Гаїті - це справжня карибська "родзинка", розташована на Еспаньйолі в Карибському регіоні.
Столицею цієї тропічної держави є Порт-о-Пренс.
Відвідування Гаїті – це дивовижний досвід, оскільки цей вишуканий острів – справжній рай з бірюзовими водами, привабливими золотими берегами, пишною зеленою рослинністю, небесними гірськими вершинами, захоплюючими барвистими краєвидами, історичними пам'ятками та приємним довкіллям.
Саме тому багато туристів з усього світу відвідують Гаїті, щоб дослідити найзнаменитіші пам'ятки та культурні пам'ятки. І якщо ви теж плануєте відвідати цей чудовий карибський острів, обов'язково читайте цю статтю, щоб дізнатися про всі особливості та переваги Гаїті.
Дістатися цього райського куточку ви можете прямим авіаперельотом з України, який можна придбати, скориставшись сервісом SkyBooking.
А якщо ви хочете, щоб ваша подорож обійшлася ще дешевше, то зверніть увагу на авіатури, які включають вартість за квиток на літак і проживання в готелі або готелі.
Республіка Гаїті

Прапор

Герб
Інфраструктура
Республіка Гаїті
Гаїті - це країна площею близько 28 000 квадратних кілометрів.
Держава займає західну третину карибського острова Еспаньйолу (La Isla Española), а Домініканська Республіка займає східні дві третини. Гаїті, що має форму підкови на боці, складається з двох основних півостровів, одного на півночі та одного на півдні.
Між півостровами знаходиться Іль-де-ла-Гонав.
На північний захід від північного півострова знаходиться Навітряний прохід, смуга води, що відокремлює Гаїті від Куби, яка знаходиться приблизно за дев'яносто кілометрів. Східна окраїна країни межує з Домініканською Республікою.
На материковій частині Гаїті є три регіони: північний регіон, який являє собою рівнини та поля; центральний район – це кілька гірських хребтів; і південний регіон, який включає південний гористий півострів. Крім того, Гаїті контролює кілька довколишніх островів.
На Гаїті загалом спекотний і вологий тропічний клімат. Північний вітер приносить туман і мряка, які переривають сухий сезон на Гаїті з листопада по січень. Але з лютого до травня погода дуже волога. Північно-східні пасати приносять дощі.
Станом на 2022 рік населення Гаїті становить 11,54 мільйона осіб, що на 1,22% більше у порівнянні з даними за 2021 рік.
Держава займає 82 місце за чисельністю населення і 93 місце за темпами зростання населення.
Співвідношення статей на Гаїті у 2022 році становить 97,43 чоловіків на 100 жінок. На Гаїті 5,70 мільйона чоловіків та 5,85 мільйона жінок. Гаїті знаходиться на 75 місці з 201 країни/території за співвідношенням жінок і чоловіків.
Державною мовою Гаїті є креольська.
Однак під час вашого авіатуру ви також можете звернутися до місцевих жителів французькою мовою.
Французьку мову повсюдно викладають у школах, проте реально мовою володіє не більше 10-15% жителів країни, в основному нею говорять мулати.
Для того, щоб здійснити авіапереліт на Гаїті без пересадок, вам потрібно буде оформити візу.
Громадяни України можуть отримати дозвіл на в'їзд Гаїті в консульському відділі або після прибуття в аеропорт Порт-о-Пренс.
Термін оформлення візи в консульському відділі – 1 день.
Після отримання візи ви зможете перебувати на острові 90 днів. Якщо ви прибуваєте на Гаїті з метою роботи або навчання, то обов'язково вкажіть це при оформленні отримання.
Гаїті характеризується досить низьким рівнем життя. Більше половини населення живе за межею бідності, і багато хто покладається лише на власне господарство, щоб прогодувати свої сім'ї.
Острів називають найбіднішою державою в Західній півкулі і посідає 170 місце зі 189 країн світу в доповіді про розвиток людського потенціалу за 2021 рік.
