Завантаження...

hero

Білефельд

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Білефельд

Федеративна Республіка Німеччина
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Білефельд – німецьке місто, засноване графом Германом IV з метою захисту шляху до Тевтобурзького лісу. Місто в середині XIX ст. було центром вирощування та розповсюдження тютюну. Завдяки цьому мешканці Білефельда змогли отримати стабільне джерело прибутку. Також на розвиток міста вплинуло відкриття в 1847 р. залізничних колій. Білефельд став центром текстильної промисловості всієї Німеччини. Аналогічно розвивалося машинобудування, поліграфічна та харчова промисловість.

Цікавою особливістю міста є те, що у Німеччині існує жартівлива теорія змови. Її суть полягає в тому, що Білефельда не існує, а влада змушує людей думати інакше. Це місто відоме своїм університетом, до якого вступають студенти не тільки з Німеччини, а й з інших країн Європи. Також Білефельд відомий тим, що у ньому базується футбольна команда Arminia Bielefeld, яка успішно виступає у другій Бундеслізі.

Площа Білефельда складає 259 км2. Відстань до Києва – 1734,9 км під час поїздки автобусом. Також до міста можна приїхати поїздом (з пересадками) або прибути літаком. При необхідності купити квитки на автобус або інший вид транспорту, звертайтеся до фахівців сервісу SkyBooking, які допоможуть підібрати оптимальний варіант відповідно до ваших планів та розкладу руху.

Розташування

Білефельд знаходиться на північному заході Німеччини, в адміністративному окрузі Детмольд, земля Північний Рейн-Вестфалія. У південній частині міста знаходиться гірський масив Тевтобурзького лісу. Найвища точка Білефельда знаходиться в районі Лемерсхаген, на висоті 320 м від рівня моря. До бурхливого розвитку в епоху середньовіччя місто підштовхнуло вдале географічне розташування перетині торгових шляхів. Завдяки цьому Білефельд став економічним центром графства Равенсберг. Місто знаходиться недалеко від Ганновера та Дортмунда (100 км).

Клімат у місті – океанічний, що проявляється у середньорічній температурі +14°C. За рік випадає 483 мм опадів. Найхолодніший місяць – січень (0°C), найтепліший – липень (+24°C). Щоб відвідати Білефельд, звертайтеся до фахівців SkyBooking. Завдяки їм ви зможете купити квиток на поїзд у потрібний вагон. У межах України до кордонів ЄС можна проїхати поїздом Інтерсіті (Укрзалізниця), після чого поїхати на пересадку, щоб продовжити подорож. Замовлення залізничних квитків в Білефельд можна виконати онлайн, телефоном або при відвідуванні офісу компанії SkyBooking.

Територія

Відповідно до основного статуту міста Білефельд, територія ділиться на десять районів:

 1. Мітте (центр).
 2. Бракведі.
 3. Дорнберг.
 4. Гаддербаум.
 5. Елленбек.
 6. Штайгхорст.
 7. Сена.
 8. Сеннештадт.
 9. Хіпен.

Зазначені райони поділяються на 72 статистичні райони, а вони поділені на 170 статистичних одиниць. Це дозволяє вести докладний облік усіх важливих показників (кількість населення, податки та інші відомості). Порівняно з іншими великими містами, Білефельд має досить велику частку території, що використовується як сільськогосподарські угіддя (33,3%). На додачу до них, 7,5% площі використовується як природний заповідник.

Інфраструктура

Через Білефельд проходять федеральні дороги та автостради, дозволяючи швидко та безпечно пересуватися будь-якому виду транспорту. Усередині міста діє добре налагоджена мережа автобусних та тролейбусних маршрутів, що дозволяють мешканцям та гостям Білефельда потрапити за потрібною адресою. Поїздки до сільської місцевості та інших великих міст можливі завдяки міжміським автобусам. Придбати автобусні квитки онлайн в Німеччині можна легко, як і в Україні.

Центральний міський вокзал приймає поїзди, що йдуть магістральною лінією Кельн - Дортмунд - Ганновер. Жд квитки продаються у вокзальних касах, а також онлайн без необхідності відволікатися від роботи. У Білефельді діє невеликий аеродром, який використовується переважно спортивними клубами та бізнес-авіацією. Якщо потрібно купити авіаквитки, необхідно летіти до найближчого Міжнародного аеропорту Падерборн/Ліппштадт за 45 км від Білефельда.

