Завантаження...

Інформація для туристів: країна Домініканська Республіка

Флаг Доминиканской Республики

Прапор

Герб Доминиканской Респулблики

Герб

calendar
Столиця: Санто-Домінго
user
Територія: 48 670 км²
cup
Мова: іспанська
cup
Валюта: домініканське песо
cup
Населення: 10 499 707 чол.
cup
Телефонний код: +1-809, +1-829, +1-849
ISO Код країни: DO

Інфраструктура

ok round benefit 1
Літаки
not ok round benefit 1
Поїзди
not ok round benefit 1
Автобуси
ok round benefit 2
Екстренні служби
ok round benefit 3
Посольство
ok round benefit 4
Допомога Юриста

Домініканська Республіка

Про країну
Місцезнаходження
Структура населення
Віза
Рівень життя
Ціни
Кухня
Ціни на житло
Рівень безпеки
Заборони
Інфраструктура
Культура
Пам'ятки

Домініканська республіка — острівна держава в Карибському басейні. До здобуття незалежності від Гаїті в 1844 називалася Санто-Домінго. Таку назву країна отримала на честь святого Домініка.

Корінні індіанські народи населяли її за 5 тис. років до прибуття Христофора Колумба. Жителі острова Гаїті з племені таїно стали першими, хто зустрів великого мореплавця під час його першої подорожі до Америки. Історія Домінікани налічує понад 500 років європейської присутності. З цієї території розпочався процес колонізації Америки, вперше у Західній півкулі були побудовані фортеця, дорога та університет.

Нині економіка країни живе за рахунок експорту кави, тютюну та цукру, митних зборів та туризму. Видобуваються феронікель та золото, значно розвинене аграрне виробництво. Туристи прибувають Домінікану насамперед для занять дайвінгом. Крім того, великою популярністю користуються місцеві водоспади та заповідники. За рік країну відвідують із туристичними цілями понад 4 млн людей.

Пасажирські літаки з України, що прямують до Домініканської Республіки за програмами авіатурів, зазвичай сідають в аеропорту Пунта-Кане. Тривалість авіаперельоту за прямим маршрутом без пересадок становить приблизно 12–16 годин. Якщо приземлення заплановане в Сантьяго або Санто-Домінго, то тривалість польоту зростає до 20 годин.

Домініканська Республіка знаходиться на острові Гаїті, займаючи дві третини його площі, на сході від кордону із Західною Гаїті, між Атлантикою та Карибським морем. У східній частині омивається протокою Мона, якою проходить кордон з Пуерто-Ріко. Країні також належать кілька дрібних островів біля узбережжя Гаїті.

Рельєф має нерівну гірську структуру. Множинні хребти розділені долинами та улоговинами. Найвищі точки — гори Кордильєра-Сентраль, що починаються на Карибському узбережжі і тягнуться на північний захід. Висота центрального піку Дуарте — понад три кілометри. На північ від гір знаходиться долина Сібао протяжністю 240 кілометрів.

Домінікана знаходиться у тропічному кліматичному поясі. Повітря цілий рік тепле та вологе, середньодобова температура в зимовий період знаходиться в діапазоні +20–25 °С, а з червня до листопада — від +25 до 27 ° C. З травня до листопада — сезон дощів.

Найдовша річка на острові — Артібоніт, проте на території республіки вона протікає лише на 68 кілометрах. Площа найбільшого озера Енрікільо — 265 квадратних кілометрів. У його акваторії є три невеликі острови.

Більшість населення (70,4%) представлена змішаним етносом, зокрема 58% — метисами і 12,4% — мулатами. На афро-домініканців припадає частка 15,8%. Нащадки колонізаторів острова — іспанці, і нечисленні представники інших європейських націй (італійців, британців, французів, німців, швейцарців, голландців, угорців та росіян) — 13,5%. Склад імміграційної спільності, що займає 0,3% населення — ліванці, палестинці, сирійці, корейці, японці та китайці.

Розподіл населення за віковими групами:

  • 26,85% становлять діти віком до 14 років;
  • 66,86% — від 15 до 65 років
  • 6,29% — старше 65 років.

