Завантаження...

hero

Мангейм

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airport
Літаки
train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Мангайм

Федеративна Республіка Німеччина
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Мангейм – місто у ФРН, третє за величиною у регіоні Баден-Вюртемберг. Економічний та культурний центр агломерації Рейн-Неккар. Його назва походить від німецьких слів mann ("людина") та heim ("дім").

Село, на території якого згодом було засновано Мангейм, вперше згадано у 766 р. Статус міста населений пункт отримав у 1607 р. Тоді ж почалося будівництво історичного центру Мангейма, план якого характеризується перпендикулярно розташованими вулицями. У зв'язку з цим Мангейм отримав і неофіційну назву Квадратештадт (Quadratestadt) – "місто квадратів" або "місто площ", а також туристичне гасло "Життя на площі" (Leben im Quadrat).

У XVII ст. місто заселяють біженці з Голландії, переслідувані на релігійному ґрунті у себе на батьківщині. У 1720 р. Мангейм отримав статус великого політичного центру у зв'язку з перенесенням у місто резиденції пфальцских курфюрстів. До кінця ХІХ ст. він увійшов до складу Баденського герцогства Німецької імперії. На той момент у місті було значно розвинене машинобудування, виробництво виробів із гуми, шпалер та сигар.

Під час Другої світової війни центр Мангейма був зруйнований внаслідок бомбардувань, а післявоєнний час – відновлений. У XX ст. місто набуло статусу промислового і портового кластера. В даний час тут розташовуються машинобудівні та електротехнічні заводи, представництва великих корпорацій, у тому числі IBM, Daimler та Siemens.

Мангейм – батьківщина великих винаходів: саме в цьому місті були розроблені та побудовані перші у світі автомобіль, залізнична дрезина та ракетоплан.

Розташування

Мангейм розташований у північно-західній частині регіону Баден-Вюртемберг. Відстань до найближчих великих міст Німеччини: 70 км на північ – Франкфурт-на-Майні, 50 км на південний захід – Карлсруе та 95 км у південно-східному напрямку – Штутгарт.

Місто знаходиться на злитті річок Неккар та Рейн. З сусіднім містом Людвігсгафен він з'єднаний двома мостами через Рейн. У Мангеймі є кілька озер, найбільш популярні серед туристів – Фогельштанг (Vogelstang) і Штолленвертвайер (Stollenwörthweier). Зважаючи на розташування міста у Верхньорейнській низині, рельєф місцевості в місті переважно рівнинний, з горбистими ділянками.

Клімат Мангейма характеризується вищими температурами і вологістю порівняно з більшою частиною решти території Німеччини. Влітку температура повітря тут може досягати +35°C, мінімальна не опускається нижче -25°C. Снігопади в Мангеймі досить рідкісне явище. У зимовий період температура в основному вища за нуль і коливається в межах від +1ºС до +3ºС.

Територія

Мангейм адміністративно ділиться на 17 районів, у кожному з яких створено консультативну раду із власним бюджетом. Делегати цих органів (12 мешканців району, які обираються за результатами голосування) представляють інтереси своєї громади у міській адміністрації.

Райони Мангейма:

  1. Вальдхоф (Waldhof).
  2. Вальштадт (Wallstadt).
  3. Зекенгайм (Seckenheim).
  4. Інненштадт/Юнґбуш (Innenstadt/Jungbusch).
  5. Каферталь (Kafertal).
  6. Лінденхоф (Lindenhof).
  7. Некарау (Neckarau).
  8. Неккарштадт-Вест (Neckarstadt-West).
  9. Неккарштадт-Ост (Neckarstadt-Ost).
  10. Нойостхайм/Нойгермсхайм (Neuostheim/Neuhermsheim).
  11. Рейнау (Rheinau).
  12. Сандхофен (Sandhofen).
  13. Фогельштанг (Vogelstang).
  14. Фойденгайм (Feudenheim).
  15. Фрідріхсфельд (Friedrichsfeld).
  16. Шветцінгерштадт/Остштадт (Schwetzingerstadt/Oststadt).
  17. Шенау (Schönau).

Інфраструктура

Мангейм – один з найважливіших європейських транспортних вузлів, у тому числі завдяки відносно близькому до таких великих інфраструктурних центрів, як Франкфурт-на-Майні та Штутгарт. Район розміщення Мангейма та сусіднього Людвігсхафена оточений щільною мережею автомобільних магістралей, що пов'язує їх із Франкфуртом-на-Майні, Саарбрюккеном, Карслруе та Нюрнбергом.

