Завантаження...

hero

Республіка Сейшельські Острови

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airports
Літаки
buses
Автобуси
emergency_service
Екстрені служби
embassy
Посольство
legal_assistance
Допомога юриста

Республіка Сейшельські Острови

Про країну
icon
Про країну
location
Розташування
population_structure
Структура населення
visa
Віза
standard_living
Рівень життя
prices
Ціни
kitchen
Кухня
housing_prices
Ціни на житло
security_level
Рівень безпеки
prohibitions
Заборони
infrastructure
Інфраструктура
culture
Культура
other
Пам'ятки

Про країну

Сейшельські Острови або просто Сейшели – той куточок світу, який не потребує представлення. Це тропічний рай зі 115 великих і маленьких островів, що затишно розташувалися в західній частині Індійського океану. Їхня родзинка – найкрасивіший кораловий риф, заради якого сюди прибувають туристи з усіх куточків землі.

Острівна країна займає лише 455 км2 і знаходиться неподалік Африканського континенту. Більше половини території відведено під заповідники та національні парки. У гостей такого дивовижного, екзотичного місця недаремно з'являється відчуття, ніби їх оточує природа, не зачеплена цивілізацією. Справа в тому, що охороні флори та фауни тут і справді приділяється дуже велике значення. На Сейшелах багато видів ендемічних рослин (зустрічаються тільки тут), рідкісних птахів, тварин та морських мешканців.

А ще тут цілий рік тепло і є всі умови для лінивого пляжингу та активного, пізнавального проведення часу (дайвінгу, сноркелінгу, прогулянок парками, фотосафарі тощо).

Словом, купити квиток на Сейшельські острови – одна з найкращих ідей незабутнього відпочинку. Раніше здійснювалися прямі (без пересадок) авіарейси на острови Мае та Праслін. Сьогодні українцям для того, щоб потрапити на Сейшели, потрібно виїхати потягом чи автобусом до однієї із сусідніх європейських країн, а звідти повітрям дістатися острова.

Розташування

Територіально Сейшели вважаються регіоном Східної Африки. З понад сотні островів 43 вважаються внутрішніми, а 72 – зовнішніми. Заселені людьми лише 33 острови, оскільки інші є кораловими атолами, непридатними для проживання, а вся убога рослинність представлена лише кокосовими пальмами.

Мае – найбільший із Сейшельських Островів, створений гранітною породою. Інші гранітні острови розташовані на 50-70-км віддаленні від нього.

Сейшели – територія спекотного тропічного клімату. З листопада до квітня температура повітря не опускається нижче за +30ºС, а вологість досягає 80%. Взимку небо здебільшого затягнуте хмарами, часто йдуть зливи. У холодний період стовпчик термометра показує +26-28ºС майже завжди яскраво світить сонце.

Вода цілий рік тепла (не менше +27ºС), ідеально чиста, словом, така, що з неї просто не хочеться вилазити. Острови віддалені від зони дії циклонів, отже, на відміну більшості інших тропічних регіонів, тут майже немає стихійних лих чи інших погодних катаклізмів.

Структура населення

Корінними сейшельцями є трохи менше ніж 100 тис. осіб. Оскільки народжуваність вища за смертність, кількість жителів цього регіону поступово зростає. Більшість людей розселено на островах Мае, Ла Дінг (Ла Діг) та Прале (Праслін).

Майже 90% місцевих жителів – креоли (95%), також зустрічаються бунту (африканці), індійці і навіть китайці. Більшість жителів острівної країни сповідують католицьку віру, приблизно 5% протестантів. Втім, чвар і нетерпимості на ґрунті релігійних відмінностей тут немає.

На Сейшелах взагалі панує миролюбна і навіть трохи урочиста обстановка вічного свята та веселощів. Аборигени розмовляють французькою, англійською та креольською мовами. Останній називають сейшельським та вважають національним.

Республіку Сейшели можна віднести до "молодих" країн, оскільки середній вік мешканців тут лише 36,8 років. Щодо тривалості життя, вона в середньому становить 76 років (що не так вже й мало для Африканського регіону).

Віза

Українцям, які мають намір відвідати Сейшели, потрібно оформити візу. Це можна зробити перед прибуттям до країни (у Києві є консульство Сейшел), або безпосередньо після прильоту (в аеропорту). Останній варіант більш простий та швидкий. Співробітники аеропорту оформлюють дозвільний документ безкоштовно.

Віза діє 30 днів, потім її можна продовжити. Для оформлення візи потрібні такі документи:

  • закордонний паспорт (що діє ще протягом пів року після закінчення перебування на Сейшелах);
  • зворотний квиток;
  • підтверджена бронь готелю або документи про оренду котеджу, бунгало, апартаментів чи іншої житлової нерухомості.