Більше 80% населення Гаїті можуть дозволити собі витрачати трохи більше 2 доларів на день.
Вам не знадобиться багато грошей, щоб жити на Гаїті, адже вартість життя тут досить низька.
Щодо цін на продукти, то щомісячні витрати на харчування становлять близько 200-300 доларів.
Відвідування ресторанів, звичайно, коштуватиме дорожче. Вечеря в середньому ресторані на двох обійдеться вам в 30-50 доларів на двох.
Тут ви можете також орендувати машину, щоб відвідати якнайбільше дивовижних пам'яток і вільно пересуватися країною.
Вартість каршерингу залежить від класу машини – розраховуйте витратити від 150 доларів на тиждень.
Ціна за літр бензину становитиме 1-1,5 долара. Щоб заощадити, ви можете купити квиток на місяць.
Якщо ви вперше прибули на Гаїті, обов'язково відвідайте місцевий ресторан і скуштуйте національні страви цієї дивовижної країни.
Гаїтянська чака - це ситне рагу із сушеної кукурудзи, червоної квасолі, гарбуза та копченої свинини, особливо свинячих ніжок.
Хоча приготувати чаку легко, на це йде багато часу, так як її необхідно варити на повільному вогні, щоб аромат повністю розкрився.
Легім, на який сильно вплинули африканські кулінарні традиції, є популярною стравою гаїтян з безліччю варіацій інгредієнтів.
Зазвичай він складається з різних змішаних овочів, що готуються з м'ясом (зазвичай яловичиною), а потім пюруються разом.
Легім (тобто бобові або овочі) зазвичай містить капусту, баклажани, крес-салат, зелену квасолю, моркву та гарбуз чайот.
Тассот - традиційна гаїтянська страва, приготовлена з козлятини або яловичини як основний інгредієнт.
М'ясо, нарізане кубиками, зазвичай маринують у суміші цибулі, апельсинового та лимонного соку.
Потім його обсмажують до тих пір, поки він не придбає хрумку коричневу скоринку. Страву зазвичай подають зі смаженими бананами, рисом з квасолею або рисом з грибами та гострим соусом, відомим як ти злість на гарнір.
Пікліз - це гаїтянська страва, що складається з маринованих овочів, таких як нашаткована капуста, морква, цибуля, цибуля-шалот і гострий перець.
Традиційно пікліз подають до смаженої свинини (гріот), смаженої яловичини (тассот) або смажених бананів, хоча його також можна поєднувати з рибою.
Якщо ви хочете орендувати готель, можете розраховувати на ціну 50 доларів за ніч або 1000 доларів за місяць.
Оренда квартири чи приватного будинку обійдеться вам ще дешевше – до 900 доларів на місяць.
Якщо ви шукаєте житло люкс класу, то рекомендуємо звернути увагу на оренду пентхаусів та котеджів.
Ціна оренди такого будинку складе від 2000 доларів за місяць та вище.
Якщо ж ви прибули на Гаїті з метою роботи або навчання, то вам можуть надати місце у гуртожитку чи спільній кімнаті у хостелі.
Гаїті не є безпечним місцем відвідування. Тут можна зіткнутися з крадіжкою, якою промишляють аборигени.
Бідність на Гаїті є всюди, тому, звичайно, вкрай не рекомендується демонструвати своє багатство.
Прийміть максимальні запобіжні заходи, щоб звести до мінімуму ймовірність крадіжки.
Транспорт на Гаїті безумовно небезпечний. Після прибуття переконайтеся, що ніхто не переслідує вас, оскільки відомо, що злочинці спостерігають за людьми, що прибувають, а потім переслідують їх і нападають на них.
Гаїті не є безпечним місцем для жінок. Представникам жіночої статі вкрай не рекомендується залишати своє житло самостійно, а особливо після настання темряви.
Заборони
Гаїті сильно відрізняється за культурою та менталітетом від України.
Саме тому обов'язково ознайомтеся зі списком пунктів, які категорично не можна робити у цій тропічній країні.
