Завантаження...

Аахен

Флаг Аахена

Прапор

Герб Аахена

Герб

location
50°46'32'' пн. ш. 06°05'01'' сх. д.
calendar
Статус: місто
watch
Адміністративний Центр: федеративна земля Північний Рейн-Вестфалія
user
Площа: 160,85 км²
cup
Заснований у 1306 році
cup
Клімат: помірний континентальний
cup
Годинний пояс: UTC+1:00, влітку UTC+2:00
cup
Населення: 249 070
cup
Телефонний код: +49 331

Інфраструктура

not ok round benefit 1
Літаки
ok round benefit 2
ЖД Вокзал та авто
ok round benefit 3
Бари та ресторани
ok round benefit 4
Житло та готелі
ok round benefit 5
Лікарні
ok round benefit 6
Міський транспорт

Аахен

Про місто
Місцезнаходження
Територія
Інфраструктура
Рівень безпеки
Ціни
Структура населення
Культура та пам'ятки
Парки
Музеї та бібліотеки
Театри
Інші пам'ятки
Освіта та наука
Телефони екстрених служб

Аахен розташований у західній частині Німеччини на кордоні з Бельгією та Нідерландами. У середньовіччі місто було великим європейським центром і відігравало важливу роль у світському житті. Досить довго воно вважалося резиденцією і місцем коронації королів франків. Сьогодні старий центр Аахена виглядає досить компактно. У ньому знаходиться Римська арка, романські портали, готичний контрфорс.

Місто відоме як найстаріший бальнеологічний курорт Німеччини. Перші оздоровчі комплекси з'явилися ще за часів стародавніх римлян. У них відновлювалися воїни після тривалих походів. Сьогодні на території курорту розташовано 38 термальних джерел, у яких лікують багато шкірних захворювань і хвороби нервової, серцево-судинної системи.

Крім того, місто відоме своїм собором, Національним парком Ейфель, а також скарбницею Карла Великого. На території Аахена можна відвідати понад 400 кафе і ресторанів національної, азіатської та європейської кухонь.

Аахен розташований у землі Північний Рейн-Вестфалія. Це місто знаходиться близько до кордонів із Бельгією та Нідерландами, що робить його важливим культурним та економічним мостом на перетині трьох країн. Місцезнаходження має стратегічне значення, оскільки воно – в центрі Європи і служить важливим торговим і транспортним вузлом.

Місто розташоване на горбистому передгірному плато. Однак на південному сході можна знайти найвищу місцквість в міському ландшафті – на висоті 410 м над рівнем моря. У цій частині Аахена починаються відроги Рейнських сланцевих гір, і тут же розташований Національний парк Ейфель, що пропонує мальовничі ліси та природну красу. На північному сході простягається велика родюча долина річки Маас. З цього боку міста можна насолоджуватися мальовничими пейзажами та природними багатствами.

Мерія Аахена має власну міську агломерацію з особливими правами і привілеями. Місто поділене на кілька районів, які є адміністративними одиницями нижнього рівня:

 • Мітте;
 • Лауберг;
 • Бурум;
 • Вест;
 • Ейленберг;
 • Хауптцентр;
 • Хаармоніеннельгд.

Кожен із них має свій власний колорит і надає різні можливості для проживання, роботи та відпочинку. У кожному районі існують свої органи управління та ради. Подібний поділ  сприяє ефективнішому управлінню та вирішенню місцевих питань.

Аахен має розвинену інфраструктуру, що забезпечує зручне пересування як усередині міста, так і міжнародне сполучення. Найближчий аеропорт – Дюссельдорф, який розташований приблизно за 80 км на північний схід від міста. Він забезпечує міжнародні та внутрішні авіарейси і служить головним повітряним портом.

Аахен має добре розвинену залізничну систему. Головний залізничний вокзал Aachen Hauptbahnhof з'єднує місто з багатьма великими містами Німеччини та інших країн, включно з Бельгією та Нідерландами. Це робить його важливим транспортним вузлом для пасажирських і вантажних поїздів.

Усередині міста функціонує добре розвинена система громадського транспорту, включно з автобусами і трамваями. Міський транспорт забезпечує зручні зв'язки між районами Аахена та прилеглими населеними пунктами. Сучасні сервіси купівлі квитків дають змогу пасажирам обирати найзручніші варіанти пересування.

Серед переваг міста слід відзначити належний рівень безпеки практично в усіх районах. Відвідувачі Аахена одноголосно відзначають високий рівень правопорядку. Він вважається ідеальним для комфортного постійного проживання. Рівень безпеки самотньої нічної прогулянки помірний, а небезпека зазнати нападу – низька. Однак особисті та цінні речі все ж краще не залишати без нагляду.

Ціни на продукти харчування в Аахені середні для Німеччини. Наприклад, літрова пляшечка води або молока обійдеться в 0,96€, а пляшка відомого брендового пива – 1,35€. Середня вартість страв у кафе і ресторанах Аахена становить:

 • чашка капучино – 2€
 • дрезденський штоллен – 2,5€
 • білі ковбаски "Вайсвурст" – 15€
 • рулетики з яловичини – 14€
 • шматочок шварцвальдського вишневого торта – 3,5€

Що далі заклад розташований від визначних пам'яток, то нижча ціна. Середня вартість страв швидкого харчування в McDonald's або Burger King становить близько 8,50€. Пачка місцевих сигарет обійдеться в 6,10€.

