Завантаження...

hero

Кишинів

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airport
Літаки
train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Кишинів

Республіка Молдова
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Столиця Молдови приваблює туристів красивими природними ресурсами, помірними цінами та можливістю скуштувати одні з найкращих вин у світі, адже тут зростає безліч виноградників та організовуються винні тури. Якщо ви вирушаєте як самостійний мандрівник, то знайдете тут для себе безліч цікавого.

Перші згадки про місто значаться ще XV ст. Нинішня столиця Молдови неодноразово зазнавала руйнувань внаслідок воєн, але сьогодні є перспективним сучасним містом із відбудованими пам'ятками.

Кишинів займає одне з перших місць за кількістю зелених зон в Європі. У столиці на гостей чекають численні парки, сквери та природні місця для відпочинку. Все це неодмінно оцінять любителі проведення часу на природі.

На закоханих тут чекають романтичні променади незвичайними сходами до озера Валя-Морілор, споглядання гарних заходів сонця і приємні прогулянки містом. Кишинів вабить якоюсь загадковістю, самобутністю і поєднанням багатства природи з цікавою архітектурою та іншими пам'ятками. Туристам у столиці можна знайти безліч видів житла, а також розваги, на які найчастіше очікує приємна ціна.

Якщо ви вже передчуваєте чудове дозвілля в столиці Молдови, можете купити квиток на нашому сайті  skybooking.ua та вирушити в подорож самостійно, із сім'єю чи друзями. До столиці Молдови пропонується безліч рейсів за вигідною вартістю та на різні дати. Авіаквиток можна придбати як на прямий рейс, так і проміжний.

Розташування

Кишинів є столицею і одним із найбільших міст Молдови, а також культурним та економічним центром. Розташоване місто на семи пагорбах і в центральній частині річки Бик, яка є правою притокою Дністра. Нині річка вважається дуже забрудненою через промислові відходи. Правий берег річки має вигляд терас, які розділені долинами струмка та балками. Лівий берег має дві тераси. Площа міста складає 120 км.

У Молдові є пагорб Кодр, який знаходиться між двома річками. На цій височині і розташувався Кишинів. Місцевість Кодра переважно лісиста, ґрунт складається з чорнозему, тому тут розвинене сільське господарство. У місті є 23 озера, які входять до єдиного водосховища на річці Бик.

Клімат у столиці Молдови вологий континентальний. У літній сезон повітря сухе, зими холодні та вітряні. Середньорічний показник термометра –  +9.6°C, а опадів – 547 мм/м2. Вже на початку травня температура повітря тут досягає +23-25​​°C, іноді стовпчик термометра піднімається до +37°C. Дощі йдуть влітку рідко, але сильно, а в осінній період – частіше та рясніше. Взимку температура повітря переважно тримається в межах -3-4°C, іноді опускається до -10°C.

Територія

Кишинів вважається містом із особливим статусом, це місто-муніципалітет. До складу муніципії Кишинева входить ще 6 міст та 25 населених пунктів. Місто ділиться на п'ять основних районів:

 • Центральний;
 • Чекани;
 • Буюкань;
 • Ботаніка;
 • Ришканівка.

Дані райони перебувають під керуванням преторів.

Муніципальна рада Кишинева складається з 51 радника, яких обирають на законних виборних заходах за спеціальною державною пропорційною системою.

У столиці Молдови з 1990 р. діє інститут примарства. Примар Кишинева має заступників, які вважаються віце-примарами. У 2019 р. на виборах примара Кишинева переміг Іон Чебан.

Інфраструктура

Громадські місця, державні та приватні установи та транспорт у Кишиневі розвинені досить добре. Тут туристи можуть знайти різні види житла, відвідати культурні, наукові та значущі для міста об'єкти, відпочити у численних парках та закладах.

Система міжміського транспорту передбачає зв'язок з іншими містами та населеними пунктами Молдови, а також з великими містами Румунії. Авіасполучення налагоджено також добре з багатьма містами країни, інших міст Європи та світу. Квиток на літак можна придбати онлайн за допомогою сервісу SkyBooking або в касах аеропорту Кишинів.

Автобус – також популярний та зручний спосіб дістатися до Кишинева та назад з різних міст. У столиці діють три автовокзали, а також залізничний вокзал для тих, хто обирає поїзд як транспорт для подорожі.

Для пересування містом до послуг громадський транспорт:

 • тролейбуси;
 • автобуси;
 • маршрутки.

Тут немає метро та трамваїв, проте є найрозвиненіша тролейбусна мережа в Європі. Сьогодні ведуться будівельні роботи зі створення у місті метрополітену, у майбутньому це дозволить добиратися без пересадок за основними маршрутами столиці.

