Аеропорт Гонконг, або, як його ще називають, «Чхек Лап Кок» - один із найкрасивіших і найзручніших аеровокзалів світу. Незважаючи на свої розміри, він був спроектований таким чином, щоб пасажири почували себе максимально комфортно. Повітряний вокзал обслуговує рейси авіакомпаній із країн Азії, Південної Африки, Австралії, острівних держав Індійського океану та США, є базою для національних компаній:
- Cathay Pacific – флагман пасажирських та вантажних перевезень, що здійснює рейси до 35 країн;
- Hong Kong Express – оператор парку гелікоптерів та літаків, що здійснюють рейси до Макао та на материковий Китай;
- Air Hong Kong Limited здійснює вантажні перевезення;
- Hong Kong Airlines – приватна авіакомпанія, літаки якої здійснюють рейси за 48 напрямками у Китаї, Таїланді та Південній Кореї.
Аеровокзал був відкритий в 1998 році як заміна аеропорту Кайтак і зводився на штучному острові, для створення якого розрівняли 2 острови і частину морського дна. Територія аеропорту площею 12,4 кв.км збільшила загальну площу Гонконгу на 1%, а проект було визнано одним із найграндіозніших у 20 столітті.
Свою роботу повітряний порт розпочав 6 липня 1998 року, коли тут приземлився комерційний рейс із Нью-Йорка. Протягом перших місяців у системах аеропорту виникали технічні збої та затримки, проте через півроку процеси були налагоджені та вокзал став функціонувати у звичайному режимі.
У 2007 році тут було відкрито другий термінал, обладнаний за останнім словом техніки, гольф-поле SkyCity Nine Eagles, у 2008-09 роках почали працювати другий готель, поромний причал, а в 2010 – нові зали очікування.
Аеровокзал спроектований таким чином, щоб забезпечити мандрівникам максимальний рівень комфорту. В усіх терміналах є зручні зали очікування, які оснащені необхідним обладнанням для відпочинку та розваг. Працюють також численні магазини, ресторани та кафе, готелі та СПА з широким вибором процедур, є спеціальні станції для холодної та гарячої води, комп'ютери з вільним доступом до Інтернету та безкоштовний Wi-Fi.
Для пасажирів похилого віку, мандрівників з обмеженими фізичними можливостями та вагітних жінок є зони відпочинку The Caring Corner, у кожному залі знаходиться понад 4000 розеток для зарядки телефонів та інших девайсів, термінал 1 оснащений цілодобовими безкоштовними душовими. Крім цього, в терміналі 2 знаходиться UA IMAX Theatre Airport з найбільшим екраном в Гонконзі. Кінотеатр працює 7 днів на тиждень і дає змогу цікаво провести час в очікуванні рейсу. Тут знаходиться музей Aviation Discovery Centre, де можна познайомитися з історією авіації і політати на симуляторі, а в Dream Come True Maker Workshop проходять цікаві майстер-класи і різні заходи.
Є на території вокзалу та 18 лаунджів, серед яких:
- Cathay Pacific Lounge – один з найрозкішніших лаундж-залів, призначений для пасажирів рейсів національної авіакомпанії, альянсу Оneworld зі статусами Emerald і Sapphire та членів Marco Polo Club Silver.
- Plaza Premium Lounge відкритий для транзитних пасажирів та прибулих, які можуть тут відвідати душову або спа, перекусити. Лаундж розташований у терміналі 1 (зони вильоту L6,7), вартість відвідин – близько $75.
- Plaza Premium First пропонує страви місцевої та міжнародної кухні, СПА, приватні зони відпочинку та віскі-бар з найбільшим асортиментом напоїв. Ціна складає $112, а знайти його можна на рівні вильоту L6 терміналу 1.
Для пасажирів з дітьми аеропорт пропонує 8 дитячих майданчиків та розважальних зон, і більше 30 кімнат для годування, розташованих у терміналах 1, North Satellite Concourse, Midfield Concourse, SkyPier. Крім цього, можна безкоштовно скористатися візком або орендувати його у спеціалізованій службі.
Бізнес-пасажири можуть скористатися Airport World Trade Centre поруч із терміналом 2. Цей офісний центр має кілька конференц-залів, оснащених усім необхідним, ресторан та оглядовий майданчик.