Завантаження...

hero

Зальцгіттер

Дата
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Зальцгіттер

Федеративна Республіка Німеччина
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Зальцгіттер – місто в Німеччині, розташоване в землі Нижня Саксонія. Відоме завдяки наявності соляних покладів. Також воно прославилося виготовленням зброї в XIV-XVI ст.

Часом виникнення Зальцгіттера вважається початок XIV ст. Відомо, що тоді утворилося поселення біля соляних джерел. Перша згадка про Зальцгіттер відноситься до 1347 р. Протягом наступних 200 років на цій території активно вівся видобуток солі.

У XVI ст. місто було у володінні герцогства Брауншвейг-Люнебург, пізніше воно належало єпархії Гільдесгайм. У 1815 р. Зальцгіттер був включений до складу Ганноверського королівства. У 1830 р. відбулася значуща подія – відкриття першої соляної ванни.

На початку XX ст. місто починає стрімко розвиватися у зв'язку з тим, що на його території виявили велике родовище залізної руди. Незабаром після цього відбулося відкриття першого металургійного заводу. У період Другої світової війни Зальцгіттер став місцем для розміщення трьох концтаборів. 

Сьогодні він є одним із найбільших промислових центрів у країні. Одним із його значущих підприємств є металургійний завод Salzgitter AG.

Розташування

Зальцгіттер розташований у південній частині Північно-Германської низовини. Місто знаходиться на території широкої улоговини, яка вкрита осадовою гірською породою – льоссом. Протяжність Зальцгіттера з півночі на південь сягає 24 км, із заходу на схід – 19 км. Пагорб Гамберг є найвищою локацією міста, його висота сягає 275 м.

У Зальцгіттері переважає помірний континентальний клімат. У літній сезон максимальна температура сягає +23°C. Взимку найнижче значення становить -1,1°C. Найкомфортніші погодні умови в Зальгіттері спостерігаються наприкінці травня - початку вересня.

Територія

Спочатку Зальцгіттер утворився як конгломерат кількох містечок і сіл. Зараз до його складу включено 31 район, які об'єднані в сім великих адміністративних частин міста. У кожній із них функціонує міська рада й обирається мер.

Адміністративний поділ Зальцгіттера виглядає так:

 • Північне місто: Лебенштедт, Брухмахтерсен, Зальдер, Енгельнштедт;
 • Північний схід міста: Тіде, Юфінген, Беддінген, Зауінген;
 • Північний захід міста: Ліхтенберг, Реппнер, Остерлінде, Лессе;
 • Схід міста: Галлендорф, Друтте, Блекенштедт, Ватенштедт, Іммендорф;
 • Південь міста: Бад, Грос Манер, Гіттер, Гоенроде, Рінгельгейм;
 • Південно-східне місто: Бейнум, Флагстекгайм, Лобмахтерсен, Барум, Олендорф;
 • Західне місто: Кальбехт, Гебхардсхаген, Герте, Енгероде.

Усі міські райони являють собою компактні поселення. У районі Лебенштедт розташована головна торгова вулиця.

Інфраструктура

У Зальцгіттері немає власного аеропорту, найближчим до міста є міжнародний аеропорт Ганновер. У Зальцгіттері розташовано шість залізничних станцій. З їхньою допомогою забезпечується зв'язок із Гільдесгаймом, Ганновером, Брауншвейгом, Гарцем. 

Через Зальцгіттер проходять автобани А39 – на півночі та 395 – на сході. Ними можна доїхати до міст Нижньої Саксонії. Місцевий громадський транспорт у місті представлений автобусами. Маршрути об'єднують між собою міські райони.

Доїхати з Києва до Зальцгіттера можна, вирушивши автобусом до Кракова. Після цього здійснити переліт до Ганновера і дістатися до Зальцгіттера місцевим автобусом.

Рівень безпеки

Як і в усій Німеччині, в Зальцгіттері приділяється підвищена увага особистій безпеці жителів. Місто постійно патрулює поліція, яка стежить за дотриманням порядку. Разом з тим, перебуваючи в Зальцгіттері, варто дотримуватися основних заходів безпеки. Не слід без нагальної потреби перебувати на вулицях у вечірній та нічний час, особливо в районах, віддалених від центру. Перебуваючи в багатолюдних місцях, варто стежити за збереженням цінних речей, грошей і документів.

Ціни

Ціни в Зальцгіттері встановлені на середньому рівні по Німеччині. Одномісний номер у готелі вийде зняти за 40-80€ за ніч. Ціна на двомісний номер з одним ліжком встановлена на рівні 60-125€ за ніч.

Орієнтовна вартість деяких продуктів харчування становить:

 • яблука (1 кг) – 1,5 €
 • місцевий сир (1 кг) – 5,2€
 • червоне м'ясо (1 кг) – 6€
 • картопля (1 кг) – 0,8€

Джинси в магазині брендового одягу можна придбати за вартістю 54€, літню сукню – за 25€. Заправити автомобіль вдасться за 0,9€ за 1 л бензину.