У місті доступні велодоріжки, що дозволяють безпечно пересуватися велосипедистам без виїзду до загального потоку автомобільного руху. На вокзалі відкрито велостанцію, майстерню для відповідного виду транспорту.

Рівень безпеки

Білефельд є безпечним для мешканців та гостей містом. Кількість пограбувань, викрадень автомобілів, актів вандалізму та інших злочинів перебуває на допустимому рівні. Врахуйте, що за останні три роки загальна кількість правопорушень зросла. Перебуваючи в Білефельді, дотримуйтеся кількох правил:

 • тримайте цінне майно у внутрішніх кишенях, номері готелю;
 • у темний час від прогулянок у віддалених від центру частинах міста краще відмовтеся;
 • будьте особливо уважні на пішохідних переходах. У місті жвавий дорожній рух, тож краще не поспішати, а дочекатися відповідного сигналу світлофора.

При дотриманні запобіжних заходів безпека гарантована.

Ціни

Купити хліб у Білефельді можна за 2,3$ у середньому. За пляшку води (1,5 л) потрібно заплатити 0,64$. Пиво місцевого розливу коштуватиме 0,52$, а імпортний аналог коштуватиме 1,1$. Поїсти в ресторані одна людина може за 12-23$, залежно від меню та закладу. Піти до закладів швидкого харчування дешевше – 7,8$ з особи.

Ціни на одяг та взуття:

 1. Джинси – 80$
 2. Кросівки – 70-100$
 3. Куртка для весняного/осіннього сезону – близько 100$
 4. Шкіряне взуття – 50-100$

Вартість квитка на автобус – 3,4$. За 1 км шляху в таксі потрібно заплатити 2,3$, а початок поїздки коштуватиме 4$. Вартість квитка в кіно на одну людину коливається між 8 і 12$, залежно від фільму, часу початку сеансу та обраного ряду.

Структура населення

На даний момент у Білефельді налічується 334,2 тис. осіб, що ставить місто на 18 місце в країні. З них чоловіків приблизно 160 тис., жінок – 173,5 тис. Чисельність населення поступово збільшується за рахунок природного приросту та приїжджих з інших регіонів Німеччини, а також країн Європи, Азії. У місті переважну більшість населення становлять німці – 89%. Інші 11% представляють такі народи:

 • турки;
 • сирійці;
 • греки;
 • поляки;
 • серби.

Також у Білефельді є невелика українська діаспора, яка розвивається з часів закінчення Другої світової війни. У місті діють різні християнські громади (греко-католики, Новоапостольська Церква, православні, католики, євангелисти), юдеї, більшість яких на даний момент є мігрантами країн колишнього СРСР. Мусульмани в Білефельді, у своїй більшості, – турки, які є громадянами Німеччини або перебувають на території країни як співробітники різних компаній.

Культура та пам'ятки

У Білефельді відкрито близько двадцяти музеїв, де можна подивитися на картини, предмети старовини, документи, фотографії. Також у місті розвивається театр, музика завдяки наявності відповідних закладів, де можуть проводитись виступи та репетиції. Для великих заходів у Білефельді використовують Seidensticker Hall, а також Stadthalle Bieledeld – зали, що вміщують 7500 та 4500 осіб відповідно. Тут можуть проводитися різні виставки, ярмарки, концерти.

Додатково у місті працюють кінотеатри із найсучаснішим оснащенням для того, щоб глядачі могли насолодитися переглядом фільмів на великому екрані з якісним об'ємним звуком. Щорічно у місті проходитиме фестиваль Leinewebermarkt – фольклорний фестиваль із великою програмою виступів на кількох сценах. Також у Білефельді проходитиме Різдвяний ярмарк, Карнавал культур, День Крістофер-стріт (дата може змінюватися). Гостям цього міста гарантовано повноцінну культурну програму, незалежно від віку.

