Завантаження...

hero

Федеративна Республіка Німеччина

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airports
Літаки
railways
Поїзди
buses
Автобуси
emergency_service
Екстрені служби
embassy
Посольство
legal_assistance
Допомога юриста

Федеративна Республіка Німеччина

Про країну
icon
Про країну
location
Розташування
population_structure
Структура населення
visa
Віза
standard_living
Рівень життя
prices
Ціни
kitchen
Кухня
housing_prices
Ціни на житло
security_level
Рівень безпеки
prohibitions
Заборони
infrastructure
Інфраструктура
culture
Культура
other
Пам'ятки

Про країну

Федеративна Республіка Німеччина — європейська країна зі столицею в Берліні. Єдиною державною мовою вважається німецька. Країна швидко розвивається і є світовим лідером у більшості промислових напрямів.

Серед основних її переваг можна зазначити високий рівень життя місцевого населення, наявність безкоштовної вищої освіти та доступну вартість якісного медичного страхування. Німеччина турбується про довкілля та дотримується всіх екологічних вимог до виробничих та переробних потужностей на своїй території.

Німеччина займає одну з перших ніш у галузі досліджень, інновацій та технологій майбутнього. Саме тут були зроблені великі прориви в медицині, фармацевтиці та автомобілебудуванні. Вона є батьківщиною подушок безпеки, аспірину, рентгенівського апарату, формату МР3, чіпів і комп’ютерів.

Переліт з України до Німеччини передбачає наявність багажу або повну його відсутність. Все залежить від мети візиту та тривалості перебування в країні. Мінімальна вартість квитка 700 грн, тут потрібно враховувати сезонність та рівень попиту. Авіапереліт триває близько півтори години. Найдоступнішими можна назвати рейси з липня по серпень. Для пошуку та замовлення квитків найкраще користуватися спеціалізованими сайтами, які автоматично регенерують відповідь на запит та пропонують кілька варіантів на вибір.

Розташування

Географічно Німеччина розташована в самому центрі Європи. Всю країну прикрашають прекрасні краєвиди — гори, річки та 2 моря. Її омивають Північне та Балтійське моря, узбережжя яких тягнуться до Альпійських гір. Найближчими сусідами є Польща, Данія, Чехія, Швейцарія, Австрія, Франція, Бельгія та Нідерланди.

Країна наповнена водними ресурсами, серед яких річки Дунай, Везер, Рейн, Ельба, Одер. Північне та Балтійське моря поєднує відомий Кільський канал. Що стосується рельєфу, то він досить різноманітний і складається з рівнин, болотистій місцевості та гір, із найвищою точкою Цугшпітце. Знайти прямий рейс до Німеччини можна практично в будь-якому куточку світу.

Середні температурні показники країни за рік коливаються від +5 до +10°С. Літня температура знаходиться в діапазоні +14…+22°С, а зимова — від +4 до -5. Найнижчі показники були зафіксовані в ХХ столітті в горах та склали -46°С. Погода тут абсолютно непередбачувана: влітку може бути тепло та сонячно, але вже наступного дня температура знизиться на 10–20 одиниць та піде холодний дощ. Але водночас аномальних явищ у вигляді торнадо, ураганів і штормів тут практично немає.

Структура населення

Приблизно 85–90 % населення — це німці. На решту припадає від 1 до 2 %. Загальна чисельність становить понад 80 мільйонів людей, а це говорить про густонаселеність країни з приблизною густотою 220 осіб на квадратний метр.

70 мільйонів становлять саме корінні жителі Німеччини та ще майже 8 млн. — це жителі з іншою національністю. Але міграція має тенденцію до сталого зростання, що гарантовано забезпечить державу трудовим населенням на 100%.

Структура вікових категорій поділяється на 3 рівні. Найбільшою категорією є 15–65 років — 64%, старше 65 років — 23%, та від 0 до 14 років — всього 13 %. Середня тривалість життя від 47 до 49 років, причому довше тут живуть жінки. А от щодо довгожителів, то для жінок цей вік дорівнює 84 рокам, а для чоловіків — 79.

