Завантаження...

hero

Королівство Бельгія

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airports
Літаки
railways
Поїзди
buses
Автобуси
emergency_service
Екстрені служби
embassy
Посольство
legal_assistance
Допомога юриста

Королівство Бельгія

Про країну
icon
Про країну
location
Розташування
population_structure
Структура населення
visa
Віза
standard_living
Рівень життя
prices
Ціни
kitchen
Кухня
housing_prices
Ціни на житло
security_level
Рівень безпеки
prohibitions
Заборони
infrastructure
Інфраструктура
culture
Культура
other
Пам'ятки

Про країну

Повна назва країни – Королівство Бельгія. Це невелика держава в Західній Європі з добродушним населенням чисельністю понад 11 млн осіб. Територіально вона розташовується на площі 30 688 км2. На її території діє конституційно-парламентська форма правління. Офіційними мовами на території Бельгії вважаються французька, німецька та нідерландська. Основна валюта – євро.

Бельгія є членом НАТО, Ради Європи, ООН. Авіапереліт можливий із будь-якої місця світу. Главою держави є король. Парламентом править прем’єр-міністр, якого обирають шляхом голосування на парламентських виборах.

Іноді Бельгію називають "подвійною державою". Причиною цього є той факт, що в країні три офіційні мови та відповідно три мовні спільноти. Адміністративний поділ дає змогу розділяти як зони впливу, так і обов’язки. Кожна адміністрація зобов’язується забезпечувати порядок у регіоні, керує економікою, освітою та громадським життям.

Розташування

Бельгія є західно-європейською державою, що знаходиться на узбережжі Північного моря. Купити квиток можна на прямий рейс Україна - Бельгія. Інтерес для туристів країна представляє будь-якої пори року. Адже відпочинок тут – це спокій, тиша, єднання з природою та багато цікавих місць для відвідування.

Вся територія країни має географічний розподіл на три райони:

 1. Низька Бельгія – прибережна рівнина нижче 100 м над рівнем моря, сюди належать піщані дюни та осушені ділянки узбережжя.
 2. Середня Бельгія – рівнини з глиняним покриттям, що підвищуються з боку долини Мааса та Самбри, представляючи найродючіші землі в країні.
 3. Висока Бельгія – розташовується в гірських масивах, які мало заселені, але при цьому мають багато лісів і дуже популярні серед туристів.

Бельгія багата не лише на природу та пейзажі, також тут багато архітектурних пам’яток та місць для усамітнення.

Структура населення

Королівство одна з найбільш населених країн Європи. Мінімальна чисельність людей тут спостерігається лише на високогірних ділянках території. Щільність населення становить 342 особи на 1 м2, що поступається лише Нідерландам та ще деяким маленьким країнам. Кількість проживаючих на території становить близько 11,5 млн осіб.

Суспільство поділене на дві основні етнічні групи – фламандці і валлони. Чисельність першої групи становить 60%, а другої – 40%. Фламандці є носіями нідерландської мови, але також використовують деякі її діалекти. Валони ж говорять французькою та валлонською, але в їхньому діалекті присутні й інші мови.

Вікова структура:

 • до 14 років – 17%
 • 15–25 – 11%;
 • 25–65 – 53%;
 • більше 65 років – 19 %.

Середня народжуваність у країні – до двох дітей на одну жінку. У цьому середній показник тривалості життя близько 82 років. Жінки живуть на п'ять років більше, ніж чоловіки. Більшість населення є міськими жителями.

Віза

Найпоширенішим різновидом транспорту для перетину кордону Бельгії є літак. Документальний супровід для українців передбачає обов’язкову наявність біометричного паспорта, який надає право на в’їзд. Між Бельгією та Україною немає візового режиму. Це дає можливість туристам перебувати в гостях упродовж трьох місяців без додаткових документів.

Рівень життя

Основною галуззю, яка наповнює бюджет, є сфера послуг. Сюди належить промисловість, торгівля та транспорт. Найвизначнішими виробничими потужностями є виготовлення текстилю та металу. Також добре розвинена хімічна промисловість та торгівля алмазами. Це дає змогу максимально орієнтуватися на міжнародний ринок та забезпечувати економічну стабільність держави.

Медична сфера в країні працює злагоджено та якісно. Усі послуги для туристів надаються лише платно, оскільки тут передбачено обов’язкове медичне страхування. А середні заробітні плати близько 1500€ після вирахування податків.

Ціни

Чи дорого жити в Бельгії? Все залежить від регіону, міста та потреб самої людини. Найдорожчим містом країни є його столиця – Брюссель. Ціна основних продуктів харчування немає особливої ​​різниці, наприклад, молоко коштує 0,9€ за 1 л, хліб – 1,7€ за 500 г, а яйця – 2,6€ за 12 шт.

Якщо брати більш глобальні розрахунки, то проживання сім’ї з двох осіб коштуватиме 1500-2000€ на місяць, не враховуючи вартості оплати житла. Що стосується одягу, то Бельгія переважно країна новинок. Це свідчить про те, що купувати речі тут не вигідно. А ось шоколад, сир та мережива завжди користуються попитом.

Кухня

Мабуть, найпопулярнішим десертом у всьому світі вважаються бельгійські вафлі. Також у країні виробляють пиво, дуже люблять м’ясо та сир. Тільки тут можна спробувати справжній бельгійський шоколад та праліне. Їхня вартість висока, але це того варте. Місцеві жителі полюбили кафе та ресторани швидкого харчування, тому тут можна перекусити всього за кілька євро або насолодитися вишуканими стравами.

