Завантаження...

hero

Трір

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Трір

Федеративна Республіка Німеччина
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Трір – старовинне німецьке місто, що входить до складу землі Рейнланд-Пфальц у західній частині Німеччини. Воно розташоване у мальовничій долині річки Мозель, біля кордону з Люксембургом.

Заснований кельтами наприкінці I ст. до н. е. та завойований римлянами 300 років по тому, Трір вважається найдавнішим містом Німеччини. Перебуваючи у складі Священної Римської імперії, Трір був однією з чотирьох столиць держави під час періоду Тетрархії. Також місто відоме як найстаріша резиденція єпископа на північ від Альп.

Визначним символом міста є Порта Негра (з латинської – "Чорні ворота") – найбільша давньоримська брама на північ від Альп. Також збереглися амфітеатр, терми та найстаріший міст Німеччини.

Трір обов’язково сподобається поціновувачам історичних пам’яток, адже згадані вище є лише маленькою частинкою всього їх розмаїття на території міста. Про це та багато іншого ви дізнаєтеся, відвідавши Трір – найстаріше місто Німеччини. 

Розташування

Трір знаходиться в землі Рейнланд-Пфальц. Відстань до найбільших навколишніх міст така: до Люксембурга – 50 км, до Саарбрюкена – 80 км, до Кобленця – 100 км.

На пагорбах навколо міста розташовані чисельні виноградники. Трір є важливою частиною Мозельського виноробного регіону, завдяки специфічному мікроклімату у долині річки Мозель. Сам регіон спеціалізується на виробництві фруктових білих вин, що славляться витонченим та особливим смаком.

Попри свою досить значну відстань до узбережжя, клімат у Трірі морський, про що свідчать помірно тепле літо, холодні, проте несуворі зими та підвищена вологість. Особливо гарно це помітно навесні, коли погода й природа в гармонії дарують містянам та гостям дуже приємні враження.

Більша частина Тріра знаходиться на правому березі річки Мозель, звідки відкривається фантастичний краєвид на німецькі простори та розташовану поруч набережну, де проводять дегустацію місцевого вина, фотографуються або просто відпочивають.

Територія

Трір, як і більшість міст Німеччини, поділений на декілька районів. Серед 19-ти районів міста кожен зможе знайти собі до вподоби. Містом керує адміністрація, яка знаходиться у будівлі ратуші, розташованій у Старому місті.

Найпривабливішими для відвідування вважають такі райони:

 • Старе місто – історичний центр Тріра;
 • Палацовий квартал – місце розташування базиліки Костянтина та Імперських ванн;
 • Східний Трір – місце кампуса Трірського університету;
 • Кюренц – тихий спальний район, що є місцем багатьох парків та невеликого озерця, яке є популярним для пікніків і прогулянок;
 • Північний/Південний Трір – дають можливість познайомитися зі щоденним життям у місті.

Завітавши до цих районів, гості зможуть насолодитися різноманітною культурою міста та отримати безліч незабутніх вражень від подорожі.

Інфраструктура

Транспортна інфраструктура Тріра добре розвинута. Через нього проходять автотраси А1, А48 та А64, які з'єднують місто з Кобленцем, Саарбрюкеном та Люксембургом. Також у місті є автостанція, де можна придбати квитки на міські та міжміські автобуси.

Центральний залізничний вокзал Тріра обслуговує залізничні перевезення як між іншими містами Німеччини, так і за кордон. Прямого залізничного сполучення України з Тріром немає, щоб дістатися до міста, доведеться подорожувати з пересадками.

Свого аеропорту у Трірі немає, тому місто обслуговують два найближчі: Люксембурзький аеропорт Фіндель (за 45 км) та аеропорт Франкфурт-Хан (за 75 км).

Рівень безпеки

Трір вважається доволі безпечним містом для туристів через низький рівень злочинності, у порівнянні з іншими містами Німеччини. Такий показник забезпечують поліцейські патрулі, добре освітлені вулиці та доброзичливі місцеві мешканці. У Трірі немає особливо небезпечних районів, проте, як і в інших містах, завжди потрібно бути обережним та стежити за своїми речами.

Ціни

Ціни у Трірі не сильно відрізняються від середніх у країні. Вартість харчування залежить від закладу, проте в середньому обід буде коштувати від 8€ до 20€. Ціни на одяг також різняться – від 10-30€ – у бюджетних магазинах, до понад 70€ – у брендових магазинах та бутіках. Одноразова поїздка на автобусі буде коштувати 2,8€, а денний проїзний, який дозволяє необмежену кількість поїздок на день, – 5,6€.

Вартість квитків на потяг або міжміський автобус залежить від напрямку і тому дуже відрізняється. Подорожі потягом теж досить популярні через високий рівень комфорту.

Структура населення

Населення Тріра складається переважно з німців, проте також існують інші національні спільноти. В місті представлені різноманітні релігійні громади, але найбільш поширеним серед населення є католицизм.

Розподіл населення за віком у Трірі є таким:

 • 0-14 років – понад 13 тис.;
 • 15-64 років – близько 77 тис.;
 • 65+ років – близько 16 тис.

Середній вік населення міста складає 42 роки. У складі населення трохи переважають жінки – 50,6%, 49,4% – чоловіки.

