Завантаження...

hero

Республіка Мадагаскар

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airports
Літаки
railways
Поїзди
buses
Автобуси
emergency_service
Екстрені служби
legal_assistance
Допомога юриста

Республіка Мадагаскар

Про країну
icon
Про країну
location
Розташування
population_structure
Структура населення
visa
Віза
standard_living
Рівень життя
prices
Ціни
kitchen
Кухня
housing_prices
Ціни на житло
security_level
Рівень безпеки
prohibitions
Заборони
infrastructure
Інфраструктура
culture
Культура
other
Пам'ятки

Про країну

Перше, що спадає на думку при слові Мадагаскар – відомий багатосерійний мультфільм, героями якого є дикі тварини, що проживають на острові. У житті країна Мадагаскар є ще прекраснішою, ніж її передали у мультиплікаційному вигляді. Мадагаскар – це отрівна держава, розташована у південно-східній частині Африканського континенту. Славиться він принадними тропіками, пустелями, атмосферою екзотики та чудового відпочинку, білими пляжами, річками та озерами. На острові мешкають рідкісні види тварин та птахів. Чудова природа, історичні місця та дикі пляжі – те, заради чого обов'язково варто відвідати райський Мадагаскар.

Тут є розваги, як для любителів активного проведення часу, так і для тих, хто віддає перевагу розслабленому пляжному відпочинку на білих пісках біля блакитного узбережжя.

Для самостійних мандрівників найбільш швидкий та комфортний спосіб потрапити на Мадагаскар – літак. З Києва здійснюються як прямий, так і транзитний рейси на острів Мадагаскар. Купити квиток можна на нашому сайті, який дозволить швидко знайти маршрут.

Авіапереліт із Києва до столиці Мадагаскару – Антананаріву займає приблизно 17 годин. Авіаквиток можна купити на необхідні дати за допомогою нашого сервісу SkyBooking.

Розташування

Республіка Мадагаскар – країна на одному з островів у Індійському океані, є четвертим у світі за величиною островом і однією з найбільших країн, що займає цілий острів. Розташувався Мадагаскар на східній частині узбережжя Південної Африки, відокремлюється Мозамбікською протокою. Найвищою точкою острова є вулкан Марамукутру, його висота 2876 м. Загальна площа – 587 040 км².

Річки та озера острова славляться гідроенергетичними ресурсами, впадають вони в Індійський океан та Мозамбікську протоку. Найбільш відомі річки:

  • Мананара;
  • Мангуру;
  • Манінгурі;
  • Бемаріву;
  • Івундру;
  • Махаджамба;
  • Маніа;
  • Мангукі;
  • Ікупа та інші.

Серед озер найбільші:

  • Кінкуні;
  • Іхутрі;
  • Алаутра.

Ґрунт на острові багатий залізистими гірськими породами червоного кольору. Він є переважно на всіх пагорбах. Там, де раніше знаходилися вулкани, переважає грунт, багатий на мінерали. У західній частині трапляється глиняна, піщана, вапнякова земля.

На клімат впливають південно-східні вітри та південно-індійський антициклон. Кліматичних поясів на острові три:

  • тропічний;
  • помірний;
  • посушливий.

Флора та фауна на Мадагаскарі різноманітна та численна, складається з рідкісних ендемічних тварин та рослин, які привертають увагу екологів з усього світу.

Структура населення

Населення Мадагаскару становить 28,8 млн осіб, майже 30% – міські жителі. Держава посідає 20 місце у світі за показниками фертильності у жінок. У середньому на одну жінку репродуктивного віку припадає п'ять дітей. Чоловіки живуть у середньому до 63 років, жінки – до 65 років.

Основне населення країни – малагасійці, а мова – малагасійська чи інакше мальгаська. Також офіційною на острові є французька мова. Однак на ній говорить не більше 1% населення. Малагасійці поділяються на дві підгрупи: ті, що живуть у горах та на узбережжі. До гірських народів належать мерина, сиханака, бецилеу. На узбережжі проживають такі етнічні групи, як бецимісарака, сакалава, махафалі, циміхети, антакарани та інші.

85% мадагаскарців – християни, також тут популярний культ предків, в основі якого зв'язок між померлими та живими. Найбільший відсоток серед цих релігійних поглядів – імерини. Вони вірять, що душа після смерті з'єднується з душами предків свого роду. Багато віруючих сьогодні намагаються поєднувати такий культ предків із християнськими звичаями. Серед християнства тут, зокрема, популярні такі течії, як адвентизм, лютеранство, англіканство, протестантизм. Останніми негативно сприймається культ предків. Християнство загалом є досить впливовим чинником щодо політичного устрою країни.

Також приблизно 7% жителів острова сповідують іслам, який свого часу був запозичений у арабських торговців, котрі відвідували острів. Особливо популярна ця течія в західній частині країни.