Іноді при оформленні дозвільних документів іноземців просять довести фінансову спроможність перебування на Сейшелах. Наприклад, показати баланс дебетової чи кредитної картки або надати виписку про стан банківського рахунку. Людина повинна володіти грошима з розрахунку як мінімум 120$ на день (ця сума множиться на кількість днів візиту).

Придбати квитки в цей райський куточок світу можна через Інтернет. Наш сервіс SkyBooking зібрав у зручному форматі дані про всі актуальні рейси на Сейшельські Острови, можна порівняти ціни різних перевізників та вибрати найдешевший варіант перельоту на бажану дату.

Треба сказати, що вартість трансферу в різних авіакомпаній може суттєво відрізнятися, а отже, економія при виборі авіаперевізника буде дуже суттєвою. На нашому сайті є зручні фільтри для сортування польотів за різними параметрами, це дозволяє відшукати та забронювати квиток на літак у декілька кліків. За допомогою SkyBooking можна замовити квитки на поїзд або автобус до сусідніх країн (Болгарії, Польщі, Молдови), щоб звідти вилетіти на острови.

Рівень життя

Економіка Сейшельських Островів базується переважно на туризмі. Другим за популярністю заняттям вважається риболовля (і продаж ліцензій на рибальство). Ця країна багато років поспіль тримає лідерство щодо експорту тунця. Багато місцевих жителів зайняті у сфері послуг та торгівлі. Середня заробітна плата – близько 565$ на місяць (8140 сейшельських рупій).

Щодо мінімального заробітку, він становить 1,85$ на годину і залежить від кількості відпрацьованого часу. Більшість людей мають ненормований робочий день і позмінний графік роботи.

Порівняно з сусідніми африканськими країнами тут дуже низький рівень безробіття, поточного року він сягнув лише 4%.

Ціни

Оскільки Сейшели – світовий центр туризму, цілком логічно, ціни тут навряд чи можна назвати низькими. Пообідати в бюджетному ресторанчику або кафе можна за 14$ на людину, купити бургер, або картоплю фрі в ятці фастфуду можна приблизно за 6$, зате комплексний обід з трьох страв у пристойному ресторані обійдеться не менше ніж 32$.

Ціни на продукти в місцевих магазинах і на ринках цілком прийнятні, тому готувати самостійно набагато вигідніше. Наприклад, 1 л молока можна купити за 1,7$, а буханець білого хліба – за 1,5$. За баночку місцевого пива доведеться заплатити 2,6$, а цінники на пляшку вина (середнього цінового сегмента) стартують із 10$.

Проїзд на громадському транспорті коштує близько 0,5$ (в один кінець), можна взяти проїзний за 20$, але він окупиться тільки в тому випадку, якщо турист активно користуватиметься місцевими бусиками і поромами (курсують між островами).

Кухня

Сейшельська кухня є предметом гордості місцевого населення. Вона дивним чином поєднує у собі креольські, французькі, китайські, індійські та британські кулінарні традиції.

Асортимент місцевих ресторанів вражає: у меню більшості є континентальна, європейська та, звичайно ж, автентична кухня.

Основа більшості національних страв – морепродукти та білий рис. Маринади та соуси робляться з місцевих овочів та фруктів, яких тут дуже багато. Фруктово-ягідні десерти та напої подобаються не тільки місцевим, а й туристам, вони чудово освіжають у спеку та допомагають втамувати спрагу. Каву та чай п'ють холодними, приправляючи неабиякою кількістю спецій. Щодо алкоголю, лідерство належить місцевому рому Takamaka.

Ціни на житло

На Сейшельських Островах досить великий асортимент житлової нерухомості, але бюджетною її назвати не можна.

Щоб винайняти однокімнатну квартиру в центрі столиці – міста з гарною назвою Вікторія – доведеться викласти майже 1000$ (ціни починаються від 920$). Десь на околиці або взагалі в одному з місцевих сіл можна орендувати аналогічне житло на 300$ дешевше.

Ціни місцевих готелів стартують із 150$ на добу за одного постояльця. Найбільше готелів знаходиться на островах Мае (більше 20 закладів), Праслін (понад 20 готелів) та Ла Діг (більше 10 готелів). Орендувати котедж можна за 200-300$ на добу. Чим довше термін оренди, тим меншою буде вартість однієї ночі.

Щодо покупки житла, це вимагатиме чималого бюджету, оскільки ціни на однокімнатні квартири на великих островах починаються з 320 000$.

Рівень безпеки

Сейшели – спокійне та безпечне місце. Їхнє відвідування, як правило, не пов'язане з жодними неприємностями. Місцеві жартують, що побоюватися потрібно не людей, а природи, оскільки швидше можна отримати сонячний удар, аніж стати жертвою злодіїв. Тим не менш, цінні речі краще не залишати без нагляду, а з собою не мати великих сум готівки.

