Завантаження...

hero

Домініканська Республіка

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airports
Літаки
buses
Автобуси
emergency_service
Екстрені служби
embassy
Посольство
legal_assistance
Допомога юриста

Домініканська Республіка

Про країну
icon
Про країну
location
Розташування
population_structure
Структура населення
visa
Віза
standard_living
Рівень життя
prices
Ціни
kitchen
Кухня
housing_prices
Ціни на житло
security_level
Рівень безпеки
prohibitions
Заборони
infrastructure
Інфраструктура
culture
Культура
other
Пам'ятки

Про країну

Домініканська республіка — острівна держава в Карибському басейні. До здобуття незалежності від Гаїті в 1844 р. називалася Санто-Домінго. Таку назву країна отримала на честь святого Домініка.

Корінні індіанські народи населяли її за 5 тис. років до прибуття Христофора Колумба. Жителі острова Гаїті з племені таїно стали першими, хто зустрів великого мореплавця під час його першої подорожі до Америки. Історія Домінікани налічує понад 500 років європейської присутності. З цієї території розпочався процес колонізації Америки, вперше у Західній півкулі були побудовані фортеця, дорога та університет.

Нині економіка країни живе за рахунок експорту кави, тютюну та цукру, митних зборів та туризму. Видобувають феронікель та золото, значно розвинене аграрне виробництво. Туристи прибувають у Домінікану насамперед для занять дайвінгом. Крім того, великою популярністю користуються місцеві водоспади та заповідники. За рік країну відвідують із туристичними цілями понад 4 млн людей.

Пасажирські літаки з України, що прямують до Домініканської Республіки за програмами авіатурів, зазвичай сідають в аеропорту Пунта-Кане. Квиток можна придбати за допомогою сервісу SkyBooking. Тривалість авіаперельоту за прямим маршрутом без пересадок становить приблизно 12-16 годин. Якщо приземлення заплановане в Сантьяго або Санто-Домінго, то тривалість польоту зростає до 20 годин.

Розташування

Домініканська Республіка знаходиться на острові Гаїті, займаючи дві третини його площі, на сході, від кордону із Західним Гаїті, між Атлантикою та Карибським морем. У східній частині омивається протокою Мона, якою проходить кордон з Пуерто-Ріко. Країні також належать кілька дрібних островів біля узбережжя Гаїті.

Рельєф має нерівну гірську структуру. Численні хребти розділені долинами та улоговинами. Найвищі точки – гори Кордильєра-Сентраль, що починаються на Карибському узбережжі і тягнуться на північний захід. Висота центрального піку Дуарте – понад три кілометри. На північ від гір знаходиться долина Сібао протяжністю 240 км.

Домінікана знаходиться у тропічному кліматичному поясі. Повітря упродовж року тепле та вологе, середньодобова температура в зимовий період знаходиться в діапазоні +20-25°С, а з червня до листопада – від +25 до +27°C. З травня до листопада – сезон дощів.

Найдовша річка на острові – Артібоніт, проте на території республіки вона протікає лише на 68 км. Площа найбільшого озера Енрікільо – 265 км2. У його акваторії є три невеликі острови.

Структура населення

Більшість населення (70,4%) представлена змішаним етносом, зокрема 58% – метисами і 12,4% – мулатами. На афро-домініканців припадає частка 15,8%. Нащадки колонізаторів острова – іспанці, і нечисленні представники інших європейських націй (італійців, британців, французів, німців, швейцарців, голландців, угорців та росіян) – 13,5%. Склад імміграційної спільності, що займає 0,3% населення – ліванці, палестинці, сирійці, корейці, японці та китайці.

Розподіл населення за віковими групами:

  • 26,85% становлять діти віком до 14 років;
  • 66,86% – від 15 до 65 років;
  • 6,29% – старше 65 років.

Поділ жителів республіки за релігійними поглядами: домінуюча частина громадян сповідує християнство. З 61,1% прихильників цієї релігії католики становлять 47,8%, решта є протестантами. Представники інших релігійних течій, включаючи Свідків Єгови, – це ще 1,37%. Решта населення позиціонує себе як атеїсти.

