Завантаження...

hero

Велике Герцогство Люксембург

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airports
Літаки
buses
Автобуси
emergency_service
Екстрені служби
embassy
Посольство
legal_assistance
Допомога юриста

Велике Герцогство Люксембург

Про країну
icon
Про країну
location
Розташування
population_structure
Структура населення
visa
Віза
standard_living
Рівень життя
prices
Ціни
kitchen
Кухня
housing_prices
Ціни на житло
security_level
Рівень безпеки
prohibitions
Заборони
infrastructure
Інфраструктура
culture
Культура
other
Пам'ятки

Про країну

Люксембург має повну офіційну назву Велике Герцогство Люксембург. Держава знаходиться в Західній Європі й не має кордонів із морями та океанами. Територіальними сусідами є Бельгія, Німеччина, Франція. Столиця країни – Люксембург. Країна один з учасників Європейського Союзу. Також тут засідає суд Європейського Союзу як найвищий судовий орган в ЄС.

Місцевий народ переважно складається з переселенців з Франції та Німеччини, що має великий вплив на культуру та традиції. Основними мовами тут є національна люксембурзька, французька та німецька.

Щоб дістатися сюди з України, краще обрати авіапереліт, придбавши квиток за допомогою сервісу SkyBooking. Авіаквиток буде дорожчим, ніж на квиток на потяг, проте прямий літак істотно заощадить вам час.

Розташування

Загальна площа території всіх земель становить близько 2600 км2. Чисельність населення тут понад 660 тис. осіб, що характеризує країну, як одну з найменших. Але водночас статистика приросту говорить про великий рівень народжуваності та максимальну щільність населення.

На сході Люксембург омиває річку Мозель. Весь рельєф переважно покритий височинами з найбільшою точкою Кнайфф, заввишки 560 м над рівнем моря. Столиця держави розділена річками Петрюс та Альзет.

Клімат переважно помірний, що переходить із морського в континентальний. Літня температура з найвищими показниками +22°С спостерігається в липні. Зима тут досить м’яка та тепла. Денні показники не опускаються нижче 0°С, а вночі буває до -3°С лише в січні.

Структура населення

Під час останнього перепису населення в Люксембурзі було зареєстровано 645 397 жителів. Серед них тільки 341 230 корінних люксембуржців. Люксембурзькою мовою розмовляє лише 55,8% населення. Тому було ухвалено рішення узаконити три мови: люксембурзьку, французьку (нею володіє 12,1% населення) і німецьку (3,1%). Також тут можна почути португальську, італійську, англійську та інші мови.

У Люксембурзі дуже багато іммігрантів. У цій маленькій країні можна зустріти португальців, німців, французів, італійців, іспанців і навіть румунів. Люди купують квиток на літак до Люксембургу в пошуку більш високого рівня життя. Це призводить до підвищення кількості працездатних громадян. Молодь сюди не поспішає, оскільки для того, щоб обійняти престижну посаду, потрібен стаж роботи. Кількість людей пенсійного віку практично не змінюється. При цьому розподіл жителів по країні не можна назвати рівномірним. У населених пунктах, які розташовані на Півдні країни, густота населення значно вища, ніж у північних регіонах.

Віза

Оскільки Велике Герцогство Люксембург входить до ЄС, то громадянам України, які мають біометричний закордонний паспорт, більше не потрібно оформлювати візу, перш ніж купити квиток на літак до Люксембургу. Тим, у кого залишився паспорт старого зразка, потрібно подавати документи на відкриття візи до консульства. Зараз це можна зробити онлайн. У такому разі, під час планування авіаперельоту обирайте прямий авіарейс, без пересадок. Такий маршрут буде більш вигідним для вас. Сервіс SkyBooking завжди готовий допомогти з купівлею квитків.

Рівень життя

Люксембург відомий своїм високим рівнем життя. Це одна з найбагатших країн у Європі. В її столиці розташовано відразу кілька організацій Європейського Союзу. Ця країна-карлик пропонує дуже вигідні умови інвестування. Тут розташовано близько 1 тис. різних фондів, у які може вкластися кожен. Однак близько 65% ВВП становлять доходи від міжнародних послуг. Тож більшу частину економіки складають банки та сфера обслуговування. Це робить її доволі вразливою до зовнішніх чинників. Світові кризи країна переносить важко, що відображається в усіх сферах.

Ціни

Для багатьох туристів ціни Люксембургу здаються досить високими. Для порівняння, повноцінна вечеря для двох дорослих у ресторані середньої цінової категорії вам обійдеться від 64€. Дешевшим варіантом закладів громадського харчування є McDonald's. Там ви зможете перекусити за 20€ за двох. Водночас, можна сміливо купувати авіаквиток до Люксембургу в надії на дешевий шопінг. У місцевих магазинах вартість брендових речей або взуття не відрізняється від цін на їхніх офіційних сайтах. Зате ви одразу можете приміряти річ, і купити її без ризику, що вона вам не підійде. Чого не скажеш про покупки онлайн.

