Завантаження...

hero

Французька Республіка

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airports
Літаки
railways
Поїзди
buses
Автобуси
emergency_service
Екстрені служби
embassy
Посольство
legal_assistance
Допомога юриста

Французька Республіка

Про країну
icon
Про країну
location
Розташування
population_structure
Структура населення
visa
Віза
standard_living
Рівень життя
prices
Ціни
kitchen
Кухня
housing_prices
Ціни на житло
security_level
Рівень безпеки
prohibitions
Заборони
infrastructure
Інфраструктура
culture
Культура
other
Пам'ятки

Про країну

Франція – це краъна з трансконтинентальним розташуванням, повна назва якої – Французька Республіка. Столицею є місто Париж. Чисельність населення становить 68 млн осіб.

Авіаквитки до Парижу можуть мати різну вартість не тільки залежно від пори року, але також і від курсу долара, який має прямий вплив на ціноутворення. Придбати квитки можна за допомогою нашого зручного сервісу SkyBooking.

Загальна чисельність населення країни дорівнює 68 млн. Управлінським апаратом є двопалатний парламент: Національна Асамблея та Сенат.

Віросповідання тут дуже різноманітне: 41 % становлять католики, ще 40 % – нерелігійне населення, інші – православні, буддисти, іудеї – від 1% до 5%.

Франція входить до складу НАТО та має ядерний потенціал. Також вона є постійним членом Ради Безпеки ООН та одним із п'яти головних органів правління. Грошова одиниця в країні – євро. Адміністративний поділ має 18 територіальних регіонів з окремою адміністрацією, що налічує 101 департамент.

Розташування

Основна частина Французької Республіки розташована в західній частині Європи. Материкова Франція межує з Італією та Монако у південно-східній частині, з Люксембургом, Німеччиною та Бельгією – у північно-східній, з Іспанією та Андоррою – у південно-західній. Країна має достатньо водних ресурсів. Вона омивається чотирма водними просторами: Атлантичним океаном, Середземним та Північним морями, а також каналом Ла-Манш.

Франція не просто європейська країна, вона займає найбільший простір Західної Європи й тим самим становить 1/5 території Європейського Союзу. Вона також має величезні морські простори на всьому материку.

Рельєф країни різноманітний, рівнини становлять близько 2/3 території. Основні гірські масиви Франції – Альпи, Арденни, Піренеї; середньовисотні – Юра, Вогези. Найбільшими водними ресурсами є річки Лаура, Рона, Сена, Гаронна. Вони з’єднані між собою каналами і становлять велику економічну значущість для держави.

Структура населення

Статистика одружень на території Франції порівняно з початком 2000-х років значно знизилася. Все більше пар бажають не узаконювати свої відносини, віддаючи перевагу "цивільним шлюбам". Сьогодні ці показники дорівнюють 50/50, тобто половина сімей є неофіційними. Гендерне співвідношення чоловіків та жінок становить 48,55 % та 51,45 % відповідно.

Розподіл вікових категорій:

 • вік від 0-20 років становить орієнтовно 25% від загальної чисельності;
 • від 20 до 65 років – 57%;
 • більше 65 років – 18%.

Країна не страждає від перенаселеності й готова приймати мігрантів. Авіапереліт кордону може мати різну вартість, як і показники рівня та якості послуги.

Віза

Франція є найбільш відвідуваною країною у світі, яку люблять туристи. Особливим попитом користуються рейси до Парижу. Хоча з економічної точки зору дохід від туристів значно вищий у США, оскільки Франція – це туристична країна з короткочасним перебуванням. Візовий режим з Україною дає змогу перетинати кордон усім громадянам, які мають сертифікат щодо вакцинації. Потрібно мати Шенгенську візу чи дозвіл на проживання.

Рівень життя

Статистичні дослідження свідчать, що рівень життя у Франції вище середнього. Індекс купівельної спроможності населення вищий за 81%, що порівняно з більшістю країн значно перевищує середні показники.

Ціна на основні продукти тут дещо відрізняється, але водночас й мінімальна заробітна плата ще у 2017 р. становила 1480€ на місяць. Середня зарплатня перевищувала показники в 1900€, у той же період.

Ефективність медичного страхування та якість обслуговування в країні ще з 2000 р. вважається найкращою у всьому світі. За таких умов відсоток внесків не перевищує 8, і навіть є пільгові категорії населення – до 10 % застрахованих.

Ціни

Франція є країною зі стабільною економічною ситуацією та гнучким ринком нерухомості. Загалом середньостатистична людина може дозволити собі винаймати житло, добре харчуватися й раз на рік їздити у відпустку.

Ціни на продукти:

 • молоко – 1€
 • картопля – 1,75€
 • хліб – 1,4-1,6€
 • філе куряче – 1,2€
 • яйця – 3€

Проїзд у транспорті коштує 1,7€, а комунальні послуги – 151,93€ за загальну площу 85 м2.

Всі показники є середньостатистичними й можуть відрізнятися від реальної ситуації, залежно від регіонального розташування та особливостей інфраструктури.

