Завантаження...

Австрійська Республіка

Австрия флаг

Прапор

Австрия герб

Герб

calendar
Столиця: Відень
user
Територія: 83 879 км²
cup
Мова: австрійська версія німецької
cup
Валюта: євро
cup
Населення: 8 923 507 чол.
cup
Телефонний код: +43
ISO Код країни: AT

Інфраструктура

ok round benefit 1
Літаки
not ok round benefit 1
Поїзди
not ok round benefit 1
Автобуси
ok round benefit 2
Екстренні служби
ok round benefit 3
Посольство
ok round benefit 4
Допомога Юриста

Австрійська Республіка

Про країну
Місцезнаходження
Структура населення
Віза
Рівень життя
Ціни
Кухня
Ціни на житло
Рівень безпеки
Заборони
Інфраструктура
Культура
Пам'ятки

Повна офіційна назва країни — Австрійська Республіка. Територіально держава розташована в Центральній Європі, тому авіапереліт можливий з будь-якої точки світу. Загальна чисельність населення становить близько 9 млн, які займають територію 84 кв.км. Туристи, які володіють німецькою мовою, зможуть комфортно подорожувати країною, оскільки тут вона є державною. Центром Австрії є Відень. Межує Республіка з Чехією, Словаччиною, Італією, Швейцарією, Німеччиною, Словенією, Ліхтенштейном.

Країна економічно незалежна і швидко розвивається. Є членом Європейського Союзу та Організації Об’єднаних Націй. Основною валютою Австрії є Євро.

Держава включає 9 федеральних земель, які на 90 % населені австрійцями. Головним правителем вважається президент, якого обирає сам народ кожні 6 років.

Українці можуть купити квиток безпосередньо перед вильотом або забронювати заздалегідь. Ця країна манить до себе мандрівників та туристів своєю загадковістю та неповторністю. Побувавши тут одного разу, кожен хоче повертатися сюди знову і знову. З Києва є прямі авіарейси до Австрії, з можливістю самостійно обирати тривалість та час туру.

Географічно Держава розташовується в центрі Європи, та на 70 % є гірською країною. Висота середньої точки над рівнем моря становить приблизно 900 м. Основними гірськими масивами є Східні Альпи з найвищою точкою 3797 м — вершиною Гросглоккнер. Водними ресурсами держави вважаються річки Рейн, Дунай, Ельба. Дунай — найбільша річка, яка має довжину 350 км. Кількість прісноводних озер тут близько 580. Здебільшого вони зосереджені біля підніжжя Альп.

Погода в Австрії досить різноманітна та відрізняється на різних висотах. Водночас тут відсутні різкі перепади завдяки оточенню гірськими хребтами. Літо тепле й мало дощове з середніми температурними показниками +20°С та можливим зниженням у нічний час до 0°С у найвищих точках. Зима в Австрії досить м’яка та тепла. Середня температура -2°С на рівнинах та до -14°С у горах. У горах взимку повноцінно функціонують гірськолижні курорти, які радують туристів снігом і пейзажами, що зачаровують.

Купуючи авіаквиток до Австрії, потрібно бути готовим до того, що її населення на 91 % є носіями німецької мови з австрійським корінням. Загальна чисельність на 2020 рік становила 8933300 осіб. 4 % з них були турки та 4 % — серби, боснійці, хорвати, словенці. 1 %, що залишився, припадає на німців. Але в останні роки значно збільшилася кількість іммігрантів, яка постійно зростає. Основну їхню частину складають німці, трохи менше сербів та турків. Також на території є офіційно визнані меншини: чехи, хорвати, угорці, цигани, словаки.

Вікові групи населення:

  • до 15 років — 1 млн 270 тис. осіб, де більшу частину становлять особи чоловічої статі;
  • 14–65 років — 6 млн 125 тис. з різницею всього в кілька десятків тисяч, переважно чоловіки;
  • старше 65 років — близько 1 млн. 651 тис., де жінки значно перевищують кількість чоловіків.

Основною релігійною установою в країні є Римо-Католицька Церква. Її прихильниками є понад 70 % населення держави.

Для українських туристів в Австрії діє візовий режим, що регламентується законом, ухваленим у 2017 році. За наявності біометричного паспорта наявність візи для посадки в літак не є обов’язковою. Якщо ж паспорт старого зразка, то оформлення візи є обов’язковим. Максимальний період перебування гостем 90 днів, кожні півроку. При перетині кордону, прикордонна служба може вимагати надати документальні докази мети візиту. Це може бути бронь у готелі або зворотній квиток, ісимості від ситуації.

Австрія належить до однієї з найрозвиненіших країн у світі. У 2002 році вона навіть випереджала Італію, Швецію, Францію в купівельній спроможності населення. У 2017 році рівень заробітної плати становив 2700 євро до сплати податків та 1900 євро після всіх обчислень. Основна грошова одиниця держави — євро, емісію якої здійснює Національний Банк Австрії.

Економічний стан у країні досить стабільний завдяки низькому рівню інфляції та безробіття. Споживчі ціни, індексовані 2002 року, стосовно 1996 року, мали показник 108,8. Водночас, середні показники в ЄС були 110,8.

В Австрії досить низький ціновий діапазон щодо середньої заробітної плати та мінімального прожиткового рівня. Це з наявністю широкої продуктивної бази, власної промисловості, добре розвиненим туризмом і наявністю кваліфікованої робочої сили.

Вартість продуктів нижча, ніж у державах пострадянського простору, більш як на 50 %. Також це стосується цін на відвідування кафе, ресторанів, клубів. У країні розвинена культура здорового харчування та захисту навколишнього середовища. Тому тут є високий попит на фермерську продукцію. Люди купують продукти в мережевих супермаркетах, що дає змогу значно зменшити витрати на їжу.

