Завантаження...

hero

Карлсруе

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Карлсруе

Федеративна Республіка Німеччина
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Карлсруе – німецьке місто, що знаходиться на Півдні Німеччини у федеральній землі Баден-Вюртемберг. Ідея заснування міста, згідно з легендою, з'явилася у маркграфа Карла III Вільгельма, коли він заснув під деревом, втомившись після полювання. Наслідуючи його задум, почалося будівництво міста Карлсруе на території між Мюльбургом, Дурлахом і Еттіленом. Всі зазначені міста були засновані ще в I тис. Згодом три сусідні міста стали частиною Карлсруе у процесі його розширення.

З 1950 р. Карлсруе є резиденцією Федерального суду правосуддя та Генерального прокурора у Федеральному суді правосуддя. Також із 1951 р. у місті розміщується Федеральний конституційний суд, унаслідок чого Карлсруе неформально отримав титул Резиденції права. У 2019 р. місто було включено до мережі креативних міст ЮНЕСКО. Також Карлсруе є одним із найважливіших міст Європи у сенсі розвитку інформаційних та комунікаційних технологій.

Площа Карлсруе складає 173,42 км2. Відстань до Києва – 1946 км автобусом. Також у місто можна потрапити залізничними шляхами, аеропорт відсутній – найближчий знаходиться за 30 км, тому літаком дістатися можна тільки з пересадками. Скористайтеся послугами SkyBooking, щоб купити квитки на автобус, а також залізничні квитки онлайн. Також можна оформити замовлення залізничних квитків телефоном або приїхавши в офіс. Доступно безліч варіантів, які можна вибрати відповідно до актуального розкладу.

Розташування

Карлсруе розташований неподалік кордону з Францією. Місто повністю знаходиться на правому березі Рейну, переважно на Верхньорейнській рівнині. Карлсруе знаходиться на висоті від 100 до 322 м над рівнем моря. Межує з такими населеними пунктами та муніципалітетами:

 1. Еггенштайн-Леопольдсгафен.
 2. Вайнгартен.
 3. Пфінцталь.
 4. Карлсбад.
 5. Штутензії.
 6. Вальдбронн.
 7. Райнштеттен.
 8. Еттлінген.
 9. Гагенбах.
 10. Верт-на-Рейні.

Карлсруе знаходиться в океанічній кліматичній зоні. Це проявляється у відносно м'якій зимі та не дуже спекотному літі. Найтепліший місяць – липень із середньодобовою температурою +27°C. Найхолодніший – січень із середнім показником 0-3°C.

Відвідувати Карлсруе можна будь-якої пори року – головне підібрати комфортний одяг. Приїхати в це місто можна, купивши квитки на поїзд або автобус онлайн. Допоможуть у цьому спеціалісти сервісу SkyBooking. Квитки на поїзд оформлюються одразу після того, як клієнт визначиться з маршрутом.

Територія

Карлсруе поділено на 27 районів, які також поділяються на менші райони:

 1. Центрально-східний.
 2. Західно-центральний.
 3. Південне місто.
 4. Сувестштадт.
 5. Західне місто.
 6. Нордвестштадт.
 7. Остштадт.
 8. Мюльбург.
 9. Даксленд.
 10. Кнілінген та інші.

Частина з перелічених районів були раніше селами та меншими містами, які увійшли до складу Карлсруе у процесі розширення. Додатково на території міста є вісім природних заповідників, що займають 728,74 га (4,2% від загальної площі).

Інфраструктура

Через Карлсруе проходять три важливі автобани та кілька федеральних трас: A5, A65, E35, E52, B3, B36, B10. Ви можете купити автобусні квитки онлайн, щоб дістатися до міста з будь-якої частини Німеччини та Європи. Містом також курсують автобуси та трамваї, які можуть довезти практично до будь-якого району. Додатково можна скористатися таксі, якщо громадський транспорт не їде на потрібну вулицю.
У Карлсруе діє три вокзали:

 1. Головний.
 2. Дурлах.
 3. Гагсфельд.

На кожному з них пасажир може придбати квиток у необхідний вагон на зручний час.

Найближчий аеропорт знаходиться за 40 км від міста (Карлсруе - Баден-Баден). Придбати квитки на літак можна саме сюди. Також авіаквитки можна придбати до Мангейма або Штутгарта з подальшою поїздкою сушею 64 або 82 км до Карлсруе відповідно.

