Завантаження...

hero

Бонн

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airport
Літаки
train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Бонн

Федеративна Республіка Німеччина
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Бонн – одне з найбільш густонаселених великих міст Німеччини та всієї Європи. Процвітаюча економіка і багатогранне культурне життя роблять його цікавим як для туризму, так і для постійного проживання. Тут багато історичних пам'яток, музеїв, торгових районів і сакральних місць, а вночі Бонн перетворюється на динамічний світ клубів і розваг.

Заснування найдавнішого міста країни відбулося в 12 р. н. е. зі зведенням римської фортеці Castra Bonnensia. У період пізньої Античності Бонн захопили німецькі племена. На початку IX ст. тут заснували середньовічне поселення, яке кілька разів було спалено норманами. В XI ст. місто набуло сучасноъ назви – Бонн.

У XIII ст. тут розташовується резиденція правителя Кельна, а в XVI-XVIII ст. – Кельнського архієпископа. У 1794-1815 рр. місто перебувало під французькою окупацією. У 1815-1945 рр. перебувало спочатку у складі Пруссії, а далі – Німеччини. У 1949 р. стало столицею ФРН і залишалося нею до 1994 р. Донині тут розміщуються міністерства і відомства.

Розташування

Бонн розташований у західній частині Німеччини, на обох берегах річки Рейн (південна частина Рурського басейну). Тут переважає морський клімат із теплим дощовим літом і м'якою зимою. З південного та західного боку кордону Бонна – регіон Ейфель із Рейнським природним парком. З північного боку місто межує з Кельнською низовиною.

Туристи з України можуть їздити різними видами транспорту – купити квиток на літак, залізничні або автобусні квитки онлайн. Розклад маршрутів з Європи зручніший, тому іноді краще купити квиток на поїзд Інтерсіті до європейських країн, з якими сполучена Укрзалізниця. Далі купити квиток на поїзд або літак прямо до Бонна.

Прямого залізничного сполучення міст України з Бонном немає, тому поїзди не їздять за таким маршрутом, і купити прямі залізничні квитки не вийде. Однак є кілька способів потрапити до Бонна з пересадками, вибравши відповідний вагон і час відправлення, або безпосередньо – автобусним рейсом з Києва.

Сервіс SkyBooking надає дані з офіційних сайтів різних перевізників, тут можна подивитися розклад, дізнатися інформацію про вартість квитка, замовити автобусні, авіа та залізничні квитки онлайн. Пасажир сам вибирає, який варіант для нього кращий, і може швидко спланувати складний маршрут.

Територія

У Бонна складна адміністративна структура, вона включає чотири основні райони – Бад-Годерсберг, Бойєль, Бонн і Хардтберг. Вони, своєю чергою, діляться на 51 округ із власними районними радами та мерами. У місті 65 статистичних районів, у деяких випадках схожими з основними районами назвою та розмірами.

Офіційний сайт Бонна свідчить про поділ міста на дев'ять районів зі статистичним муніципальним управлінням:

 • центральний район Бонна;
 • Бонн-Південний-Захід;
 • Бонн-Північно-Захід;
 • Бундесфіртель;
 • центральний район Годесберга;
 • зовнішнє кільце Годесберга;
 • центральний район Бойєля;
 • зовнішнє кільце Бойєля;
 • Хардтберг.

Інфраструктура

Бонн має власний летовище, річковий порт і залізничну станцію. Найближчий міжнародний аеропорт – Кельн/Бонн. У місті є комбінована трамвайна система з лініями швидкісних і звичайних трамваїв. Швидкісні трамваї Бонна сполучені з лініями Кельна.

З Європи можна купити залізничні квитки онлайн, авіаквитки та квитки на автобус. Вартість квитка з України залежить від обраного транспорту і маршруту. Можна замовити автобусні квитки онлайн для прямого шляху до Бонна з Полтави та Києва. Укрзалізниця пропонує залізничні квитки до столиці практично з усіх українських міст, дозволяючи вибрати вагон потрібного комфорту на необхідну дату.

