Аеропорт Гонконг або, як його ще називають, "Чек Лап Кок" – один із найкрасивіших і найзручніших аеровокзалів світу. Незважаючи на свої розміри, він був спроэктований таким чином, щоб пасажири почували себе максимально комфортно. Переокнатися у цьому можна, придбавши квитки за допомогою SkyBooking та вирушивши до Гонконгу. Повітряний вокзал обслуговує рейси авіакомпаній із країн Азії, Південної Африки, Австралії, острівних держав Індійського океану та США, є базою для національних компаній:
- Cathay Pacific – флагмана пасажирських та вантажних перевезень, що здійснює рейси до 35 країн.
- Hong Kong Express – оператора парку гелікоптерів та літаків, що здійснюють рейси до Макао та на материковий Китай.
- Air Hong Kong Limited здійснює вантажні перевезення.
- Hong Kong Airlines – приватної авіакомпанії, літаки якої здійснюють рейси за 48 напрямками у Китаї, Таїланді та Південній Кореї.
Аеровокзал був відкритий у 1998 р. як заміна аеропорту Кайтак і зводився на штучному острові, для створення якого розрівняли два острови і частину морського дна. Територія аеропорту площею 12,4 км2 збільшила загальну площу Гонконгу на 1%, а проєкт було визнано одним із найграндіозніших у ХХ ст.
Свою роботу повітряний порт розпочав 6 липня 1998 р., коли тут приземлився комерційний рейс із Нью-Йорка. Протягом перших місяців у системах аеропорту виникали технічні збої та затримки, проте через пів року процеси були налагоджені та вокзал став функціонувати у звичайному режимі.
У 2007 р. тут було відкрито другий термінал, обладнаний за останнім словом техніки, гольф-поле SkyCity Nine Eagles, у 2008-09 рр. почали працювати другий готель, поромний причал, а в 2010 – нові зали очікування.
Аеровокзал спроєктований таким чином, щоб забезпечити мандрівникам максимальний рівень комфорту. В усіх терміналах є зручні зали очікування, які оснащені необхідним обладнанням для відпочинку та розваг. Працюють також численні магазини, ресторани та кафе, готелі та СПА з широким вибором процедур, є спеціальні станції для холодної та гарячої води, комп'ютери з вільним доступом до Інтернету та безкоштовний Wi-Fi.
Для пасажирів похилого віку, мандрівників з обмеженими фізичними можливостями та вагітних жінок є зони відпочинку The Caring Corner. У кожному залі є понад 4 тис. розеток для зарядки телефонів та інших девайсів, термінал 1 оснащений цілодобовими безкоштовними душовими. В терміналі 2 знаходиться UA IMAX Theatre Airport з найбільшим екраном в Гонконзі. Кінотеатр працює сім днів на тиждень і дає змогу цікаво провести час в очікуванні рейсу. Тут знаходиться Музей Aviation Discovery Centre, де можна познайомитися з історією авіації і політати на симуляторі, а в Dream Come True Maker Workshop проходять цікаві майстер-класи і різні заходи.
Є на території вокзалу 18 лаунджів, серед яких:
- Cathay Pacific Lounge – один з найрозкішніших лаундж-залів, призначений для пасажирів рейсів національної авіакомпанії, альянсу Оneworld зі статусами Emerald і Sapphire та членів Marco Polo Club Silver.
- Plaza Premium Lounge відкритий для транзитних пасажирів та прибулих, які можуть тут відвідати душову або СПА, перекусити. Лаундж розташований у терміналі 1 (зони вильоту L6,7), вартість відвідин – близько 75$.
- Plaza Premium First пропонує страви місцевої та міжнародної кухні, СПА, приватні зони відпочинку та віскі-бар з найбільшим асортиментом напоїв. Ціна складає 112$, а знайти його можна на рівні вильоту L6 терміналу 1.
Для пасажирів з дітьми аеропорт пропонує вісім дитячих майданчиків та розважальних зон, і більше 30 кімнат для годування, розташованих у терміналах 1, North Satellite Concourse, Midfield Concourse, SkyPier. Крім цього, можна безкоштовно скористатися візком або орендувати його у спеціалізованій службі.
Бізнес-пасажири можуть скористатися Airport World Trade Centre поруч із терміналом 2. Цей офісний центр має кілька конференц-залів, оснащених усім необхідним, ресторан та оглядовий майданчик.