Тут облаштовано сім великих автомобільних розв'язок. Мангейм з півночі та сходу огинає федеральна дорога із Саарбрюккена до Нюрнберга. Збудовано магістралі у Франкфурт та Дармштадт, Гейдельберг та Вайнхайм. Безпосередньо через територію міста проходять п'ять трас федерального значення.

З Мангейма вирушають автобуси міжнародними маршрутами до ряду європейських країн, у тому числі налагоджені прямі рейси до Києва. Також курсують автобуси до Харкова, Дніпра, Львова та Одеси.

Громадський транспорт у місті – це міська та приміська електричка S-Bahn, автобуси Rhein-Neckar-Verkehr та трамваї, що здійснюють перевезення пасажирів 11 лініями.

Центральний залізничний вокзал Mannheim Hauptbahnhof – кінцевий пункт поїздів по магістралі Штутгарт - Мангейм, важливий вузол системи перевезень високошвидкісними поїздами ICE. Через місто проходять лінії з Франкфурта-на-Майні до Берліна, з Мюнхена до Штутгарту та з Базеля до Карлсруе, а також прямі маршрути до Кельна та Гамбурга. Регіональні поїзди відправляються в Гейдельберг, Людвігсхафен та Бад-Дюркхайм.

Залізничний вузол Мангейма – другий за величиною у південно-західній частині ФРН. Щодня тут роблять зупинки 238 поїздів далекого прямування. Міжнародне залізничне сполучення налагоджено з багатьма містами Європи. Рейси з Києва до Мангейма здійснюються з пересадками у Відні (Австрія).

У Мангеймі працює один із найбільших річкових портів Європи, другий за величиною у Німеччині. Він спеціалізується переважно на вантажоперевезеннях. Від порту відходять два рейнські пороми, один з яких був побудований ще 1897 р. – він є найстарішим у країні.

За 3,5 км від центру міста є регіональний аеропорт. Тут продаються авіаквитки на регулярні прямі рейси літаків в Гамбург і Берлін без пересадок. Найближчий міжнародний аеропорт розташований у Франкфурті-на-Майні. Час у дорозі до цього аеропорту з Mangeim – близько 30 хвилин поїздом ICE.

Сервіс SkyBooking надає можливість туристам з України, що подорожують до Мангейма, придбати дешеві квитки на автобуси прямих маршрутів або на поїзди з пересадками. Квитки можна купити як в одну, так і обидві сторони. Крім того, на сайті сервісу SkyBooking можна підібрати авіаквитки на літак до Франкфурта-на-Майні з подальшою пересадкою на поїзд ICE до Мангейму.

Однією з важливих переваг сервісу є оперативна обробка замовлень клієнтів. Покупцям квитків надається повна технічна підтримка, зворотний зв'язок здійснюється як телефоном через опцію зворотного дзвінка, так і за допомогою електронної пошти. Замовлення можна оформити також з використанням форми на сайті з вибором дат і вокзалів, оптимальних рейсів, у тому числі прямих маршрутів, без пересадок, або із зазначенням проміжних пунктів, які потрібно відвідати пасажирам.

Рівень безпеки

За даними штаб-квартири поліції Мангейма, останніми роками у місті спостерігається неухильне зниження кількості злочинів. За рік тут скоєно близько 7,6 тис. злочинів на 100 тис. населення. Для порівняння, загалом у ФРН цей показник становить 8 тис. За останні 18 років рівень злочинності в Мангеймі впав до історичного мінімуму. Насамперед це стосується злочинів у громадських місцях, а також зазіхань на майно громадян.

За версією агентства Numbeo, індекс безпеки у місті оцінюється у 60,12, рівень злочинності – у 39,88 балів (високий та низький відповідно). Фахівці сервісу підрахували, що коефіцієнт безпеки при пересуванні містом вдень перевищує 76 балів (високий), вночі – 48 балів (помірний).

Ціни

Ціни на продукти харчування та одяг у Мангеймі нижчі, ніж у Берліні, на 3,29%, а оренда житла – на 41,98%. Водночас вартість споживчих товарів у Мангеймі вища, ніж у Києві, більш ніж удвічі. У середньому витрати туриста в Мангеймі, без урахування витрат на проживання в готелі, оцінюються в 877$ за місяць.

Обід у хорошому ресторані в цьому місті коштуватиме 60$, дешеве кафе – 11$, а в МакДональдсі – близько 8$. У продуктових магазинах сир можна купити за 13,29$ за 1 кг, філе курки – за 7,21$, а десяток яєць – за 1,98$. Одяг у сегменті "мас-маркет" пропонується за цінами, які можна порівняти в цілому з європейськими. Джинси можна придбати за 77,47$, вартість сукні – 31,65$, а кросівок – 95,7$.

