Завантаження...

hero

Ковель

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Ковель

Україна
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Ковель – один із районних центрів Волинської області, розташований географічно у її центрі. Знаходиться місто на річці Турія, що є однією з приток Прип’яті. Ковель був частиною Великого князівства Литовського, Речі Посполитої, згодом потрапив під контроль Російської імперії. Точний рік заснування міста невідомий. Проте ще задовго до появи на відповідній території Ковеля на ній були поселення людей ще з III тис. до н. е. Археологи знаходили кам’яні сокири, списи, серпи.

Назва міста може бути похідною від найменування села Ковле – місця, де проживав майстер-коваль, який став першим поселенцем. Пізніше назва трансформувалася в сучасний Ковель. Нині місто є важливим транспортним вузлом, насамперед залізничним. Саме Ковель є відправною точкою під час сухопутних мандрівок до Європи.

Також місто стало одним із культурних центрів Волинської області завдяки довгій історії. У Ковелі можна знайти храми безлічі конфесій, що позначилося на різноманітності архітектури. Площа міста – 50 км2. Відстань до Києва – 550 км залізничними шляхами (9 годин 41 хвилина з зупинками), 454 км – автомобільними дорогами.

Щоб купити квитки на поїзд чи автобус онлайн, скористайтеся сервісом SkyBooking. Такий спосіб покупки особливо підходить для тих, хто не може виконати замовлення залізничних квитків через постійне перебування на роботі.

Розташування

Ковель розташований на Поліській низині в помірно-континентальному кліматичному поясі. Це проявляється в середній температурі – +18,5°C (у липні) – 4,5°C (у січні). Абсолютний зафіксований максимум – +37,1°C, мінімум – -34,6°C. Місто знаходиться в зоні змішаних лісів, де є безліч заболочених місць, а також покладів торфу. Неподалік Ковеля є джерело з хлоридно-натрієво-йодо-бромною водою на глибині 1300 м. На річці Турія було збудовано водосховище, що змінило ландшафт на півдні міста.

Впродовж усієї історії Ковеля, після здобуття Магдебурзького права, місто було великим центром торгівлі на Волині. Тут було популярне заняття ремеслами, сільським господарством. У 1873 р. було відкрито залізничний вокзал – один із найстаріших у західній частині України. З ослабленням комуністичної влади наприкінці 80-х років XX ст. Ковель став одним із політичних центрів, де з’явився осередок Народного Руху України. Пізніше він став великою політичною партією наступного десятиліття після відновлення незалежності.

Територія

Ковель не поділяється на адміністративні райони із власною радою. У ході розвитку міста сформувалися мікрорайони, які легко ідентифікують місцеві мешканці:

  • Брестська;
  • Вокзал;
  • Володимира Кияна;
  • Володимирська;
  • Вілька;
  • Ковель-2;
  • Левицького;
  • Лінозавод;
  • Перевалка;
  • Сільмаш;
  • Центр;
  • Черемхи.

Для туристів найцікавішими частинами міста є Центр та Вокзал. Безпосередньо поруч із Ковелем знаходиться село Вербка, яке фактично є північним передмістям, але формально не підпорядковується місту. Щоб приїхати до Ковеля під час відпустки або розв'язання ділових питань, скористайтеся сервісом SkyBooking, який допоможе купити квитки на автобус онлайн.

Інфраструктура

Завдяки розташуванню в географічному центрі Волинської області Ковель став важливим транспортним вузлом. Через місто проходить траса європейського значення E373 (M07), що з’єднує Київ та Люблін (неформально називається "Варшавкою"). Інша важлива дорога – E85 (M19), що проходить з Олександруполіса (Греція) до Клайпеди (Литва).

Перевезення пасажирів містом здійснюється приватними підприємцями, які обслуговують 39 автобусних маршрутів. Єдиною альтернативою автобусним перевезенням є таксі, скористатися якими можна будь-коли на відміну від міського транспорту. Аеропорту у місті немає, тому купити квиток на літак у Ковель не вийде. Авіаквитки можна придбати в найближчих великих містах.

Через Ковель регулярно проїжджають потяги, що прямують до Європи (Холм, Варшава, Берлін) та міста України (насамперед Київ, Рівне, Луцьк). Придбати квиток на поїзд пасажир може прямо в касі на вокзалі або з допомогою сервісу SkyBooking. Потрібно вивчити розклад, щоб вибрати найбільш зручний варіант. Уся інформація  у нас синхронізується з офіційним сайтом компанії Укрзалізниця.

Рівень безпеки

Для туриста Ковель є привабливим містом, тому для отримання винятково приємних вражень рекомендуємо дотримуватися запобіжних заходів:

  • гроші, документи, цінні речі тримайте виключно у внутрішніх кишенях або у важкодоступних частинах сумок чи в номері готелю;
  • не гуляйте околицями міста в темну пору доби, особливо там, де немає вуличного освітлення;
  • будьте уважними на пішохідних переходах, насамперед, у центрі та вулицях, якими проходять великі траси.