Є кілька способів доїхати до Бонна з пересадками:

 1.     З Одеси. Ви доїжджаєте автобусом до Кишинева, далі потрібно купити квиток на літак до Бонна (аеропорт Кельн/Бонн).
 2. Зі Львова. На поїзді Інтерсіті потрібно доїхати до Перемишля, далі пересісти на потяг до Жешува, а з місцевого аеропорту летіти до Бонна. Є й складніший маршрут: за попереднім планом дістатися до Жешува, звідти вилетіти в Дюссельдорф і далі поїздом доїхати до Бонна.
 3. З Києва. Вам потрібно поїздом доїхати до Кракова, вилетіти до Франкфурта або до Відня, а далі місцевими поїздами дістатися Бонна.

Рівень безпеки

Рівень злочинності в Бонні за останні роки зріс, хоча загалом індекс по місту залишається низьким. Найбезпечніший час прогулянок та екскурсій містом – день. У темний час доби є ймовірність зазнати пограбування або нападу, тому варто уникати самотніх походів у нічні магазини або клуби.

Якщо ви подорожуєте автомобілем, краще не залишати в ньому цінні речі – їх можуть вкрасти. Ризик образ і сексуальних домагань тут вкрай низький. Бонн – місто, терпиме до людей із різним кольором шкіри, етнічним походженням, сексуальною орієнтацією, релігією.

Ціни

Ціни в Бонні – на порядок вищі за українські, при цьому мало відрізняються від інших міст Німеччини. Номери в готелях і їжа в ресторанах тут дорожчі, шопінг у місцевих торгових центрах – теж. Громадський транспорт тут відносно недорогий – купити квитки на автобус пасажир зможе всього за 3$.

У середньому, вечеря в ресторані в центрі міста на двох обходиться в 50-55$, що включає дві основні страви і два напої. Є й більш доступні заклади, в яких можна перекусити удвох за 30-40$.

Середня вартість двомісного номера в готелі "три зірки" становить 100-110$. Якщо подорожувати в менш завантажений сезон – ціни нижчі. Як правило, до суми оплати входить континентальний сніданок, парковка, Інтернет, зручності та мінімальний набір побутової техніки.

Структура населення

Загальна чисельність населення Бонна – 336 465 осіб, з яких 51,7% жінок і 48,3% чоловіків. Це великий регіональний центр землі Північний Рейн-Вестфалія, щільність населення якого вдвічі вища за середню по всій Німеччині.

Більшу частину місцевого населення становлять корінні німці (88%), а також місто населене іммігрантами зі 177 країн (12%). Тут постійно проживають вихідці з Туреччини, Польщі, Сирії та Марокко.

Середній вік місцевих мешканців – 42 роки, при цьому більшість із них із вищою освітою, що якісно позначається на житті міста. Серед місцевих релігій переважає католицьке християнство (39%). Протестантів у Бонні – 22%, а всі інші конфесії та релігії загалом налічують 39%.

Культура та пам'ятки

Бонн – надзвичайно цікаве місто і культурний центр Німеччини. Він відомий своїми численними музеями, старовинною архітектурою, різноманітними фестивалями. Тут народився всесвітньо відомий композитор Людвіг ван Бетховен, пам'ятник якому встановлено на Мюнстер Плац.

Стара частина міста сьогодні перетворилася на широку пішохідну торговельну зону. Тут є дві великі площі – більш примітна площа в східній стороні Munster. Названа на честь найбільшого кафедрального собору в романському стилі, вона має велику восьмикутну вежу, з якої відкривається вид на Бонн.

Крім усього іншого, місто славиться своїми фестивалями на різні тематики, які проводяться цілий рік. Тут проходить знамените піротехнічне шоу "Рейн у вогні" з ярмарками та концертами, барвистим парадом кораблів. Також тут багато інших цікавих фестивалів, ярмарків і свят, включно з широко відомим пивним фестивалем.

Парки

Парки становлять окрему частину місцевих красот і пам'яток. У 1979 р. було засновано масштабний парк Рейнауе, площа якого налічує 160 га.

У місті є історичні парки: Хофгартен і Хофгартен Візе в південній частині, Альтер-Целль-ам-Рейн – у західно-східній, а також парк із ботанічними садами біля замку Поппельсдорф. Одне з найпопулярніших місць тут – сад Ернста Моріца Арндта.

У районі Бонн-Оберкасселя можна прогулятися приватним дендрарієм Park Härle. Найбільший серед інших міських парків – Курпарк у Бад-Годесберзі. Тут ростуть рідкісні види червонокнижних рослин, а сам парк спочатку планувався для спа-процедур.

