Завантаження...

hero

Зіген

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Зіген

Федеративна Республіка Німеччина
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Зіген – німецьке місто, розташоване у федеральній землі Північний Рейн-Вестфалія. Його історія сягає корінням у середньовіччя. Регіон, у якому розташований Зіген, був заселений з давніх часів. Тут існувала фортеця, що слугувала для оборони та управління цією територією. У XVI-XVII ст. місто процвітало як торговий і культурний центр. У цей час тут будували резиденції знаті та замки, які надали йому архітектурної пишноти.

У 1577 р. у Зігені народився всесвітньо знаменитий бароковий художник Пітер Пауль Рубенс. У XVIII-XIX ст. місто стає центром текстильної промисловості та металообробки. Індустріалізація сприяла розширенню Зігена і залученню робочої сили.

Як і багато інших міст Німеччини, Зіген пережив руйнівні наслідки Другої світової війни. Місто було відновлене і знову стало процвітаючим центром освіти та культури.

Сучасний Зіген – велике місто, що гармонійно поєднує багату історичну спадщину і сучасну інфраструктуру. Місто славиться насиченим культурним життям, а також своїми дослідницькими інститутами та університетом. Сьогодні воно приваблює туристів унікальною історичною атмосферою, а місцевих жителів – чудовими можливостями для освіти, кар'єри та життя.

Розташування

Зіген розташований на заході Німеччини, у федеральній землі Північний Рейн-Вестфалія. Неподалік від нього розташовані Шауенбергські гори. Місцевий рельєф складається з горбистих ландшафтів і лісистих районів. З боку передмістя Зіген оточений прекрасними парками та лісами.

У місті спостерігається помірний морський клімат із холодними зимами та вологим прохолодним літом. Через Зіген протікає однойменна річка, на честь якої місто і було назване. У межах міста є лише одна річка, але в прилеглих районах і природних парках можна знайти різноманітні озера та водойми.

Територія

Адміністративно Зіген розділений на шість округів. Усі округи загалом поділені на 23 окремі райони:

 1. Гайсвайд. Бірленбах, Майсвінкель, Лангенхолдінгхаузен, Гайсвайд, Ділнхюттен, Зольбах, Бухен, Нідерсетцен, Оберсетцен.
 2. Вайдена.
 3. Ост. Каан-Марієнборн, Гірсберг, Бюрбах, Вольнсберг, Брайтенбах, Фейерсбах.
 4. Мітте. Альт-Зіген (частини, що не належать до районів Вайдена і Ост)
 5. Вест. Зільбах, Трупбах, Веллерсберг, Фішбахерберг, Ахенбах, Ротенберг.
 6. Зюд. Обершельден, Гозенбах, Нідершельден, Айзерфельд, Айзерн.

Мітте – центральний округ Зігена, в якому розташована більшість визначних пам'яток, ресторанів і магазинів. В окрузі Зюд розташовані місцеві виші, зокрема університет Зігена. Решта округів зайняті житловими, комерційними та промисловими зонами.

Інфраструктура

Найближчі до Зігена аеропорти розташовані в Дюссельдорфі та Бонні. Вони знаходяться на доступній відстані й обслуговують як внутрішні, так і міжнародні рейси.

У Зігені є свій залізничний вокзал і кілька другорядних станцій. Громадський транспорт міста включає автобуси, регіональні поїзди, а також розгалужену мережу маршрутних таксі. Тут добре розвинена велосипедна інфраструктура, завдяки чому місцеві жителі активно користуються екотранспортом у повсякденному житті.

Прямих маршрутів до Зігена з України немає. Українські туристи можуть дістатися до міста автобусом із Києва з пересадкою в Дортмунді. Також ви можете доїхати поїздом Укрзалізниці або автобусом до Кишинева, Кракова або Жешува. Далі необхідно купити авіаквитки до Бонна, Дюссельдорфа або до Франкфурта і їхати до Зігена місцевим автобусом або поїздом.

Рівень безпеки

Зіген – досить безпечне місто. Тут лояльно ставляться до туристів з іншим віросповіданням, кольором шкіри, національністю та сексуальною орієнтацією. Подорож буде вдалою, якщо дотримуватися мінімальних запобіжних заходів. До прикладу, краще не ходити одному в темний час доби. Намагайтеся не носити при собі великі суми грошей. Уважно стежте за гаманцем і документами в місцях великого скупчення людей. Якщо ви користуєтеся автомобілем, не залишайте в ньому нічого цінного.

Ціни

Оренда квартири в Зігені може коштувати від 8$ до 12$ за 1 м² на місяць, залежно від району і типу житла. Середня вартість оренди однокімнатної квартири в центрі міста становить приблизно 450-650$ на місяць.

Середня щомісячна витрата на продукти для однієї людини може бути близько 220-350$, відповідно до типу вашого харчування. Вартість квитка на громадський транспорт – близько 3$. Відвідати місцевий кінотеатр ви можете за 10-15$. Оплата мобільного зв'язку, телебачення та Інтернету в Зігені варіюється від 35$ до 55$.