Віза

Українцям, щоб відвідати острів Мадагаскар, потрібна віза. Оформити її можна через посольства або після прибуття в країну. Через острів також не можна летіти транзитом без візи. Туристична віза оформлюється терміном на 30 днів. Для її отримання в аеропорту необхідно надати діючий закордонний паспорт та квитки в обидва кінці. Оформлюючи візу через консульство, необхідно надати:

  • чотири нещодавно зроблені фотографії 3х4 см;
  • чотири заповнені анкети (французькою мовою) з особистим підписом туриста;
  • закордонний паспорт (термін дії має бути не менше шість місяців з дня закінчення поїздки), як мінімум з однією чистою сторінкою;
  • оригінали авіаквитків в обидві сторони у друкованому чи електронному вигляді або копії;
  • запрошення;
  • для дітей, яких супроводжує один із батьків або треті особи, необхідно оформити дозвіл на вивезення дитини від другого із батьків. Діти віком до 16 років вписуються у візу матері.

Рівень життя

Мінімальний рівень зарплат на острові Мадагаскар – 55$ на місяць. Найбільш високі зарплати зазначаються у висококваліфікованих працівників. Середня зарплата – 95-100$, максимальна зарплата приблизно 215$ на місяць. Рівень безробіття у країні становить 2,6%. Прожитковий мінімум у країні становить приблизно 90$/місяць.

Медичне обслуговування на острові платне. Для туристів, які планують відвідати острів, потрібне медичне страхування міжнародного стандарту від місцевих та загальних захворювань. Загалом рівень охорони здоров'я у країні не є високим. Однак у столиці Антананаріву лікарні оснащені необхідним для обстеження та лікування обладнанням. Тут також досить розвинена фармацевтика, але при цьому відзначається дефіцит деяких препаратів, зокрема антибактеріальних медикаментів та протилихоманкових засобів.

Ціни

Найбільш високі ціни відзначаються на харчування та транспорт. Якщо проживати у сільських районах, на харчування йтиме в середньому 10-15$ на добу на одну особу. У містах, особливо столиці, а також популярних туристичних місцях – ціни будуть на порядок вищими – 20-30$.

Майте на увазі, що купувати продукти на ринках може бути невигідно через те, що ціна на них може спеціально завищуватися для туристів, іноді до 10 разів. У середньому ринкові ціни на популярні місцеві продукти такі:

  • ананас – 0,40-0,50$
  • банани – 0,30$
  • хурма – 0,50-0,60$
  • яблука, груші – 0,30/кг
  • капуста – 0,30$

Вулична їжа коштуватиме в середньому 1-1,5$, проте не рекомендується її пробувати через поширену антисанітарію. Краще вибирайте місця, де цьому питанню приділяється достатньо уваги. У кафе для місцевих поїсти можна за 5-7$ на людину. У туристичних кафе середній чек буде в межах 8-10$.

Кухня

На острові дуже смачна кухня із властивою африканським стравам гостротою, часто використовувані добавки – перець і часник. Тут популярні такі продукти, як рис, овочі, морепродукти, сири. Також у більшість страв додають різноманітні трави. Зважаючи на те, що деякі рослини тут унікальні, то й страви відрізнятимуться оригінальністю і неповторністю. Найбільш поширені страви на острові:

  1. Салат Ро – виготовляється з рисової основи, також використовуються місцеві прянощі та трави.
  2. Круасани з різними начинками, популярні не менше, ніж у Франції.
  3. Локо – ще одна популярна страва на острові. Може бути на рослинній або тваринній основі із додаванням соусу на основі прянощів, трав та спецій.

Також тут готують різні оладки як із солоними, так із солодкими доповненнями. Серед напоїв популярні фруктові соки, трав'яні чаї, ром та вино.

Ціни на житло

Зняти номер у готелі на острові можна, починаючи від 10$. У сільській місцевості знайти житло можна відносно дешево, ніж у містах та популярних туристичних місцях. Щоб відчути всю екзотичність перебування на острові, можна зняти бунгало в середньому за 20$ на добу. Залежно від міста, рівня готелю, сезону, наявності інфраструктури та інших критеріїв.

Вілла обійдеться приблизно від 100$ за добу, але можна знайти варіанти  дешевше. Оренда будинку може коштувати від 15-20$ на добу.

Купити квартиру в місті можна за 1000$/м2, не у місті – за 500 $/м2. Орендувати однокімнатну квартиру в центрі столиці можна за 350$ на місяць, на околицях міста – за 95$/місяць. Вартість трикімнатної квартири обійдеться в 800$ і вище в центральній частині та 380$ – у спальних районах.

Рівень безпеки

Не можна сказати, що безпека в країні на найвищому рівні. У столиці менший рівень злочинності. Не залишайте без нагляду цінні предмети та не беріть із собою багато грошей, намагайтеся не демонструвати наявність великих купюр, інакше є ризики нарватися на грабіжників та кишенькових злодіїв.

Визначні пам'ятки краще дивитися у складі туристичної групи або у супроводі гіда. Особливо обережними варто бути жінкам. Тут не прийняті прогулянки жінок на самоті – так можна швидко привернути до себе нав'язливих місцевих чоловіків, які можуть сприйняти дівчину як представницю найдавнішої професії.

Варто купатися у спеціально відведених місцях, бо в океані багато акул. У прісних водах багато отруйних плазунів та різних бактерій. У джунглях також є багато небезпечних земноводних.