Австрійська кулінарія — це мистецтво, пов’язане з приготуванням м’ясних страв та овочів, поєднане в ситному збалансованому харчуванні. Традиційними стравами країни вважається штрудель та пончики з мармеладом або джемом. У ній дотримуються дворянських традицій, на які мали сусідні країни: Баварія, Угорщина, Італія, Богемія. Серед десертів дуже часто зустрічаються кремові тістечка та торти зі збитими вершками.

Основним та найпопулярнішим напоєм вважається пиво. Також тут дуже люблять каву та гарячий шоколад, які мають багато варіацій та добавок для посилення смакових відчуттів. Серед алкогольних традиційних напоїв можна відзначити також вино, сидр та лікер.

Авіатур до Австрії передбачає також і проживання в країні. Проте слід зважити на той факт, що самостійно орендувати житло в країні можна тільки з офіційним договором. Ця процедура регулюється законом і передбачає суворі часові рамки. Це означає, що орендувати будинок або квартиру можна щонайменше на 1 рік, а розірвати договір без втрат не раніше ніж через 15 місяців. Обов’язковою умовою є внесення передоплати щонайменше за 6 місяців.

Право на покупку житла в Австрії мають тільки її громадяни або люди, які отримали дозвіл на проживання. Для набуття такого статусу потрібно спочатку укласти договір оренди. Вартість проживання у Відні у квартирі на 90 кв. 1400 євро на місяць.

Найнебезпечнішими для туристів у країні є лавини. Тут можна досить дешево відпочити, не побоюючись за життя. Система безпеки Австрії мінімізувала злочинну діяльність та ризик виникнення терактів. Тут рівень злочинності один із найменших у всьому світі. Відсоткове співвідношення вбивств населення менше 1 %. Також це пов’язано з культурою поведінки в суспільстві та вихованістю народу загалом. Єдиною проблемою тут вважаються дрібні крадіжки та кишенькові злодії. Але й вони перебувають під особливим контролем влади та поліції, із вжиттям особливих заходів безпеки.

Якщо ви вже вибрали авіарейс та зібрали валізи, рано зупинятися на цьому. Варто ознайомитися з тим, чого не варто робити в Австрії, щоби не потурбувати місцевих жителів і не потрапити до незручної ситуації. Уникайте порівняння австрійців із німцями. Навіть якщо так здається, краще притримати свою думку. 

Будьте обережними з алкоголем. При неприйнятній поведінці в громадських місцях у нетверезому стані ви можете отримати штраф до 10000 євро.

Також варто уникати розодорів на релігійну тему. Справа в тому, що в Австрії заборонено проповіді. Тому якщо ви не належите до зареєстрованої релігійної групи, краще промовчати. За це може бути не лише штраф, а й кримінальна відповідальність.

Австрія є головною сполучною ланкою між Сходом та Заходом, оскільки знаходиться в центрі Європи. Це відкриває перед нею великі логістичні можливості та стабілізує рівень зовнішньоекономічних відносин зі світом. Також перед більшістю країн відкривається прямий шлях до автомагістралей, що значно відрізняє Австрію від сусідніх держав. Оскільки завдяки цьому вона також може отримати фінансову вигоду.

Уряд країни витратив достатньо сил та активів для створення гарних комунікацій, які залучають не лише туристів, а й бізнесменів різного рівня. Це дає можливість рости, як туристична держава і представляти себе як надійний бізнес-партнер.

Сьогодні в Австрії й надалі зростає мережа залізничного транспорту. Компанія ÖВВ є головним представником у цій галузі. Це дає їй можливість реалізовувати мільйонні проекти і втілювати в життя найсучасніші задуми.

Культурний розвиток країни є на найвищому рівні. Практично в кожному, навіть найменшому місті, є свій театр. Але головною культурною спадщиною вважається Віденська державна опера, що функціонує з травня 1869 року. Впродовж цілого року в країні проводяться різноманітні фестивалі та масові музичні заходи. Тому подорожувати країною без пересадок не рекомендується. Адже кожна зупинка — це можливість познайомитися з традиціями та заглибитися у вікову історію однієї з найзагадковіших та найпрекрасніших країн світу.

Дуже цікавий традиційний захід — це Карнавал Фашінг. Його проводять за тиждень до великоднього посту. Триває він із четверга по четвер і щодня наповнений різними розвагами.

Вихідцями з Австрії були такі відомі люди, як композитори Шуберт та Моцарт, а також актор та політичний діяч Арнольд Шварценеггер також народився тут. На його честь навіть створили будинок-музей, що знаходиться в Талі.

Австрія — це країна з багатою культурною спадщиною. Тут є великий вибір архітектурних, історичних та природних пам’яток. Тут до сьогодні збереглася велика кількість замків, музеїв та палаців середньовіччя. Більшість міст зберегли свої історичні пам’ятки, які приваблюють велику кількість туристів з усього світу.

На що подивитися:

  • замок Хофбург — розкішна резиденція Габсбургів (1278);
  • палацовий комплекс Бельведер — розкішний мармуровий палац XVIII ст.;
  • Шенбрунський зоопарк та палац — шикарна резиденція з великою парковою територією;
  • парк Пратер — розважальний парк із зеленою зоною та атракціонами (1766р);
  • фортеця Хоензальцбург — замок на горі Фестунг, збудований 1077;
  • замок Шлоссберг — оборонна фортеця на висоті 450 метрів (1125г).

Красою природи в Альпах можна насолоджуватися нескінченно. Для цього тут сконструйовано безліч оглядових майданчиків та залізниць. Часто для споглядання гір взимку та влітку використовуються башти церкви та замків, які завжди відчинені для туристів.