Завантаження...

hero

Ессен

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airport
Літаки
train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Ессен

Федеративна Республіка Німеччина
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Ессен – місто у ФРН, розташоване біля Північного Рейн-Вестфалія, в Рурській області, входить у округ Дюссельдорф. За різними версіями, його назва походить від найменування першого жіночого монастиря Astnithi, закладеного на території міста, або через зростання в цій місцевості ясенів (eschen). Жодного відношення до німецького слова essen ("їжа") назва Ессену не має.

У 800-845 рр. на території майбутнього міста було засновано два абатства. Однак у документах населений пункт вперше згадується у 898 р. У 1216 поселення набуває статусу княжої резиденції, в 1377 – імперського міста. У 1354 р. тут запрацювала перша срібна копальня, у 1450 р. – вугільні шахти. У XVI ст. Ессен стає регіональним центром виробництва зброї.

У 1811 р. Фрідріх Крупп запускає в Ессені перший сталеливарний завод у Німеччині. З того часу спостерігається значний приріст населення міста, чисельність якого в 1896 р. досягла 100 тис. осіб. Після Другої світової війни в Ессені розпочнеться програма інтенсивного будівництва житла. У період до 1961 р. тут було здано в експлуатацію понад 100 тис. нових квартир.

В даний час Ессен є одним з головних промислових кластерів Північного Рейн-Вестфалії та великим освітнім центром країни. Місто популярне серед туристів. У ньому розташовується безліч історичних пам'яток та велика кількість торгових мереж для любителів шопінгу. Заповнюваність готелів – понад 42%. За кількістю готелів для туристів та гостей міста Ессен займає лідируючу позицію в Рурській області.

Розташування

Ессен знаходиться на заході ФРН, у центральній частині Рурської області. Його територія простягається північніше річки Рур, припливу Рейна. Місто розташоване біля північного кордону невеликого гірського хребта, на стику рівнини Хельвег і двох долин – Рурської та Емшер. Місцевість тут характеризується великою кількістю пагорбів і значними перепадами висот – до 200 м.

Південні частини міста розташовуються на березі Рура, який утворює численні заплави. Паралельно руслу річки облаштований штучний канал Рейн-Херне, що впадає в Рейн і проходить через всю територію міста. В Ессені – велика кількість озер, переважно штучних, каналів та дрібних приток Рура. Найбільші озера – Бельденайзе (Baldeneysee), Кеттвігер-Зе (Kettwiger See) та Нідерфельд (Niederfeldsee).

Клімат у місті – типовий морський (океанічний) з теплим літом та вітряною холодною зимою. Влітку температура повітря може досягати +30°C, рідко – +36°C. У зимовий період стовпчик термометра може падати в середньому до -7°C, рекордний мінімум становить -24°C. Дощі йдуть у місті практично цілий рік, причому їх максимум посідає початку зими. Снігопади – нетривалі, вони спостерігаються здебільшого з кінця грудня до початку січня.

Територія

Територія Ессена адміністративно поділена на дев'ять міських округів, до яких входить 50 кварталів. Управління кожним округом здійснюється районною радою. Більшість округів у минулому – незалежні муніципальні одиниці, які були об'єднані в більші адміністративні структури. Найбільш густонаселеною частиною Ессена є його північні округи та райони в межах центру міста. На півдні переважають великі промислові об'єкти та зелені зони.

Округа Ессена:

 • Штадтмітте/Фріллендорф/Хуттроп;
 • Рюттеншайд/Бергерхаузен/Реллінгхаузен/Штадтвальд;
 • Ессен-Вест;
 • Борбек;
 • Альтенессен/Карнап/Фогельхайм;
 • Катернберг/Шоннебек/Штоппенберг;
 • Штееле/Край;
 • Ессен-Рурхалбінзель;
 • Верден/Кеттвіг/Бреденай.

Інфраструктура

Ессен – один із головних транспортних вузлів Рурської області. Через нього проходять швидкісна автомагістраль Ruhrschnellweg (A40), траси A40 (Венло-Дортмунд) та A42, що зв'язує місто з Оберхаузеном та Гельзенкірхеном, дорога A52 до Дюссельдорфа. Також в Ессені прокладено частину велосипедного маршруту з Хамма до Дуйсбурга.