Структура населення

Чисельність населення Зальцгіттера перевищує 104 тис. осіб. Крім корінних жителів до нього належать іноземні резиденти, які приїхали з інших країн. Найбільшими етнічними групами є турки, сирійці, румуни, поляки, болгари, італійці, серби. За гендерним складом кількість жінок становить 53%, а чоловіків – 47%.

Більша частина жителів Зальцгіттера є парафіянами Євангелічно-лютеранської державної Церкви. Також у місті є римсько-католицькі парафії, Церква Адвентистів сьомого дня, баптистська парафія, ісламські мечеті.

Культура та пам'ятки

Відвідавши Зальцгіттер у весняно-літній період, вдасться взяти участь у різноманітних святкових заходах. Наприкінці весни в місті організовують спортивний фестиваль, у якому можуть узяти участь як професіонали, так і аматори. Захід відбувається протягом тижня. За ним слідує фестиваль музеїв. Ще однією значущою подією є Altstadt-Festival, який відбувається влітку. На заході демонструють національні костюми, пропонують скуштувати традиційні місцеві страви, грає музика в стилі ретро.

Парки

Парк Рінгельгайм розташований біля однойменного замку. Територія займає площу в 31 га. Прогулявшись парком, можна помилуватися мальовничою рослинністю та водоймою. Також заслуговує на увагу природний заповідник, на території якого розташоване озеро Гертер. Водойма служить місцем проживання для птахів різних видів.

Серед інших пам'ятних зелених локацій міста можна згадати Штадтпарк Зальцгіттер міт Ентентайх, Штадтпарк Лебенштедт, Шлосспарк Зальдер.

Музеї та бібліотеки

У Зальцгіттері є Муніципальний музей, розташований у замку Зальдер. У ньому можна дізнатися про історію регіону та розширити пізнання в галузі геології. Цьому присвячена постійна експозиція, що займає площу 3,5 тис. м² і включає понад 3 тис. експонатів. Одним із найбільш пам'ятних є скам'янілість іхтіозавра, який жив 115 млн років тому. Також у музеї періодично організовують спеціальні виставки. На одній із них було відтворено стежку Льодовикового періоду з фігурами доісторичних тварин.

В одному із залів замку Зальдер міститься зібрання творів мистецтва, де представлені роботи як місцевих живописців, так і художників з інших міст Німеччини.

У місті є три публічні бібліотеки. Найбільша містить 155 тис. книжок і розташована в Зальцгіттер-Лебенштадті. Дві інші розташовані в Зальцгіттер-Баді та Зальцгіттер-Фреденберзі та зберігають 42 тис. і 25 тис. книг відповідно.

Театри

На території міста немає професійних театрів. На базі місцевої гімназії було створено студентський театр, на сцені якого демонструються аматорські п'єси. Постановки збирають близько 100-600 глядачів. Також у Зальцгіттері періодично організовують мюзикли, в яких беруть участь місцеві артисти.

Освіта та наука

У місті функціонує Університет прикладних наук Остфалія, кампус Зальцгіттер. Тут навчаються близько 2,5 тис. студентів. Вищий навчальний заклад було засновано в 1928 р. У ньому можна здобути освіту за такими спеціальностями: логістика та управління транспортом, управління туризмом, логістика та управління інформацією, управління спортом, економічна інженерія, медіадизайн. 

У місті є загальноосвітні та професійні школи. До числа останніх належать гімназія Зальцгіттер-Бад, гімназія ам Фреденберг і Кранич-Гімназія.

Наукова діяльність у Зальцгіттері відбувається в багатопрофільній технічній школі Friedenberg і Вищій профільно-технічній школі. Випускники останньої залучають в роботі транспортної галузі. На найбільшому підприємстві міста Salzgitter AG функціонує інститут прикладної фізики та науково-дослідна лабораторія.

Інші пам'ятки

Замок Рінгельгайм являє собою бенедиктинське абатство, яке існувало ще близько тисячі років тому. У XIX ст. тут розмістився приватний маєток, після Другої світової війни заснували санаторій. До замку примикає церква, де міститься рідкісний бароковий орган та іконостас XVIII ст. 

Ще одним замком, що запам'ятається, є Бург Гебхардсхаген, зведений 1186 р. Також заслуговують на увагу руїни замку Ліхтенбург, зведеного в ХІІ ст. та зруйнованого гарматами в результаті битви XVI ст.

Церква Кніштед, уперше згадана в 1455 р., є пам'яткою середньовічної архітектури. Найстарішим храмом у місті вважається Сен-Марієн-Кірхе. Романська каплиця, що передувала появі цієї церкви, виникла ще 1236 р.

Пам'ятник Turm der Arbeit встановлено 1995 р. і присвячено в'язням концтаборів, заснованих нацистами. Унікальною природною пам'яткою є штучно створене озеро Зальцгіттер Зеє, площа якого становить 75 га.

Телефони екстрених служб

 1. Поліція: 110
 2. Телефон екстреної допомоги: 112
 3. Посольство України в Німеччині: +49 30 288 871 28