Рівень безпеки

Карлсруе є безпечним для проживання містом. Туристи можуть почуватися вільно. Іноземці, жінки та представники різних релігій мають можливість переміщатися та озвучувати свої думки без перешкод. Гостям міста необхідно дотримуватися стандартних правил безпеки:

 • залишайте цінні речі та гроші у номері готелю або у внутрішніх кишенях;
 • переходьте дорогу тільки у призначених для цього місцях (особливо це стосується частин міста, де проходять важливі траси);
 • не гуляйте околицями міста в пізній час доби.

Вулиці Карлсруе патрулюються, а на багатьох установах та магазинах встановлені камери спостереження.

Ціни

Хліб у Карлсруе коштує 1,59$. За пляшку води (0,33 л) потрібно заплатити 3,31$. Пиво місцевого розливу коштуватиме 1,33$, а імпортний аналог – 1,85$ за пляшку. Поїсти в ресторані можна за 40$, у фастфуді – 12$. Вартість квитка на автобус в межах міста в один бік – 3,88$. За таксі (початок руху) потрібно заплатити 5,23$, 3,29$ – за один кілометр шляху.

Ціни на одяг та взуття:

 • джинси – 80-120$
 • літня сукня – 40-60$
 • кросівки – 40-130$
 • шкіряне взуття – 80-180$

Вартість квитка в кіно може досягати 18$ за сеанс на одну особу. Ціна залежить від вибраного фільму, часу початку сеансу, наявності 3D та ряду у залі.

Структура населення

Населення Карлсруе становить майже 307 тис. осіб, з яких абсолютна більшість – німці. Найбільшими національними групами іноземців є:

 • турки – 5851;
 • румуни – 4515;
 • італійці – 4441;
 • поляки – 2961;
 • хорвати – 2502;
 • китайці - 1917;
 • французи - 1795;
 • російські - 1704;
 • сирійці - 1509.

У 2003 р. Фонд Бертельсмана прогнозував зменшення кількості населення до 2020 р. (288 тис.), але насправді відбулося збільшення числа до 306 тис. за рахунок природного приросту та міграції (внутрішньої та з інших країн).

Статево-вікова структура міста відрізняється від типової європейської. Чоловіків у місті проживає близько 156 тис., жінок – 152 тис. Абсолютна більшість (214 тис. осіб) – від 15 до 64 років. 37 тис. осіб – від 0 до 14 років, 57 тисяч – 65 років.

У Карлсруе найпопулярнішою релігією є християнство (католики та протестанти). Також діє громада євангелистів, православних, Свідків Єгови. До середини XX ст. у місті була чисельна єврейська громада, яка налічувала 3,3 тис. осіб (зараз – 830). Близько 5,1% населення є мусульманами.

Культура та пам'ятки

Незважаючи на відносно недовгу історію (порівняно з іншими великими містами Німеччини), Карлсруе став важливим центром культури країни. Тут сформувався власний діалект німецької мови, яка є сумішшю діалектів сусідніх регіонів. Активне культурне життя виражене і в преміях, якими нагороджуються митці:

 • премія Германа Гессе (література);
 • премія Шеффеля від літературного товариства Карлсруе (за успіхи у навчанні);
 • архітектурна премія Еріха Шеллінга (за перспективні архітектурні проєкти);
 • премія Гіга Герца (електронна музика)

У Карлсруе активно розвивається театр, кіно, музика, музейна справа. Працює публічна бібліотека, відбуваються різноманітні фестивалі, серед яких можна виділити фестиваль низькобюджетного кіно, старовинних автомобілів. У цей перелік можна включити і Африканський літній фестиваль, кінотеатр просто неба в замку Готтезауе, Різдвяний ярмарок на Ринковій площі.

Парки

Мешканці та гості Карлсруе можуть відвідати такі парки:

 1. Шлосгартен. Ландшафтний парк розташований на північ від палацу Карлсруе в центрі міста. Цей об'єкт є продовження території палацу на північ. Відмінне місце для відпочинку та прогулянок. Часто використовується щодо різних заходів.
 2. Хардтвальд. Лісова зона розташована на північ і південь від міста. Раніше територія використовувалася як пасовища. Багато дерев та інших зелених насаджень створюють чудовий ландшафт для фотографій, прогулянок, пікніків, а також поїздок на велосипеді у теплий день.

