Завантаження...

hero

Версаль

Дата
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв

Інфраструктура

train
ЖД Вокзал та авто
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Версаль

Французька Республіка
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Версаль – один із найбільш значущих культурних центрів не тільки Франції, а й усього світу. Це містечко вважається передмістям столиці – Парижа, і користується величезною популярністю серед туристів. Виглядає воно як суцільна витончена резиденція, із зеленими насадженнями, великою кількістю скульптур і різних історичних архітектурних споруд.

Його найзнаковіша пам'ятка – Версальський палац, подивитися на який з'їжджається безліч мандрівників із різних місць земної кулі. Цей об'єкт з красивою архітектурою і величними садами значиться в списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Версаль був побудований за велінням короля Людовика XIV у XVII-XVIII ст. Це політична столиця Франції, а в XIX – колиска Французької революції. Навіть попри те, що він не є столицею сьогодні, вважається містом з особливим статусом, бо тільки тут збирається конгрес, який має право затверджувати зміни до Конституції Республіки.

Відвідати це унікальне місто варто не лише заради славнозвісного палацу, а й просто, щоб прогулятися його затишними вуличками, насолодившись естетикою вишуканих архітектурних споруд у стилі бароко та класицизму.

Розташування

Версаль розташувався на піднесеній рівнині, до 140 м над рівнем моря. Навколо його оточують ліси. Морями та річками місто не омивається. Площа Версаля становить 26,18 км², що є приблизно чвертю площі столиці. Свого часу на прикладі Версаля було створено планування Вашингтона.

Клімат у Версалі помірний. Літо, як правило, коротке, а зими – довгі та холодні. Протягом року температурні коливання варіюються від +1°C до +25°C, рідко показники термометра опускаються нижче +4°C і піднімаються вище +30°C.

Штучне озеро Версаля має назву "Швейцарське". У земляних роботах при його створенні брала участь Швейцарська гвардія короля. Озеро є другою за величиною (після Великого каналу) водоймою Версаля. Розташоване далеко від локацій, де багато туристів. У теплу пору року це місце є чудовим місцем для пікніків і прогулянок.

Територія

Місто розташоване за 17 км від південно-західної частини Парижа. Розташоване на рівнинному плато, яке підносить його над столицею в кілька разів. Воно потопає в лісах: Фаусе-Репоса, Мауде, Меудона, Сілі – опоясують його з усіх боків.

Версаль – адміністративний центр департаменту Івелін (у північній частині центру Франції). Є своєрідним містом-супутником столиці та одним із символів країни.

Інфраструктура

Аеропорту в місті немає. Основний потік туристів, які подорожують авіа, прибуває в аеропорт Парижа і звідти вже добирається до Версаля. Найближчі аеропорти до міста – Heliport De Paris і Orly, розташовані за 13 і 22 км від Версаля. Вони можуть обслуговувати як внутрішні, так і міжнародні рейси.

У Версалі також немає залізничного вокзалу, але є залізнична станція Versailles-Rive Gauche, до якої ходять електрички. Можна зручно дістатися до Версаля з Парижа на електропоїзді. За часом це займе приблизно півтори години. Інтервал між електричками – 20 хвилин. За цей самий час можна доїхати і на автобусі, який також курсує з Парижа.

Громадського транспорту по самому Версалю немає. Але завжди можна скористатися послугами таксі або орендувати авто, щоб їздити містом. Також можна взяти в оренду велосипед і поєднати приємне з корисним – фізичні навантаження та огляд околиць. Це чудовий варіант для активних мандрівників.

Рівень безпеки

Загалом рівень безпеки у Версалі високий. Поширеними злочинами вважаються крадіжки, шахрайства. Особливо в місцях перебування туристів часто орудують кишенькові злодії. Щоб убезпечити себе у Версалі, необхідно дотримуватися базових запобіжних заходів:

 • намагатися не ходити незнайомими місцями вночі;
 • не демонструвати на вулиці великі суми грошей;
 • бути обачними, купуючи товар на вулиці;
 • дотримуватися порядку і тиші в громадських закладах;
 • виявляти повагу до інших тощо.

