Завантаження...

Республіка Молдова

Флаг Молдовы

Прапор

Герб Молдовы

Герб

calendar
Столиця: Кишинів
user
Територія: 33 846 км²
cup
Мова: молдавська
cup
Валюта: молдавський лей
cup
Населення: 2 603 813
cup
Телефонний код: +373
ISO Код країни: MD

Інфраструктура

ok round benefit 1
Літаки
ok round benefit 1
Поїзди
ok round benefit 1
Автобуси
ok round benefit 2
Екстренні служби
ok round benefit 3
Посольство
ok round benefit 4
Допомога Юриста

Республіка Молдова

Про країну
Місцезнаходження
Структура населення
Віза
Рівень життя
Ціни
Кухня
Ціни на житло
Рівень безпеки
Заборони
Інфраструктура
Культура
Пам'ятки

Молдова – не найпопулярніший туристичний напрямок у Східній Європі. І це дуже велика помилка. Республіка Молдова славиться стародавніми православними пам'ятками та численними виноградниками. Ця країна має дуже колоритну історію з "присмаком" циганських традицій і гагаузького темпераменту.

Республіка пропонує мандрівникам енотури виноробними підприємствами, де можна продегустувати найкращі сорти вин і придбати ті, які сподобалися, гастрономічний туризм, який змусить забути про дієти. А також тут є екскурсії середньовічними будівлями і монастирями, археологічними об'єктами, які змушують своїх гостей перенестися на кілька тисяч років у минуле.

Поїхати до Молдови варто заради яскравих емоцій та вражень. Тим більше, всі дороги сюди відкриті і дістатися можна декількома способами: автомобілем, авіаперельотом до Кишинева або навіть поромом до південного порту на Дунаї. Рейси з Києва без пересадок відсутні, але прямі транзитні маршрути є в багато міст Європи, звідки стартують доступні рейси до столиці Молдови.

Республіка Молдова розташована в Центрі Європи, межує з Україною та Румунією, а її територія – рівнина з численними пагорбами у середньоріччі Дністра та Прута.

Клімат країни помірно-континентальний і характеризується м'якою короткою зимою, тривалим спекотним літом, протягом якого нерідко бувають засухи.

На території Молдови протікає понад 3 тис. великих та малих річок та близько 2200 природних джерел мінеральних вод, насичених йодом, бромом та іншими лікувальними компонентами.

У Молдові проживає близько 2,6 млн осіб, з яких лише 750 тис. – у столиці. Більше половини населення країни бажає жити у сільській місцевості та займатися сільським господарством. Згідно з останнім переписом населення, 78% становлять молдавани, 8,4% – українці і менше 5% болгар, румун, гагаузів та росіян.

Пріоритетна релігія – православне християнство. Є невеликі громади католиків, протестантів, баптистів, старообрядців.

Офіційна мова держави – молдавська, яка ідентична літературній румунській. Поряд з офіційною, у країні функціонують також українська та російська мови.

Молдова дозволяє безвізовий в'їзд на територію країни терміном до 90 днів для українців. Для перетину кордону потрібен лише діючий закордонний паспорт.

Рівень життя в Молдові можна порівняти з деякими країнами СНД. Громадяни держави мають сплачувати понад 20 видів податків, що, разом із знеціненням національної валюти, не найкращим чином позначається на благополуччі населення.

Система охорони здоров'я Республіки Молдова постійно перебуває у стані реформування. Останнім часом якість медичної допомоги значно підвищилася, зросла кількість людей, які отримують медичні послуги за рахунок державного фінансування. Розвивається система обов'язкового та добровільного страхування і реалізуються програми залучення висококваліфікованих медичних працівників.

У Молдові досить високі ціни. Туристам може здаватися, що в країні все дуже дешево, але для молдаван це далеко не так. Вартість основних продуктів харчування тут можна порівняти з українською, а ось за комунальні послуги громадяни країни віддають майже половину свого заробітку. Найдорожчим містом вважається Кишинів.

Говорять, що національна кухня – душа країни. І щоб познайомитися з краєм, варто неодмінно спробувати його "на смак". Одні країни вишукані, як равлики з вершковим соусом, інші пряні, як курча тандурі, а якісь неможливо забути, як казу марцу чи саннакчі.

А яка на смак Молдова? Цей край фруктів, винограду і овочів має унікальну кухню, яка сформувалася під впливом грецької, західноєвропейської та турецької кухонь. Тут використовують велику кількість прянощів, приправ, рослинні інгредієнти, які в поєднанні надають стравам особливий смак, гостроту та аромат.

Побувавши в республіці (навіть проїздом), неможливо не спробувати знамениту бринзу та мамалигу, чорбу чи свіжоприготовлену заму, аромат якої не сплутаєш ні з чим. Вегетаріанців кухня Молдови також порадує. Молдавський гивеч, плацинди з картоплею, різноманітні салати з овочів та бринзи… А трапезу неодмінно варто закінчити одним із найсмачніших десертів із незвичайними назвами. Баба нягре, шапка гуцуле, вертути з фруктами, гогош і мулі – це далеко не повний список того, що точно сподобається ласунам.

