Завантаження...

hero

Австрійська Республіка

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airports
Літаки
railways
Поїзди
buses
Автобуси
emergency_service
Екстрені служби
embassy
Посольство
legal_assistance
Допомога юриста

Австрійська Республіка

Про країну
icon
Про країну
location
Розташування
population_structure
Структура населення
visa
Віза
standard_living
Рівень життя
prices
Ціни
kitchen
Кухня
housing_prices
Ціни на житло
security_level
Рівень безпеки
prohibitions
Заборони
infrastructure
Інфраструктура
culture
Культура
other
Пам'ятки

Про країну

Повна офіційна назва країни – Австрійська Республіка. Територіально держава розташована в Центральній Європі, тому авіапереліт можливий практично із будь-якого місця світу. Загальна чисельність населення становить понад 9 млн осіб, які займають територію 84 км2. Туристи, які володіють німецькою мовою, зможуть комфортно подорожувати країною, оскільки тут вона є державною. Столицею Австрії є Відень. Межує республіка з Чехією, Словаччиною, Італією, Швейцарією, Німеччиною, Словенією, Ліхтенштейном.

Країна економічно незалежна і швидко розвивається. Є членом Європейського Союзу та Організації Об'єднаних Націй. Валюта Австрії – євро.

Держава поділена на дев'ять федеральних земель, які на 90% населені австрійцями. Главою держави є президент, якого обирає сам народ кожні шість років.

Українці можуть купити квиток безпосередньо перед вильотом чи заздалегідь на сайті skybooking.ua. Ця країна манить до себе мандрівників своєю загадковістю та неповторністю. Побувавши тут одного разу, кожен захоче повертатися сюди знову і знову. З Києва є прямі авіарейси до Австрії, з можливістю самостійно обирати тривалість та час польоту.

Розташування

Географічно держава знаходиться у центрі Європи, але при цьому на 70% є гірською країною. Висота середньої височини над рівнем моря становить близько 900 м. Основними гірськими масивами є Східні Альпи з найвищою вершиною Гросглоккнер – 3797 м. Водними ресурсами є річки Рейн, Дунай, Ельба. Дунай – найбільша річка, яка має довжину 350 км. Кількість прісноводних озер тут близько 580. Здебільшого вони зосереджені біля підніжжя Альп.

Погода в Австрії досить різноманітна та відрізняється на різних висотах. При цьому відсутні різкі перепади завдяки оточенню гірськими хребтами. Літо тепле і мало дощове із середніми температурними показниками +20°С та можливим зниженням у нічний час до 0°С у найвищих місцях. Зима в Австрії досить м'яка та тепла. Середня температура – -2°С на рівнинах і до -14°С в горах. В останніх взимку повноцінно функціонують гірськолижні курорти, які радують туристів снігом і пейзажами, що зачаровують.

Структура населення

Загальна чисельність населення – 9 027 999 осіб. 4% з них – турки та 4% – серби, боснійці, хорвати, словенці. 1% припадає на німців. Але в останні роки значно збільшилася кількість мігрантів, яка постійно зростає. Переважну частину складають німці, трохи менше сербів та турків. Також на території є офіційно визнані меншини: чехи, хорвати, угорці, цигани, словаки.

Вікові групи населення:

  • до 15 років – близько 1 млн 270 тис. осіб, де більшу частину складають особи чоловічої статі;
  • 14-65 років – близько 6 млн 125 тис., переважно чоловіки;
  • старше 65 років – близько 1 млн 651 тис., де жінки значно перевищують кількість чоловіків.

Основним релігійним напрямом країни є католицьке християнство. Його прихильниками є понад 70% населення.

Віза

За наявності біометричного паспорта віза для посадки до літака необов'язкова. Якщо ж паспорт старого зразка, то оформлення візи є обов'язковим. Максимальний період перебування в країні у якості гостя – 90 днів, кожні шість місяців. При перетині кордону прикордонна служба може вимагати надання документальних доказів мети візиту. Це може бути бронь у готелі або зворотній квиток.

Рівень життя

Австрія належить до однієї з найрозвиненіших країн світу. У 2002 р. вона навіть випереджала Італію, Швецію, Францію у купівельній спроможності населення. У 2017 р. рівень заробітної плати становив 2700€ до сплати податків і 1900€ після всіх відрахувань. Основна грошова одиниця держави – євро, емісію якої здійснює Національний банк Австрії.

Економічний стан у країні досить стабільний завдяки низькому рівню інфляції та безробіття. Споживчі ціни мають показник 108,8. У той же час, середні показники в ЄС – 110,8.

Ціни

В Австрії доступні ціни завдяки наявністю широкої продуктивної бази, власної промисловості, добре розвиненим туризмом і наявністю кваліфікованої робочої сили в.

Вартість продуктів нижча, ніж у державах пострадянського простору, більш як на 50%. Також це стосується цін на відвідування кафе, ресторанів, клубів. У країні розвинена культура здорового харчування та захисту навколишнього середовища. Тому тут є високий попит на фермерську продукцію. Люди купують продукти у мережевих супермаркетах, що дозволяє значно знизити витрати на харчування.