Поїздка автобусом або трамваєм коштує 2,7$ в один кінець, абонемент на місяць – близько 75$. Кілометр шляху на таксі тарифікується по 2,15$, година очікування машини – 30$. Додатково потрібно заплатити посадкові – 3,5$.

Структура населення

Близько 76% населення Мангейма – німецького походження, решта жителів належать до інших етнічних груп. Найбільша діаспора – турецька, на неї припадає 5,12% містян. Також у місті є представники італійської громади (2,65%), болгари, поляки та румуни (2,27%, 2,14% та 1,83% відповідно). Більшість населення – 66% – в економічно активній віковій групі від 18 до 64 років. Громадяни старшого віку – це ще 18,4%, решта – діти до 18 років.

Мова спілкування у Мангеймі – німецький діалект моннемер (пфальська група), сформований під значним впливом французького та ідишу. У місті працює всесвітньо відомий дослідницький інститут німецької мови. Інші мови набули поширення в незначній мірі, в основному серед етнічних меншин населення.

Відповідно до даних перепису населення, близько 29,8% його кількості відносять себе до католиків, 26,5% – до протестантів. Число мусульман оцінюється у 7% мешканців, православних – у 2,6%. Юдаїзм та інші вірування поширені мало – кількість їх прихильників становить трохи більше кількох сотень осіб.

Культура та пам'ятки

Мангейм – місто мистецтва та культури. У різні періоди історії тут жили чи працювали Шиллер, Моцарт та Гете. Саме в Мангеймі в 1782 р. була вперше поставлена вистава "Розбійники" Шиллера, яка принесла йому світову популярність. Тут сформувалася власна школа академічної музики. Міський симфонічний оркестр у середині XVIII ст. вважався одним із найкращих у Європі. Мангеймська школа характеризується перехідним стилем від бароко до класицизму Відня.

У місті з 50-х років XX ст. проводиться міжнародний кінофестиваль. Мангейм також відомий найпопулярнішим проєктом вуличного мистецтва Stadt.Wand.Kunst. Його учасники, які приїжджають із усього світу, займаються розписом будинків та інших міських споруд.

У Мангеймі відкрито великий молодіжний культурний центр із різноплановою спеціалізацією в галузях музики, кінематографу, образотворчого мистецтва та літератури. На його базі проводяться фестивалі короткометражних фільмів на ґендерну тематику Girls Go Movie, виступи молодіжних музичних гуртів Fresh! Club, конкурси міських дизайнерів JUGA Mannheim та письменників Der Schreibpool.

Парки

Близько третини території Мангейма займають парки та інші зелені зони, віднесені до категорії природних заповідників. У місті періодично проводяться великі садівничі виставки, зокрема федерального рівня.

Популярні парки Мангейма:

  1. Луїзенпарк (Luisenpark) закладений у 1903 р. Один із найкрасивіших парків у Німеччині. Він названий на честь прусської принцеси Луїзи Марі Елізабет. Площа зеленої зони – 42 га. Парк відкритий упродовж року. Тут виростають близько 350 видів рослин, у паркових ставках водяться близько півсотні різновидів риб. У парку є близько ста лелек та фламінго, у спеціальних загонах можна подивитися на пінгвінів та зебр.
  2. Херцогенрід (Herzogenriedpark). Найпопулярніший парк міста – кількість його відвідувачів за рік становить близько 500 тис. людей. Тут також облаштовано вольєр для тварин, розбито великий розарій. У парку збудовано унікальну шатрову конструкцію – багатоцільовий виставковий зал Multihalle.
  3. Палац саду. Спочатку було розбито в 1808 р., як сад в англійському стилі, на залишках фортифікаційних укріплень Мангейма. Площа парку була значно скорочена через будівництво залізниці 1867 р., а також федеральних автомагістралей у п'ятдесятих роках XX ст. По суті садом є кілька мальовничих "зелених острівців".

Музеї та бібліотеки

У Мангеймі для відвідувачів відкрито три великих музеї та низку маленьких тематичних виставок. У місті працюють півтора десятки бібліотек.

