Ковельська пам'ятка - Історичний музей
Ковельський історичний музей є культурною, освітньою, дослідницькою установою районного центру Волинської області. Засновано у 1992 році, після чого було одразу передано під управління місцевому відділу культури. Призначення цієї установи — збереження предметів та відомостей про історію краю в різні періоди.
Що можна побачити в музеї?
Нині на обліку в музеї перебуває майже 6 тисяч експонатів, серед яких є етнографічні пам’ятки, а також різноманітні картини. Додатково в музеї є колекція гірських порід докембрійського періоду, залишки кісток древніх тварин, засушені рослини.
Особливий інтерес представляє експозиція друкованих матеріалів у розділі "освіта". Тут зберігаються:
- шкільні підручники від кінця ХІХ до середини ХХ століття;
- атестат випускника Ковельської гімназії, виданий у 1915 році;
- фотографії навчальних закладів, самого міста, зняті в різні періоди;
- шкільні свідоцтва.
В експозицію історичного музею Ковеля входять прикраси, зброя XI століття, речі козаків, приладдя ковалів. До цієї колекції потрапили речі, які виготовляли політв’язні за співпрацю з Українською Повстанською Армією. У музеї зібрані різноманітні дерев’яні вироби, створені для господарювання:
- ступи;
- штовхачки;
- скрині;
- гойдалки;
- бочки;
- жорна.
В експозиції, присвяченій одягу, відвідувачі можуть подивитися на вироби зі шкіри, різних тканин. Предмети колекції з тканинами розподілені за групами одягу:
- нагрудна;
- верхня;
- нижня.
Серед незвичайних експонатів можна зазначити піаніно "A.Stpobl", виготовлене та зібране в Києві наприкінці XIX століття, дзеркала, годинник приблизно того ж періоду. Книги також можуть вразити, адже в зборах є релігійні видання. До їхнього переліку входить "Біблія" французькою мовою", Євангелія, Святий лист, періодичні видання церковників, випущені в період між світовими війнами.
Усі експонати систематизовані у 8 категорій:
- традиційний одяг Волині наприкінці XIX — на початку XX століття;
- ковель та найближчі землі до кінця XVIII століття;
- край під керуванням Російської імперії;
- перша світова війна;
- міжвоєнний період (під час польської окупації);
- друга світова війна;
- комуністичне управління (до середини 80-х років XX ст.);
- дорогою до незалежності (кінець 80-х — початок 90-х років XX століття).
Фонди музею постійно поповнюються новими експонатами. Ковельські жителі та райони можуть самі стати ініціаторами збільшення зборів.
Час роботи
Ковельський історичний музей поступово поповнюється та чекає відвідувачів у будь-який день тижня, окрім суботи. Встановлено день безкоштовного відвідування — 18 травня. Працює установи з 9 до 17 без перерви.
Де знаходиться музей?
Музей знаходиться на вулиці Олени Пчілки, 11, на території парку імені Лесі Українки. Потрапити сюди можна будь-яким маршрутом, що йде бульваром Лесі Українки від міського залізничного або автовокзалу. Якщо ви хочете приїхати в Ковель заради відвідування цього музею, скористайтеся допомогою сервісу SkyBooking — вибирайте квитки на автобус чи поїзд, після чого вирушайте в подорож у призначений заздалегідь день.