Внутрішньоміський громадський транспорт представлений автобусами операторів Ruhrbahn і NachtExpress, які здійснюють перевезення 84 і 21 маршрутами, відповідно. Також по 11 лініях курсують трамваї, запущено три гілки метрополітену сукупною довжиною 35 км.

Автобуси далекого прямування відправляються переважно з центральної автостанції на головному залізничному вокзалі, у тому числі прямими маршрутами без пересадок, до міст Німеччини та інших європейських країн. Поїзди міжнародними та міжміськими лініями проходять через вокзал Intercity-Express, звідки вони прямують у напрямку Берліна, Мюнхена, Гамбурга та Парижа. Залізничні перевезення пасажирів у найближчі міста здійснюються з п'яти станцій, у приміські райони – з 21 станції.

Рур є судноплавною річкою. Пасажирські судна оператора Weisse Flotte Baldeney курсують річкою, а також Рурським водосховищем в основному з туристичними та розважальними цілями. Основна частина комерційних перевезень – транспортування вантажів.

За шість кілометрів від Ессена розташовується невеликий аеродром Ессен/Мюльхайм. Він не використовується для регулярних або чартерних туристичних перевезень. Аеродром призначений для обслуговування літаків авіації загального призначення та приватних ділових перельотів.

Найближчі міжнародні аеропорти, з яких літаки здійснюють регулярні рейси – у Дюссельдорфі та Дортмунді. Пасажири добираються до них з Ессена трамваями і поїздами метро до автовокзалів з пересадкою на автобуси. Час по дорозі до аеропортів Дюссельдорфа і Дортмунда з Ессена – в межах 20-30 хвилин.

Купити квитки на автобус або ж поїзд до Ессена в одну та обидві сторони, включаючи рейси за прямими маршрутами без пересадок, дешевше та простіше на сервісі SkyBooking. Крім низької вартості квитків, однією з головних переваг є швидке обслуговування клієнтів з використанням автоматизованої форми на сайті skybooking.ua. Для зручності покупців є опція зворотного дзвінка, крім того, спеціалістами сервісу здійснюється повна технічна підтримка придбання квитків.

За допомогою SkyBooking можна також купити дешеві авіаквитки до найближчих аеропортів з Ессена – в Дюссельдорфі та Дортмунді. За допомогою форми на сайті вибираються вокзали відправлення, прибуття, дати рейсів, а у разі купівлі авіаквитків – найбільш зручні аеропорти для перельоту. Також є можливість визначитися з оптимальним маршрутом, у тому числі з пересадками у проміжних містах, які б хотіли відвідати пасажири під час своєї подорожі.

Рівень безпеки

Сумарна кількість злочинів усіх видів, що скоюються на території Ессена в середньому за рік, становить близько 9,3 тис. на кожних 100 тис. населення. Для порівняння, по Німеччині загалом цей показник становить майже 8 тис. випадків на 100 тис. осіб.

У той же час, за оцінкою аналітиків статистичного агентства Numbeo, ступінь безпеки пересування містом для місцевих жителів і туристів оцінюється в денний час на рівні 66,91 – цей коефіцієнт перебуває на позначці вище середньої. Індекс злочинності у комплексному рейтингу міста становить 49,2 безпеки в усіх відношеннях – 50,8 зі 100 можливих.

Ціни

Ціни на споживчі товари в Ессені вищі, ніж у Києві на 92,5%. У порівнянні зі столицею Німеччини, вартість продуктів харчування, одягу та транспортних послуг тут нижча на 7%. У середньому за місяць витрати туристів, без урахування цін на житло та розваги, становлять в Ессені близько 780$. Обід у недорогому кафе відносно доступний – у середньому він коштуватиме 13,08$. У ресторані середнього класу доведеться заплатити майже 51$, у МакДональдс витрати становитимуть 7,75$ на одну особу.