Ціна нерухомості в Молдові різко зросла останнім часом. Квартири на вторинному ринку житла Кишинева подорожчали на 4% і тепер їхня вартість збільшилася в середньому на 1000€. Таке здорожчання експерти пов'язують із зростанням цін на метал та будматеріали.

Станом на березень 2022 р. вартість квадратного метра в однокімнатній квартирі варіювалася в межах 615-818€.

У питаннях оренди квартир ситуація дещо інша. Нерухомість здається подобово, погодинно та пристойну однокімнатну квартиру можна знайти за 19€ на добу.

Для тих, хто цінує гарний сервіс й високий рівень комфорту, оптимальним варіантом для проживання буде номер у готелі. У найпопулярніших із них можна знайти номери від 5-6€ на добу.

Безпека у Молдові перебуває на середньому рівні. Правопорушення, які відбуваються на території держави, притаманні більшості країн регіону. 

Співробітники поліції взаємодіють із місцевими органами влади, громадськими та неурядовими організаціями, та самим населенням для запобігання скоєнню правопорушень, дотримання правопорядку та своєчасного надання допомоги людям, які опинилися у складних ситуаціях.

У Молдові існують дещо незвичайні на наш погляд обмеження та правила, які, однак, варто враховувати під час поїздок країною. Тож, щоб не образити господаря будинку, не можна відмовлятися від третьої чарки алкоголю. Краще наперед сказати, що зовсім не п'єш. Також не можна обговорювати з молдаванами особливості їхньої мови. Завівши розмову на таку тему, можна в кращому разі викликати негативне ставлення до себе.

На офіційному рівні діють обмеження, передбачені адміністративним, цивільним та кримінальним кодексом Республіки Молдова.

Країна має розвинену мережу автомобільних доріг, у складі якої є платні відрізки шляху. Автобусні маршрути дозволяють не лише подорожувати країною, а й вирушити до Європи. З Кишинева регулярним рейсами можна дістатися до Румунії, Угорщини, Німеччини та інших країн.

У Молдові два міжнародні аеропорти, з яких здійснює регулярні рейси кілька авіакомпаній. Авіарейси з України до Кишиневу відсутні, але можна купити авіаквиток на транзитний літак з пересадкою в Австрії.

У Молдові проживають представники багатьох національностей, що наклало відбиток на особливості культурного життя країни. Трохи більше 100 років тому половину населення Кишинева становили євреї зі своїми музикантами, художниками, які зробили великий внесок у національне мистецтво. Ще одними творцями молдавської культури стали гагаузи, котрі почали переселятися сюди 200 років тому.

Заселялася республіка також українцями, поляками, вірменами та іншими народами, а тому молдавські традиції, звичаї, обряди, мистецька спадщина тісно переплетені із традиціями переселенців.

Завдяки великій різноманітності народностей та культур, у Молдові існують дуже цікаві свята та проводиться низка культурних заходів, які варто відвідати.

  1. Мерцишор. Щороку 1 березня люди дарують один одному маленькі бутоньєрки у вигляді червоно-білих квіточок. Їх носять весь місяць на одязі, а 31 березня знімають та розвішують на деревах, притягуючи таким чином удачу.
  2. Театр вина та гастрономії. Фестиваль проходить у лютому та збирає у себе найкращих шеф-кухарів Молдови. Тут можна спробувати вишукані та традиційні страви, доповнивши їх вином від місцевих виробників.
  3. Національний День вина. Фестиваль проходить у жовтні й пропонує відвідувачам дегустацію вин, національну музику, танці, страви молдавської кухні та особливу атмосферу.

Що можна побачити в Молдові? Не знайомі з цією країною мандрівники можуть відповісти, що там немає нічого цікавого. Однак Молдова дуже мальовнича з дивовижною природою, виноградниками та виноробнями, заповідниками та пам'ятками, які можуть розповісти про багате історичне минуле.

  1. Винні погреби в Мілештій Міч. Ця локація сподобається любителям хорошого вина. Підземна галерея довжиною близько 200 км і понад 1,5 млн пляшок з вином залишають незабутні враження.
  2. Сорокська фортеця, побудована в ХV ст. для оборони міста. Вона і сьогодні перебуває у відмінному стані і дуже схожа на ті, що є у Північній Італії.
  3. Музей-заповідник Старий Орхей. Вапняковим пагорбам на його території 14 млн років. А ще заповідник має найкрасивіший ландшафт, багату історію та оповитий безліччю легенд.
  4. Скельний монастир Ципова на березі Дністра. Вважається, що деякі келії були вибиті в скелях ще в Х ст. Енергетика цього місця просто приголомшлива.

Чому обов'язково треба побувати у Молдові? Це одна з найбільш невідомих серед туристів країн Європи, і це – велике упущення. Смачна їжа, гостинні люди, дивовижна природа, безліч визначних пам'яток, винні тури… Привабливі сторони можна перераховувати довго, але розповісти про всі цікаві локації навряд чи вдасться. Побачити та спробувати все особисто – ось найкращий варіант знайомства. Сервіс SkyBooking допоможе знайти квитки на літак, поїзд або автобус за прийнятною ціною від провідних перевізників.