Також дотримуйтеся правил дорожнього руху, щоб убезпечити себе на дорогах. У разі виникнення надзвичайних ситуацій звертайтеся до поліції та відповідних служб.

Ціни

Це французьке місто не вирізняється скромними цінами, проте вони не набагато вищі, ніж в інших містах Франції та Європи. Вартість популярних продуктів харчування така:

 • вода (1,5 л) – 0,85€
 • хліб – 2€
 • молоко – 1,10€
 • яйця – 3,50€
 • сир – 17€
 • яблука – 3€
 • апельсини – 2,80€
 • картопля (1 кг) – 2,20€
 • сир – 6,70€/кг

Харчуватися у Версалі можна по-різному. Наприклад, фастфуд обійдеться в 10€, випити кави можна за 3-3,5€, поїсти в недорогому ресторані – за 15€, у ресторані середнього рівня – за 60€, замовивши вечерю з трьох страв на двох осіб.

Одягнутися можна теж, маючи різний бюджет. У дорогих бутиках речі коштуватимуть, відповідно, недешево, у невеликих місцевих магазинах, на ринку або стокових магазинах – значно дешевше. У середньому хороші джинси можна придбати за 100€, сукню – за 30€, взуття – за 50€.

Структура населення

Населення Версаля становить понад 83 тис. осіб. Переважно це французи. Рідше зустрічаються німці, представники інших національних меншин. Офіційна мова – французька, але також тут вільно говорять англійською. Трохи більше 40% населення сповідують католицизм, ще 40% є нерелігійними, приблизно 5% – мусульмани.

Культура та пам'ятки

Місто славиться старовинною і багатою історією. Перша згадка про нього датується ще 1038 р. Наприкінці XI ст. Версаль був провінційним селищем, в якому знаходилися замок і церква. Після війни тривалістю в сто років там проживала лише невелика кількість людей.

У XVI ст. Версалем правили Гонді. Популярності місто набуло, коли майбутній король Людовик XIV після відвідин цього місця був захоплений його красою, а в 1622 р. він розпочинає будівництво невеликих цегляно-кам'яних будиночків. Через десять років він стає володарем Версаля і значно розширює раніше побудовані споруди. Пізніше, вже в статусі короля, Людовик ХІV, відомий також як король-сонце, будує палац Версаль.

Місто відоме знаковими подіями в історії Франції та світу. У XVIII ст. в резиденції палацу Версаль було підписано безліч важливих документів, договорів. У 1789 р. тут було ухвалено Декларацію прав людини і громадянина – найважливіший документ Великої французької революції. Однією з найбільш знакових подій в історії стало підписання у Версалі мирного договору, який завершив Першу світову війну.

Навколо палацу Версаля місто з'являлося поступово. У ньому стали селитися ремісники, які працювали на королівську сім'ю. У період життя у Версальському палаці королів Людовика XV і Людовика XVI, кількість мешканців міста збільшилася до 100 тис. осіб, але також скоротилася після того, як король переїхав жити в столицю Франції.

Парки

Найзнаменитіші не тільки у всій Франції, а й у світі – Версальські сади і парк. Це цілий ландшафтно-архітектурний комплекс, у якому налічується 28 фонтанів, 350 тис. дерев і безліч скульптур. Цей парк є одним із найбільших у світі і дуже популярний серед мандрівників. Скульптури, галявини, клумби, газони і партери утворюють унікальну ландшафтну композицію.

Людовик XIV наказав французькому ландшафтному архітектору Андре Ленотру створити проєкт і розробити Версальські сади, які в майбутньому стали б прикладом ідеального озеленення по всьому світу. Проєкт був завершений лише через 40 років.