Музеї та бібліотеки

Бонн багатий на численні бібліотеки та музеї. Тут є Будинок Бетховена, Будинки-музеї Августа Маке та Роберта Шумана, Зоологічний науково-дослідний музей Александра Кеніга, Будинок історії ФРН, Єгипетський музей. Серед найпопулярніших музеїв міста такі:

 1. Академічний художній музей у Бонні. Найстаріший у місті, представляє антикварну колекцію Боннського Університету з більш ніж 2 тис. оригінальних екземплярів.
 2. Німецький музей. Містить експозицію науково-технічних розробок за останні 60 років і результатів досліджень, відзначених Нобелівською премією.
 3. Музей сучасного мистецтва. Експозиція, що розкриває повоєнне німецьке мистецтво і твори рейнського експресіонізму.
 4. Рейнський краєзнавчий музей. Найстаріший у Німеччині, колекція якого ґрунтується на музеї старожитностей, створеному в 1820 р. за наказом канцлера Пруссії Карла Августа фон Гарденберга.

Театри

У місті є опера, у Бетховенському залі якої регулярно відбуваються концерти однойменного міського оркестру. Тут є муніципальний театр і кілька приватних. Серед найпопулярніших:

 • Contra-Kreis-Theater (центральна частина міста);
 • Junges Theater Bonn (район Бойель);
 • Theatre DIE RABEN (район Зюдштадт);
 • Euro Theatre Central (район Бойель);
 • Kleines Theater Bad Godesberg (район Зюдштадт);
 • Шекспірівська трупа Боннського університету (Годесберг-алея);
 • Theatre Die Pathologie (район Зюдштадт);
 • Malentes Theater Palast (Годесберг-алея).

Також у місті представлено кілька знаменитих хорів – джазовий, філармонійний, Кельнський, Ансамбль Безсмертного Баха, хор ім. Баха та Vox Bona. У Бонні є і жива сцена поетичного слему, лялькові театри на відкритих майданчиках, кабаре в Halle Beuel.

Освіта та наука

Найзнаменитішим і найпрестижнішим навчальним закладом є Боннський університет. Виш, що діє понад 200 років, належить до найзнаменитіших у Німеччині. Він займається не тільки вищою освітою, а й дослідницькою роботою.

Розташований у центрі Європи, університет здобув всесвітню популярність завдяки високому науковому рівню, міжнародному колориту та науково-дослідним програмам. У його стінах свого часу навчалися Карл Маркс, Фрідріх Ніцше, а згодом і кайзер Вільгельм II.

Також у місті діють Інститути Макса Планка в галузі математики, досліджень суспільних благ, радіоастрономії. У Бонні місцеві та іноземні студенти навчаються в педагогічній академії та консерваторії.

Інші пам'ятки

Бонн знаменитий своєю величною багатогранною архітектурою. Від центру до околиць місто наповнене історичною атмосферою. Сервіс SkyBooking допоможе придбати квитки і побачити це прекрасне місто у всіх проявах його культури.

Старовинні церкви, зруйновані замки, ратуша – багато визначних пам'яток чудово збереглися до нашого часу. Ось лише деякі з місць, заради яких багато гостей купують авіаквитки сюди:

 1. Монастир-базиліка святого Мартіна. Він був зведений в епоху римського правління і спочатку являв собою невелику споруду. З XI по XIII ст. будівля перетворилася до романсько-готичних обрисів, що збереглися до сьогодні.
 2. Палац Поппельсдорф. Розташований у центрі Бонна, був побудований у XVII ст. Переживши руйнування, через століття палац був відбудований, а його стиль змінився з готичного на бароко.
 3. Кафедральний собор. Найпопулярніша туристична пам'ятка з готичним екстер'єром і внутрішнім оздобленням у стилі бароко. Тут встановлено середньовічний мармуровий іконостас і скульптуру святої Олени.
 4. Замок Годесбург. Колись у ньому мешкали Кельнські архієпископи, під час облоги замок був підірваний і відреставрований уже в наші дні. Капела замку була відтворена з оригіналу.

Телефони екстрених служб

 1. Поліція: 110
 2. Пожежна служба: 112
 3. Медична допомога: 112
 4. Чергові лікарі: 116 117
 5. Посольство України: +49 22 28 941 860