Парки

Мешканці та гості Білефельда можуть відвідати такі парки:

 1. Nord Park. Відмінне місце для прогулянок та відпочинку. Тут можна побачити диких птахів, безліч дерев. Для відвідувачів облаштовані зручні доріжки, а для дітей працює майданчик. У цьому парку є тюльпанове дерево, якому вже понад 130 років. Відкрито поле міні-гольфу.
 2. Brackweder Stadt Park. 14-й за площею (1,9 га) парк у місті, в якому створено необхідні умови для відпочинку та піших прогулянок.
 3. Природний парк Тевтобурзького лісу. Заснований у 1965 р. з метою збереження природної різноманітності регіону. З 2006 р. на території парку працює близько 70 гідів, які проводять екскурсії для туристів.

Музеї та бібліотеки

Для відвідувачів відкрито близько 20 музеїв, серед яких можна виділити:

 1. Історичний музей. У цьому закладі можна ознайомитися з промисловою історією міста та всього регіону Східна Вестфалія-Ліппе. Знаходиться музей у приміщенні колишньої прядильної фабрики.
 2. Музей природничої історії. Тут відвідувачі можуть дізнатися більше про археологічні знахідки регіону. У музеї є зоологічна, ботанічна, геологічна, мінералогічно-петрографічна колекції. В археологічному відділенні є понад 100 тис. артефактів.
 3. Музей кіно. Установа, робота якої присвячена Фрідріху Мурнау та Йозефу Масолле – режисер та звукорежисер відповідно. Вони народилися в Білефельді та були одними з перших, хто займався кіновиробництвом у Німеччині.

Театри

У Білефельді діє кілька театрів:

 1. Stadttheater. Побудований за проєктом архітектора Бернхарда Серінга, відкритий у 1904 р. У цьому театрі відбуваються постановки, переважно, сучасних авторів.
 2. Alarmtheater. Цей театр працює з 1993 р. для дітей та юнацтва, але постановки для дорослих тут також проводяться.
 3. Ляльковий театр. Актори цього театру регулярно проводять виступи для дітей. При цьому сцена використовується відразу двома колективами.
 4. Theaterzentrum. Базується на колишній фабриці Дюркоппа з 2000 р. Тут функціонує "театральна лабораторія".

Освіта та наука

Серед важливих вишів Білефельда можна виділити:

 1. Білефельдський університет. Заснований у 1969 р. Навчальний заклад швидко став популярним, завдяки чому зараз у ньому навчається понад 22 тис. студентів з Німеччини та інших країн світу. На базі університету діє хімічний, історико-філософсько-теологічний факультет, факультет педагогічних наук.
 2. Білефельдський університет прикладних наук. Тут студенти вивчають інженерію, дизайн, питання охорони здоров'я та бізнес. ВНЗ має відділення у Гютерсло та Міндені.
 3. Університет поліції та державного управління Північного Рейну-Вестфалії. У цьому ВНЗ проходять навчання фахівці з пенсійного страхування, загального управління. Випускники університету стають держслужбовцями.

Щоб потрапити на навчання до Білефельда, може знадобитися квиток на поїзд, літак чи автобус. Придбати його можна при зверненні до фахівців сервісу SkyBooking або самостійно, на сайті. Їздити на навчання із заздалегідь придбаним квитком буде максимально комфортно та спокійно для пасажира.

Інші пам'ятки

Для любителів погуляти містами в Білефельді є безліч визначних пам'яток, серед яких можна виділити:

 1. Пам'ятник Вірменії. Статуя заввишки 26,5 м, зведена 1875 р., стала одним із символів німецької єдності. Знаходиться монумент у Тевтобурзькому лісі.
 2. Neustadter Marienkrirche. Готична церква із двома вежами кінця XIII ст. У цьому місці розпочалася Реформація в Білефельді.
 3. Alter Markt. Будова, в якій була середньовічна ратуша. Нині на північній стороні будівлі знаходиться театр.
 4. Будинок Мюллера на Обернштрассе. Найстаріший у місті будинок, який було зведено у 1485 р., виходячи з дендрохронологічних даних.
 5. Монастир Хардехаузен. Колишнє цистерціанське абатство, католицький сільський освітній центр для дорослих, а також молодіжний центр. Комплекс став "свідком" Тридцятирічної війни (1618-1648 рр.), а також Реформації у Німеччині.

Рекомендуємо залишитися на кілька днів у Білефельді, щоб оцінити всі визначні пам'ятки.

Телефони екстрених служб

 1. МНС: 512 301
 2. Поліція: +49 5206 164