Поділ жителів республіки за релігійним складом не дуже великий: домінуюча частина громадян сповідує християнство. З 61,1% прихильників цієї конфесії католики становлять 47,8%, решта є протестантами. Представники інших релігійних течій, включаючи свідків Єгови, — це ще 1,37%. Решта населення позиціонує себе як атеїсти.

Понад 90% населення розмовляють іспанською — офіційною мовою країни. Інші спілкуються переважно на місцевій гаїтянсько-креольській та діалекті «самана англійська». Крім того, в ході італійська, китайська та японська мови — вони поширені серед відповідних діаспор.

Для українців, які в'їжджають до Домініканської Республіки, діє безвізовий режим. Немає необхідності і оформляти транзитну візу в аеропортах інших країн, якщо раптом не вдалося купити квиток на авіарейс без пересадок. Граничний термін перебування у Домінікані становить 21 день. Відповідно до вимог місцевого законодавства, закордонний паспорт повинен бути дійсним мінімум місяць з дати завершення туру. Крім того, має бути в наявності авіаквиток на зворотний рейс в Україну та документ з підтвердженням бронювання житла.

Рівень середньої заробітної плати в Домінікані становить близько 360 доларів США. Мінімальний дохід працюючої особи — близько $90, середній максимальний трохи перевищує $1,6 тис., при цьому розмір прожиткового мінімуму становить $1 тис.

Показник безробіття в республіці досить високий — він сягає 8,9%. На думку влади країни, велика кількість незайнятого населення та нерівність доходів є проблемами довгострокового характеру.

Системою медичного страхування охоплено 65% населення, останніми роками кількість таких громадян різко зросла. Держава виділяє дотації на фінансування страховки.

Вартість продуктів харчування та товарів першої необхідності в Домінікані нижче, ніж у США, у 1,68 раза. Купівля буханця хліба та літрової упаковки молока коштуватиме $1,64 і $1,13 відповідно. Рис продається по $1,23 за кілограм, сир — за $7,46, а банани взагалі дешеві — за них потрібно віддати від 45 центів за кіло. Обід у бюджетному кафе коштує від $2,72 до $10,91, у ресторані середнього класу — $36,23, закладі фастфуду — до $8,15.

Цінник на джинси в доступному сегменті досягає $39,86, літня сукня з мережевого магазину — $42,47. Спортивне та повсякденне шкіряне взуття продаються за $49,61–144,93. Разова поїздка у громадському транспорті коштує дешево — $0,63, витрати на покупку квитка на автобус на місяць становитимуть $36,23. Витрати на таксі — від $1,81 за кілометр.

Національна кухня Домінікани є «збірною солянкою» з іспанської, африканської та індіанської гастрономії. Рецепти блюд, популярних у цій країні, можна знайти і в інших регіонах Латинської Америки. Повсякденний раціон домініканців — яйця та мангу (пюре з варених бананів), іноді з додаванням салямі або м'яса, смаженого у фритюрі, та сиру.

Найпоширенішою обідньою стравою є «Ла Бандера» — м'ясо з рисом та квасолею. Високою популярністю користується суп санкочо. Він готується з м'яса, овочів та приправ, іноді використовуються птах та риба. Особливістю страви і те, що його інгредієнти слід варити у однієї ємності одночасно.

Домінікана у порівнянні з іншими латиноамериканськими країнами вважається безпечнішою. Наприклад, число вбивств протягом року становить 11 з розрахунку 100000 населення, що досить низьким показником для регіону загалом.

Для забезпечення безпеки туристів у Домінікані створено спеціальний поліцейський підрозділ, який займається охороною аеропортів та відпочинку. Наплив мандрівників, який спостерігається в країні останніми роками, змусив владу ще більше посилити правоохоронні органи — згадану групу було переведено під управління військового відомства.

Домінікана у порівнянні з іншими латиноамериканськими країнами вважається безпечнішою. Наприклад, число вбивств протягом року становить 11 з розрахунку 100000 населення, що досить низьким показником для регіону загалом.

Для забезпечення безпеки туристів у Домінікані створено спеціальний поліцейський підрозділ, який займається охороною аеропортів та відпочинку. Наплив мандрівників, який спостерігається в країні останніми роками, змусив владу ще більше посилити правоохоронні органи — згадану групу було переведено під управління військового відомства.