Не носите коштовності, дорогу техніку, великі суми грошей у громадських місцях.
Не фотографуйте місцевих жителів – вони вкрай негативно ставляться до фото- та відеозйомки.
Не відвідуйте віддалені райони країни і не заходьте в так звані «нетряхи», які зазвичай оточують великі міста та туристичні курорти.
Інфраструктура Гаїті досить бідна. Це результат недостатнього інвестування та стихійних лих.
Особлива увага приділяється інвестуванню у портову інфраструктуру.
Декілька портів можуть приймати контейнерні перевезення, але більшість зовнішньої торгівлі проходить через Порт-о-Пренс.
Багато дорог на Гаїті перебувають у поганому стані і часто непридатні для звичайних транспортних засобів. Однак влада все-таки робить спроби виправити ситуацію - тут планується покращення маршруту Gonaives-Port au Prince або річкового мосту Les Anglais.
Карибський острів Гаїті має багату історію, повну яскравої краси і несамовитих трагедій.
Його культура є сумішшю європейських і африканських традицій, що сходять до французької колонізації Сан-Домінго і рабським звичаям, які привели на його береги багатьох предків Гаїті.
Сучасний гаїтянський народ відображає унікальні нюанси цієї історії у своєму підході до віри, сім'ї, мистецтва та повсякденного життя.
Більшість жителів Гаїті ідентифікують себе як християни через сильний європейський вплив, коли країна була заселена.
80% гаїтянських християн вважають себе католиками і лише 16% вважають себе протестантами.
Однак є ще одна релігійна практика, яка співіснує з християнством, і це культурна практика вуду.
Танці є частиною гаїтянського способу життя, а музика Гаїті заснована на карибському, французькому, африканському та іспанському впливі. Танці - це спосіб життя на Гаїті, а в деяких випадках вони можуть бути частиною релігійних обрядів вуду гаїтян.
Карнавал, один із найзнаменитіших фестивалів Гаїті, присвячений танцям, як і багато громадських заходів, таких як весілля та церковні служби.
Гаїтянський фольклор є унікальною і невід'ємною частиною гаїтянської культури і використовувався диктатором Гаїти Папою Доком
для зміцнення переконань свого жорстокого режиму.
Народні казки часто зосереджені навколо пустотливих персонажів або способів заспокоїти «лоа» або духів, що діють у вуду гаїтян.
Після того як ви здійсните авіапереліт на Гаїті, обов'язково ознайомтеся з найпопулярнішими пам'ятками.
Citadelle Laferriere - це дивовижна споруда на вершині гори, яка була побудована після здобуття Гаїті незалежності в її північній частині. Він був розроблений для захисту Гаїті від французького вторгнення. Citadelle Laferriere виглядає приголомшливо і є однією з найбільших фортець на Карибах. Крім того, відомо, що у 1982 році він був номінований до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.
- Лабаді - мальовничий порт у північній частині Гаїті. Цей райський куточок відомий як приватний курорт, який приваблює більшість туристів, які відвідують Гаїті. Кришталево чиста вода в цьому порту та чарівні пляжі з білим піском роблять Лабаді одним з найбільш відвідуваних туристичних напрямків на Карибському острові.
- Bassin Bleu – чарівний водоспад, який можна знайти на пагорбах Жакмель на Гаїті. Не пропустіть відвідування цього вражаючого водоспаду і насолодьтеся стрибками в приємних водах, спостереженням за пишними зеленими плантаціями в околицях, а також купанням і відпочинком у водах водоспаду, що зачаровують.
Обов'язково відвідайте приємний католицький собор, розташований у Кап-Аїтієн.
Відпочиньте у приємному місці після знайомства із прекрасним колоніальним містом.
Завітайте до невеликого парку перед цією дивовижною церквою.
Високі білі стіни собору Нотр-Дам-де-Кап-Аітьєн наголошують на елегантності церкви.
Інтер'єри з високими банями роблять його вражаючим.