Завантаження...

hero

Вольфсбург

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Вольфсбург

Федеративна Республіка Німеччина
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Вольфсбург – великий адміністративний центр Нижньої Саксонії і красиве окружне місто Німеччини. Його назва асоціюється з однойменним футбольним клубом і всесвітньо відомою автомобільною маркою Фольксваген. Знаменита автомобілебудівна корпорація забезпечила місцевих жителів численними робочими місцями і загалом вплинула на рівень життя міста. Тут шанують традиції та культуру, а тому відвідування Вольфсбурга – завжди вражаючий досвід для туристів.

Спочатку Вольфсбург був невеликим робочим селищем, у якому жили співробітники машинного заводу. На відміну від інших подібних місць, тут збирали автомобілі "Фольксваген Жук". Їх випуск контролював Фюрер, а популярність марки серед правлячих сил Третього Рейху посприяла перетворенню Вольфсбурга на один із найбільших центрів автомобілебудування.

У результаті місто також стало одним із найбільших у країні. Сьогодні Вольфсбург приваблює туристів своєю урбаністичною атмосферою і масштабними парками розваг. Тут безліч сучасних музеїв, є старовинні пам'ятки архітектури та інші цікаві місця. Крім того, в місті розташована штаб-квартира Фольксваген – компанії, роль якої в долі Вольфсбурга складно переоцінити.

Розташування

Вольфсбург розташований на території Середньонімецького каналу, на південь від річки Аллер. Місто розкинулося між піднесеною рівниною Східнобрауншвейзької низовини з півдня, Форсфельдер-Вердер – з півночі, болотистою місцевістю Барнбрух – на заході та національним парком Дремлінг – на сході. Найближчі до нього великі міста – Брауншвейг (на 26 км південно-західніше), Магдебург (на 64 км південно-східніше) і Ганновер (на 74 км західніше).

Територія

Вольфсбург – унітарний муніципалітет. До його складу входить 16 районів. Райони міста також розділені на 41 мікрорайон. Адміністративна структура міста така:

 • Альмке/Найндорф;
 • Барнсторф / Нордштаймке;
 • Бракштедт / Вельстове / Варменау;
 • Детмероде;
 • Емен / Мерсе;
 • Фаллерслебен / Зюльфельд;
 • Хатторф / Хайлігендорф;
 • Хелінген;
 • Кесторф / Сандкамп;
 • Середній Захід;
 • Нойхаус / Райслінген;
 • Північне місто;
 • Центр міста;
 • Форсфельде;
 • Вендшотт;
 • Вест-Хаген.

Усі міські райони адмініструються власними місцевими радами. Головою кожної ради є мер району. На цю посаду жителі обирають місцевих чиновників.

Інфраструктура

Найближчий до Вольфсбурга міжнародний аеропорт розташований у Ганновері, зі свого боку аеропорт Брауншвейг-Вольфсбург призначений для районних цілей.

У місті є залізничний і автовокзали. Також через Вольфсбург проходять великі автомагістралі А2 і А39. Місцевий транспорт переважно представлений автобусами. Вони курсують в усі райони міста й об'єднані між собою зручною мережею маршрутів.

Єдиний повністю залізничний маршрут з України – до Варшави, далі з пересадкою в Берліні. Українські туристи також можуть доїхати поїздами Укрзалізниці  до європейських міст, а після цього взяти авіаквитки до Німеччини. Ви можете подорожувати літаком до Ганновера з Кишинева, Жешува або Кошице. Далі місцевим транспортом добираєтеся до Вольфсбурга. Можна їхати автобусом із Києва з пересадкою в Брауншвейгу.

Рівень безпеки

Загальний індекс злочинності у Вольфсбурзі – вкрай низький. Тут нехарактерні злочини, з якими можна зіткнутися в інших містах Німеччини. У місті практично не трапляються крадіжки з автомобілів, насильницькі злочини, образи та інше. Місцева влада дуже рідко буває замішана в корупції. Люди з різними віросповіданнями, національностями, кольорами шкіри та орієнтацією тут захищені від будь-яких нападок. Навіть самотні прогулянки містом вночі, які все ж таки не рекомендовані туристам, вкрай рідко бувають небезпечними

Ціни

Вольфсбург – досить дороге місто. Ніч у місцевому готелі обійдеться вам у межах 63-469$ відповідно до кількості зірок. Розцінки на міський транспорт – стандартні, квиток коштує до 3$. Рівень цін на одяг, взуття:

 • джинси відомого бренду – 66$
 • легка сукня мережевої фірми – 44$
 • бігові кросівки – 80$
 • шкіряне взуття – 88$

Поїсти одному в недорогому закладі коштує близько 11$. Вечеря удвох у ресторані класом вище обійдеться приблизно в 53$. Щоб заощадити на харчуванні, можна відвідати Бургер Кінг або МакДональдс. Там можна поїсти за 6-9$ на людину.

