Завантаження...

hero

Ганновер

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airport
Літаки
train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Ганновер

Федеративна Республіка Німеччина
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Ганновер – найбільший мегаполіс у Північній Німеччині, де проживає понад 500 тис. жителів. Щорічно столицю Нижньої Саксонії відвідує понад 13 млн туристів зі 100 країн світу. Насамперед популярність місту забезпечують промислові виставки (Hannover Messe), які відбуваються у великому міжнародному виставковому комплексі.

Ганновер славиться своїми парками, скверами, озелененими місцями відпочинку. Це одне з найчистіших міст Німеччини, в якому часто можна побачити їжака або кролика, що перебігає дорогу.

Унікальна архітектурна особливість Ганновера полягає в тому, що він зовсім не схожий на типові німецькі міста. У ході Другої світової війни багато старовинних будівель і пам'ятників було зруйновано, тому сьогодні місто наповнене сучасними торговими комплексами та історичними реконструкціями. Старовинних вуличок у середньовічному стилі мало залишилося.

Вперше письмові згадки про місто датуються 1150 р. У ХІІ ст. Ганновер вступив у Ганзейський союз, і після наступних двох століть право розпоряджатися містом поступово переходило з рук герцогства Брауншвейг-Люнебург до Георга-Людвіга зі старовинної династії Вельфів.

Сьогодні місто вважається стратегічним вузлом на території Німеччини. Сюди легко дістатися поїздом зі Швейцарії, Австрії, Італії, Польщі. Купити квиток на потяг з України або придбати авіаквитки онлайн без черг та очікування дозволить сервіс SkyBooking. Користувачеві потрібно лише зазначити час і дату відправлення, після чого система покаже всі доступні пропозиції.

Розташування

Дослівний переклад із німецької назви Ганновер – "місто на високому березі". Розташований мегаполіс біля основи гірських масивів Грац, між протоками Лайне та Везера. Це одне з найбільш озеленених міст Німеччини, де величезні парки та сади прикрашають центральні вулиці.

Клімат тут помірний із теплою зимою та відносно спекотним літом. Протягом року випадає трохи більше 600 мм опадів, які поступово осідають у річках і озерах. Середньорічна температура досить висока, тому сади та рідкісні рослини цвітуть з ранньої весни до середини осені.

Всього в межах міста знаходиться три озера: Маш, Maschpark, Ricklinger Kiesteiche. Озеро Маш чи Машзеє відоме далеко за межами Німеччини. Це найбільша штучна водойма в акваторії річки Лайне.

Довжина озера майже 2,5 км дозволяє займатися водними видами спорту і користується популярністю серед туристів і місцевих жителів. Також це найбільше водоймище в Північній Саксонії із загальною площею 78 га.

Територія

Ганновер умовно поділено на дві частини: Старе місто та Нове місто. У першому збереглися історичні та культурні пам'ятки, тому він популярніший серед туристів, які бажають дізнатися більше про історію місцевого населення.

У Новому місті розташована більша частина сучасних споруд, саме тут проходяться знамениті промислові ярмарки. У післявоєнний період більшість старовинних будівель у цій частині було демонтовано.

Адміністративно Ганновер поділено на 13 районів:

  1.  Nordstadt.
  2.  Лінден-Норд.
  3.  Linden-Mitte.
  4.  Calenberger NeuStadt.
  5.  Остштадт.
  6.  Zooviertel.
  7.  Kleefeld.
  8.  Mitte.
  9.  Лінден-Суд.
  10.  Sudstat.
  11.  Ricklingen.
  12.  Kleefeld.
  13.  Zooviertel.

Також існує розподіл на історичні райони, яких у місті налічується 49.

Інфраструктура

Транспортна інфраструктура Ганновера включає розгалужену мережу електричок S-Bahn, трамваїв та автобусних маршрутів. З центру міста зручніше та швидше їздити на трамваї, що складається з чотирьох-п'яти вагонів. Щільність трамвайних ліній дуже висока, тому чекати на транспорт ви будете не більше п'яти хвилин.

Система тарифікації базується на зоні покриття: риса міста, квиткова зона для передмістя і заміська квиткова зона. У кожному випадку передбачено певну вартість квитка. Якщо ви плануєте пробути в місті більше двох тижнів, то доцільніше купити картку Hannover Card, яка надає право на проїзд у громадському транспорті містом та околицями.

Завдяки вигідній локації в місті добре налагоджено залізничне сполучення. Поїздом до Ганновера можна дістатися з Франції, Австрії, Швейцарії, Нідерландів. Із великих німецьких міст (Берліна, Мюнхена, Берна, Франкфурта) курсують рейси Інтерсіті.

Діючий аеропорт Ганновера є найбільшим у північній частині Німеччини. З нього можна відлетіти практично у всі великі мегаполіси Європи. Три термінали (A,B,C) з'єднані між собою критими платформами і можуть приймати понад 40 літаків на годину. Добиратися до центру зручніше електричкою, яка є одним із найшвидших видів транспорту в Німеччині. Поїздка займе трохи більше 20 хвилин.