Водопровідна вода цілком придатна для вживання на островах Праслен (Праслін) і Мае, на іншій території краще віддати перевагу бутильованій воді.

При купанні варто пам'ятати про безпеку: можна поранитися об уламки граніту або корали на дні, тому бажано плавати у спеціальному гумовому взутті.

Щеплення від гепатиту А не обов'язкове, але бажане, хоча сертифікат про вакцинацію, як і медичний поліс, ніхто не перевіряє.

Заборони

Основна заборона Сейшел стосується національної гордості – гігантського горіха під назвою коко-де-мер. Його не можна вивозити з країни, а будь-яка спроба обійти це табу карається законом. До речі, саме цей горішок вагою понад 20 кг, якщо вірити аборигенам, був забороненим плодом Адама та Єви – перших людей планети.

Вкрай небажано купатися під час відливу, оскільки в цей час помітно збільшується ризик зустрічі з отруйними рибами чи іншими морськими мешканцями. Під час очікування внутрішнього рейсу (на один із островів) туристам, які прибули до сейшельського аеропорту, заборонено залишати його територію.

Інфраструктура

Транспортна система Сейшел представлена літаками, автобусами та поромами. Також можна взяти напрокат автомобіль, щоб переміщатися в межах одного острова. Метро та залізниці тут немає. На найбільших островах прокладено 508 км автошляхів (490 мають асфальтове покриття).

Основний (найбільший) порт знаходиться у столиці – місті Вікторія. Щодо торгового флоту, Сейшельські острови його на даний момент не мають. Також в межах одного острова можна пересуватися велосипедом (є пункти велопрокату) і навіть на візках (для любителів екзотики).

До деяких дрібних острівців реально дістатися лише вертольотом. Можна замовити повітряний трансфер, щоправда, коштує він недешево. У готелях є послуга оглядового польоту над Сейшелами, цінники на неї стартують із 250$ за годину за одного пасажира. Острівна країна з висоти пташиного польоту – незабутнє видовище. Дехто навіть спеціально купує квитки на Сейшельські Острови так, щоб літак прилітав вдень і можна було побачити острівне царство з повітря у всій красі.

Культура

Назва Сейшел зі старопортугальської перекладається, як "сім сестер". Культура цієї острівної країни формувалася переважно під впливом індійських та африканських традицій. Місцеві жителі називають себе "сейшельвою" і дуже дружелюбно, привітно ставляться до іноземців. Вони із задоволенням дають поради, що подивитися і куди піти, а ще стають чудовими гідами, що дозволяють туристам доторкнутися до прекрасного світу тропічних островів.

Жителі Сейшел досі вірять у знахарів та магію (хоча це й суперечить релігії), вважаючи себе, якщо не дітьми природи, то як мінімум її невід'ємною складовою.

У селах багато дерев'яних будинків з дахами із пальмового листя. Селяни займаються традиційними ремеслами цього регіону: будівництвом човнів (шхун) та гончарством. Чимало умільців роблять сувеніри з черепаших панцирів, раковин та дрібних каменів. Також тут виробляють дивовижні капелюшки, які із задоволенням носять місцеві та гості Сейшел.

Улюблене свято островитян – Національний день, що відзначають 18 червня парадом та гуляннями з піснями та танцями.

Пам'ятки

Сейшели багаті не лише на пляжі, а й на різноманітні пам'ятки, які обов'язково варто побачити наживо. Найбільший інтерес у туристів викликають:

  1. Національний морський парк ім. святої Анни (на острові Мае). Він був відкритий в 1973 р. і став домом для багатьох рідкісних видів риб, тварин і черепах хоксбіл. Парк розкинувся на шести дрібних острівцях, які принагідно є мальовничими курортами (можна поєднати пляжинг із пізнавальними екскурсіями). Якщо дозволяють кошти, краще для екскурсії найняти човен зі скляним дном.
  2. Королівський сад або сад прянощів (на о. Мае). Було відкрито далекого 1772 р. французьким ботаніком-колоністом. Пряні, терпкі, солодкуваті та інші аромати настільки сильно відчуваються у повітрі, що в деяких (особливо чутливих) відвідувачів навіть починають сльозитись очі.
  3. Червоний острів чи острів Курйоз. Він має площу лише 3 км і вважається біозаповідною територією. Червоним його назвали за своєрідний відтінок ґрунту.
  4. Любителям історії буде цікаве село ремісників, яке є чимось на кшталт музею просто неба. Це 13 хатин колоніальної епохи, що розташовані навколо краєзнавчого музею і дивом збереглися до наших днів.
  5. Шанувальникам чаю точно сподобається екскурсія на чайну плантацію в місті Порт-Глод. Там можна побачити не лише вирощування, а й збирання, а також упаковку чаю.