть купити туристи в обмеженій кількості та певних місцях.
Основними стравами мавританської кухні є тьєбудьєн – рис з рибою, поданий під соусом з помідорів, а також риба зі спеціями, рис з овочами, м'ясо та риба у сушеному вигляді, картопля-фрі, кус-кус з куркою та бобовими, марокканський суп.
Серед десертів популярні йогурти або сирні сири з додаванням тертого кокосу, які вживають разом із пшоняною кашею. Також місцевою натуральною насолодою тут є фініки.
Зняти житло в Мавританії можна за різними цінами. У центральній частині міста односпальні апартаменти вийдуть приблизно 200-250 доларів на місяць. У віддаленіших районах однокімнатні апартаменти коштуватимуть від 140 доларів/місяць. Трикімнатні у центрі – від 600 доларів на місяць, за межами центру – 300 доларів/місяць.
Оплата комунальних послуг виходить у середньому 100 доларів щомісяця, сюди входять вода, вивіз сміття, електроенергія, інтернет окремо – 160 доларів на місяць. Придбати власне помешкання можна за цінами від 180 доларів за квадратний метр. Зупинитись у готелі можна за цінами від 33 до 100 доларів за номер за ніч.
Мавританію складно назвати безпечною країною. Тут досі є тероризм, рабство, бідність та зберігається досить високий рівень злочинності. Туристам, які планують сюди поїздку, варто врахувати всі негативні чинники та бути обережними.
У районах, де часто люблять проводити час іноземні туристи, можливий тероризм. Особливої обережності слід дотримуватись у громадських місцях – школах, готелях, житлових кварталах, посольствах, нічних клубах, ресторанах, торгових центрах, церквах. Теракти можуть траплятися навіть на дорогах, вже були випадки поранення людей у власних авто.
Популярними злочинами в Мавританії є грабежі та крадіжки, розбійні напади, насильство. Особливо високий ризик зіткнутися з перерахованим у небагатолюдних районах, на пустельних пляжах.
Мавританія – дуже консервативна ісламська країна, тому слід дотримуватися тут певних правил поведінки, особливо в період Рамадану. Не варто у громадських місцях, особливо біля мечетей та релігійних закладів проявляти романтику. Гомосексуалізм тут взагалі карається законом. У країні заборонено наркотики, при виявленні таких речовин загрожує в'язниця.
Заборонено вживання алкоголю, у закладах громадського харчування спиртні напої не продаються, інколи туристи можуть придбати їх у спеціальних закладах.
Завжди потрібно носити при собі документи, що засвідчують особу. У разі зіткнення з порушенням законів звертатися до мавританської поліції.
Країна не відрізняється особливо розвиненою туристичною та транспортною інфраструктурами. Найбільш цивілізовано у столиці Нуакшоті та Нудібу. Також у цих містах знаходяться морські порти, задіяні у перевезенні масових вантажів у Мавританії.
У країні є національний авіаперевізник – авіакомпанія Mauritania Airlines, її хабом є міжнародний аеропорт Нуакшот.
Залізниця в Мавританії – це залізнична лінія з довжиною 704 кілометри, вона служить сполучною центральною частиною країни з портовим містом Нуадібу. Вся залізнична лінія контролюється державою. Потяги у Мавританії є одними з найважчих і найдовших у світі, довжина одного складу сягає 2,5 кілометра.
Пасажирські перевезення здійснює компанія ATTM Society. Дивним для європейського менталітету є той факт, що місцеві часто обирають для проїзду залізничним транспортом вантажні вагони або проїзд зовні поїзда, на дахах. Такий спосіб не є безпечним.
За допомогою нашого онлайн-сервісу ви можете знайти залізничні та автобусні квитки, придбати квиток на літак, забронювати потрібний рейс онлайн.
Мавританія має багату, історично сформовану культуру. Вона проявляється в образотворчому мистецтві, музиці, архітектурі, кінематографі. Будинки відрізняються простою прямокутною формою, основними матеріалами для будівництва житла є піщаник, стовбури акації, залізо, скло. Для прикладів сучасної архітектури Мавританії характерні мечеті. В образотворчому мистецтві, яке зародилося ще за доби неоліту, переважають такі наскельні малюнки, як коні, упряжки, верблюди.
Серед ремесел та народних промислів популярні деревообробка, роботи з металу та срібла, створення гобеленів.
Також у країні популярна ювелірна галузь – виготовлення виробів із золота та срібла. Також розвинене гончарне мистецтво. Ближче познайомитися з прикладами традиційного мавританського мистецтва та культурою можна у Національному музеї в Нуакшоті.
Музичне мистецтво передбачає співи соло і в хорі, а також яскраві танці з традиційними африканськими інструментами – бубни, флейти, арфи та інші.
Національний кінематограф зародився у Мавританії у середині XX століття.
Цікаві місця країни здебільшого зосереджені у її столиці – Нуакшоті. Старовинні будинки, місцеві ринки та вулиці колоритні та незвичайні. Однак, незважаючи на те, що це столиця, найпростіші зручності тут є розкішшю.
Banc d’Arguin – місце спостереження за птахами у північній частині країни. Саме сюди злітаються найрізноманітніші пернаті з усієї Африки. Природний об'єкт відноситься до всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Місто Тержит – незвичайне місто, яке приваблює мандрівників, що досліджують Африку. Тут чекають красиві місцеві пейзажі з густими пальмами і пустельною місцевістю, а на берегову лінію річки в темний час доби виповзають комахи, що світяться. Пальмовий гай приваблює таємничою природною атмосферою, в яку обов'язково варто поринути, перебуваючи в країні.
Тичить – частково занедбане місто з прикладами старих будівель, приваблює своєю незвичністю, тут особливо популярні піші прогулянки, вивчення старовинних околиць.
На узбережжях країни багато диких красивих пляжів з екзотичною природою. Туристам можна покататися на позашляховиках, також є зони рибальства та запливів.
Для відвідування Мавританії вигідно придбати авіатури, розраховані на поїздку Африкою. Це найдешевший спосіб відвідати країну. Але також можна окремо забронювати авіарейс за допомогою зручного віртуального сервісу.