Також аеропорт безпосередньо пов'язаний із залізничним вокзалом Ганновера, тому турист може одразу ж вирушити до центру міста електричкою. Квитки на поїзд можна придбати на місці.

Якщо у вас немає часу на розклад, купити квиток на літак без очікування в касах краще на офіційному сайті сервісу SkyBooking. Для цього варто ввести потрібні дані в рядок пошуку і система покаже вам всі відповідні рейси на дату, що цікавить.

Рівень безпеки

Рівень злочинності у столиці Нижньої Саксонії мало чим відрізняється від типових мегаполісів Німеччини. У 2021 р. було зафіксовано понад 110 правопорушень різного спрямування та ступеня тяжкості. За останні три роки кількість злочинів зменшується. Однак не варто гуляти на вулиці після 23:00, особливо якщо ви оселилися у передмісті.

Центральна частина міста посилено патрулюється цілодобово, тому стати жертвою агресивних мешканців – ймовірність невелика. При цьому краще мінімізувати ризики, розраховуючись готівкою і не засиджуючись допізна в кафе.

Ціни

Оскільки Ганновер є великим мегаполісом, часто проходять міжнародні виставки. З цієї причини ціни на житло вищі, ніж у сусідніх містах. Середня ціна номера в готелі на двох складе 80-130$, залежно від локації та престижності готелю.

Якщо бюджет не дозволяє, можна вибрати недорогі апартаменти за ціною від 50 до 80$ на добу на двох. Знімання кімнати обійдеться набагато дешевше, в межах 100$ на тиждень, проте для пошуку житла потрібно витратити час. Всього в місті розташовано понад 1  тис. готелів, і не менше 900 квартир, які чекають на туристів.

Вартість обіду в закладі швидкого харчування становитиме 9$, а пляшка німецького пива в супермаркеті коштуватиме 1,6-1,8$. Якщо є час для приготування їжі, закупитись продуктами в місцевому магазині можна за 100-120$ (на тиждень для двох).

З Києва до Ганновера курсують комфортабельні автобуси. Вартість квитка стартує від 47$, але тривалість поїздки становить майже 26 годин, що підійде не кожному мандрівнику. Для тих, хто цінує свій час квитки на автобус доступні на сайті сервісу SkyBooking цілодобово. Для замовлення автобусних квитків онлайн потрібно лише п'ять хвилин і гроші на картці.

Структура населення

Кількість мешканців на 2022 р. становила трохи більше 543 тис. Місто займає 13 місце у рейтингу найбільш густонаселених мегаполісів Німеччини. Щільність мешканців на 1 км2 становить 2,619 осіб.

Більшість містян – етнічні німці. Однак після пом'якшення міграційної політики у 2014-2016 рр. тут оселилося безліч трудових мігрантів із Сирії, Марокко, Азії, країн Арабського регіону та Туреччини.

Державна мова – німецька, але більшість персоналу в магазинах та ресторанах розмовляє англійською мовою. Навіть серед гостей міста відсоток володіння англійською мовою високий, тому англомовний турист зможе легко дізнатися про місцезнаходження готелю або розпитати про місцеві визначні пам'ятки.

Поряд із католицизмом і православ'ям існує протестантизм і одна з його ключових течій – лютеранство. Монумент Мартіну Лютеру, зведений на честь засновника Реформації та нової релігійної конфесії, прикрашає вхід до Ринкової церкви у самому центрі міста.

Культура та пам'ятки

Більшість культурних та історичних пам'яток Ганновера не збереглася донині. В Альтштадті (один із районів міста) залишилося зовсім трохи незайманих старовинних вулиць та середньовічної архітектури. Сьогодні культурний вигляд міста формують численні фестивалі, культурні заходи та ярмарки.

У місті проходять щорічні комерційні виставки, зокрема Ганноверський ярмарок та CeBIT. Восени туристів приваблює найбільший у Німеччині Октоберфест. Усього за рік місто приймає не менше 13 млн туристів з усіх куточків світу. У 2000-х роках тут проводили Міжнародну виставку Expo 2000. Завдяки зусиллям влади Ганноверський ярмарок вважається найбільшим у світі.

Для того, щоб відвідати ярмарок пасажири з України можуть купити залізничні квитки онлайн на сервісі SkyBooking, проте слід врахувати, що прямих рейсів немає. Користувач спочатку може обрати один з великих мегаполісів, наприклад Франкфурт, з прямим сполученням, і з нього вже доїхати до Ганновера електричкою. Залізничні квитки доступні в касах вокзалу або на спеціалізованих сайтах.

Парки

Ганновер вважається одним із найбільш озеленених міст країни. Місцеві парки відрізняються масштабністю, рідкісними деревами, а ботанічних садах можна побачити навіть пальми.