Культура та пам'ятки

Історія Тріра сягає давніх часів, а знаменитий середньовічний рукопис "Gesta Treverorum" ("Діяння Треверів") стверджує, що Трір був заснований ассирійським принцом за кілька століть до заснування Риму.

Місто було засноване у I ст. до н. е. і носило назву Augusta Treverorum. Певний час Трір був резиденцією узурпаторів, римських імператорів, серед яких Марк Аврелій Максиміан, Констанцій Хлор та Костянтин Великий. Останній називав Трір "рідною домівкою", допоки не поїхав у 316 р. до Візантію.

У Трірі щорічно проходить міжнародний кінофестиваль, де демонструються національні та міжнародні фільми, що приваблює кінематографістів, акторів та любителів кіно з усього світу.

Музичний фестиваль "Мозель" – це відома подія в царині класичної музики, яка відбувається в різних місцях уздовж річки Мозель, зокрема в Трірі. У рамках фестивалю проходить серія концертів вітчизняних та закордонних музикантів. Він пропонує унікальну можливість насолодитися класичною музикою в прекрасних локаціях.

Римські імператори, єпископи, курфюрсти та прості люди зробили Трір таким, яким він є сьогодні. Ціла низка архітектурних пам’яток світового рівня – багато з яких мають статус Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО – і мистецькі скарби були збережені та розповідають зворушливі історії про минулі часи.

Парки

Трір – одна з перлин Північної Німеччини – відомий своїми затишними парками й садами. Найпопулярнішим і найбільшим є Фольксгартен Парк, який має великий ставок, пішохідні доріжки та багато зелених насаджень для пікніків і відпочинку.

Інші відомі парки – ботанічний сад Тріра, парк на Мозелі – також готові привітати гостей у будь-яку пору року. Ботсад є популярною пам'яткою, у якій представлено понад 10 тис. різних видів рослин, у тому числі рідкісних та екзотичних. Відвідувачі можуть досліджувати різні частини саду, включаючи розарій, альпінарій та оранжерею.

Парк на Мозелі – інше відоме туристичне місце в Німеччині, розташоване вздовж річки. Звідси відкривається приголомшливий вид на навколишні виноградники, також облаштовані  пішохідні стежки, місця для пікніків і дегустації вин.

Музеї та бібліотеки

У Трірі нараховують понад 10 культурно-історичних музеїв, які демонструють його багату історію та культурну спадщину. RömerMuseum (Римський музей) є обов’язковим для відвідування, де представлені експонати римського минулого міста.

Археологічний музей Тріра (Trier Archäologisches Museum) демонструє артефакти від доісторичних часів до середньовіччя. Музей церкви Богоматері (Liebfraumünster Museum) демонструє релігійне мистецтво та артефакти від середньовіччя до наших днів. Інші відомі музеї Тріра – Будинок Карла Маркса, міський музей Тріра та музей сучасного мистецтва.

Театри

У Трірі є кілька театрів, включаючи Трірський театр, Форум-театр і театр Клейста. У них проходять різноманітні вистави, опери, балети протягом року. Деякі також пропонують екскурсії та майстер-класи для відвідувачів.

Репертуари вистав варіюються, тут можуть запропонувати глядачеві від класичних історичних постанов романської чи середньовічної епох до сучасних творів. Іноді у театрах відбуваються лялькові вистави переважно на культурно-історичні теми.

Найстарішим є Трірський театр, також відомий як театр на Августинерхофі. Він був заснований у 1760 р.

Освіта та наука

Трір має два університети: Трірський університет та університет прикладних наук. Обидва зосереджені на дослідженнях і пропонують різноманітні академічні програми.

Карл Маркс – один із найвідоміших вчених, пов’язаний із Тріром. Він народився в Трірі в 1818 р. і згодом став відомим філософом, економістом і політичним теоретиком. Його зв’язки з Тріром значні, а місце його народження тепер стало музеєм, присвяченим його життю та творчості.

Також з видатних діячів освіти та науки у Трірі можна згадати Вінфріда Фройденберга (інженер і винахідник, відомий своїм внеском у розробку дирижаблів) та Едуарда Ганса (німецький філософ і юрист, який відіграв значну роль у розвитку гегелівської філософії).

Інші пам'ятки

Церква святого Гангольфа є перлиною Тріра. Це романський храм з гарним інтер'єром і спокійною атмосферою. Церква відома своїми дивовижними вітражами та старовинною криптою.

Набережна Мозеля дозволяє відвідувачам неспішно прогулятися вздовж річки та насолодитися її мальовничими краєвидами, виноградниками та міським горизонтом. На набережній розташовані кафе, ресторани та парки, що є ідеальними місцями для відпочинку.

Недалеко від Тріра знаходиться місце римських розкопок "Niederkonz", яке дає змогу зазирнути в минуле регіону. Це археологічний парк, який демонструє залишки римського маєтку з античними мозаїками та настінними розписами. Доступні екскурсії, щоб отримати додаткову інформацію про історію міста.

Курфюрстський палац розташований у тихому куточку Тріра, це будівля в стилі бароко, яка служила резиденцією князів-курфюрстів Тріра. Попри те, що сьогодні тут розташовані різні адміністративні офіси, відвідувачі все ще можуть досліджувати палац.

Телефони екстрених служб

 1. Поліція: 110
 2. Швидка допомога: 112
 3. Посольство України: +49 651 961 090