Сир місцевого виробництва, філе з курки та яловичина продаються в магазинах міста за 11,89$, 6,74$ та 11,95$ за кілограм, відповідно. Джинси від недорогих брендів (рівня Levis) пропонуються за 80$, сукні Zara – за 48,5$. Вартість квитка на проїзд у громадському транспорті – на метро, трамваї чи автобусі – становить від 2,42$ до 3,68$, місячного абонементу – 77$. Кілометр шляху на таксі тарифікується у 1,94$, посадка в машину коштуватиме ще 3,39$.

Структура населення

Більшість населення Ессена – німці (70,2%). Ще 29,8% містян – представники інших етнічних груп, три чверті з яких становлять, приблизно в рівній кількості, турки та сирійці. Турецька діаспора формувалася тут протягом довгострокового періоду, а громадяни Сирії почали прибувати до міста останніми роками як біженці. Інші великі національні представники в Ессені – це поляки та іракці.

Розподіл містян за віковими категоріями наступний: 16,8% – особи молодші 18 років, 61,7% – 18-64 років та 21,5% – старше 65 років. Мова спілкування – німецька. Досить поширеною серед представників діаспори є турецька.

Близько 39,3% населення відносять себе до католиків. Протестанти та євангелисти становлять 29,2% та 0,7%, відповідно. На прихильників інших релігій припадає 3,5% громадян, решта  – атеїсти.

Культура та пам'ятки

Ессен – один із найбільших культурних центрів регіону та Німеччини в цілому. У 2010 р. він набув статусу культурної столиці Європи поряд зі Стамбулом (Туреччина) та Печем (Угорщина). Багата історія та велика кількість старовинних та сучасних пам'яток роблять місто одним із найпривабливіших для туристів у Німеччині. В Ессені працюють кілька великих культурних центрів, одним із найпопулярніших є "Село художників".

У місті увесь рік проводяться десятки фестивалів, у тому числі Міжнародний кінний ярмарок, Ніч індустріальної культури та Парад святого Мартіна. З п'ятдесятих років XX століття у місті щорічно організовується "Тиждень світла". У рамках її проведення з кінця жовтня до початку січня встановлюються унікальні світлові інсталяції на вулицях Ессена. Ще один масштабний захід – "Культурна стежка". У її рамках проводяться масові екскурсії містян та туристів до важливих об'єктів мистецтва та культури.

Проведенням фестивалів займається Міська асоціація громадян та туристичних асоціацій, що координує діяльність дрібніших організацій, відповідальних за дозвілля та культурно-просвітницьку роботу серед населення та гостей Ессена.

Парки

Ессен займає перше місце в землі Північний Рейн-Вестфалія і третє – у Німеччині серед "зелених" міст. Тут налічується понад 700 зелених зон, у тому числі парків, скверів, садів та ігрових майданчиків.

Найбільші парки міста:

 1. Гругапарк площею 70 га. Тут проводяться загальнонаціональні садові виставки та спортивні заходи. Парк є традиційним місцем дозвілля для більшості відпочиваючих. У ньому облаштовані ігрові майданчики, сцени, встановлені понад чотири десятки скульптур та інших культурних пам'яток.
 2. Хюгельпарк. Облаштований ще 1869 р. за рішенням промисловця Альфреда Круппа. Найстаріший парк у місті. Його площа становить 6,87 га. Має статус найбільшої зеленої зони у центрі Ессена. У його західній частині відкрито окремий Круппівський парк.
 3. Замковий парк Борбек. Спочатку проектувався як садовий пам'ятник у англійському стилі. На території парку розташовується ставок, що живиться невеликим струмком, до початку якого можна дістатися вузькими звивистими стежками. У східній частині парку розташовується Арена Дюбуа, де раніше проводилися боксерські бої. Нині тут організовано масові культурні заходи.

Музеї та бібліотеки

У місті працюють 26 музеїв. Їхні виставки присвячені історії, культурі, дизайну, розвитку промисловості, мистецтву та побуту містян.

Найбільш популярні музеї Ессена:

 1. Шахта "Цольферайн". Тут розміщуються кілька виставок культурологічного спрямування. Також є експонати, пов'язані з історією гірничодобувної промисловості.
 2. Музей "Ред Дот". Примітний насамперед тим, що у ньому проводиться найбільша у світі виставка дизайну. Окремо представлені колекції функціонального дизайну – тут зібране унікальне столове приладдя, кухонне начиння, зразки меблів і навіть автомобілі.
 3. Музей "Фолькванг". У ньому експонуються переважно картини відомих художників та скульптури. Крім того, відвідувачі можуть ознайомитися із великою колекцією фотографій. При "Фолькванзі" відкрито Німецький музей плакату в окремій будівлі.

