Завантаження...

hero

Луцьк

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airport
Літаки
train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Луцьк

Україна
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Луцьк є обласним центром Волинської області, що на річці Стир. Сучасний вид цього міста формувався упродовж тисячі років існування та постійного впливу всіх, хто проживав на його території. На зорі свого існування Луцьк був центром Волинського князівства. Цей обласний центр є відносно невеликим, порівняно з такими містами, як Дніпро чи Львів, але його історична цінність не зменшується.

Першу згадку Луцька можна побачити в Іпатіївському літописі (1085 р.), де зазначено, що місто вже було досить розвинене. Приблизно 1000 р. Володимир Великий збудував на місці сучасного Луцька фортецю, що й дало початок сучасному місту. Зміцнення допомогли вберегти Київську Русь від набігів загарбників, у тому числі й польського короля Болеслава II. Місто було частиною Великого князівства Литовського, Речі Посполитої, Австрійської імперії.

Після відновлення незалежності України у 1991 р. Луцьк швидко позбавився комуністичного минулого – вулицям повернули історичні назви чи отримали нові (на честь сучасних героїв країни). Площа Луцька становить 42 км2. Відстань до Києва автомобільними шляхами – 412 км, залізничними – 367 км.

Сервіс SkyBooking допоможе купити автобусні квитки онлайн. Також ви маєте можливість придбати квитки на поїзди Укрзалізниці.

Розташування

Луцьк знаходиться у помірно-континентальному кліматичному поясі. Фізико-географічна зона – полісся, лісостеп. Завдяки цьому літо тут тепле, а зима – м'яка. Різкі відхилення від середніх температур бувають рідко. Середньорічна температура – ​​+17,4°C. Даний показник найнижчий у січні – -4,9°C, найвище значення спостерігається в липні. Днів із опадами на рік у середньому – 148. Взимку у Луцьку утворюється невеликий сніговий покрив, який швидко тане під час потепління. Відстань із заходу на схід становить 10 км, із півночі на південь – 15 км.

Місто розташоване на Волинському узвищенні (220-250 м над рівнем моря). Найбільш поширений увалисто-балковий рельєф. Головна річка – Стир. Вода з неї постійно використовується у сільському господарстві, водопостачанні. На річці є дві судноплавні ділянки завдовжки 280 км. Раніше Стир використовувався для транспортування пасажирів та вантажів. Наразі водні судна переміщуються, переважно, з туристами та рибалками.

Територія

Луцьк адміністративно не поділено на райони. Відтак відсутні районні ради, які відповідають за ту чи іншу частину міста. Неформально Луцьк має такі житлові райони:

  • Вишків;
  • Гуща;
  • Завокзальний;
  • Теремно;
  • Дубновський;
  • Центр;
  • Старе місто;
  • Кичкарівка;
  • Червоне;
  • Гнідова;
  • Вересневе.

Найцікавішими районами для туристів є Старе Місто та Центр, де розташовано найбільше архітектурних та культурних пам'яток. Якщо ви бажаєте приїхати до Луцька під час відпустки або у робочих справах, скористайтеся сервісом SkyBooking, щоб купити квитки на автобус чи поїзд, не відволікаючись від важливих справ.

Інфраструктура

Луцьк охоплює мережу автобусних маршрутів, що дозволяють пасажирам потрапити до будь-якої частини міста. Крім автобусів, працюють тролейбуси, які почали курсувати 1972 р. Це дозволило вирішити транспортну проблему, пов'язану зі збільшенням кількості населення у середині XX ст. Для відстеження пасажирського транспорту використовується система диспетчеризації, що дає змогу бачити у реальному часі, де знаходиться конкретний автобус чи тролейбус. Планується запровадження електронної оплати за проїзд.

Потяги проїжджають через місцевий вокзал досить часто завдяки тому, що у Луцьку проходить важлива частина залізничної колії. Квитки на поїзд можна придбати прямо у касі. Водний транспорт представлений екскурсійними суднами, буксирами. Незабаром можна буде купити квиток на літак завдяки поновленню роботи місцевого аеропорту, розташованого неподалік Луцька. На даний момент злітно-посадкова смуга використовується авіалюбителями. Про те, коли можна придбати авіаквитки, буде повідомлено згодом.