За рівнем народжуваності Німеччина посідає 212 місце у світі. Цей показник становить 8,6 новонароджених на тисячу населення. За таких умов демографічний стан говорить про те, що нація старіє, а народжуваність знижується з кожним роком.

Віза

Сьогодні всі громадяни України мають право перетинати німецький кордон без візи. Для цього потрібна тільки наявність біометричного паспорта, залізничний або авіаквиток. Але це обумовлено лише військовим станом, який нині діє на території всієї країни. У звичайних умовах усі громадяни мають отримати шенгенську візу.

Для проходження процедури потрібна особиста присутність людини в посольстві, оскільки вона передбачає взяття відбитків пальців та внесення в загальну базу даних. Віза може бути короткостроковою або видаватися на тривалий період (гостьова, туристична, транзитна, бізнес для відвідування заходів, наприклад, виставки). Купити квиток до країни можна безпосередньо перед вильотом.

Рівень життя

Рівень доходу країни досить високий. Середня заробітна плата складає 3770 євро. За таких умов соціальними нормами передбачено мінімальний оклад для дієздатного населення Німеччини в розмірі 1557 євро.

Кожен громадянин має гарантоване медичне страхування, яке покриває практично всі витрати на обслуговування. Статистика показує, що в країні застраховано майже 95% населення.

Прожитковий мінімум, прийнятий на державному рівні, становить 9168 євро на рік. Мінімальні норми житла та житлових приміщень мають такі значення:

 • 45 м2 на особу;
 • якщо сім’я складається з 2 осіб, тоді передбачено використання 60 м2;
 • для трьох людей відповідно 75 м2.

Ціни

Німеччина по праву вважається однією з економічно стабільних країн із високим рівнем життя й перспективою зростаючого доходу населення. Завдяки своїм яскравим фестивалям та святам щорічно вона приваблює велику кількість туристів, які поповнюють державну скарбницю. Найпоширенішими та найпопулярнішими товарами, визнаними у всьому світі, вважаються автомобілі та пиво.

Ціни на продукти порівняно з українськими не мають особливої ​​відмінності. Різниця помітна лише в соціальних гарантіях та середньому заробітку, які значно вищі, ніж в Україні. Наприклад, 1 л молока коштує 30 грн, сир — 80 грн за кг, а вершкове масло — 56 грн за упаковку 250 г.

Кухня

Найпопулярніші страви в Німеччині готуються з м’яса птиці, свинини чи яловичини. Також німці люблять капусту, картоплю та яйця. Великий вплив формування кулінарних традицій мають сусідні держави.

Кожен регіон відомий завдяки власним кулінарним досягненням:

 • Баварія — тушкована капуста, баварські ковбаски, солодка гірчиця;
 • Франконія — макарони та страви з макаронних виробів;
 • Рейнська область — картопляний салат та маринована яловичина;
 • Кельн — обожнюється за мигдальне печиво;
 • Приморські райони (Гамбург) — рибні страви та морепродукти.

Традиційно національною їжею Німеччини вважаються ковбаски, тушкована капуста та пиво.

Ціни на житло

Серед великої кількості пропозицій можна зустріти як стандартні дешеві, так і гарячі оголошення про оренду житла. Вартість проживання залежить від таких показників, як умови та наявність додаткових комунікацій у будинку, а також район. Вартість комунальних послуг коштує від 30 до 500 євро. Якщо після закінчення терміну оренди коефіцієнт було перевищено, то орендар має відшкодувати власнику різницю, і якщо норма не використовувалася, тоді орендодавець повертає заставу клієнту.

Якщо говорити про покупку нерухомості, то в Німеччині це дуже вигідне капіталовкладення.

Рівень безпеки

У Німеччині високий рівень безпеки та добре розвинені на міжнародному рівні слідчі органи. Це дає змогу максимально знизити злочинність у країні та гарантувати місцевим жителям спокій. Починаючи з 1993 року, злочинність досить низька, а розкриття становить понад 60%.

Єдиною проблемою на сьогодні залишається лише кіберзлочинність. З нею боротися завжди складно, але для цього використовуються всі необхідні ресурси.