Відомі міські музеї та бібліотеки:

  1. Музей Рейсу Енгельхорна (Reiss-Engelhorn-Museen) – один із найбільших у Мангеймі. Тут демонструються археологічні та культурні експонати, витвори мистецтва, фотографії та матеріали, присвячені музиці та театру. Основний майданчик Zeughaus включає виставку старожитностей періоду від залізного віку до римської епохи, окремо – колекцію середньовічних німецьких експонатів.
  2. Технологічний музей (Technoseum). Його експозиції присвячені процесам індустріалізації південно-західних регіонів Німеччини. Відкритий 1990 р. на різних поверхах комплексу демонструються етапи промислової революції, є і зразки сучасних технологій. Через центральну частину споруди прокладено залізничну колію для паровоза.
  3. Бібліотека Мангеймського університету (Universitäts bibliothek Mannheim) із чотирма філіями. Колекція сховища обчислюється 2,2 млн томів. Входить до п'ятірки найкращих бібліотек Німеччини у національному рейтингу. Доступ до книг, документів та матеріалів надається не лише викладачам та студентам університету, а й містянам, а також гостям Мангейма.

Театри

У місті працює Національний театр та кілька малих сцен, включаючи майданчики просто неба. Також своїх глядачів запрошують ляльковий театр та кабаре.

Найбільш відвідувані театри Мангейма:

  1. Національний театр (Nationaltheater Mannheim) – спочатку оперний майданчик, відкритий 1779 р. Один із найстаріших театрів ФРН. В даний час включає чотири сцени – драматичну, музичну, танцю та вистав для молоді. Будівля театру є пам'яткою культури регіону Баден-Вюртемберг.
  2. Центр художників Zeitraumexit. Це громадська установа, на базі якої організовуються виставки, театральні вистави, демонструються твори відеоарту. Восени, раз на два роки, тут проводиться театральний фестиваль "Чудеса прерій" (Wunder der Prärie). Вистави у рамках цього заходу організовані не лише на сценах центру, а й у різних місцях міста.
  3. Театр Рейн-Неккар (Rhein Neckar Theater) спеціалізується на мюзиклах та комедійних п'єсах. Подання проходять 150 днів на рік. Протягом року тут демонструють до 15 різних спектаклів, а також проводять концерти. Зал театру невеликий – його місткість складає 200 глядачів.

Освіта та наука

У місті працюють декілька університетів. Відкрито медичну школу Гейдельберзького університету, музичні та театральні академії.

Престижні університети:

  1. Мангеймський університет створено у 1967 р. на базі Палатинської академії наук, відкритої ще у 1763 р. ВНЗ спеціалізується на соціально-економічних науках та бізнес-дисциплінах. За цими напрямами вважається найкращим у Німеччині серед освітніх та дослідницьких установ. В університеті навчаються 11 тис. студентів, кожен п'ятий із яких – іноземець.
  2. Університет прикладних наук заснований у 1898 р. як інженерна школа за напрямами машинобудування та електроніки. В наш час студенти здобувають освіту у виші за програмами бакалаврату та магістратури в таких галузях: інформатика, біотехнології, інженерія, дизайн та соціальні дисципліни.
  3. Кооперативний державний університет Баден-Вюртемберг. Його особливістю є навчання слухачів із залученням представників великих промислових компаній та некомерційних організацій у сегментах ділового адміністрування, соціальних послуг та інженерії. Партнерами університету є Hewlett Packard, IBM, Airbus, Bosch та Siemens.

Інші пам'ятки

Найбільшою туристичною привабливістю в Мангеймі мають історичні будівлі та споруди. Старовинні палаци, собори та інженерні споруди міста популярні серед містян та гостей Мангейма, деякі з них – справжні об'єкти паломництва туристів.

Визначні пам'ятки міста:

  1. Мангеймський палац – один із найбільших на території Європи. Він є другим серед барокових палаців за розміром після Версальського. Був збудований у XVIII ст. як резиденція курфюрстів. Довжина будівлі – 450 м. У ній працюють музей та бібліотека, у північному крилі засідає судова палата. Частину палацу відведено під потреби Мангеймського університету.
  2. Єзуїтська церква 1760 р. споруди. Зведена у стилі бароко. На фасаді розташовані дві вежі зі статуями, присвяченими чотирьом головним чеснотам. Висота купола – 75 м. Значні елементи інтер'єру – пілястри з мармуру, живопис на куполі зі сценами із життя фундаторів церкви та скульптура "Срібна Мадонна", створена в 1747 р.
  3. Водонапірна вежа на площі Фрідріхсплац. Зведено 1889 р. Висота споруди – 60 м, діаметр – близько 19 м. Перша з 18 водонапірних веж, побудованих у Мангеймі. До 2000 р. використовувалася за призначенням, – як запасний резервуар питної води. Нині є історичною пам'яткою. У її підніжжя розбито розарій та відкрито художню галерею.

Телефони екстрених служб

  1. Пожежна служба – 112
  2. Швидка допомога – 112
  3. Телефон екстреної допомоги – 112
  4. Поліція – 110
  5. Посольство України – (+4930) 288 871 70