Структура населення

Вольфсбург – одне з великих і густонаселених міст Німеччини. Тут проживає майже 124 тис. осіб. Чисельність чоловіків і жінок тут приблизно однакова, хоча жіноче населення трохи переважає. Щільність становить 605,6 осіб/км². У місті здебільшого проживають корінні німці, представники інших національностей загалом не перевищують 9%.

Основне віросповідання місцевих жителів – протестантство. Частка прихильників католицької віри лише 17%. Всі інші релігійні конфесії, а також атеїсти, в загальній кількості становлять 43%.

Культура та пам'ятки

У місті цілий рік проходять концерти, ярмарки, свята та фестивалі, на яких цікаво побувати туристам. Взимку тут проводиться традиційний різдвяний і весільний ярмарки. У травні у Вольфсбурзі проходить міжнародний танцювальний фестиваль і кожні два роки – ярмарок Мрійників. Влітку в замку Вольфсбург відкривається міжнародний музичний фестиваль і романтичний сад. У серпні проходять фестивалі Старого міста і кабанів у районі Форсфельде.

Найбільша святкова програма тут восени. Приїхавши до Вольфсбурга у вересні, можна побачити лицарські турніри з ринком гільдій і побувати на фестивалі молодої культури. Кожного другого жовтня тут проходить найбільша біржа автомобільних компаній, а також торговий ярмарок, на якому збирається понад 40 тис. гостей.

Парки

Поціновувачам природи Вольфсбург пропонує кілька чудових парків різної спрямованості. Тут можна відвідати воднолижний комплекс на мальовничому озері ЛаГа або прогулятися дивовижним садом рододендронів, виконаним у стилі бароко з чарівним чайним будиночком.

У районі старого кар'єру на Кліверсберзі розташований міський зоопарк, серед вихованців якого – місцеві види тварин. Обов'язково варто відвідати замковий сад Вольфсбурга, паркова зона якого частково вкрита лісом, пересічена річкою Аллер і ровом. Одне з улюблених місць містян – сучасний Аллерпарк, повністю перебудований у 2004 р.

Музеї та бібліотеки

Місто багате на різноманітні музеї та галереї. Тут можна відвідати художній музей із сучасним локальним і міжнародним мистецтвом та муніципальну галерею. У міському музеї представлені експонати, що знайомлять з історією міста та замку Вольфсбург.

Дізнатися більше про історію німецької демократії та поезії можна в музеї Гофмана фон Фаллерслебена. На території старовинної текстильної фабрики розташований автомобільний музей Фольксваген, а в Кесторфі на вас чекає тематичний парк у вигляді традиційного нижньосаксонського села.

Музей Бург Нойхаус вражає своєю незвичністю. Виконаний у вигляді рову, він містить колекцію з моделей замку, пізньосередньовічної споруди, водяного млина і документів, що висвітлюють побут містян до 1800 р. У науковому центрі Фено на вас чекає виставкова площа у 6 тис. м² з унікальною архітектурою та 250 експериментальними станціями.

Справжньою зіркою міста є Автоштадт – найпопулярніший у Європі тематичний парк після Діснейленду, присвячений автомобільній тематиці.

Театри

У Вольфсбурзі є два ключові театри. Над створенням міського театру в 1973 р. працював відомий у своїх колах архітектор Ганс Шарун. Сьогодні тут виступають різні трупи, а сам театр є найбільшим у місті. Драматична зала включає 833 місця, а музична – 777 місць.

Інший примітний заклад – театр "Галерея" з унікальним колоритом. Розташований у центрі міста, він донині розміщений у фахверковій споруді. Тут лише 95 місць, проте театр завжди сповнений глядачами. Також у "Галереї" нерідко відбуваються виставки, присвячені сучасному мистецтву.

Освіта та наука

Найвідоміший виш міста – університет прикладних наук Остфалія. Найбільший у нижній Саксонії, він щороку навчає понад 12 500 студентів за різними програмами. За понад 90 освітніми програмами тут готують фахівців з економічних, правових, медичних, соціальних та інформаційно-технологічних напрямів. Також у Вольфсбурзі є Німецька академія підготовки кадрів. Цей виш пропонує здобути освіту за провідними професіями, пройти підвищення кваліфікації для чинних фахівців.

Інші пам'ятки

У Вольфсбурзі не так багато старовинних пам'яток, але всі вони заслуговують на увагу туристів. У старій частині міста розташовані садибні споруди традиційного каркасного стилю. Обов'язково відвідайте стару пивоварню 1765 р., виконану з бутового каменю. Хоча сьогодні пам'ятка перебуває в приватному володінні, тут, як і раніше, варять пиво. Крім того, в будівлі є готель і незвичайний пивний сад.

Піднявшись на вершину пагорба біля річки Аллер, ви побачите замок Вольфсбург епохи Відродження Везера – ключову архітектурну пам'ятку міста XIII ст. Інший цікавий замок – Фаллерслебен 1551 р. Сьогодні в його стінах також розташований музей Гофмана фон Фаллерслебена.

Телефони екстрених служб

 1. Поліція: 110
 2. Телефон екстреної допомоги: 112
 3. Посольство України: +49 30 28887128