Заборони

У країні суворо заборонено вирубування лісів, полювання та риболовля в заповідних місцях. Щоб відвідувати заповідники, потрібна спеціальна перепустка.

Відвідуючи релігійні об'єкти, одягайтеся відповідно, відверті речі краще залишити для пляжу. Не одягайтеся у стилі мілітарі чи у речі військового забарвлення, інакше можуть виникнути непорозуміння з правоохоронними органами. Також не варто одягатися в червоний колір, це тут сприймається зухвало.

При розмові з місцевими не варто сильно жестикулювати та особливо показувати пальцями. У кожному районі острова діють свої правила та заборони, тому заздалегідь уточнюйте їх, перш ніж вирушити до певної частини острова.

Інфраструктура

Туристична інфраструктура на острові розвинена слабо. Одна з причин – його віддаленість від інших країн Африканського континенту. Сюди приїжджають переважно любителі еко-туризму, пляжного відпочинку, а також у концепції загального туру до Африки, одним-двома днями на екскурсію. Але і для любителів активного дозвілля розваги теж знайдуться. Серед них дайвінг, катання на скутері та човнах та інші.

Транспортна інфраструктура тут розвинена краще. Популярним способом пересування серед місцевих є скутери та мотоцикли. Загалом у країні 65 аеропортів, серед яких як міжнародні, так і призначені для внутрішніх рейсів. Можна купити квиток на прямий авіарейс з інших країн Африки онлайн або в касах аеровокзалу. В Антананаріву, за 16 км від центру, розташований аеропорт Івато – головний аеропорт столиці. З нього здійснюються рейси країною авіакомпанією Air Madagascar.

Є на острові залізнична мережа загальною довжиною 850 км. Усього налічується 28 станцій. Після передачі залізниць у володіння приватної компанії, інфраструктура дороги та потягів була значно вдосконалена.

У південній частині країни досі використовують рейки, які були виготовлені ще у XIX ст.

Культура

Малагасійці – колоритний народ, адже в їхньому етносі є щось від різних національностей, що, безумовно, позначається на культурі та традиціях мешканців. Вплив арабського, перського, африканського, японського народів зробило їхню цивілізацію цікавою та своєрідною. Це відображено у фольклорі, особливо у музиці та танцях.

Культура на острові відрізняється залежно від регіону. Жителі гірських районів мають одні традиції, а ті, хто населяє прибережні території – зовсім інші.

Дуже популярні на острові такі народні промисли:

  • різьблення по дереву;
  • плетіння кошиків та капелюхів;
  • виготовлення кухонного приладдя;
  • створення сувенірів із природних матеріалів;
  • пошиття із шовку.

Тут також виготовляють ювелірні коштовності.

Незважаючи на те, що останніми роками в країні активно вивчають англійську і французьку мови, місцеві все одно говорять малагасійською. З поваги до них, можна вивчити популярні слова рідною мовою. Наприклад, це може бути вітання тощо.

Відвідуючи священні місця, прийнято приносити дари з їжі. Гроші ж залишати не можна.

Варто шанобливо ставитись до пам'яток мистецтва.

Великою честю тут є бути запрошеним на релігійну церемонію, тому якщо випаде така можливість, відмовлятися від цього некультурно.

Тут прийнято шанобливо ставитися до навколишнього середовища, місцеві дуже шанують свою природу та тварин.

Серед місцевих прийнято вітати один одного на вулиці, навіть якщо вони не знайомі між собою.

Загалом на острові Мадагаскар спостерігається спокійне життя, люди нікуди не поспішають, що також позначається на сервісі – повільне обслуговування тут норма, багато заходів можуть відбуватися із затримкою, а запізнення не вважається ознакою неповаги чи поганого тону.

Пам'ятки

Острів сам собою є суцільною пам'яткою, у кожній його ділянці можна знайти безліч цікавого.

  1. Озеро Анусі. Знаходиться у самому серці столиці Антананаріву. Напрочуд бузкова вода і вражаючий парк навколо дозволять зробити ефектні кадри та естетично насолодитися красою та могутністю природи.
  2. Амбохіманга – королівський пагорб, одна з головних пам'яток острова, присвячена культурі малагасійців. Тут знаходяться стародавні поховання, місце вважається священним.
  3. Тропічний ліс Ацинанана – ліси у східній частині острова утворилися ще понад 60 млн років тому. Атмосфера тропіків від якої захоплює дух. Більшість рослин тут є ендемічними.
  4. Баобаб – це дерево для місцевих є священним. На острові є цілий проспект з баобабів, який особливо гарно виглядає на заході сонця. Ці дерева стоять тут уже вісім століть. Висота цих унікальних дерев – 30 м.
  5. Лемури – якщо ви приїжджаєте сюди, обов'язково варто побачити цих милих звірів. Вони дуже дружелюбні до людей, так що швидше за все з ними вдасться зробити фото.

Список пам'яток острова Мадагаскар можна продовжувати нескінченно, адже тут їх можна знайти практично у кожному регіоні. Унікальна природа, добродушні та відкриті жителі, і колоритна культура неодмінно запам'ятаються кожному, хто відвідає цей чудовий острів.