Кухня

Австрійська кулінарія – це мистецтво, пов'язане з приготуванням м'ясних страв та овочів, поєднане у ситному збалансованому харчуванні. Традиційними стравами країни вважається штрудель та пончики з мармеладом чи джемом. У ній дотримуються дворянських традицій, які виникли під впливом сусідніх країни: Угорщини, Італії. Серед десертів дуже часто зустрічаються кремові тістечка та торти зі збитими вершками.

Основним та найпопулярнішим напоєм вважається пиво. Також тут дуже люблять каву та гарячий шоколад, які мають багато варіацій та добавок. Серед алкогольних традиційних напоїв можна відзначити також вино, сидр та лікер.

Ціни на житло

Авіапереліт до Австрії передбачає також і проживання в країні. Проте слід зважити на той факт, що самостійно орендувати житло в країні можна тільки за офіційним договором. Ця процедура регулюється законом. Це означає, що орендувати будинок або квартиру можна щонайменше на один рік, а розірвати договір без штрафів – не раніше ніж через 15 місяців. Обов'язковою умовою є внесення передоплати щонайменше за шість місяців.

Право на купівлю житла в Австрії мають лише її громадяни або люди, які отримали посвідку на проживання. Для набуття такого статусу потрібно спочатку укласти договір оренди. Вартість проживання у Відні у квартирі на 90 м2 – 1400€ на місяць.

Рівень безпеки

Найнебезпечнішими для туристів у країні є лавини. Тут можна досить дешево відпочити, не побоюючись за життя. Система безпеки Австрії мінімізувала злочинну діяльність та ризик виникнення терактів. Тут рівень злочинності один із найнижчих у всьому світі. Відсоткове співвідношення вбивств до кількості населення менше 1%. Також це пов'язано з культурою поведінки у суспільстві та вихованістю народу загалом. Єдиною проблемою тут вважаються дрібні крадіжки та кишенькові злодії.

Заборони

Якщо ви вже вибрали авіарейс та зібрали валізи, рано зупинятися на цьому. Варто ознайомитися з тим, чого не варто робити в Австрії, щоб не потурбувати місцевих жителів та не потрапити у незручну ситуацію. Уникайте порівняння австрійців із німцями.

Будьте обережними з алкоголем. При неприйнятній поведінці у громадських місцях у нетверезому стані ви можете отримати штраф до 10000€.

Також варто уникати розмов на релігійну тему. Справа в тому, що в Австрії заборонені проповіді. Якщо ви не належите до зареєстрованої релігійної організації, краще промовчати. За це може бути не лише штраф, а й кримінальна відповідальність.

Інфраструктура

Австрія є головною сполучною ланкою між Сходом та Заходом, оскільки знаходиться у Центрі Європи. Це відкриває перед нею великі логістичні можливості та стабілізує рівень зовнішньоекономічних відносин зі світом.

Уряд країни витратив достатньо сил та активів для створення гарних транспортних комунікацій, які приваблюють не лише туристів, а й бізнесменів різного рівня. Це дає можливість рости Автрії як туристичній державі і позиціонувати себе як надійний бізнес-партнер.

На сьогодні в Австрії продовжує зростати мережа залізничного транспорту. Компанія ÖВВ є головним представником у цій галузі. Це дає їй можливість реалізовувати мільйонні проєкти та втілювати у життя найамбітніші задуми.

Культура

Культурний розвиток країни знаходиться на найвищому рівні. Практично у кожному, навіть найменшому місті, є свій театр. Але головною культурною родзинкою вважається Віденська державна опера, яка функціонує з травня 1869 р. При цьому цілий рік у країні проводяться різноманітні фестивалі та масові музичні заходи. Тому подорожувати країною – це можливість познайомитися з традиціями та заглибиться у вікову історію однієї з найзагадковіших та найпрекрасніших країн світу.

Дуже цікавий традиційний захід – це карнавал Фашінг. Його проводять за тиждень до Великого посту. Триває він із четверга по четвер і щодня наповнений різними розвагами.

Вихідцями з Австрії були такі відомі люди, як композитори Шуберт та Моцарт, а також актор та політичний діяч Арнольд Шварценеггер також народився тут. На його честь навіть створили будинок-музей, що у Талі.

Пам'ятки

Тут є великий вибір архітектурних, історичних та природних пам'яток. Тут до сьогодні збереглася велика кількість замків, музеїв та палаців середньовіччя. Більшість міст зберегла свої історичні пам'ятки, які приваблюють велику кількість туристів з усього світу:

  1. Замок Хофбург – розкішна резиденція Габсбургів (1278 р.).
  2. Палацовий комплекс Бельведер – розкішний мармуровий палац XVIII ст.
  3. Шенбруннський зоопарк та палац – шикарна резиденція з великою парковою територією.
  4. Пратер – розважальний парк із зеленою зоною та атракціонами (1766 р.).
  5. Фортеця Хоензальцбург – замок на горі Фестунг, збудований 1077 р.
  6. Замок Шлоссберг – оборонна фортеця на висоті 450 м (1125 р.).

Красою природи в Альпах можна насолоджуватися нескінченно. Для цього тут сконструйовано безліч оглядових майданчиків та залізниць. Часто для споглядання гір взимку та влітку використовуються башти храмів та замків, які завжди відкриті для туристів.