Завантаження...

Сахарська Арабська Демократична Республіка (САДР)

Флаг САДР

Прапор

Герб САДР

Герб

calendar
Столиця: Тіфаріті
user
Територія: 266 800 км²
cup
Мова: арабська
cup
Валюта: сахарська песета
cup
Населення: 712 000
cup
Телефонний код: +212
ISO Код країни: ЕН

Інфраструктура

ok round benefit 1
Літаки
ok round benefit 1
Поїзди
ok round benefit 1
Автобуси
ok round benefit 2
Екстренні служби
not ok round benefit 3
Посольство
not ok round benefit 4
Допомога Юриста

Сахарська Арабська Демократична Республіка (САДР)

Про країну
Місцезнаходження
Структура населення
Віза
Рівень життя
Ціни
Кухня
Ціни на житло
Рівень безпеки
Заборони
Інфраструктура
Культура
Пам'ятки

У минулому Західна Сахара під час іспанського правління називалася Іспанською Сахарою. На сьогодні ця місцевість відома як Сахарська Арабська Демократична Республіка (САДР). Розташування поблизу Атлантичного океану привертає увагу туристів із різних країн. Тут можна не тільки позасмагати й насолодитися океанським узбережжям, а і скуштувати місцеві екзотичні фрукти, східні солодощі та ознайомитись із місцевими пам’ятками. Дістатися САДР з України можна кількома способами.

Потрапити на територію Західної Сахари можна лише через Марокко. Найкраще відразу купити квиток на літак. Авіапереліт в комфортних умовах не доставить дискомфорту і дасть змогу швидко дістатись потрібного місця. Ознайомитись з цінами та знайти дешевий квиток у САДР можна на сервісі SkyBooking. Для початку необхідно дістатися Європи. Також можна заощадити та купити квиток на потяг до найближчого великого міста з аеропортом та пересісти на літак. Такий варіант досить вигідний. Щодо прямих рейсів без пересадок з України, на сьогодні їх немає.

 

Західна Сахара розташована в Північно-Західній частині Африки. Загальна площа держави складає 266800 тис. кв. Межує з Марокко, Алжиром, а також Мавританією. Омивається Атлантичним океаном. Піски та дюни займають більшу частину території. Клімат переважно тропічний, дуже спекотний. Опади зазвичай випадають ближче до осені.

Середня температура коливається від +27 до +35 градусів. Прохолодна погода спостерігається на узбережжі ближче до Канарської протоки. Тут температура коливається від +20 до +25 градусів. Корисними копалинами, що видобуваються в країні, є залізняк, нафта. Щодо прісноводних річок, то їх тут немає, проте є тимчасові, такі як Ель-Фуш, Сабалера.

Через посушливий та пустельний клімат у Західній Сахарі місцеві жителі намагаються використовувати ресурси максимально. Тому в основному тут вирощують зернові культури, овочі, фрукти та фініки. Також поширене тваринництво.

 

На території цієї держави проживає 267405 осіб. Здебільшого представниками САДР є араби, і навіть бербери. Частина населення мешкає у Вільній зоні, решта перебувають у таборі для біженців в Алжирі. Середня тривалість життя в чоловіків 53 роки, а в жінок — 57 років. У середньому жінки народжують по 3–4 дитини. Це з досить високим показником дитячої смертності, і навіть релігійними особливостями.

Більшість населення становлять жителі віком від 15 до 50 років (65%), діти — від 0 до 14 (близько 30%), люди похилого віку старше 55 років (всього 5%). Майже все населення Західної Сахари сповідує іслам. Раніше тут жили і представники християнства, проте через надто жорстокі гоніння вони були змушені виїхати з країни. Що стосується державної мови, місцеві жителі спілкуються в основному арабською, марокканським діалектом, а також іспанською.

 

Перш ніж замовляти авіатур у САДР, необхідно ознайомитися з усіма нюансами отримання візи. Оформлення візи для українців відбувається в консульстві Марокко. Офіційного визнання держави Західна Сахара не має, тож відвідати країну без візи можна, але не більше ніж на місяць. Однак, якщо перебування в країні як мандрівника планується більш тривалий час, тоді необхідно оформляти візу через консульство Марокко.

До обов’язкового переліку входять такі документи:

  • закордонний паспорт;
  • підтвердження про постійний дохід із місця роботи;
  • страхування;
  • фотографії 2 штуки;
  • виписка з банку.

Якщо ви вирішили поїхати до САДР для працевлаштування, тоді до перерахованих вище документів, буде потрібно ще запрошення від роботодавця. Купити авіаквиток за вигідними цінами можна на сайті skybooking.ua. При необхідності компанія також допоможе оформити візу.
Щодо гостьової візи, умови ті самі, що і для робочої, проте необхідно мати запрошення від людини, яка вас прийме в себе. Дістатись місця призначення буде не важко, тому що є багато недорогих авіарейсів. Однак краще заздалегідь дізнаватися вартість квитків, щоби вибрати найкращий варіант.

 

Рівень життя в Західній Сахарі не можна назвати високим через постійні воєнні дії. Однак природні ресурси та визначні пам’ятки постійно залучають туристів, тому тут багато професій пов’язані зі сферою послуг.
Основний дохід людей залежить від рибальства та кількості проданої риби. Найвищий рівень зарплати - 4430$, низький - 250$. При цьому працевлаштуватися в країні не так уже й легко. Військові дії впливають на економіку держави загалом. Жінки здебільшого займаються домашнім господарством та тваринництвом.