Для тих, хто віддає перевагу громадському транспорту індивідуально, можна замовляти таксі. Сьогодні послуги поїздок містом пропонують 33 служби та дві з них – vip. Вибираючи поїздки машиною, враховуйте, що на дорогах столиці часто відзначається високий рівень автомобільної завантаженості, тому заздалегідь рекомендуємо перевірити маршрут.

Рівень безпеки

У денний час доби рівень безпеки в Кишиневі досить високий, гуляючи містом ризик зіткнутися з неприємностями у цей час у столиці – мінімальний. Але ввечері треба бути пильнішим. Не варто гуляти вечорами і ночами на самоті, тут багато розважальних закладів і є можливість наштовхнутися на нетверезих відпочивальників, бути пограбованим тощо.

Також уважно слідкуйте за особистими та цінними речами, у столиці, як і у багатьох великих містах, орудують кишенькові злодії.

Найчастішим порушенням закону у Кишиневі є корупція. Зіткнутися з дискримінацією за якоюсь ознакою чи іншими поглядами практично неможливо.

Ціни

Валюта у місті – Молдавський лей (MDL). Проживання у Кишиневі відрізняється недорогими цінами. Середня ціна на популярні продукти така:

 • молоко – 0,77€
 • яйця – 1,50€
 • хліб – 0,35-0,50€
 • сир – 5-10€
 • вода – 50-70€
 • вино – 3,50-5€
 • яблука – 60-70€
 • рис – 1-1,50€
 • помідори – від 1,10€
 • банан – 1,10€
 • сир – 4,30-7€

У недорогих закладах харчування можна поїсти в середньому за 5€. Ціна на фаст-фуд – від 1€, випити кави можна за 0,90€. У відомих ресторанах пообідати в середньому за 25€ на двох.

Ціни на одяг в Кишиневі в середньому такі:

 • брендові джинси – 50-55€
 • плаття – від 20-30€
 • кросівки – 77€

Вартість житла в Кишиневі варіюється від 35 тис.€ – однокімнатна, 60 тис.-70 тис.€ – двокімнатна. Ціни на придбання заміського будинку зі зручностями та облаштованою територією будуть від 100 тис.€. Якщо орендувати житло, ціни приблизно такі:

 • однокімнатна квартира – від 250€
 • двокімнатна – 400-500€

Оренда цілого будинку може починатися від 1 тис.€/місяць, а покупка – від 50 тис.-70 тис.€.

Структура населення

За даними перепису населення за 2014 р., у столиці Молдови проживає 339 079 осіб. З них жінки – 181 738, чоловіки – 157 341. У Кишиневі на сьогодні проживають такі нацменшини:

 • молдавани;
 • росіяни;
 • українці;
 • поляки;
 • румуни;
 • болгари;
 • гагаузи;
 • цигани.

Чисельність населення стала скорочуватися після розпаду СРСР.

За віросповіданням найбільший відсоток тут припадає на православ'я. Далі йде католицизм, старообрядництво, баптизм. П'ятидесятництво, адвентизм, іслам сповідує ще менший відсоток населення.

У муніципії Кишинева проживає 144 029 осіб віком від 20 до 29 років. Середня вікова категорія, 30-50 років – це 207 тис. від загального населення, 43 450 мешканців припадає на вікову категорію 60-69 років та трохи більше 30 тис. старше 70 років проживає у столиці.

Офіційна мова в Кишиневі – молдавська. Російська та українська мови використовуються в зоні Придністров'я (АТО), яка не підконтрольна владі Республіки Молдова. Російська та гагаузька мови застосовуються на території Гагаузії, також АТО. Менш популярна у Кишиневі румунська мова.

Культура та пам'ятки

У столиці Молдови багато культурних об'єктів. Традиції та звичаї країни переплітаються з іншими народами, оскільки Кишинів є багатонаціональним містом. Культура країни розвивалася поруч із історією. Тут відзначається і романський слід, який тягнеться з ІІ ст. Більшість молдаван мають етнічну схожість із румунами через переселення.

Молдавська культура формувалася ще з появою Молдавського князівства. Спочатку на формування культури вплинуло давньоруське населення, а після – Османська імперія, а також включення Молдови до Бессарабської губернії Російської імперії. У 1918 р. Бессарабія відійшла до Румунії, була створена Молдавська Автономна Соціалістична республіка, що також вплинуло на культурну спадщину країни.

У середні віки в Молдові розвивався фольклор, особливості побуту тих часів і національні традиції зараз представлені в музеях, де можна познайомитися з особливостями країни в різні її епохи.

У ХІХ ст. популярними письменниками у Молдові були російські класики – Пушкін, Лермонтов, Карамзін та інші. А румунське мистецтво та література у цьому ж столітті наблизилося до західноєвропейського.

За часів Молдавської РСР відзначався розвиток музичної творчості, у 1940 р. були відкриті:

 • філармонія;
 • державна консерваторія;
 • музична школа;
 • драматичний театр.