Театри

Для мешканців Ессена та гостей міста відкрито кілька театрів, філармонії та опери. Їхній репертуар різноманітний – на сценах ставляться як класичні спектаклі, так і мюзикли, а також номери кабаре та танцювальні шоу.

Знамениті театри міста:

 1. Театр "Аалто". Працює з 1988 р. На його сценах демонструються переважно опери, крім того, виступає балетна трупа та філармонічний оркестр. Театр названо на честь архітектора будівлі Алвара Аалто.
 2. Театр "Грілло" – головний майданчик для драматичних вистав. Заснований у 1988 р. на базі муніципального театру, створеного у 1892 р. Вільгельміною Грілло, вдовою відомого промисловця. Є одним із найстаріших театрів на території Рурської області.
 3. Театр у ратуші. Відкритий 1979 р. Спочатку позиціонувався як філія театру Грілло, але з 1991 р. став самостійно ставити п'єси. Репертуар включає найширший жанровий діапазон вистав – від трилерів до бульварної комедії, мюзиклів та оперет. Окрім того, демонструються класичні драматичні спектаклі.

Освіта та наука

У місті працюють сім університетів. ВНЗ Ессена пропонують освітні програми з різних напрямків – від точних наук до мистецтва та дизайну, а також архітектурних та інших прикладних спеціальностей.

Великі університети в Ессені:

 1. Університет Дуйсбург-Ессен. Один із "наймолодших" вишів у Німеччині – він був заснований у 2003 р. На факультетах вишу ведеться навчання переважно за спеціалізаціями, пов'язаними з міськими системами, у тому числі щодо розвитку інфраструктури, транспорту та логістики. Крім того, викладаються дискретна математика та нанотехнології.
 2. Університет мистецтв. Його програма включає курси з музичних дисциплін, хореографії та театру, а також академічних досліджень. При університеті відкрито шість сцен, на яких організовуються театральні та концертні вистави спільно з закладами культури регіону.
 3. Університет прикладних наук. Забезпечує професійну освіту за напрямами інженерії, архітектури, дизайну, у тому числі промисловості, бізнесу та технологій.

Інші пам'ятки

Ессен привабливий для туристів насамперед великою кількістю старовинних будівель, культурних та історичних пам'яток, унікальних скульптур. Він є одним із центрів промислового архітектурного дизайну.

Найвідвідуваніші пам'ятки Ессена:

 1. Ратуша – будинок міської мерії. Було збудовано у XV ст. Було зруйновано під час Другої світової війни, на його місці згодом звели нове. Будівництво було завершено у 1977 р. При ратуші відкрито криту галерею, в якій розміщуються торгівельні  центри.
 2. Замок Шелленберг в однойменному лісі біля адміністративного району Ессена – Реллингхаузен. Дата будівництва споруди невідома, проте перша згадка про неї відноситься до XII ст. У XIX ст. у північно-західній частині замкового комплексу було зведено будівлю у стилі псевдоготики. У різний час він використовувався як фортифікаційна споруда, житловий комплекс, місце розташування католицьких спільнот і навіть школи поліції. В даний час знаходиться у приватній власності баронеси Шпіс фон Бюллесхайм.
 3. Вілла Хюгель на пагорбі в долині Рура, в парковій зоні площею 28 га в кварталі Бреденай. Є архітектурним комплексом з 269 приміщень, побудований в стилі епохи грюндерства. Вілла викуплена та реконструйована у 1863 р. Альфредом Круппом. У п'ятдесяті роки тут було розміщено кілька художніх виставок, крім того, в частині приміщень розташувався офіс компанії ThyssenKrupp. Сам будинок є пам'яткою архітектури.

Телефони екстрених служб

 1. Пожежна служба: 112
 2. Швидка допомога: 112
 3. Екстрена допомога: 112
 4. Поліція: 110
 5. Посольство України: +4930 288 871 70