Місто Рівне справедливо посідає перші позиції у рейтингу найстаріших міст України. Перші згадки про населений пункт були зареєстровані у 1283 р., проте більшість археологів стверджують, що вік міста на 250 років більший.
Обласний центр Рівненської області цілком може претендувати на роль мальовничого та затишного куточка України. У цьому місці чудово поєднуються казкові парки та привітність європейських кав'ярень, магія романтичних озер та безтурботність стародавніх церков.
Незважаючи на скромну площу в 63 км² та невелику чисельність населення (248 тис. осіб), Рівне може похвалитися старовинними вуличками на європейський манер, розкішними садибами та визначними пам'ятниками.
Як і більшість західноукраїнських земель, Рівне пережило непросту історію трансформацій, руйнувань та перетворень. Нескінченна низка власників поперемінно змагалася у правах володіти стратегічним вузлом на північному заході сучасної України. Після війни козацтва з Річчю Посполитою місто перейшло під керівництво князя Семена Несвицького, а згодом естафету управління успадкувала його дружина Марія. Кмітлива та господарська княгиня домоглася отримання Магдебурзького права, що дозволило місту проводити ярмарки та швидко розвиватися.
Сьогодні Рівне має унікальні туристичні особливості та відповідає званню культурного центру Рівненської області. Якщо й станеться так, що пам'ятники архітектури залишаться непоміченими, то парки, сучасні зони відпочинку та ресторани не поступляться за рівнем багатьом столичним.