Понад 90% населення розмовляють іспанською – офіційною мовою країни. Інші спілкуються переважно на місцевій гаїтянсько-креольській та діалекті "самана англійська". Також вживана італійська, китайська та японська мови – вони поширені серед відповідних діаспор.

Віза

Для українців, які в'їжджають до Домініканської Республіки, діє безвізовий режим. Немає необхідності оформлювати транзитну візу в аеропортах інших країн, якщо раптом не вдалося купити квиток на авіарейс без пересадок. Граничний термін перебування у Домінікані становить 21 день. Відповідно до вимог місцевого законодавства, закордонний паспорт повинен бути дійсним мінімум місяць з дати завершення туру. Крім того, має бути в наявності авіаквиток на зворотний рейс в Україну та документ з підтвердженням бронювання житла.

Рівень життя

Рівень середньої заробітної плати в Домінікані становить близько 360$. Мінімальний дохід працюючої особи – близько 90$, середній максимальний трохи перевищує 1600$, при цьому розмір прожиткового мінімуму становить 1000$.

Показник безробіття в республіці досить високий – він сягає 8,9%. На думку влади країни, велика кількість незайнятого населення та нерівність доходів є проблемами довгострокового характеру.

Системою медичного страхування охоплено 65% населення, останніми роками кількість таких громадян різко зросла. Держава виділяє дотації на фінансування страховки.

Ціни

Вартість продуктів харчування та товарів першої необхідності в Домінікані нижча, ніж у США, у 1,68 разів. Купівля буханця хліба та літрової упаковки молока коштуватиме 1,64$ і 1,13$ відповідно. Рис продається за 1,23$ за кілограм, сир – за 7,46$, а банани взагалі дешеві – за них потрібно віддати від 45 центів за кіло. Обід у бюджетному кафе коштує від 2,72$ до 10,91$, у ресторані середнього класу – 36,23$, закладі фастфуду – до 8,15$.

Цінник на джинси в доступному сегменті досягає 39,86$, літня сукня з мережевого магазину – 42,47$. Спортивне та повсякденне шкіряне взуття продають за 49,61-144,93$. Разова поїздка у громадському транспорті коштує дешево – 0,63$, витрати на покупку квитка на автобус на місяць становитимуть 36,23$. Витрати на таксі – від 1,81$ за кілометр.

Кухня

Національна кухня Домінікани є "збірною солянкою" з іспанської, африканської та індіанської гастрономії. Рецепти страв, популярних у цій країні, можна знайти і в інших регіонах Латинської Америки. Повсякденний раціон домініканців – яйця та мангу (пюре з варених бананів), іноді з додаванням салямі або м'яса, смаженого у фритюрі, та сиру.

Найпоширенішою обідньою стравою є Ла Бандера – м'ясо з рисом та квасолею. Високою популярністю користується суп санкочо. Він готується з м'яса, овочів та приправ, іноді використовують м'ясо птиці та риба. Особливістю страви є те, що інгредієнти слід варити у одній ємності одночасно.

Ціни на житло

Незважаючи на те, що республіка є популярним туристичним регіоном, ціни на оренду житла тут відносно доступні:

  • однокімнатна квартира в центрі міста – 404$ на місяць;
  • таке ж житло на периферії – 211$
  • квартира з двома чи трьома кімнатами в престижному районі – 653$
  • дво-трикімнатна квартира не в центрі – 354$

Домінікана відрізняється і прийнятною вартістю нерухомості. Квадратний метр пропонується за 793-1299$. За проживання в готельному номері класу "люкс" доведеться заплатити 199$ за добу, якщо потрібно заощадити, можна заселитися в готелі за 92$ або в хостел – за 28,99$.

Рівень безпеки

Домінікана, у порівнянні з іншими латиноамериканськими країнами, вважається безпечнішою. Наприклад, число вбивств протягом року становить 11 з розрахунку 100 тис. населення, що досить низьким показником для регіону загалом.

Для забезпечення безпеки туристів у Домінікані створено спеціальний поліцейський підрозділ, який займається охороною аеропортів та відпочинку. Наплив мандрівників, який спостерігається в країні останніми роками, змусив владу ще більше посилити правоохоронні органи — згадану групу було переведено під управління військового відомства.