 

Ціни на продукти завдяки вдалому географічному розташуванню регіону досить дешеві. Вартість риби коливається від 1 до 2$. Що стосується інших продуктів, вони також продаються недорого:

  • молоко 0,7$;
  • хліб 0,5$;
  • яйця 1,2$;
  • картопля 0,4$;
  • яловичина 8$.
  • Одяг у САДР досить дорогий:
  • кросівки 65$;
  • джинси 30$;
  • сукні, спідниці, сарафани від 50 до 10$.

Пообідати в недорогому ресторані можна за 3$. У МакДональдс прийом їжі коштуватиме 5$. Чашка еспресо коштуватиме 0,7$. Повечеряти в ресторані вдвох можна за 25$.
 

Національна кухня Західної Сахари складається з арабських та середземноморських страв. В основному в їжу вживаються рибні страви, а також м’ясні з яловичини та баранини. Прянощі дозволяють приготувати справжні шедеври кулінарії, що є особливістю місцевої кухні. Замість десертів вживають переважно екзотичні фрукти.

Дуже популярним у країні є кебаб, який готують із різного виду м’яса з великою кількістю прянощів. Також місцеві жителі люблять рагу з кролятини з великою кількістю овочів та спецій, а також таджин (тушковане м’ясо в горщиках). Що стосується напоїв, найчастіше місцеві жителі п’ють чай, ром або верблюже молоко.

 

Цінова політика на житло досить висока за місцевими мірками. Орендувати однокімнатну квартиру в центрі можна за 300$ на місяць. Двокімнатну — за 500$ у центрі та за 250$ за межами міста. Купити житло в САДР досить дороге задоволення, тому що квадратний метр буде коштувати від 460$ до 560$. Саме з цієї причини більшість жителів віддають перевагу оренді, а не купівлі нерухомості.
 

Загалом нестабільне політичне становище країни впливає на безпеку всередині держави. На вулиці поліцейських та військових у формі набагато більше, ніж туристів чи місцевих мешканців. Зібравшись у подорож країною, будьте готові до того, що вам доведеться пред’являти паспорт на кожному КПП. На марокканській території на вас чекає спокійний і безпечний відпочинок. Туристам не варто наближатися до зон, де відбувається збройний конфлікт.
 

У Західній Сахарі заборонено фотографуватись із місцевими жителями, це є порушенням догм Корану. Жінки та дівчата мають поводитися пристойно. Не бажано виходити на прогулянку. Якщо ви збираєтеся відвідати місцеві визначні пам’ятки, то найкращим вибором буде одяг закритого типу. Загалом по вулиці не можна носити відверті та прозорі речі. Також у країні заборонено вживання наркотичних речовин, спиртних напоїв та куріння. Через воєнний конфлікт турист має бути готовим до того, що частину території держави заміновано.
 

Усі рейси, що існують у країні, проходять через Марокко. Замовити квитки на авіарейс або автобус ви зможете в пошуковому полі на сайті Skybooking.ua. У країні є три морські порти: Буждур та Дахла, Ель-Аюн. Загалом у

Західній Сахарі 9 аеродромів і лише три з них мають тверде покриття. Залізниця тут відсутня. Загалом транспорт Західної Сахари погано розвинений, розклад автобусного транспорту відсутній. Якщо ви вирішили їхати міжміським автобусом будьте готові, що чекати на нього вам доведеться дуже довго, а квиток можна буде купити тільки в кондуктора. Найбільш оптимальним способом пересування місцевістю є оренда автомобіля чи таксі. Усі місцеві машини таксі обладнані лічильниками, тому поїздка виходить за цілком прийнятними цінами.

Що стосується оренди автомобільного транспорту, то в середньому вона коштуватиме 20 євро за добу. Для того, щоб узяти авто в оренду, знадобиться міжнародне посвідчення водія та кредитна карта, з якої буде знято заставу.

 

Про мистецтво Західної Сахари відомо ще з давніх-давен, коли були знайдені перші зображення з мисливцями, а також гравюри, на яких були намальовані звірі, леви, дикі кішки. Варто зазначити, що в ті часи культура місцевих жителів ґрунтувалася на родинних стосунках, які мали розвиток як у племені, так і в клані. У той час у жінок було набагато більше прав, ніж чоловіки. Загалом суспільство ділилося на селян і рабів, які мали залежність від будь-кого, ремісників і вищу знать. І до цього дня на Західній Сахарі можна зустріти ринки ремісників, які виготовляють незвичайні вироби з глини. Що стосується релігії, місцеві жителі сповідують іслам та шанують Коран. У країні через конфлікт фактично нічого не розвивається. Поняття спорту в Західній Сахарі немає. 1933 року в Західній Сахарі відкрився музей природознавства, який функціонує й зараз.
 

Кожному гостю Західної Сахари варто відвідати такі визначні пам’ятки:

  1. Палац конгресів. Спорудження урядового призначення в Західній Сахарі. Розташоване воно в історичній частині міста. Установа є найважливішою в регіоні, оскільки тут відбуваються різноманітні міжнародні зустрічі за участю світових лідерів країн. Будівля гармонійно вписується в архітектурний стиль міста за рахунок цегляно-червоного кольору, арок та прямих ліній.
  2. Іспанський собор Святого Франциска Ассизького. Сама собою споруда досить нова, вона була зведена в 1954 році в період іспанського колоніального періоду.
  3. Велика мечеть Мула Абдель-Азіз. Релігійна пам’ятка знаходиться в столиці Західної Сахари Ель-Аюна. Мечеть є одним із найчастіше відвідуваних святих місць. Споруда має яскраво-червоний колір без куполів, проходи з південного фасаду будівлі прикрашені білими колонами. Розташувалася мечеть у густонаселеній частині міста.
  4. Арка Ель-Аюна. Споруда знаходиться при в’їзді в аеропорт Хасан. Височить вона на 13 метрів, виконана в червоному кольорі, прикрашена колонами та ліпниною.