Рівень безпеки

Луцьк є безпечним містом, де можна без побоювання гуляти центром міста незалежно від часу доби. Самі туристи оцінюють місто як максимально безпечне, згідно з соціологічними опитуваннями. Запобіжні заходи для гостей Луцька незмінні:

  • тримайте гроші, документи, інші цінні речі у внутрішніх кишенях чи важкодоступних відділеннях сумок. Особливо важливо це у місцях великих скупчень людей;
  • відвідуйте віддалені від центру райони міста, тільки якщо там є знайомі люди;
  • не ігноруйте дорожні знаки та сигнали світлофора, особливо у центрі міста.

2021 р. в Луцьку було зареєстровано 2025 правопорушень проти власності, що на 216 тис. населення є прийнятним показником.

Ціни

У Луцьку за хліб необхідно заплатити приблизно 0,6$. Пиво обійдеться в 0,8-0,9$ (пляшка імпортного – 1,2$). Обід у ресторані з трьох страв для однієї людини коштуватиме 7-8$. Ресторани швидкого харчування вимагатимуть менших витрат – 3-4$. Квиток на маршрутне таксі, тролейбус – 0,2-0,25$.

Середня вартість проїзду на таксі – 1,3$ за початок поїздки, 0,2$ – за кілометр шляху.

Квиток у плацкартний вагон поїзда обійдеться в 6-7$. Найбільш популярний напрямок – Київ. Поїздка в автобусі вимагатиме трохи більших витрат – 8-10$.

Ціни на одяг в Луцьку:

  • джинси – 30-40$

  • кросівки – 30-70$

  • шкіряне взуття – 55-65$

  • куртки – 60-100$, в залежності від виробника, моделі, розміру.

Вартість квитка в кіно варіюється в межах 2-3$ за сеанс з особи. Ціна залежить від фільму, дня тижня, часу сеансу, ряду.

Структура населення

Луцьк – найбільше густонаселене місто Волинської області. Населення – 216 тис. осіб. Починаючи з 2015 р., кількість мешканців пропорційно збільшується та зменшується. Станом на 2017 р. українців у місті – 97%, росіян – 2%, а представників інших національностей – близько 1%. Мовна структура така:

  • виключно українську мову використовують 92%
  • російську – 3%
  • українську та російську – 5%

Статевий розподіл у Луцьку – традиційний для обласних центрів України. Тут мешкає 54% жінок, 46% чоловіків від загальної кількості населення. У віковій категорії 0-14 років спостерігається невелика перевага у бік чоловіків (18 091 на 17 143 жіночого населення). У працездатному віці (15-64 роки) стає помітним перевищення кількості жінок (85 272 на 70 350 чоловіків). У категорії від 65 років – перевага жінок (14 850 на 7 557 чоловіків). Приріст населення відбувається в основному за рахунок збільшення народжуваності.

Культура та пам'ятки

Луцьк є одним із культурних центрів України, тому на кожному кроці ви зустрічатимете пам'ятники архітектури різних періодів (у тому числі середньовіччя). Люди у місті чуйні та готові прийти на допомогу туристові у вирішенні різних питань. Абсолютна більшість жителів спілкується українською мовою, тому краще ставити питання саме нею, але допустимо використання польської, російської та англійської мов туристами з інших країн.

У Луцьку народилися чи провели певну частину життя відомі люди:

  1. Ігор Діденчук – учасник гуртів "Kalush Orchestra", "Go A".
  2. Оксана Забужко – поетеса, письменниця.
  3. Леся Українка – поетеса. Дитинство пройшло у Луцьку.

Також із містом пов'язане життя князя Вітовта. Йому належав титул "князя Луцького" (крім Великого князя Литовського). Неподалік міста проходить фестиваль "Бандерштадт". У стінах замку Любарта можна відвідати шоу "Ніч у Луцькому замку", що є фестивалем середньовічної культури з лицарськими поєдинками, їжею та музикою.

Парки

У Луцьку для відвідувачів відкрито такі парки:

  1. Центральний парк культури та відпочинку ім. Лесі Українки. Комунальний парк Луцька, куди приходять містяни та туристи. На його території діє орнітологічний заповідник, іподром, зоопарк, спортивна школа.
  2. Парк 900-річчя Луцька. Об'єкт на березі річки Салапіївка. Тут є невеликий ставок, пішохідні стежки, дитячий майданчик.
  3. Сіті Парк. Відмінне місце для спортсменів – є відкритий майданчик, тенісні корти, велозона, скейт-парк. Для дітей також передбачено майданчик. У парку встановлено пам'ятник Андрію Кузьменку, засновнику гурту "Скрябін".

