Завантаження...

hero

Туніська Республіка

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airports
Літаки
railways
Поїзди
buses
Автобуси
emergency_service
Екстрені служби
embassy
Посольство
legal_assistance
Допомога юриста

Туніська Республіка

Про країну
icon
Про країну
location
Розташування
population_structure
Структура населення
visa
Віза
standard_living
Рівень життя
prices
Ціни
kitchen
Кухня
housing_prices
Ціни на житло
security_level
Рівень безпеки
prohibitions
Заборони
infrastructure
Інфраструктура
culture
Культура
other
Пам'ятки

Про країну

Туніс – країна чудових пляжів, пишних пальм, гарячих пісків Сахари та прохолодних оазисів. Сюди зазвичай їдуть за розслабленням та пляжним відпочинком, проте тут можуть запропонувати мандрівникам набагато більше, ніж просто море та гарну засмага.

У Тунісі тісно переплелися долі та культури арабів, берберів, римлян та фінікійців, які залишили безліч дивовижних пам’яток, приголомшливу архітектуру, неповторні звичаї. Тут є на що подивитися й куди сходити, а місцеві східні базари не залишать байдужими любителів шопінгу. Туніські килими, махдійський шовк, прикраси, скляні вироби, посуд – цей список можна доповнювати нескінченно. Якщо їхати сюди для знайомства з історичними локаціями країни, кількома днями тут не обійдешся. Стародавні міста, оповиті загадками та легендами, величні храми, музеї, що зберігають минуле місцевого народу, печерні міста та підземні катакомби вражають своїми масштабами.

Дістатися Тунісу можна декількома способами. Перший – із Європи літаком. Без пересадок тут, звичайно, не обійдеться, проте авіапереліт займе орієнтовно вісім годин, що буде зручно для тих, хто цінує свій час і не любить витрачати його на довгу дорогу. Ще один варіант сподобається всім любителям розкішних пейзажів, які можна спостерігати з вікна під час поїздки. З італійського Чивіттавек’я відбуває пором до Тунісу. Поїздка сюди на машині займе близько трьох днів, а автобусом можна дістатися за два. Часу в дорозі доведеться провести досить багато, але дорогою можна познайомитися з європейськими містами та місцевою гостинністю, а потім із порома насолоджуватися шикарними панорамами моря.

Розташування

Республіка Туніс – відносно невелика країна площею 163 610 км2, розташована на півночі африканського континенту. Сусідами країни є Лівія та Алжир на південному сході та заході, на півночі держава омивається Середземним морем.

Кліматичних поясів у країні кілька. Ближче до Середземномор’я переважають субтропіки з комфортною температурою води протягом усього року, південь і центр знаходяться в області тропічного клімату. Тут випадає невелика кількість опадів і нерідко настають заморозки в нічний час.

Структура населення

Згідно зі статистикою, чисельність населення Тунісу становить близько 12 млн осіб із приблизно рівним співвідношенням обох статей. 97 % місцевих жителів складають араби, у деяких районах проживають бербери та черкеси (близько 1%), є невелика єврейська громада. Офіційна мова країни – арабська. На ній говорить більшість місцевих, багато хто знає французьку, а співробітники туристичної галузі добре володіють англійською. 98% громадян Тунісу сповідують іслам, є невелика кількість християн.

Віза

Для відвідування країни громадянам України віза не потрібна. Після прильоту в аеропорту ставиться штамп, який дає право перебувати на території країни 30 днів. Варто звернути увагу, що в’їзд без візи можливий лише за умови наявності туристичного ваучера, а після прибуття необхідно заповнити міграційну картку.

Рівень життя

Рівень життя в Тунісі досить високий як для країни, що розвивається. Він є лідером добробуту населення серед африканських країн. Тут непогано розвинена промисловість, ведеться видобуток нафти та процвітає туристична галузь.

