Аеропорт Парижа Орлі – менший з двох аеропортів столиці Франції. За чисельністю клієнтів він займає друге місце після Руассі - Шарль де Голль і приймає переважно лоукостери та рейси всередині країни. Тим не менш, аеропорт має статус міжнародного та є допоміжним хабом (базою) для літаків компаній Air France і Transavia France, що відправляються в більшість великих міст Європи, а також на Близький Схід, в Африку, на Карибські острови і навіть у Північну Америку. У цьому аеропорту обслуговують авіаперевізників: Air Malta, EasyJet, Ita Airways, La Compagnie, Lufthansa, Pegasus Airlines, Royal Air Maroc, TAP Air Portugal, TUI Fly Belgium та ін. Регулярно з трьох злітних смуг здійснюються польоти до Мадриду, Мюнхену, Стамбулу, Будапешту, Варшави та інших міст. Ще бувають сезонні рейси до Спліту, Менорку, Бамако, Пуанта-Кани, Майямі та ін.
Цей аеропорт має відносно невелику площу в 15,3 км2. та займає територію двох департаментів і семи комун. Цікаво, що на комуну Орлі припадає трохи більше 15% площі аеропорту, але саме її ім'я присвоєно йому. Він знаходиться під управлінням національної компанії Aeroports de Paris, під якою також знаходиться паризький Руассі з кількома дрібними аеродромами в передмісті французької столиці.
Як і безліч інших аеропортів, Орлі працює цілодобово. Щодня з 23:30 до 00:00 проводиться перезмінка й технічне обслуговування, під час якої можуть бути невеликі збої в програмах і затримки з реєстрацією пасажирів.
Сьогодні клієнтами цього аеропорту щорічно стають приблизно 27 млн людей (іноземців і французів). Рішенням французького уряду Орлі заборонено перевозити більше 30 млн пасажирів, а також виконувати нічні польоти з 23:00 до 6:00 (за місцевим часом). Настільки специфічний режим роботи пояснюють тим, що поруч знаходяться населені пункти, жителі яких страждали б від цілодобового шуму. Якщо літак, який прямує в Орлі, підлітає до Парижа вночі (наприклад, трапилася затримка рейсу), його садять в аеропорту Шарль де Голль.
Купити квитки на внутрішній або міжнародний рейс можна не тільки в касі аеропорту чи у турагентів (офіси є у всіх французьких містах), але і через Інтернет. Швидко і зручно купувати авіаквитки через сайти перевізників та Орлі, але набагато простіше шукати і купувати квитки на літак за допомогою нашого сервісу SkyBooking. Він дає змогу не тільки знаходити потрібний рейс за датою, класом перельоту, але й порівнювати ціни різних авіакомпаній, підбираючи найдешевший та найбільш вигідний варіант.
Незважаючи на компактні розміри, французький аеропорт Орлі має все, що потрібно для комфортного перебування та обслуговування відвідувачів. Інфраструктура аеропорту включає:
- Кілька комфортабельних залів очікування. За додаткову плату працює лаунж Salon Icare Lounge, що знаходиться в залі А південного терміналу, біля Шенгенської зони. Лаунж Zénith Lounge, який розташовується на першому поверсі південного терміналу. Обидві локації відкриті з 6:00 до 21:30 за місцевим часом і коштують 45€ для пасажира економ-класу.
- Wi-Fi на всій території аеропорту: безкоштовний і платний.
- Зони відпочинку від авіакомпаній TAP Air Portugal, Air Malta, British Airways, Air France і Vueling, що розташована біля зони вильоту західного терміналу.
- Стійки зарядки телефонів і планшетів (мають вигляд невеликих шафок із замками).
- Обмінні пункти.
- Банкомати кількох французьких банків.
- Ігрові зони для дітей, кімната "Матері та дитини", обладнана всім необхідним для догляду за немовлятами та дітьми до 7 років.
- Дитячі коляски – безкоштовно.
- Масажні крісла (є у залах очікування і коштують від 2€).
- Кімнати для молитов (мультикофесійні).
- Food-зона, що включає ресторан та кілька невеликих кафе, де продають закуски, фастфуд та безалкогольні напої.
- Паркінги, що включають платні та безкоштовні зони. На деяких парковках є обмеження висоти транспортних засобів.
- Прокат автомобілів.
Історія аеропорту
Історія Орлі почалася у 1932 р., коли на півдні столичного передмістя відкрився невеликий аеропорт, який став допоміжним для ле Бурже. Його назвали Вільнев-Орлі після того, як переробили ангари для дирижаблів у місця для стоянки літаків.
Під час Другої світової війни злітний майданчик аеропорту використовували німецькі нацисти у військових цілях. У 1946 р. військові повернули Орлі Франції і він знову став цивільним транспортним центром. Через два роки аеропорт приймав близько 215 тис. відвідувачів на рік, цей показник стрімко зростав.
На початку 50-х років XX ст. Орлі перетворився на головний французький аеропорт і випередив навіть знаменитий ле Бурже. У 1952 р. один з його терміналів став базою для Air France – національного авіаперевізника. Через чотири роки стартувало будівництво ще одного аеропорту, який відкрився для пасажирів у 1961 р. Це дало можливість розвантажити Орлі і почати зведення на його території ще одного терміналу.
У 1974 р. відкрився аеропорт Шарль де Голль і Орлі, що має менші розміри та нижчу пропускну здатність, поступився йому лідируючим місцем. У 1996 р. уряд вирішив призупинити подальший розвиток Орлі, більшість міжнародних рейсів перевели в більший аеропорт, а тут ввели обмеження на пасажиропотік.