Обмеження для приїжджих, встановлених у республіці, досить м'які. Вони пов'язані переважно з охороною природи, матеріальних та культурних цінностей, а також загальною безпекою людей. Наприклад, з метою захисту морських зірок їх не дозволяється не тільки чіпати, але навіть і фотографувати.

Заборонено вивозити за межі країни банкноти та монети національної валюти — песо. Також на митниці не дозволять забрати з собою будь-які предмети, що мають історичну чи культурну цінність. Крім того, не допускається вивіз необробленого бурштину та напівдорогоцінного каміння. У кризових ситуаціях на території Домінікани вводиться комендантська година, як це було під час загострення коронавірусної пандемії. Штраф за вихід на вулицю для порушників такої заборони може досягати $1,7 тис.

Інфраструктура транспортного сполучення в республіці представлена автомобільними дорогами, залізницями, портами та аеропортами. Автомагістралі перебувають у хорошому стані, п'ять основних трас сполучають великі міста, а також туристичні зони. Міський громадський транспорт — це в основному автобуси та маршрутні таксі. У більшості міст працюють автовокзали.

У 2008 році в Санто-Домінго було запущено перший метрополітен в країні. Ще в карибському регіоні метро є лише у Пуерто-Ріко. Пасажирські перевезення залізничним транспортом розвинені слабо — потяги задіяні переважно для вантажного обслуговування цукрових заводів. У Домінікані працюють сім великих портів. Один з найважливіших — Айна Оксиденталь — забезпечує до 70% всього морського вантажообігу.

Авіарейси здійснюються з 38 аеропортів, перельоти за міжнародними напрямками, включаючи прямі маршрути без пересадок, можливі з семи аерогавань. Найбільші авіакомпанії республіки — Servicios Aereos Profesionales та Sky Cana — мають різну спеціалізацію. Перша надає переважно послуги авіатурів, її літаки задіяні лише у чартерних рейсах, друга орієнтована на регулярні перевезення.

Культура Домінікани формувалася з тих пластів, які створювали народи, що мешкали на острові та прибували на її територію. Вона сягає корінням в іспанський, африканські етноси, а також черпає традиції у звичках і фольклорі нащадків племені таїно, що жило тут здавна.

Культурним надбанням республіки є її найбагатша архітектурна спадщина. По суті, Санто-Домінго — перше місто європейського типу, засноване в Америці. Проект його забудови надалі використовувався як зразок для колоніальної архітектури у решті материка.

Фольклор і музичність народів, що проживають у Домінікані, дозволили їм створити унікальні пісенні стилі та хореографію. Ці досягнення відзначені у тому числі на всесвітньому рівні — найпопулярніший у країні танець бачата набув статусу нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. Широко поширена практика масштабного та яскравого проведення католицьких свят, таких як Страсний тиждень або Різдво.

Домінікана — не лише один із найкращих пляжних курортів карибського регіону, а й територія з унікальними історичними, сучасними та природними об'єктами. Найпопулярніші пам'ятки країни:

  • Озама — фортеця в історичному районі на березі однойменної річки. Споруджена на початку XVI століття конкістадорами. Збереглася практично у первісному вигляді. Зведена із каменю. Товщина стін цитаделі становить два метри, а зовнішніх — понад три метри.
  • Маяк Колумба. Головна пам'ятка країни, сучасна архітектурна пам'ятка. Розташований у Санто-Домінго. Являє собою будівлю із залізобетону хрестоподібної форми, стилізовану під індіанську піраміду.
  • Печера чудес. На її стінах є стародавні петрогліфи індіанців таїно. Зустрічаються зображення абстрактних фігур, людей та тварин. Відкрита для туристів із 2003 року.
  • Водоспад Ель-Лимон на острові Самана. Отримав свою назву через унікальний жовто-зелений колір води. Висота водоспаду — 55 метрів. Добратися до нього можна тільки на конях від ранчо в сусідньому селі.
  • Підводний парк Ла-Калета. Має статус національного. Розташовується за два десятки кілометрів від Санто-Домінго. На думку експертів, входить до топ-5 місць для дайвінгу в Карибському басейні. Максимальна глибина сягає 180 метрів.