Всі перелічені парки знаходяться відносно неподалік центру, тому міський транспорт відправляється туди регулярно.

Музеї та бібліотеки

Для гостей та мешканців Луцька діють музеї та бібліотеки:

  1. Волинський краєзнавчий музей. Історичні, археологічні експонати можна побачити тут і у філіях закладу, одна з яких знаходиться у Замку Любарта.
  2. Аптека-музей на вулиці Драгоманова, 11 (площа Ринок). Тут можна побачити старий аптечний посуд, меблі, різноманітний інвентар.
  3. Волинська державна обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олени Пчілки. Доступно майже 500 тис. книг та брошур, написаних українською та іншими мовами, електронні та аудіовізуальні видання.

Щоб обійти всі музеї Луцька, потрібно перебувати у місті не менше двох днів.

Театри

З організацією дозвілля допоможуть такі установи:

  1. Волинський обласний академічний музично-драматичний театр ім. Тараса Шевченка. Головна театральна сцена регіону, де можна побачити постановки за сценаріями відомих українських драматургів.
  2. Волинський академічний обласний ляльковий театр. Єдиний професійний дитячий театр у області. Відомий насамперед тим, що саме в цьому театрі розпочинав кар'єру Петро Юхимович Вескляров, більш відомий, як Дід Панас.
  3. Театр "Гармидер". Експериментальний театр, який розпочав діяльність у 2003 р. Вистави виходять за рамки традиційної драматургії. Це втілення задуму молодих режисерів та сценаристів.
  4. Доступні кінотеатри: "Адреналін", "Premier City", "Multiplex".

Освіта та наука

У Луцьку можна здобути вищу освіту в таких закладах:

  1. Волинський національний університет ім. Лесі Українки. ВНЗ здійснює підготовку економістів, філологів, істориків, політологів, біологів, хіміків та інших спеціалістів.
  2. Луцький інститут розвитку людини "Україна". Єдиний в галузі виш, який займається підготовкою людей з особливими потребами. Навчання відбувається за спеціальностями правознавство, туризм, маркетинг, документознавство та інформаційна діяльність, фінанси та кредит, соціальна робота.
  3. Луцький національний технічний університет. Установа, де студенти навчаються на екологів, економістів, архітекторів, машинобудівників, правознавців тощо.

Для тих, хто збирається їздити на навчання до Луцька, рекомендуємо вивчити розклад поїздів, після чого можна купити квитки. Усі дані узгоджуються з офіційним сайтом перевізника. Квитки на інші види транспорту можна також купити онлайн через сервіс SkyBooking.

Інші пам'ятки

Приїжджаючи до Луцька, не забудьте відвідати такі місця:

  1. Замок Любарта. Головний об'єкт для туристів Цей замок є найстарішим і одним із найбільших в Україні. Відрізняється будова відмінним станом, незважаючи на вік (зведений у XIV ст.).
  2. Будинок Косачів, у якому працював батько Лесі Українки Петро Косач. Усередині зараз знаходиться Історико-архітектурний заповідник старого Луцька разом із експозицією "Лесина вітальня".
  3. Башта Чарторийських. Стіни Окольного замку, що частково збереглися (ще називається Нижнім).
  4. Дитяча залізниця. Невеликі поїзди та вагони, в яких можуть покататися і дорослі.
  5. Петро-Павлівський костел. Архітектурна пам'ятка національного значення. Нині він є головним храмом Луцької дієцезії.

Якщо ви хочете побачити всі перелічені пам'ятки, скористайтеся сервісом SkyBooking, де вам допоможуть купити залізничні квитки без проблем. Потрібно лише ознайомитися з розкладом та обрати потрібну дату. Заплативши повну вартість квитка від, можна вирушати у призначений день на вокзал. Аналогічно можна їздити в інші міста України та Європи автобусом.

Телефони екстрених служб

  1. МНС: 101
  2. Поліція: 102
  3. Швидка допомога: 103
  4. Аварійна газова служба: 104
  5. Гаряча лінія МОЗ України: 0 800 801 333
  6. Водоканал: 15-53, 25 5555
  7. Травмпункт: 25 1201
  8. Волинська обласна дитяча клінічна лікарня: 25 6171
  9. Волинська обласна дитяча поліклініка: 25 6251
  10. Обленерго: 0 800 21 0131