Завантаження...

Гейдельберг

Флаг Гейдельберга

Прапор

Герб Гейдельберга

Герб

location
49°25′00′′ пн. ш. 08°43′00′′ сх. д.
calendar
Статус: столиця округу
watch
Адміністративний Центр: округ Рейн-Неккар, федеративна земля Баден-Вюртемберг
user
Площа: 108,83 км²
cup
Заснований у V-ІII ст. до н. е. році
cup
Клімат: вологий субтропічний
cup
Годинний пояс: UTC+1:00, влітку UTC+2:00
cup
Населення: 159 245
cup
Телефонний код: +49 6221

Інфраструктура

not ok round benefit 1
Літаки
ok round benefit 2
ЖД Вокзал та авто
ok round benefit 3
Бари та ресторани
ok round benefit 4
Житло та готелі
ok round benefit 5
Лікарні
ok round benefit 6
Міський транспорт

Гайдельберг

Про місто
Місцезнаходження
Територія
Інфраструктура
Рівень безпеки
Ціни
Структура населення
Культура та пам'ятки
Парки
Музеї та бібліотеки
Театри
Інші пам'ятки
Освіта та наука
Телефони екстрених служб

Гайдельберг – німецьке місто на Півдні Німеччини, розташоване на північному сході землі Баден-Вюртемберг. Гайдельберг є п'ятим за площею на федеральній землі. Також входить до складу агломерації, центром якої є Мангейм. Гайдельберг відомий своїм університетом, який вважається найстарішим класичним вишем у сучасних межах ФРН.

Зараз місто приваблює безліч туристів завдяки різноманітності архітектури, що належить до різних історичних періодів. Особливо важливим це стало після Другої світової війни, адже саме в Гайдельберзі вціліло багато історичних пам'яток, що дозволяє побачити їх після приїзду до Німеччини з інших країн Європи. Тут жили багато письменників та науковців. Серед відомих людей можна виділити Ґете, Жана Поля та Роберта Бунзена.

Відстань до Києва – 1897,5 км автомобільними дорогами. Дістатися міста можна автобусом, а також поїздом. Є можливість купити квиток на літак до одного з найближчих аеропортів (наприклад, Мангейму). Звертайтеся до фахівців SkyBooking, щоб оформити замовлення залізничних квитків, а також квитків на автобус за вигідною ціною.

Гайдельберг знаходиться на Верхньорейнській низині, біля берегів річки Неккар. Клімат у місті – вологий субтропічний, який визначається морськими повітряними масами, що надходять із заходу. Влітку температура може досягати +30°C. У 2009 р. Німецька метеорологічна служба назвала Гайдельберг найтеплішим містом Німеччини.

Найтепліший місяць – липень, із середньою температурою +20,6°C. Найхолодніший – січень, середня температура – +2,7°C. Стовпчик термометра нижче за нуль опускається рідко. Завдяки вдалому розташуванню в Гайдельберзі вирощують нетипові для регіону оливкові дерева, мигдаль. Розвивається виноробство, відновлене 2000 р. Фауна також відрізняється від європейської. Тут можна зустріти африканських польових папуг та сибірських гусей.

Відвідати Гайдельберг ви можете будь-якої пори року завдяки сервісу SkyBooking. Ви маєте можливість купити квиток на поїзд. У межах України можна проїхати поїздом Інтерсіті компанії Укрзалізниця, після перетину кордону слід перейти на інший рейс. Наші фахівці підберуть квитки на зручний час.

Сучасний Гайдельберг є адміністративним центром округу Рейн Неккар. Місто складається з 15 районів:

 • Шлірбах;
 • Альтштадт;
 • Бергхайм;
 • Вестштадт;
 • Сюдштадт;
 • Рорбах;
 • Кірххайм;
 • Пфаффенгрунд;
 • Виблінген;
 • Хандшусхайм;
 • Нойєнхайм;
 • Боксберг;
 • Еммерцгрунд;
 • Цигельхаузен;
 • Банштадт.

Найновіші райони міста з'явилися завдяки перепрофілюванню житлових приміщень, де розміщувалися військові США після закінчення Другої світової війни.

Місцева рада складається з 48 осіб, головою якої є мер. Основне завдання ради – вирішення важливих справ щодо розвитку міста. З Гайдельбергом межують такі міста та комуни: Доссенхайм, Шрісхайм, Шенау, Лаймен, Еппельхайм, Офтерсхайм.

Через Гайдельберг проходять важливі дороги, серед яких:

 1. Автобан А5.
 2. Автомагістраль А656.
 3. Федеральна траса В3.
 4. Федеральна траса В535.

