Завантаження...

hero

Гамм

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Гамм

Федеративна Республіка Німеччина
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Гамм  – місто в Німеччині, історія якого сягає корінням XIII ст. Його назва походить з нижньонімецького діалекту, а саме від слова "кут", через його розташування – "в кутку" річки Ліппе. Заснування міста пов’язують з ім’ям відомого впливового покровителя фон дер Марка. Граф об’єднав кілька невеликих поселень, зібравши їх на одній території, назвавши її Гамм.

Протягом років місто зазнало активного економічного розвитку, завдяки вдалому розташуванню на перетині численних торгових шляхів. Вже в XV ст. Гамм став повноправним учасником об’єднання торгових міст та отримав звання одного з найбільших та найвпливовіших міст.

На зміну розквіту прийшли буремні часи – війна 1618 р. В результаті місто було майже повністю зруйновано. Стався занепад торгівлі та промисловості, а кількість населення суттєво зменшилася. Згодом місто вдалося відновити.

Нині Гамм процвітає – вишукана архітектура, активний культурний розвиток, цікава історія, численні пам’ятки, мальовнича природа. Це місто приваблює як туристів, які прагнуть розширити свій кругозір, так і бізнесменів, які налагоджують нові ділові контакти.

Розташування

Місто Гамм знаходиться в долині річки Ліппе, яка оточена пагорбами та лісами. Це створює дивовижну атмосферу, тож ці місця приваблюють як місцевих жителів, так і туристів, які віддають перевагу відпочинку на свіжому повітрі.

Гамм належить до федеральної землі Північний Рейн-Вестфалія, яка знаходяться на заході Німеччини. Це схід Рурської області – одного з найбільш щільно населених та індустріально розвинених регіонів Німеччини. Неподалік розташовані кілька великих міст – Дортмунд (43 км на захід), Мюнстер (40 км на північ) та Білефельд (70 км на схід).

Розташування Гамма в центрі Північного Рейну-Вестфалії робить його важливим транспортним та економічним вузлом цього краю. Це дозволяє мешканцям та гостям міста насолоджуватися розвиненою інфраструктурою та мальовничими краєвидами.

Територія

Місто розділене на сім районів, кожен з них очолюють 19 делегатів, тобто районні представники, яких обирають місцеві жителі на комунальних виборах. Для зручності райони міста також поділяють на статистичні райони, які своєю чергою поділені на "блоки будівель". Вони мають відповідні числові позначки.

Виокремлюють такі райони:

 1. Центр.
 2. Унтроп.
 3. Рінерн.
 4. Пелкум.
 5. Геррінген.
 6. Бокум-Гефель.
 7. Гессен.

Завдяки такій системі адміністративного поділу набагато легше здійснювати управління на різних рівнях, що робить державні та муніципальні структури ефективнішими та доступнішими для громадян. Крім того, так краще вдається відобразити географічне, культурне та політичне розмаїття краю, що сприяє задоволенню потреб та інтересів місцевих жителів.

Інфраструктура

Місто Гамм має добре розвинену транспортну інфраструктуру, яка забезпечує безперешкодне пересування як в межах міста, так і поза ним. Громадський транспорт представлено автобусними маршрутами та трамвайними лініями, які сполучають всі райони міста та передмістя.

Що стосується сполучення Гамма з іншими містами Німеччини та країнами Європи, то його забезпечують потяги та автобуси. Вокзал Гамма є одним з найважливіших залізничних вузлів східної частини Рурської області. З автовокзалу міста кожного дня відправляється чимало автобусів у різних напрямках.

Найближчий міжнародний аеропорт до Гамма – Дюссельдорф, який знаходиться лише за кілька десятків кілометрів від міста. Обслуговує пасажирів з багатьох міст Європи та світу. З Дюссельдорфа до Гамма регулярно курсують автобуси, тож дістатися місця призначення не складно.

Рівень безпеки

Забезпечення безпеки – це першочергове завдання місцевої влади. Гамм не є винятком. Поліція проводить низку заходів та запроваджує ініціативи, спрямовані на задоволення потреб місцевих мешканців та туристів у сенсі безпеки. На вулицях наявні камери відеоспостереження, патруль курсує вулицями міста вдень та вночі, є кнопки екстреного виклику поліції в місцях великого скупчення людей тощо.

Гамм вважається безпечним містом для життя та відпочинку. Варто лиш дотримуватися загальних правил особистої безпеки, серед яких уважність на вулицях, обережність у громадських місцях та дотримання правил дорожнього руху.

Ціни

Цінова політика в місті Гамм суттєво не відрізняється від загальнонімецької. Харчування, житло, проїзд – це ключові потреби людини, які складають основу бюджету. На проживання в готелі доведеться витрати від 73€. Прокат автомобіля коштуватиме від 106€. Проїзд в громадському транспорті – 2,70€. Також є система проїзних карток, яка дозволяє заощадити на транспортних витратах. За вечерю в недорогому ресторані доведеться заплатити від 10€.

Вартість довготривалої оренди житла і ціни на нерухомість можуть варіюватися в залежності від розташування, типу житла та попиту на ринку нерухомості. У центральних районах міста ціни на оренду житла зазвичай вищі, ніж у передмістях.