Найбільшою зеленою зоною вважаються Королівські сади Херренхаузен розміром із міський район. Територіально відпочинкова зона розділена на чотири області: Гросер Гартен, Георгенгартен, Берггартен і "Сад на горі". Окрім унікальних рослин у парках можна побачити креативні скульптури, витончене оформлення, історичні інсталяції.

Якщо у вас є час, можна відвідати ще кілька озеленених місць відпочинку:

  1. Berggarten. Один із перших ботанічних садів у країні. На території у 12 га розміщені скульптури та рідкісні колекції рослин.
  2. Eilenriede-Park. Невеликий ліс у центральній частині міста. Ідеально підійде для сімейного пікніка чи відпочинку з друзями.
  3. Tiergarten. Парк з вольєрами для тварин, де можна побачити оленів та диких свиней.

Загалом у Ганновері налічується 15 великих місць відпочинку на кшталт парку чи ботанічного саду, де можна побачити рідкісних звірів чи помилуватися екзотичними пальмами.

Музеї та бібліотеки

Інфраструктура музеїв включає низку форматів: історичні, музеї мистецтв, спеціалізовані музеї та наукові установи з рідкісними експонатами. Серед найцікавіших місць:

  1. Sprengel Museum Hannover. Ідеальне місце для шанувальників сучасного мистецтва.
  2. Lower Saxony State Museum. Тут працює чотири майданчики: живопис, історія, археологія та колекція давніх артефактів.
  3. Luftfahrtmuseum Hannover-Laatzen. Величезна зала зі справжніми експонатами літаків часів Другої світової війни. Приголомшливі експозиції та рідкісні артефакти історії Люфтваффе.

Тут знаходиться найкраща бібліотека технічної інформації, яка удостоєна звання "Бібліотека року-2020" за численні відкриття у галузі досліджень. Своєрідним "ноу-хау" здивує Мобільна міська бібліотека, яка їздить містом та зупиняється кожні два тижні на Gleiwitzer Strasse.

Театри

Оперний театр (Staatsoper Hannover) входить до двадцятки найбільших у світі, а його колектив вважається найзнаменитішим у Європі. Старовинна будівля розташована недалеко від автовокзалу та оснащена сучасною акустичною системою, сценічною технікою та унікальними елементами оформлення у стилі висічених із каменю фігур знаменитих композиторів.

Шанувальників сучасного мистецтва порадують театри в індустріальному стилі:

  1. Staatsoper Hannover. Невелике та затишне місце, де виступають гурти із сучасним репертуаром.
  2. Theater am Kuchengarten. У цьому театрі кожен знайде для себе щось нове. Затишна атмосфера та невелика закусочна потішать гостей комфортом.
  3. Pavillon Kulturzentrum. Зручне місце всього за кілька хвилин ходьби від залізничного вокзалу. Цікава програма з великим різновидом комедійних вистав дозволять весело провести час.

Загалом для містян та гостей працює 11 театрів та місць розваги, де відбуваються театралізовані виступи.

Освіта та наука

У Ганновері представлені державні та приватні виші, медична школа та кілька бізнес-шкіл, де можна здобути вищу освіту. Серед престижних установ міста є університети зі світовим ім'ям:

  1. Університет Вільгельма Лейбніца. Державний виш країни з багаторічною історією. Тут навчають студентів, починаючи з 1831 р. Університет традиційно посідає топові місця у рейтингу навчальних закладів Німеччини.
  2. Вища медична школа Ганновера. Невеликий виш, у якому одночасно навчається до 4 тис. студентів. Викладацький склад налічує понад 400 учителів.
  3. University of Applied Sciences and Arts Hanover. В університеті налічується приблизно 7 тис. учнів. Він бере участь у міжнародних програмах обміну студентів.
  4. Hanover University of Music, Drama та Media. Державний університет, заснований 1950 р., з центральним корпусом у Ганновері.

Загалом у місті працює дев'ять вищих навчальних закладів, у яких навчаються студенти з Німеччини, Європи, США та Китаю.

Інші пам'ятки

Якщо ви прибули до міста з сім'єю і плануєте провести тут не менше тижня, обов'язково завітайте до головних пам'яток.

  1. Ратуші. Символ Ганновера дивує туристів гігантськими скульптурами та високим куполом, з якого можна помилуватися на околиці.
  2. Зоопарку. Облаштований, чистий та один із найсучасніших у Європі. У вольєрах для звірів мешкає понад 2 тис. рідкісних тварин із різних куточків світу.
  3. Замку Марієнбург. Значний пам'ятник у неоготичному стилі перенесе вас на мить у світ Ганноверського двору. Величезні зали, величні статуї та високі вежі дозволять торкнутися минулого і краще дізнатися історію міста.

У туристичному центрі (неподалік залізничного вокзалу) є карти для самостійної екскурсії.

Телефони екстрених служб

  1. Пожежна служба: 112
  2. Поліція: 110
  3. Чергова медична служба: 116117
  4. Екстрена медична допомога: 112
  5. Служба надзвичайних ситуацій: 110 чи 112