Серед великої кількості гастрономічних новинок особливим попитом користуються закуски з морепродуктів. Також дуже часто використовують різні спеції та трави для приготування м’яса та овочів.

Ціни на житло

Для туристів найдоступнішою буде оренда хостелу. Також Бельгія пропонує своїм гостям скористатися комфортнішим проживанням у готелях або орендувати квартиру для особистого користування.

Вартість номера в готелі варіюється від 100€, залежно від умов проживання та наявності додаткових послуг. Невелика квартира 25-30 м2 коштуватиме 50-100€, це не дуже дешево, але зручно.

Щодо купівлі нерухомості, то тут ціновий діапазон ще більший. Основними критеріями є регіон і стан квартири – новобудова або це вторинний ринок. Середня вартість житла в країні – 2150€ за 1 м2.

Рівень безпеки

Фахівці Бельгійського координаційного центру підтримують найвищий рівень безпеки в країні. Це відомство повністю контролює ситуацію в країні та координує збройні сили. Підвищена увага забезпечення порядку пов’язана з недавніми терактами у Франції.

Структура збройних сил:

 • армія – наземні війська;
 • повітряні сили;
 • морфлот;
 • підрозділ медичного полку.

Головним військовим органом управління є Міністерство оборони, яке складається з окремих відомств. Кожен із комітетів при відомстві регулює окремий процес, що дає змогу мінімізувати злочинність на всій території.

Заборони

Плануючи подорож до Бельгії, мало вибрати відповідний авіарейс та придбати квитки. Також варто з’ясувати, чого краще уникати в країні, щоб не отримати штраф. По-перше, не можна плутати мови. Тут гостро сприймають мовне питання, незважаючи на те, що в різних містах мови різні. Попередньо дізнайтеся, якою мовою говорять в обраному вами місті і вивчіть хоча б кілька основних фраз.

По-друге, не рекомендуємо знімати взуття в будинку в бельгійців. Для них це дуже неприйнятно. Скрізь ходять у взутті й це абсолютно нормально. Також не приходьте в гості без попередження. Вас навіть не пустять у будинок.

Інфраструктура

Бельгія володіє основною транспортною розв’язкою у Європі. Звідси можна поїхати до Франції, Німеччини, Нідерландів або Великобританії, обравши прямий рейс або з пересадками. Також можна скористатися залізничним транспортом, який має внутрішнє та міжнародне значення. Вартість проїзду в місті залежить від дальності прямування, що дає кожному пасажиру право вибору. Але за таких умов можна скористатися знижками та спеціальними пропозиціями при покупці квитка в обидва боки.

Якщо плануєте тривалу поїздку або виїзд за кордон, проїзні документи краще бронювати заздалегідь. Це дозволяє значно заощадити фінанси та передбачає більше варіантів транспорту за обраним напрямом. Також у країні повноцінно функціонують два внутрішні порти – Льєж та Брюссель.

Загальна тривалість дорожного покриття країни становить 149 тис. км. З них 1729 км – це автомагістралі та 12 610 км доріг регіонального значення. Вся частина, що залишилася, припадає на місцеві дороги для внутрішнього пересування.

Культура

Єдиної культурної спадщини в країні немає. Все культурне життя формується залежно від мовної групи. Саме тому її можна поділити на два основних напрямки. Хоча в історії відомі факти, коли все-таки відбувався перетин кордонів і культурний розвиток набував загальнонаціонального характеру. Але все мистецтво та культура Європи мають у собі частинку бельгійської спадщини з глибиною вікових тенденцій та нововведень. Це й література, і кіно, і навіть скульптурний напрям, який тонко наголошує на всесвітньо відомій скульптурі "Хлопчика-дзюркунчика".

Бельгія у всьому світі славиться своїми архітектурними шедеврами. Тут представлено дуже багато соборів та веж, що мають не лише історичне значення. Саме в цій країні відбулося зародження стилю модерн. Будинки ХІХ ст. й сьогодні прикрашають міста, представляючи унікальні архітектурні споруди. Їм немає аналогів у всьому світі, що робить Бельгію ще більш привабливою та унікальною.

Пам'ятки

У Бельгії щільно переплітаються історичні цінності з сучасністю. Тут кожна пам’ятка архітектури має своє значення і справляє враження переміщення в часі. Тут дуже багато визначних пам’яток, які внесені до списку ЮНЕСКО як об’єкти історичної спадщини. Майже з будь-якого місця світу сюди можна потрапити без пересадок. Це дає змогу більше часу приділити вивченню конкретного міста або об’єкта.

Основні пам’ятки:

 1. Гран-Плас — історична площа в Брюсселі.
 2. Хлопчик – статуя-фонтан, архітектура історичногозначення.
 3. Атоміум – скульптура в Брюсселі, що символізує технічний прогрес.
 4. Парк П’ятдесятиріччя – відоме місце відпочинку для місцевого населення та туристів.
 5. Канали Брюгге – водні ресурси Амстердаму.
 6. Королівський палац – будова ХVIII ст., офіційна резиденція монарха.
 7. Лівонська ратуша – найшикарніша середньовічна будівля, прикрашена сюжетами з Біблії.

Також можна відвідати Мененські ворота та сходи "Гора де Бюрена", собор святого Бавона або Антверпенської Богоматері. Не кажучи про численні музеї та громадські заклади.