Структура населення

Чисельність населення Гамма складає понад 179 тис. осіб. Місто займає 43 місце за кількістю населення в загальному рейтингу Німеччини. Кількість жінок переважає над кількістю чоловіків. За віком найбільше людей від 18 до 65 років, а середня тривалість життя складає 45 років.

Для Гамма характерна однорідність національного складу. Більшість містян є корінними німцями. До національних меншин належать датчани, цигани, голландці, поляки та серби. Офіційною мовою є німецька. Більшість німців є християнами, серед них найбільше католиків, протестантів та православних.

Культура та пам'ятки

Попри те, що місто Гамм вважається одним з головних осередків промисловості в Німеччині, цей статус не заважає йому жити насиченим культурним життям. З першого погляду привертає увагу вишукана архітектура міста, насичена цікавими об’єктами. У багатьох районах збереглися історичні будівлі найрізноманітнішого стилю, які тепер є сусідами ефектних сучасних споруд. Такий контраст робить місто ще більш неповторним.

Як і багато інших міст Німеччини, Гамм має свої цікаві символи, і деякі з них можуть здатися туристам досить незвичайними. Головним символом рідного міста місцеві жителі вважають слона, фігури із зображенням цієї величної тварини можна побачити буквально всюди – на території місцевих парків, площ, вулиць тощо.

Парки

Нині значну частину території Гамма займають гарні парки, сквери та алеї. Навесні та влітку улюбленим місцем відпочинку мешканців стають саме зелені зони, тут містяни проводять значну частину вільного часу.

Одним з цікавих символів міста є дика вишня, зарості якої були у цих місцях ще задовго до формування сучасного житлового фонду. Зараз побачити дерева дикої вишні можна практично всюди. Місцеві жителі з пошаною ставляться до природи та екології.

Найбільшою парковою зоною міста є парк Максиміліан. Його розділено на декілька зон, тут є ресторани, дитячі майданчики, павільйони з метеликами, лабіринт, розарій, оранжерея, зоопарк тощо. Тут буде цікаво провести час як дорослим, так і дітям.

Музеї та бібліотеки

Для тих, хто любить постійно розвиватися та дізнаватися щось нове буде цікаво завітати до музею Густава Любке та Центральної бібліотеки в місті Гамм.

Музей Густава Любке – це художній та культурний заклад. Його було засновано в 1924 р. німецьким мистецтвознавцем та археологом. Основна місія музею полягає в збереженні та вивченні різних аспектів мистецтва, культури та історії. Він володіє багатою колекцією, яка включає твори живопису та скульптури, археологічні пам’ятки та етнографічні предмети.

До того ж музей організовує регулярні тимчасові виставки, які присвячені різним темам та стилям мистецтва. Музей Густава Любке служить не лише виставкою, але й освітнім центром, де проводяться лекції, майстер-класи та інші просвітницькі заходи для громадськості.

Театри

В місті чимало закладів культури, серед них і театри. Більшість з них є невеликими. Здебільшого там виступають не професійні актори, а звичайні люди, які прагнуть опанувати навички акторської гри. Також сюди нерідко приїжджають актори з гастролями.

Одним з таких найцікавіших місць є Wardbuehne Heessen. Це любительський театр, який знаходиться в доволі незвичному місці – в лісовому масиві поблизу селища Heessen. Не дивлячись на те, що більшість вистав проходять за участі звичайних людей, а не артистів, тут чимало відвідувачів, серед яких як місцеві жителі, так і туристи.

Освіта та наука

Система вищої освіти в місті Гамм побудована на базі єдиного вишу – університету прикладних наук ім. Гамма-Ліппштадта, який пропонує 15 навчальних програм. Найпопулярнішими напрямками є бізнес, інженерія, ЗМІ, управління, дизайн, культурологія, технології, біомедицина, маркетинг та PR. Університет має сучасні кампуси з відповідною інфраструктурою для студентів, включаючи авдиторії, бібліотеки, лабораторії, а також інші навчальні та дослідницькі приміщення.

Університет приділяє велику увагу практичному навчанню та стажуванню студентів, щоб підготувати їх до викликів реального світу. Також він підтримує наукові дослідження та інновації у співпраці з промисловими партнерами, сприяючи технологічному розвитку регіону.

Інші пам'ятки

Під час прогулянки містом можна побачити безліч визначних пам'яток. Головним символом Гамма вважається прекрасна готична церква Pauluskirche. Вона була побудована в 1337 р. на руїнах іншої церкви.

Також уваги заслуговує старовинний замок Гессен, який належить до визначних історичних пам’яток міста. Він знаходиться на околицях міста. Зараз замок повністю надано для туристичних потреб, тут регулярно проводять екскурсії, а ще він є постійним місцем проведення історичних фестивалів. У замку зберігається цікава колекція предметів старовини, на його території знаходяться одні з найпопулярніших оглядових майданчиків у регіоні.

Однією з найдивовижніших міських пам'яток є індуїстський храм Sri Kamadchi Ampal Tempel. Його відкриття відбулося у 2002 р. Цей храм є одним із найбільших у своєму роді на території Європи. Вирізняється неймовірно ефектною архітектурою. Його головною особливістю є різнокольорова вежа, прикрашена скульптурами та майстерним різьбленням.

Телефони екстрених служб

 1. Екстрена допомога: 110
 2. Пожежна служба: 112
 3. Швидка допомога: 116; 117
 4. Посольство України: +49 30 28 88 71 28