Заборони

Обмеження для приїжджих, встановлені у республіці, досить м'які. Вони пов'язані переважно з охороною природи, матеріальних та культурних цінностей, а також загальною безпекою людей. Наприклад, з метою захисту морських зірок їх не дозволено не тільки чіпати, але навіть і фотографувати.

Заборонено вивозити за межі країни банкноти та монети національної валюти – песо. Також на митниці не дозволено забрати з собою будь-які предмети, що мають історичну чи культурну цінність. Крім того, не допускається вивіз необробленого бурштину та напівдорогоцінного каміння. У кризових ситуаціях на території Домінікани вводять комендантську годину, як це було під час коронавірусної пандемії. Штраф за вихід на вулицю для порушників такої заборони може досягати 1700$.

Інфраструктура

Інфраструктура транспортного сполучення в республіці представлена автомобільними дорогами, залізницями, портами та аеропортами. Автомагістралі перебувають у хорошому стані, п'ять основних трас сполучають великі міста, а також туристичні зони. Міський громадський транспорт – це переважно автобуси та маршрутні таксі. У більшості міст працюють автовокзали.

У 2008 р. в Санто-Домінго було запущено перший метрополітен в країні. Ще в карибському регіоні метро є лише у Пуерто-Ріко. Пасажирські перевезення залізничним транспортом розвинені слабо – потяги задіяні переважно для вантажного обслуговування цукрових заводів. У Домінікані працюють сім великих портів. Один з найважливіших – Айна Оксиденталь – забезпечує до 70% всього морського вантажообігу.

Авіарейси здійснюються з 38 аеропортів, перельоти за міжнародними напрямками, включаючи прямі маршрути без пересадок, можливі з семи аерогаваней. Найбільші авіакомпанії республіки – Servicios Aereos Profesionales та Sky Cana мають різну спеціалізацію. Перша надає переважно послуги авіатурів, її літаки задіяні лише у чартерних рейсах, друга орієнтована на регулярні перевезення.

Культура

Культура Домінікани формувалася з тих пластів, які створювали народи, що мешкали на острові та прибували на її територію. Вона сягає корінням в іспанський, африканські етноси, а також черпає традиції у звичках і фольклорі нащадків племені таїно, що жило тут здавна.

Культурним надбанням республіки є її найбагатша архітектурна спадщина. По суті, Санто-Домінго – перше місто європейського типу, засноване в Америці. Проєкт його забудови надалі використовувався як зразок для колоніальної архітектури у решті материка.

Фольклор і музичність народів, що проживають у Домінікані, дозволили їм створити унікальні пісенні стилі та хореографію. Ці досягнення відзначені у тому числі на всесвітньому рівні – найпопулярніший у країні танець – бачата – набув статусу нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. Широко поширена практика масштабного та яскравого проведення католицьких свят та пам'ятних подій, таких як Страсний тиждень або Різдво.

Пам'ятки

Домінікана – не лише один із найкращих пляжних курортів карибського регіону, а й територія з унікальними історичними, сучасними та природними об'єктами. Найпопулярніші пам'ятки країни:

  1. Озама – фортеця в історичному районі, на березі однойменної річки. Споруджена на початку XVI ст. конкістадорами. Збереглася практично у первісному вигляді. Зведена із каменю. Товщина стін цитаделі становить два метри, а зовнішніх – понад три метри.
  2. Маяк Колумба. Головна пам'ятка країни. Розташований у Санто-Домінго. Це будівля із залізобетону хрестоподібної форми, стилізована під індіанську піраміду.
  3. Печера чудес. На її стінах є стародавні петрогліфи індіанців таїно. Зустрічаються зображення абстрактних фігур, людей та тварин. Відкрита для туристів із 2003 р.
  4. Водоспад Ель-Лимон на острові Самана. Отримав свою назву через унікальний жовто-зелений колір води. Висота водоспаду – 55 м. Добратися до нього можна тільки на конях від ранчо в сусідньому селі.
  5. Підводний парк Ла-Калета. Має статус національного. Розташований за два десятки кілометрів від Санто-Домінго. На думку експертів, входить до п'яти найпопулярніших місць для дайвінгу в Карибському басейні. Максимальна глибина сягає 180 м.