Структура населення

Чисельність населення Зігена становить понад 100 тис. осіб, а його щільність – лише 890 осіб/км². Одна з головних релігій серед місцевого населення – християнство. Найбільші конфесії – протестантизм і католицизм. У місті багато католицьких і протестантських церков і соборів.

Також у Зігені є мечеті та сповідується іслам – переважно серед іммігрантів та їхніх нащадків. У Зігені присутні також єврейські громади, для яких передбачені синагоги та центри для культурно-релігійних заходів. У меншій кількості залишаються жителі, які сповідують індуїзм, буддизм та інші релігії.

Культура та пам'ятки

Один із найяскравіших заходів Зігена – фестиваль Культурної ночі. У цей час тут відбуваються різноманітні виставки, театральні виступи та концерти. Фестиваль мистецтв присвячений традиціям і культурі Зігена. Він також супроводжується музичними та мистецькими заходами, виставками та ярмарками.

На фестивалі пива можна спробувати найкращі сорти напою з різних регіонів Німеччини та інших країн. Крім цього, гості можуть послухати прекрасні музичні виступи і взяти участь у багатьох цікавих розвагах.

Студентський фестиваль організовують студенти для інших студентів – з концертами, танцями, виставами та багатьма іншими розвагами. Він проводиться під час літніх місяців і є одним із великих заходів в університетському житті Зігена.

Парки

Зіген багатий своїми парками і прекрасною природою. Парк Гінзбергер Хайде – чудове місце з пагорбами та лісами. Містяни використовують його для релаксації, піших і велосипедних прогулянок.

Парк Верхнього замку, розташований у центрі міста, є історичною частиною Зігена. У парку Хюттенталь найчастіше відпочивають сім'ї з дітьми. На його території розмістилися Херборнський зоопарк і парк атракціонів.

У невеликому парку дикої природи Донсбах можна побачити різноманітних тварин у їхньому природному середовищі існування. Природний заповідник Фішбахерберг порадує вас унікальними ландшафтами з високими пагорбами і лісами. Це місце добре підходить для прогулянок і спостереження за дикою природою.

Парк Беренштейн розташований на високогірній вершині. З нього відкриваються чудові краєвиди на околиці.

Музеї та бібліотеки

Ближче познайомитися з історією та культурою Зігена можна в музеї місцевої історії. У ньому представлена багата колекція історичних експонатів та артефактів. Також багата історія міста і його околиць розкривається в експонатах музею Верхнього замку, присвячених регіональній історії.

У музеї сучасного мистецтва на вас чекає колекція робіт сучасних художників – живопис, скульптури, фотографії та мультимедійні мистецтва.

У місті є дві великі бібліотеки. Університетська бібліотека пропонує велику колекцію книг і ресурсів для студентів і викладачів Університету Зігена. У міській бібліотеці можна читати періодику, орендувати книги, користуватися комп'ютерами та іншими ресурсами.

Театри

Найбільшим культурним закладом Зігена є Театр "Аполло Зіген". Розташований у центрі міста, він регулярно запрошує гостей на театральні та музичні заходи – вистави, балет, концерти тощо.

Студійна сцена Зігена – це університетський театр, що представляє професійні та студентські постановки. Також у місті є Культурний будинок. Тут часто відбуваються вистави, виставки, лекції та концерти в різних музичних жанрах – від класичної музики до джазу та року.

Освіта та наука

Найбільший і значущий виш усього регіону – Університет Зігена. Він пропонує широкий вибір освітніх програм і факультетів:

 1. Факультет мистецтв і гуманітарних наук. Присвячений вивченню літератури, мистецтва, філософії, історії тощо.
 2. Факультет економіки та ділового адміністрування. Надає освітні програми з бізнесу, економіки та управління.
 3. Факультет соціальних наук і психології. Спеціалізується на соціології, політології, психології тощо.
 4. Факультет природничих і технічних наук. Надає освітні програми з математики, інформатики, інженерних наук тощо.

Також філія університету Зігена є в Кобленці. Там розташований факультет гуманітарних і соціальних наук. Виш знаменитий своєю якісною освітою та широкими дослідницькими можливостями.

Інші пам'ятки

Найважливіша архітектурна пам'ятка міста – Верхній замок XVI ст. Цей символ Зігена зачаровує гармонійним поєднанням елементів ренесансу та бароко. Інше прекрасне місце – центральна площа міста, оточена історичними будівлями. Тут розташована ратуша та старовинні будинки з традиційними фасадами. Також на площі встановлено пам'ятник відомому реформатору і символу Реформації – Мартіну Лютеру.

У Зігені є прекрасний кам'яний міст ХІХ ст., що перетинає однойменну річку. Серед ключових сакральних місць – Свято-Мартинський та Свято-Іоанівський собори. Виконані в різних архітектурних стилях, ці величні церкви є важливою частиною культурної спадщини міста.

Телефони екстрених служб

 1. Телефон екстреної допомоги: 112
 2. Поліція: 110
 3. Посольство України: +49 30 288 871 28