За часів Молдавської Радянської Соціалістичної Республіки культура країни розвивалася стрімко. У Кишиневі 1952 р. було відкрито кіностудію "Молдова-фільм". Також у цей час відзначався високий рівень освіти.

Здобуття Молдової незалежності призвело до розвитку вже сучасної культури та традицій країни.

Парки

Кишинів вважається одним із найзеленіших міст Європи. Тут багато різних парків та скверів для затишного відпочинку на природі та спокійних чи активних прогулянок. Найбільш популярними є такі місця:

 1. Дендрарій – найкрасивіший парк з яскравими клумбами та квітниками, де можна провести час на самоті або з компанією, влаштувати фотосесію або пікнік. Тут доглянуті вимощені плиткою алеї, красиві дерева та квіти дозволять насолодитися умиротворенням та відпочити від міської суєти.
 2. Valea Morilor – тут на туристів чекають красиві скульптури, водоймища, фонтани.
 3. Парк Степана Великого у центрі столиці. Тут є великий фонтан, пам'ятник, також регулярно проводяться національні свята.

Музеї та бібліотеки

Провести час з користю можна, завітавши до науково-культурних установ у столиці. До таких відносяться:

 1. Національний музей етнографії та історії – найдавніший музей, розташований у красивій будівлі. На відвідувачів чекають експозиції з природознавства та культурної спадщини країни. Також на території є сад.
 2. Національний музей історії Молдови – тут зібрано історію країни з найдавніших часів і до сьогодення.
 3. Національний музей мистецтв Молдови – усередині представлені картини, скульптури, кераміка місцевих майстрів.
 4. Національна бібліотека Молдови – найбільша наукова бібліотека країни, заснована ще у ХІХ ст. Тут зібрано величезний фонд літератури, наукових видань, газет та журналів.

Театри

 1. Театр Еуджен Іонеско – будівля у сучасному стилі, один із найвідоміших столичних театрів, заснований ще 1991 р. Має національне значення.
 2. Національний театр Міхай Ємінеску – є архітектурною та історичною пам'яткою. Найкрасивіша будівля у неокласичному стилі приваблює відвідувачів зовні, а всередині цікаві постановки пропонують для проведення культурного дозвілля місцевих мешканців та гостей міста.
 3. Державний молодіжний драматичний театр із вулиці Троянд, розташований у районі Ботаніка, створений за проєктом Юрія Хармеліна. Тут майбутні та актори-початківці проходять курси, практичні заняття та навчання. Проводяться вистави у класичному та сучасному стилях. Театр регулярно гастролює ЄС та країнами СНД.

Освіта та наука

Більшість освітніх установ країни є державними. У муніципії Кишинева офіційно працює понад 140 навчальних закладів для дітей дошкільного віку. У школах здобувають базову освіту близько 100 тис. дітей. У столиці є також сім спеціалізованих навчальних закладів.

Чимало уваги столична влада приділяє позашкільному розвитку та творчості серед дітей та підлітків. У Кишиневі працює лише 27 установ, де можна відвідувати різні секції та гуртки. Наприклад, спортивні заклади, центри та студії.

У столиці Молдови можна здобути вищу освіту з різних напрямків. Особливо популярні сфери мистецтва, економіки, медицини, педагогіки, аграрного спрямування та інші.

Відомі ВНЗ Кишинева:

 1. Технічний університет.
 2. Державний університет медицини.
 3. Державний педагогічний університет.
 4. Академія економічної освіти.

До столиці здобувати вищу освіту приїжджають абітурієнти з інших міст Молдови, а також деяких інших країн. Багато ВНЗ є старовинними спорудами та пам'ятками архітектури, а також культурними об'єктами.

Інші пам'ятки

У столиці Молдови багато цікавих пам'ятних місць. Це всілякі парки, будинки, скульптури, пам'ятники та церкви. Найбільш популярними серед туристів є:

 1. Тріумфальна арка. Гуляючи біля неї, можна на кілька хвилин навіть уявити себе героєм творів Ремарка, вона знаходиться в центрі міста. Це одна з головних визначних пам'яток столиці.
 2. Пішохідна вулиця – широкий проспект у центрі міста, вимощений бруківкою. Тут зібрані вишукані ліхтарі, величні будинки, що зустрічаються на шляху, бронзові скульптури та атмосфера столичного міста.
 3. Залізничний вокзал Кишинева – гарна архітектурна будова, що є культурною пам'яткою Молдови. Зовні будівля оформлена привабливими арками із ліпниною.
 4. Монастир святого Тіріона – має цікаву церкву у блакитних із золотим відтінками. Це відносно молодий монастир у Молдові, його відвідують парафіяни та туристи-прочани з 2002 р.

Телефони екстрених служб

 1. Швидка допомога: 112
 2. Пожежна служба: 112
 3. Поліція: 112
 4. Аварійна газова служба: 904