Музеї та бібліотеки

Серед музеїв та бібліотек Карлсруе слід виділити:

 1. Центр мистецтва та медіа. Відкритий у 1997 р., зараз є найбільшим музеєм медіа-мистецтва у світі.
 2. Державний музей Бадена у палаці Карлсруе. Найбільший музей культури, мистецтва та державної історії регіону. Тут регулярно відбуваються спеціальні виставки. Щороку музей відвідує понад 180 тис. людей.
 3. Державна бібліотека Баден. Універсальна наукова бібліотека, де міститься понад 2,8 млн екземплярів книг, документів та інших носіїв.
 4. Бібліотека технологічного інституту. Фонди, де можна знайти матеріали з природничих наук, економіки та технологій.

Театри

У Карлсруе працює безліч театрів, серед яких помітно відрізняються:

 1. Badisches Staatstheater Karlsrue. Багатожанровий театр, де, окрім традиційних постановок та опери, можна побачити виступи трупи Молодіжного театру. Раз на два роки на базі цього театру відбуваються Дні європейської культури та фестиваль Premieres.
 2. Sandkorn-Theater. Тут відбуваються постановки Дитячого та Молодіжного театрів, кабаре, Музичного театру. Щосезону в репертуарі з'являється до дев'яти нових сценаріїв.
 3. Ляльковий театр Marotte.
 4. Майстерня соціального театру, заснована у 2006 р.

Любителі драматургії можуть знайти, що можна побачити, завдяки різноманітності репертуарів кожного театру. Класичні твори ставляться разом із сучасними.

Освіта та наука

Всього в Карлсруе діє сім державних та два приватні університети. Загальна кількість студентів, які навчаються у місті, перевищує 40 тис. Серед усіх вишів можна виділити:

 1. Технологічний інститут Карлсруе. Цей ВНЗ є не лише найбільшим навчальним закладом регіону, а й функціонує як дослідницький центр. Тут працював Генріх Герц, який відкрив існування електромагнітних хвиль.
 2. Університет прикладних наук. Студенти тут можуть вивчити електротехніку, інформаційні технології, після чого продовжити своє навчання аж до здобуття наукового ступеня.
 3. Педагогічний університет. У цьому ВНЗ проводиться підготовка майбутніх учителів початкової та середньої школи. Проводиться післядипломне навчання та підвищення кваліфікації.

Люди, яким потрібно їздити на навчання, користуються одним із видів транспорту –  поїздом чи автобусом. Приїхати з України до Німеччини вам допоможуть фахівці SkyBooking, які підберуть оптимальний маршрут, на який краще придбати квиток. Купити квиток на поїзд чи автобус ви можете онлайн, телефоном чи відвідавши офіс. Результатом покупки стане спланована подорож без несподіванок.

Інші пам'ятки

Відвідуючи Карлсруе, не пропустіть такі місця:

 1. Палац Карлсруе. Комплекс 1715 р. у стилі бароко, що був резиденцією маркграфа Карла Вільгельма фон Баден-Дурлах. Нині на його базі працює Державний музей Бадена та частково Федеральний конституційний суд.
 2. Замок фазанів. Чайний будиночок у саду фазанів, розташований на схід від замкової вежі місцевого палацу. Спочатку будинок використовувався для розведення фазанів, але у 1773 р. об'єкт став класичним англійським ландшафтним садом.
 3. Руїни Турмберг. Колишній замок Гогенберг, що на вершині гори Турмберг. Нині об'єкт використовується як оглядова вежа.
 4. Меморіальна церква Карла Фрідріха. Побудована у 1786 р. відповідно до проєкту Йоганна Фрідріха Вейхінга. Протестантський храм, зведений на честь Карла-Фрідріха фон Бадена.
 5. Баденська державна бібліотека. Найбільша в регіоні універсальна бібліотека, яка є пам'яткою архітектури XVI ст.
 6. Церква святого Бернгарда. Католицький храм, виконаний у неоготичному стилі. Побудований на початку XX ст. відповідно до плану архиєпископа Макса Меккеля.

Телефони екстрених служб

 1. Служба екстреної допомоги: 112
 2. Чергова медична служба: 116 117
 3. Поліцейська ділянка Вальдштадта: 967180; 109 42