Кухня

Основну частину будь-якої трапези займає суп або гаряче. Йому можуть передувати салати чи закуски. На завершення подають фрукти чи десерти. Найпоширенішим інгредієнтом французької кухні є сир. У цій країні його можна знайти у великому асортименті й кожен по-своєму особливий. Також не забуваємо про знамениті напої – вино та коньяк. Франція асоціюється і з трюфелями та відкритим пирогом Кіш-Лорен.

Жаб'ячі лапки не є для французів повсякденною стравою, це швидше делікатес місцевої кухні. Що стосується десертів, то цим країна може пишатися: еклер, безе, макарун, круасан, парфе та ще дуже багато солодощів є надбанням французів.

Ціни на житло

Якщо говорити про життя в Парижі, то воно не кожному по кишені. Саме це місто визнане найдорожчим у всьому світі. Ринок нерухомості по всій країні досить стабільний і наповнений пропозиціями. Якщо говорити про середню вартість за 1м2, то вона становить близько 5500€ в центрі та 3500 на околиці. Оренда житла коштуватиме 900-1300€ для елітних районів та 500-700€, якщо підібрати варіант скромніше.

Готелі завжди мають кілька варіантів для туристів, які можуть бути зовсім бюджетними або включати найнезвичайніші послуги. Вартість ночі проживання стартує від 15€, але це найскромніші пропозиції без особливих умов.

Рівень безпеки

Загалом Франція, як і всі європейські країни, є досить безпечною з удосконаленою системою охорони. Проте кількість убивств значно зросла за останні 20 років. Значний вплив на статистику має високий рівень злочинності під час проведення масових заходів.

Заборони

Щоби здійснити авіатур у країну та відпочити без проблем, варто заздалегідь ознайомитися з правилами та заборонами. Це допоможе вам уникнути неприємних ситуацій та конфузів.

У Франції на законодавчому рівні заборонено куріння в громадських місцях (у ресторанах та кафе, в аеропорту, лікарнях, у клубах та державних установах). При цьому на зупинках автобусів, відкритих терасах та вокзальних платформах це дозволено.

Не пийте алкоголь на вулиці. У кращому разі ви помітите засуджуючі погляди з боку місцевих жителів, у найгіршому – вас зупинить поліція. Незважаючи на те, що до туристів тут ставляться лояльно, не варто випробовувати долю.

Інфраструктура

У Франції налагоджено транспортні сполучення з усім світом. До інфраструктури Республіки належить залізничний, автомобільний та авіатранспорт. Дешево добиратися поїздом, але літак та автомобіль є більш швидкими та комфортабельними варіантами. Вартість дороги залежить не тільки від рівня обслуговування, а й від дальності прямування, а також від витрачених на переміщення ресурсів.

Для внутрішнього переміщення найчастіше місцеве населення використовує метро. Це фінансово вигідно, швидко та зручно. Якщо ж доведеться скористатися послугами таксі, потрібно бути готовим до високої вартості. Якщо комфорт для вас на першому місці, то краще віддати перевагу оренді автомобіля, яка набуває все більшої популярності серед туристів. Ви зможете самостійно обирати маршрут та оптимально використовувати наявні ресурси.

Також є варіант скористатися автобусом замість того, щоби забронювати квиток на авіарейс. Так можна не тільки насолодитися поїздкою, але й отримати багато вражень від побаченого під час подорожі. Адже за вікном відкривається багато краєвидів та унікальної архітектури Франції. Для економії часу краще вибрати літак.

Культура

На культурний розвиток Французької Республіки значно вплинули міграційні хвилі в різні періоди її існування. Загалом вона побудована на найбільших історичних подіях відповідно до географічних умов. Велика кількість істориків, математиків, письменників, художників та лікарів були вихідцями із Франції. Дуже довгий час французька мова мала міжнародне значення і використовувалася як одна з основних для дипломатичних зустрічей і заходів державного рівня.

Пам'ятки

Декілька епох Франція вважалася центром історичної спадщини та культури. Найвідоміші та найпопулярніші архітектурні пам’ятки в країні належать галоримському періоду. Чого тільки варта згадка про:

 • Ейфелеву вежу;
 • театр Безансон;
 • каплицю Нотр-Дам-Дю-О;
 • Лувр, який колись був палацом, а тепер став відомим музеєм.

А собор Паризької Богоматері – це найвідоміший та таємничий храм, який розташований в центрі Парижа й приваблює велику кількість відвідувачів з усього світу.

Багато мандрівників обирають прямий рейс саме до Парижу, але у такий спосіб вони втрачають можливість детальніше вивчити Францію: 

 1. Амфітеатр у Німі – це одна з історичних спадщин римської епохи.
 2. Замок Іф, який став таємничим та феноменальним об’єктом в оповіданнях Олександра Дюма.
 3. Також обов’язково потрібно відвідати Англійську набережну, яка є вулицею протяжністю 6 км, що проходить вздовж узбережжя Середземного моря.
 4. І не обійтися без знаменитого музею вина, який не належить до архітектурних здобутків, але символізує найдавнішу промисловість у всій країні.

Тому мандрувати без пересадок зовсім не цікаво. Франція є достатком як архітектурних і історично цікавих будівель, але й здатна заворожити більш сучасними винаходами. Адже саме тут можна спробувати найвишуканіший натуральний сир, стати дегустатором вина або просто насолодитися романтичною атмосферою вечірньої прогулянки.