Завдяки цьому місто стало важливою точкою перетину безлічі комерційних та туристичних маршрутів, дозволяючи пасажирам потрапити до інших частин Німеччини та Європи максимально швидко. Міський транспорт представлений трамваями, автобусами.

Центральний залізничний вокзал приймає рейси з різних частин країни з високою пропускною здатністю. У касах завжди можна купити квитки на поїзд, якщо ви на місці. За відсутності можливості зробити це, завжди можна придбати залізничні квитки онлайн. Фахівці SkyBooking допоможуть підібрати місце, не відволікаючи від важливих справ.

Авіаквитки ви також можете купити з нашою допомогою. Найближчий до Гайдельберга аеропорт знаходиться в Мангеймі – приблизно за 18 км. Усі рейси літаків та інших видів транспорту здійснюються відповідно до розкладу. Про зміни клієнт буде заздалегідь сповіщений.

Гайдельберг є безпечним для гостей та мешканців містом з низьким рівнем злочинності – нижчим за середній, ніж по всій Німеччині. Найчастішими злочинами у місті є крадіжки речей із машини та кишень. Запобіжні заходи для туристів повинні бути такими:

 • цінні речі, гроші та документи слід тримати у внутрішніх кишенях чи номері готелю;
 • не слід гуляти у темний час доби у віддалених частинах міста (хоч це й безпечно загалом);
 • користуйтеся лише обладнаними пішохідними переходами – особливо це стосується місць, де проходять важливі шляхи.

Туристи, незалежно від національності, кольору шкіри, віросповідання та статі можуть почуватися у безпеці.

За хліб у Гайдельберзі потрібно заплатити 1,8$. Пляшка води (1,5 л) коштує 0,69$. Пиво місцевого розливу коштуватиме 0,83-1,1$ за пляшку. Імпортне пиво коштує 1,4-4,1$. Обід/вечеря в ресторані на одну особу (три страви) коштуватиме 15-30$. Фастфуд – 8-10$. Вартість квитка на автобус по місту – 3,4$. Таксі (початок поїздки) коштує 4,1$, за кожен кілометр – 2,3$.

Ціни на одяг та взуття:

 • джинси – 60-110$
 • куртка (на осінній/весняний сезон) – 80-150$
 • кросівки – 75-120$
 • шкіряне взуття – 80-180$
 • вартість квитка в кіно на одну особу – 12$. Ціна залежить від часу сеансу, ряду, наявності 3D.

На даний момент у Гайдельберзі мешкає 159 тис. осіб, з яких жінок – близько 83 тис. (52%), чоловіків – 76 тис. (48%). Співвідношення типове для європейського міста, де кількість жінок трохи перевищує кількість чоловіків. Починаючи з 1987 р., кількість населення збільшується за рахунок природного приросту та міграції з інших регіонів країни, а також з-за кордону. Абсолютна більшість (86%) є німцями, решта 14% розподілилася між такими національностями:

 • турки;
 • італійці;
 • поляки;
 • хорвати;
 • українці;
 • євреї.

Значна частина населення є протестантами та католиками. Внаслідок міграції до Німеччини людей із Туреччини та Близького Сходу збільшилася частка мусульман. У Гайдельберзі була юдейська громада до середини ХХ ст., яка постраждала внаслідок Другої світової війни. Населення міста вільно спілкується німецькою та англійською мовами, завдяки популярності останньої  серед туристів.

Гайдельберг є важливим центром культури у Німеччині завдяки його давній історії, а також постійній присутності студентів. У місті часто проводять різноманітні виставки, концерти, політичні форуми. Вокзал Карлстор – важливий культурний центр Гайдельберга, де проходять перелічені заходи.

У листопаді щороку відбувається Міжнародний кінофестиваль "Мангейм-Гайдельберг", де можна побачити роботи незалежних режисерів. Членами журі були такі відомі люди: Теодор Адорно, Фріц Ланг, Курт Георг Кізінгер, Вернер Герцог.

У Гайдельберзі діє багато музеїв, театрів, двері яких відчинені для всіх гостей міста. У березні-квітні можна відвідати Музичний фестиваль "Гайдельберзька весна", ярмарок великодніх яєць. У листопаді та грудні у Старому місті проводиться Різдвяна ярмарка. Архітектурна різноманітність проявляється у стилістиці житлових, адміністративних будівель, а також церков, зведених до початку XX ст.