Кухня

Кулінарні традиції Люксембургу відображають його тісний зв'язок із сусідніми країнами. Найбільше місцева кухня наближена до Німеччини. Більшість страв не можна назвати вишуканими. Вони скоріше ближчі до селянських, які більш ситні та калорійні. Однак це не зменшує їхніх смакових якостей. У раціоні немає якихось переваг. Основним інгредієнтом багатьох страв є м'ясо або риба з місцевих річок. Однак можна знайти рецепти, що містять лише овочі. Національною м'ясною стравою стала свиняча шийка з бобами. Місцеві жителі називають її Judd mat Gaardebounen. М'ясо маринують ніч, а потім варять з овочами та спеціями. Подають таку шийку, нарізавши кружечками. Як гарнір на тарілку кладуть квасолю і відварну картоплю.

Ціни на житло

У Люксембурзі будівництво дуже розвинене. Однак і вартість житла немаленька. Ціни за квадратний метр стартують від 7000€. Якщо ви хочете придбати квартиру або будинок у центрі Люксембургу, то це коштуватиме вам не менше 11000€ за квадратний метр. Також враховуйте податки. Тут це одноразовий платіж. Незалежно від типу житла (будинок чи квартира) він становитиме 7% від вартості. Якщо ж ви купуєте житлоплощу на первинному ринку, то потрібно сплатити ще 15% ПДВ. Також житло можна орендувати. Ціни встановлюють власники. Незалежно від того, купуєте ви житло чи винаймаєте, усі угоди укладаються тільки в нотаріуса.

Рівень безпеки

Люксембург входить до списку найбезпечніших країн світу. Тут один із найвищих рівнів захисту прав власності. Складаючи такий рейтинг, Міжнародний альянс прав власності спирається на три фактори:

  1. Відсутність корупції та незалежність судових засідань.
  2. Закони країни, що відповідають за збереження прав власності.
  3. Захист власності, як матеріальної, так і інтелектуальної.

Підсумувавши показники за цими трьома критеріями, Люксембургу присвоїли п'яте місце. Інші параметри, що вказують на рівень загальної безпеки, також досить високі. Крім захисту своїх громадян, влада Люксембургу дає гарантії й іноземцям.

Заборони

Однією з основних заборон у Люксембурзі, що відрізняє його від багатьох країн Європи, вважається обмеження руху вантажного транспорту. Ним не можна користуватися на вулицях цієї країни у святкові дні. Крім того, є дороги, які завжди закриті для вантажівок. Ця заборона підтверджена на законодавчому рівні.

Що стосується місцевих жителів, то тут є свої особливості. Приміром, у Люксембурзі не люблять гучної та зухвалої поведінки. Практично відсутні клуби та інші нічні розважальні заклади. Люксембуржці рано лягають спати. Тому й телефонувати їм після дев'ятої вечора не варто. Це вважається верхом непристойності.

Інфраструктура

У країні є аеропорт, що дає змогу подорожувати літаком без пересадок. Він розташований за 6 км від столиці, називається Люксембург-Фіндел. Однак перш ніж купити квиток у Люксембург, знадобиться оформлення візи та страхового поліса.

Усередині країни функціонує 15 автобусних маршрутів. Вони курсують уночі та вдень. Також можна скористатися іншими видами громадського транспорту, наприклад, трамваєм.

Для проживання можна використовувати готелі, які є не тільки в Люксембурзі, але й у менш розвинених містах країни. Рівень обслуговування та сервісу досить високий, що робить відпочинок максимально комфортним та насиченим.

Культура

Як і в багатьох галузях розвитку і діяльності Люксембургу, в культурі добре помітний вплив поруч розташованих країн. В епоху Середньовіччя, у VIII-X ст. переважали віяння Ірландії. Потім, з X по XI ст., її місце зайняла Німеччина. Ці тандеми збереглися не тільки в художньому мистецтві, а й в архітектурі. Так, у XI ст. активно велося будівництво замків, які, на жаль, до наших днів не збереглися. А ось романські капели і базиліки можна побачити в замку Віден (десятигранна капела) і церкві Санкт-Віллібрордус в Ехтернахі.

Готичний стиль можна побачити в церквах, побудованих у XIV-XVI ст. Вони збереглися у великих містах, таких як Люксембург, Ріндшлейден, Сет-Фонтен. Ці будівлі мають велику кількістю скульптур. Після готики, у XVI ст. прийшов ренесанс. Саме в цьому стилі було збудовано одну з міських ратуш, яка зараз працює як музей. Починаючи з XVII ст., будівництво вийшло на новий рівень. У моду увійшло пишне бароко. Стало активно розвиватися декоративно-прикладне мистецтво. Основна частина житлових будинків була збудована на початку ХX ст. Це було викликано сильним стрибком промисловості та міграції працівників.

Пам'ятки

Культура Люксембургу переважно перебуває під впливом сусідніх країн. Впродовж усього існування основною частиною країни є сільська місцевість. Відомі музеї зосереджено в столиці – Історичний національний музей мистецтва, музей ім. Великого Жана та музей міста Люксембург.

Туристичний об’єкт країни – частина природного національного парку Дойч-Люксембург. Основна його частина територіально розташована у Німеччині. У верхній частині Люксембургу знаходяться руїни давньоримської вежі. Також цікавим об’єктом є готична церква Сен-Мішель 1519 р., Великий герцогський палац XVI ст., кафедральний собор Нотр-Дам 1613-1621 рр, замок Мамер.