Музеї та бібліотеки

Розкішний Версаль має бібліотеку та музей для охочих ще глибше познайомитися з культурою унікального міста. Палац уже сам по собі є великим музеєм.

Central Library De Versailles – центральна громадська бібліотека у Версалі, розташована при палаці. У книжкових колекціях – література з історії країни в період XVII-XIX ст. Також тут зібрано колекції томів про мистецтво: живопис, скульптуру, графіку, архітектуру, ландшафтний дизайн. Є каталоги аукціонів з ХІХ ст. і 100 періодичних видань.

Musée Lambinet – місцевий музей у Версалі, в якому можна дізнатися історію міста. З 1932 р. він розміщений у готелі Lambinet. Затишна і красива будівля зовні, з вишуканою ліпниною, балконами і доглянутою територією і не менш шикарним оздобленням всередині. Тут можна побачити предмети побуту королівської династії, є також картинна галерея.

Театри

Найвідомішим театром у Версалі є Королівська опера. Це оперний і драматичний театр при палаці. Всередині нього – оздоблення з дерева та розпис під мармур. Був відкритий ще у XVIII ст. Будівлю спроєктував архітектор Жак-Анж-Габріель, а прикрасив скульптор Огюстен Пажу.

Театр працював не завжди, дане приміщення палацу також не весь час використовувалося як театр. З 2009 р. Королівська опера служить майданчиком для різних музичних постановок – симфонічних оркестрів, сольних виступів, ансамблів.

Зал Версальської опери здатний вмістити до 712 глядачів, це найбільший театр світу при палаці. За задумом архітектора Арну, за необхідності партер піднімають до рівня сцени, і місткість залу збільшують до 1200 осіб.

Освіта та наука

У місті всього один університет, проте він є відомим у світі. Це Університет Версаль Сен-Кентен-ан-Івелін - Сервіс Сантро. Державний вищий навчальний заклад, відкритий у 1991 р. Належить до Версальської академії. Його основні корпуси розташовані в університетському містечку палацово-паркової зони Версаля. Ця установа також періодично відкриває сучасні філії. Входить до рейтингу найкращих навчальних закладів Франції. Цей великий виш здатний вмістити до 20 тис. студентів. У його складі є чотири основних факультети, обсерваторія, школа інженерії, п'ять інститутів. У ньому навчається також чимало іноземних громадян. На території університету дуже розвинена інфраструктура, є власна бібліотека, обладнані спортивні майданчики, студентам надаються гуртожитки підвищеного комфорту.

Інші пам'ятки

Місто саме по собі вже є однією суцільною пам'яткою. Однак воно не обмежується найбільшими і найпопулярнішими місцями – палацом Версаль з його ефектними садами і різними складовими архітектурно-ландшафтного комплексу.

Замок Єлизавети – розташований недалеко від центральної частини міста. У XII ст. це був маєток сім'ї Монтрей, а в XIV ст. на цьому місці було зведено замок, що перебував потім багато років у відомстві короля. Сьогодні в ньому розташована державна установа. На території замку є величний сад зі стародавніми деревами.

Шикарна резиденція палацу Версаль має кілька залів, кожен з яких заслуговує на увагу. Весь комплекс входить до 100 чудес світу. Загалом у ньому шість основних зон. Однією з таких цікавих пам'яток Версаля є село Марії Антуанетти. Це королівське село було побудоване в XVIII ст. на замовлення королеви, яка свого часу хотіла мати місце для усамітнення і відпочинку в спокійному тихому містечку. На його території також знаходилася міні-ферма, що давало змогу вживати завжди свіжі продукти.

Телефони екстрених служб

 1. Швидка допомога: 15
 2. Поліція: 17
 3. Пожежна служба: 18
 4. Телефон екстреної допомоги: 112
 5. Посольство України: +33 1 42 19 96 96; +33 7 66 66 46 25 87