Насправді Німеччина — це федеративна держава, тому відповідальність за поліцейські підрозділи покладено на федеральні землі. В країні правопорядком займається Федеральна поліція та Федеральне управління кримінальної поліції.

Заборони

Незважаючи на те, що німці вважаються дуже доброзичливим народом, у цій країні також є заборони, з якими бажано ознайомитися перед тим, як купувати авіаквиток. Варто дотримуватися негласних правил, щоби не потрапити в неприємну ситуацію та не образити місцевих жителів.

До основних заборон можна віднести такі:

 1. Жартувати в присутності органів правопорядку щодо наркотиків чи зброї. Наприклад, про те, що ви перевозите чи залишили вдома. Німці сприймуть це буквально і ваша відпустка буде точно зіпсована.
 2. Забудьте жарти про Третій Рейх, а також нацистські вітання. Навіть використання свастики переслідується законом.
 3. Після 21:00 не можна шуміти, оскільки сусіди без переговорів викличуть поліцію.

Інфраструктура

Основним видом транспорту країни є залізниця. За рік у такий спосіб переміщається понад 2 мільярди людей. Загальна тривалість доріг для пересування поїздів становить майже 40 тис. кілометрів, але останнім часом їхня чисельність почала знижуватися. Це більшою мірою пов’язано з реструктуризацією та переходом частини майна залізниці до приватних компаній. Що призвело до падіння попиту через нестабільність цінової політики.

У другій половині ХХ століття лідируючу позицію зайняв автомобільний транспорт. Це пов’язано з якістю дорожнього покриття у всій країні, мобільністю та зручністю. Загальна кількість автобанів біля держави становить 12550 км, а федеральних трас — 40700 км.

Найшвидшим та найкомфортнішим транспортним засобом є літак. Саме тому популярність авіаперельотів стрімко зростає з кожним роком. Найбільшим і водночас державним аеропортом є Люфтганза. І, незважаючи на те, що цей різновид транспорту найбільше шкодить екології, Німеччина наполегливо прагне його розвитку.

Культура

Німеччина — це не просто одна з найрозвиненіших і найбагатших країн світу, також це держава з багатою культурою та дивовижною тисячолітньою історією. Мільйони туристів щорічно відвідують пам’ятки Німеччини, насолоджуючись красою пейзажів, вдихаючи її цілюще повітря. Вона славиться не лише сучасною культурою, але також може багато розповісти про історичні факти, які відомі ще до об’єднання у Федеративну Республіку Баварії, Пруссії, Саксонії. Також тут доречно згадати і про культуру Австрії, яка є політично незалежною державою, але щільно населена німцями та керується тими ж принципами.

У Німеччині немає єдиного державного напряму в культурі. У кожному місті є власні пам’ятки та культурні спадщини. Ще до 2000 років чисельність музеїв сягала 4570 одиниць, наразі їх чисельність продовжує зростати. Тому купуючи авіатур, будьте певні, тут є на що подивитися.

Пам'ятки

Крім історичних досягнень Німеччина також відома архітектурними та літературними творами, такими як:

 • Бранденбурзькі Ворота
 • Музейний острів Берліна
 • Замок Нойшванштайн
 • Берлінська стіна
 • Острів Рюген
 • Чорний Ліс
 • Королівське Озеро
 • Німецькі Альпи — Цугшпітце

Багато туристів підбирає авіарейс за півроку, щоби потрапити на всесвітньо відомий Октоберфест у Мюнхені. Саме сюди прагне більшість німців та гостей з інших країн. Тут не тільки можна спробувати кілька десятків сортів пива, але й насолодитися особливою атмосферою, яка панує від початку урочистостей. Щороку тут збирається понад 6 мільйонів представників з усього світу.

Потрапити до місця призначення можна без пересадок або вибрати менш дорогу подорож і тим самим отримати можливість побачити більше чудових місць на шляху до мети. Адже в кожному місті є свої традиції, пам’ятники, музеї та місця, які просто зобов’язаний відвідати кожен турист.