Ціни

Туніс не можна назвати дуже дорогою країною для подорожі, але й дешевою його теж не назвеш. Рівень цін тут у більшості випадків порівнянний зі звичним середньостатистичного туриста, проте в деяких містах усе ж таки доведеться витратитися. Вартість продуктів у супермаркеті варіюється від 0,44$ за літр молока до 8$ в середньому за кілограм яловичини, а ось ціни в ресторанах відрізняються від закладу до закладу. У недорогому ресторані обід обійдеться у 2$, у бістро – 3-3,5$, за вечерю в закладі середнього рівня доведеться віддати майже 10$.

Що стосується цін на одяг, електроніку, різні послуги, тут ситуація трохи відрізняється від звичної нам.

Кухня

Кухня Тунісу – це особливе поєднання гастрономічних традицій народів пустелі та середземноморської кухні. У рецептах тут широко використовують овочі та спеції, на узбережжі люблять морепродукти. Застосовують досить незвичайні приправи, серед яких рожева та апельсинова вода, жасмин, м’ята. Замовляючи страви в ресторанах країни, потрібно бути готовим до феєрії смаків, ароматів і тієї самої "гостринки", за якою місцеві судять про щастя шлюбу. Так-так, тут є повір’я, що чим гостріша їжа, тим більше дружина любить чоловіка, а якщо страви набувають не такого насиченого смаку, – значить розлюбила.

Ще одна особливість туніської кухні – великі порції. Тут не визнають витонченого сервірування, а тому замовляти потрібно вкрай обережно. Якщо на перше принесуть ароматний суп шорба з телятиною та овочами, а гарніром до другого стане приголомшлива запечена курка із сиром і яйцями, швидше за все доведеться відмовитися не тільки від десерту, а й від усіх планів на день. Після такого обіду нікуди не захочеться йти.

Десерти в цій країні просто дивовижні. Місцеві жителі обожнюють солодке, а тому від різноманітної випічки та кондитерських виробів на прилавках магазинів просто рябить в очах. Зацукровані горіхи, всілякі торти, халва та цукати, тістечка із цукрового тіста, печиво з горіхами та фініками, пахлава – далеко не повний список того, що пропонують місцеві кулінари. Якщо додати до солодощів ароматний зелений чай або філіжанку відмінної кави (до речі, цукру в них кладуть досить багато), про ідеальну фігуру доведеться забути до повернення додому.

Ціни на житло

Ціни на житло в Тунісі формуються залежно від району та типу розміщення. На вартість оренди житла впливають сезон, наявність поблизу визначних пам’яток та рівень комфорту. Практично в кожному місті можна знайти житло будь-якого класу, тому сума, необхідна для оренди апартаментів у Тунісі – індивідуальне поняття й залежить від особистих переваг.

Готелі – зручний та відносно недорогий варіант проживання. Ціна за номер тут формується залежно від кількості зірок і знайти варіанти проживання можна в діапазоні від 50$ до 100$ за ніч.

Рівень безпеки

Рівень безпеки в Тунісі знаходиться на високому рівні. Поліції країни багато й до туристів вона ставиться лояльно. Якщо дотримуватися основних правил і стандартних заходів безпеки, як стежити за особистими речами, неприємностей не виникне.

Заборони

Туніс – найосвіченіша арабська країна, тому до іноземців тут ставляться цілком доброзичливо. Проте є низка обмежень та заборон, які потрібно враховувати, щоб не потрапити в неприємну ситуацію:

  1. Наркотики. Із цим у країні дуже суворо. За зберігання заборонених речовин можна отримати 1-5 років ув’язнення.
  2. Не рекомендовано відвідувати східну частину країни, особливо під час самостійної подорожі на авто. Тут Туніс межує з Лівією, тож зона небезпечна для туристів.
  3. Не можна виходити з готелю в нетверезому стані, розпивати алкоголь на вулиці. Ставлення до алкоголю в країні є лояльним, але в кримінальному кодексі є стаття "Злочини проти суспільної моралі", за якою можна заплатити штраф або потрапити до в’язниці на термін від пів року до 5 років.
  4. Не можна фотографувати державні об’єкти, поліцейські, резиденцію президента.
  5. Одяг для прогулянок містом не має бути надто яскравим і відкритим.