Населення міста становить 249 070 осіб. Воно є одним із найбільших у землі Північний Рейн-Вестфалія. Національний склад мешканців виглядає так:

 • 50% – німці;
 • 23% – нідерландці;
 • 19% – бельгійці;
 • 8% – інші національності.

Кількість жителів постійно збільшується, насамперед завдяки притоку студентів. Загалом на території Аахена проживає:

 • понад 24 тис. – діти до 6 років;
 • понад 28 тис. – від 7 до 17 років;
 • 29 тис. – від 18 до 29 років;
 • 105 тис. – від 30 до 60 років;
 • 46 тис. – 60+ років;
 • 10 тис. – 80+ років.

Населення Аахена за конфесіями:

 • католики – 50%;
 • протестанти – 15%;
 • інші – 35%.

Більшість жителів Аахена розмовляє німецькою мовою. Однак, з огляду на національний склад, тут можна зустріти людей, які розмовляють нідерландською та французькою. Також багато хто знає англійську мову.

Головними визначними пам'ятками є прекрасні собори та церкви. На його території можна знайти 27 релігійних споруд. Однак найбільш знаковим вважається собор Aachener Dom, вражаюча готична будівля, яка слугувала місцем коронації німецьких імператорів. Також він є об'єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Не менш вражаючий собор святої Марії, побудований наприкінці ХІХ ст., також привертає увагу та має унікальну атмосферу.

Ринкова площа, відома як Marktplatz, – це справжнє серце міста Аахена. Тут кожен камінь і будівля пронизані історією та культурою. Прогулюючись, гості міста зможуть насолодитися багатством архітектури старих бюргерських будинків, серед яких найстарішим є Haus Löwenstein, збудований у далекому 1344 р.

Ще один скарб – Katschhof. Це старовинна площа, на якій розташовані будівлі, що вражають своєю архітектурною унікальністю.

Аахен, як і багато інших міст у Німеччині, пропонує різноманітні парки. Один із найпопулярніших – міський парк Аахена. Він не тільки володіє унікальним ландшафтом, а й є пам'яткою історії, що охороняється. Також популярні:

 • Lousberg – пагорб недалеко від центру, що пропонує насолодитися краєвидами міста;
 • Botanischer Garten Aachen – розташований на території Аахенського університету і пропонує багату колекцію рослин з усього світу.

Також варто відвідати парк Кайзера Фрідріха. Це зелена оаза на півдні Аахена. По всьому парку – пам'ятники, включно з пам'ятником Кайзеру Фрідріху, якому він і присвячений.

У Центральній бібліотеці Аахена відбуваються заходи та виставки, присвячені літературі та мистецтву. Також варто відвідати:

 • Ludwig Forum für Internationale Kunst – музей сучасного мистецтва з унікальною колекцією художніх творів;
 • Центр медієвістики та археології – презентує історію міста Аахена та його зв'язок із Карлом Великим.

А ще Suermondt-Ludwig-Museum. Відомий своєю колекцією образотворчого мистецтва. Тут представлено твори мистецтва різних епох, починаючи з середньовіччя і закінчуючи сучасністю.

Аахен пропонує різноманітні театри, що представляють різні жанри та стилі мистецтва. Theater Aachen є найбільшим у місті. Він славиться високою якістю виконання та різноманітністю вистав. Також відомі:

 • Theater K – зосереджується на сучасному та експериментальному мистецтві;
 • Gründerhalle – розташований в історичній будівлі та пропонує різноманітні культурні заходи.

Також туристам варто відвідати Jazzclub Aachen. Це місце для любителів джазу. Клуб пропонує живу музику та створює затишну атмосферу.

Палац Карла Великого є однією з головних визначних пам'яток. Це приклад каролінгської архітектури. Був включений до списку об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в 1978 р. Також відомі:

 • ратуша Аахена – вражає своїм змішанням архітектурних стилів. Основна будівля була зведена в готиці, але згодом до неї були додані барокові елементи;
 • Carolus Thermen – курорт із термальними басейнами та спа-процедурами.

Ludwig-Museum für Internationale Kunst спеціалізується на сучасному мистецтві та архітектурі. Демонструє твори художників та архітекторів зі світовим ім'ям. Спочатку музей був заснований на колекції Людвіга Майса, німецького підприємця і колекціонера, який був пристрасним шанувальником сучасного мистецтва.

Аахен відомий своїми вищими навчальними закладами. RWTH Aachen University є одним із найпрестижніших технічних навчальних закладів у Європі. Він спеціалізується в галузі інженерії. Також відомі:

 • Aachen University of Applied Sciences – надає освіту в галузі прикладних наук, технології та інженерії;
 • Aachen Business School – пропонує програми навчання, орієнтовані на управління та бізнес;
 • Aachen University of the Arts – спеціалізується на мистецтвах і дизайні.

Aachen School of Business пропонує освітні програми в галузі менеджменту, маркетингу та фінансів. Вона акцентує увагу на міжнародних бізнес-відносинах. Навчальні заклади роблять Аахен важливим освітнім центром з безліччю можливостей.

 1. Поліція: 110
 2. Пожежна служба: 112
 3. Швидка допомога: 116; 117
 4. Посольство України: +49 30 288 87 128