Головним місцем прогулянок для туристів та містян є Замковий парк, який є комплексом, що височіє над Гайдельбергом. Раніше він був одним із найбільших та найдавніших замків Німеччини, побудованим у XII-XIII ст. Внаслідок регулярних руйнувань та відновлень в архітектурі простежується слід бароко, ренесансу та готики. У цьому палацово-парковому комплексі можна побачити величезну бочку на 200 тис. літрів вина.

Галявина Некар – ще один парк міста, розташований на північ від річки Неккар. Займає зелена зона 5 га, де можна побачити безліч традиційних для Європи дерев (вільха, верба, липа). Тут же проводяться офіційні та неофіційні заходи, спортивні фестивалі, марафони.

У Гайдельберзі діють такі музеї та бібліотеки:

 1. Музей античності.
 2. Музей Карла Боша, лауреата Нобелівської премії з хімії.
 3. Німецький музей аптечної справи з експозицією предметів, які раніше використовували в подібних установах.
 4. Будинок-музей Фрідріха Еберта, першого рейхспрезидента Веймарської республіки.
 5. Краєзнавчий музей Рорбаха, історика, євангелистського теолога, політичного публіциста.
 6. Музей сакрального мистецтва та літургії.
 7. Університетська бібліотека. Найстаріша бібліотека Німеччини, заснована в 1386 р. Фонди містять рукописи X-XVIII ст, безліч старих друкованих книг. Значна частина яких оцифрована та доступна в Інтернеті.

Гості та мешканці Гайдельберга можуть відвідати такі театри:

 1. Theater der Stadt Heidelberg. Найбільший у місті, що включає музичний, розмовний і танцювальний театри. До нього входять дитячий та молодіжний театральні ансамблі.
 2. Театральна сцена Гайдельберзького університету – Theater im Romanisches Keller.
 3. Циммертеатр. Заснований у 1950 р. акторами Йохеном Балліном, Хельгою Шмідле, Клер Хан, Карлом-Хайнцом Вальтером та Брігітте Цепф. Постановки включають ті, які не ставлять на великій сцені.
 4. Taeter. Заснований 1984 р. Ще одна експериментальна група акторів.
 5. Ляльковий театр Plappermaul. Вистави переважно для дітей.

Серед визначних пам'яток Гайдельберга можна виділити:

 1. Міст Карла Теодора. Відомий також як Старий міст. Він поєднує Старе місто з районом Нойєнхайм. Кам'яний міст, збудований у 1788 р., використовується пішоходами. З нього відкривається унікальні краєвиди міста.
 2. Єзуїтська церква. Храм у центрі Гайдельберга, збудований у 1712-1759 pp. у стилі бароко. Добудовано церкву (вежа у стилі нео-бароко) у 1868-1872 рр.
 3. Дорога філософів. Пішохідна доріжка, з якої відкривається краєвид на місто та замок. Протяжність дороги – 2 км. Свою назву об'єкт отримав завдяки популярності серед мислителів, які перебували в Гайдельберзі у різний час.
 4. Шветцінгенський палац. Розташований на 12 км на захід від міста, на Рейнській рівнині. Побудований у XVIII ст. Спочатку використовувався як літня резиденція курфюрстів Пфальця. У колишній житловій частині знаходиться музей. Поруч розташоване кафе, магазин сувенірів.

Рекомендуємо залишитись на кілька днів у місті, щоб побачити більше цікавих архітектурних пам'яток.

Гайдельберг відомий у Німеччині та інших країнах Європи як університетське місто. Тут діють такі виші:

 1. Гайдельберзький університет. Заснований у 1386 р., один із найстаріших вишів Європи. Студенти можуть навчатися на 12 факультетах, серед яких – хімічна, медицина, сучасні мови, теологічна, філософсько-історична.
 2. Академія управління Гайдельберга. Тут студенти можуть вивчати менеджмент, німецьку мову, математику.
 3. Єврейський університет. Цей ВНЗ навчає юдеїв, які проживають на території Німеччини. Крім традиційних наук тут можна поглиблено вивчати релігійні тексти.
 4. Педагогічний університет. Виш, діяльність якого спрямована на підготовку молодих вчених.
 5. Щоб потрапити на навчання, студентам часто доводиться їздити різними видами транспорту.

Студенти з України також можуть навчатися у Німеччині. Сервіс SkyBooking допоможе купити онлайн залізничні квитки за вигідною ціною. Зробити це можна через наш офіційний сайт, телефоном або відвідавши офіс. Є можливість придбати автобусні квитки онлайн у потрібній кількості. Подорожуйте безпечно та швидко.

 1. Поліція: 110
 2. Служба порятунку/пожежна служба: 112
 3. Швидка допомога: 116 117
 4. Телефон довіри для жінок, які постраждали від насильства: 08 000 11 60 16