Інфраструктура

Туніс має добре розвинену дорожню мережу, що з’єднує населені пункти країни. Тут чудові автодороги, добре розвинений залізничний транспорт, а до порту Ла Гуллет у столиці заходять круїзні лайнери, маршрути яких пролягають до Генуї, Палермо та багатьох портів Європи.

Аеропортів у Тунісі кілька, проте регулярні та чартерні міжнародні авіарейси приймає Туніс-Карфаген, який є хабом для національних перевізників країни. Якщо ви плануєте подорожувати Тунісом або продовжувати відпочинок в іншій країні світу, купити квитки можна за допомогою сервісу SkyBooking. На нашому сайті можна знайти актуальні пропозиції по авіаквитки, найвигідніші варіанти за автобусними маршрутами та поїздами. Система автоматично відсортує інформацію залежно від налаштувань користувача, збудує складний маршрут для авіапереольоту або подорожей поїздом, а також допоможе підібрати зручні варіанти стикування за відсутності прямих рейсів до місця призначення.

Культура

Культурне життя Тунісу складається з різних віянь та народностей. Тут залишили свій слід французи, турки, євреї, давні римляни, араби. За час існування країни одні цивілізації змінювалися іншими, що не могло не позначитися на всіх галузях культури.

У Тунісі знімають фільми та проводять кінофестивалі, туніська музика збирає шанувальників з усього світу, у театрах можна побачити не лише різножанрові постановки, а й послухати джаз, відвідати художню виставку, вечір поезії та багато іншого. Ще Туніс – це унікальні танці, талановиті художники та поети, і чудова архітектура, яка здатна здивувати навіть досвідчених мандрівників.

Пам'ятки

Відпочинок у Тунісі сьогодні – непогана альтернатива Єгипту чи Туреччині. Звичайно, переважно сюди їдуть за пляжним відпочинком, першокласними СПА та шопінгом на східних базарах, але ця країна має величезну кількість пам’яток, історія яких налічує кілька століть, приголомшливі пейзажі та безліч локацій, що заслуговують на увагу:

  1. Карфаген. Це місто, що увійшло в історію, заснували фінікійці ще в 814 р. до н. е., тому сьогодні від його величних будов залишилися одні руїни. Але це не заважає відвідати навесні стародавні руїни, прогулятися вузькими вуличками та насолодитися ароматами мімози та жасмину, які витають у повітрі в цю пору року.
  2. Колізей в Ель Джемі. За своєю величчю цей амфітеатр не поступається римському й користується майже такою ж популярністю. Будівля збереглася досить добре. Усі відвідувачі можуть спускатися в підземні приміщення, де готувалися до боїв гладіатори та жили дикі тварини, пройти на арену чи розташуватися на трибуні, уявляючи себе глядачем. Влітку тут відбуваються концерти найкращих оркестрів Європи, які збирають шанувальників класичної музики.
  3. Сіді-Бу-Саїд. Невелике містечко на березі Карфагенської затоки виглядає як полотно талановитого художника. Білі стіни будівель, сині віконниці та віконні грати, строкате буяння бугенвіллій та блакитне-блакитне небо. Це місто вражає уяву та заворожує. Тут можна отримати купу емоцій просто гуляючи, а можна завітати до місцевих музеїв, де знайти дуже цікаві експонати.
  4. Медіна. Цей район столиці зберігся в практично первозданному вигляді та пропонує туристам дивовижну атмосферу арабського життя, особливий східний колорит, пам’ятки та безліч можливостей для шопінгу. Любителі історії можуть вирушити вивчати Мечеть оливкового дерева, Усипальницю, відвідати музей, а ті, хто хоче привезти з поїздки щось незвичайне, можуть вирушати на місцеві ринки, кожен із яких присвячений окремому ремеслу.