У 2021 р. в Ковелі працювали 24 камери спостереження для фіксації та запобігання правопорушенням. Наразі мають працювати вже 40 камер. Згідно зі статистикою за 2018 р., зафіксовано 818 злочинів, з яких 545 – проти власності. В останні кілька років кількість скоєних злочинів поступово знижується. Для порівняння: за 2017 р. зафіксовано 986 ​​правопорушень.

Ціни

Вартість хліба в Ковелі – 0,5-0,6$ залежно від сорту та виробника. За пиво потрібно заплатити 0,7-1,2$ (українського, закордонного виробництва). Щоб повечеряти в ресторані, потрібно заплатити 8$ за особу (три страви). У фастфуді ціна нижча – близько 3$. Квитки на автобус обійдуться в 0,2-0,3$ за поїздку в один бік.

Поїздка в таксі коштує 1-1,2$ – за початок подорожі та 0,2$ за кожен кілометр. Купити залізничні квитки в плацкартний вагон до Києва можна за 6-7$. Автобусні квитки через сервіс SkyBooking або в касах можна придбати за 13-18$ за місце в тому ж напрямку.

Одяг у Ковелі коштує:

  • джинси – 8-25$
  • кросівки – 18-37$
  • куртки (осінньо-весняні) – 25-40$
  • шкіряне взуття – 25-40$

Вартість квитка в кіно – 2-3$, залежно від часу сеансу, фільму, ряду.

Структура населення

Ковель є найгустонаселенішим містом району. Населення – 68 тис. осіб. Кількість трохи зменшилася порівняно з попереднім десятиліттям. Національний розподіл такий:

  • українці – 91,2%
  • росіяни – 3,5%
  • білоруси – 0,5%
  • поляки – 0,1 %

Кількість жінок трохи перевищує кількість чоловіків – 36 011 (53,27%) на 31 587 (46,73%). У віковій групі від 0 до 14 спостерігається перевага чоловічого населення. Від 15 до 65 років – більше жінок. У старшій віковій категорії (65+) жіночого населення приблизно вдвічі більше ніж чоловічого.
Приріст населення відбувається переважно за рахунок новонароджених. Також нові жителі Ковеля прибувають з інших регіонів країни. Найбільш популярна мова спілкування – українська (приблизно 90% населення використовують виключно її). Використання російської з кожним роком скорочується. На цей момент на ньому говорять близько 4%.

У Ковелі діють релігійні громади:

  • православна (ПЦУ, РПЦ в Україні);
  • римсько-католицька;
  • греко-католицька;
  • Адвентистів сьомого дня;
  • Свідків Єгови.

До 1939 р. в місті була велика юдейська громада (була з великою часткою євреїв серед населення на той момент – майже 50%). Наразі юдеї, а також мусульмани, практично не представлені.

Культура та пам'ятки

Ковель – культурний центр відповідного району Волинської області. Завдяки вдалому розташуванню місто має багато архітектурних пам’яток. За століття існування в Ковелі сформувалася європейська культура. Туристу з України легко поставити будь-яке питання. Іноземець також може поспілкуватися з місцевим населенням завдяки знанню російської, англійської, польської.

Серед відомих людей, які народилися та жили в Ковелі, можна виділити:

  1. Людмилу Березницьку. Український мистецтвознавець, критик, кандидат філологічних наук.
  2. Віктора Мацюка. Колишній футболіст.
  3. Ізраїля Перстейна. Колекція книг. Допоміг укомплектувати Бібліотеку конгресу США виданнями, написаними на кирилиці.

У Ковелі налічується 23 пам’ятки архітектури та 20 історичних пам’яток. Усі вони мають місцеве значення. У місті існував монумент на честь завершення війни з Наполеоном, який не зберігся до наших днів (знесений у період між світовими війнами).

Парки

Для мешканців та гостей Ковеля відкрито кілька парків:

  1. Центральний парк ім. Лесі Українки. Знаходиться на бульварі Лесі Українки. Відмінне місце для прогулянок у будь-яку пору року. На території парку встановлено пам’ятник письменниці.
  2. Парк ім. Тараса Шевченка. Ще одне місце для прогулянок та фото. Відрізняється від інших парків відкритим простором замість великої кількості дерев. Знаходиться об’єкт на вулиці Незалежності.
  3. Річковий. Парк, розташований на березі Турії, де можна займатися спортом, ходити. Поруч знаходиться школа веслярів.

Також на вулиці Незалежності є меморіальний комплекс слави, присвячений загиблим у Другій світовій війні.

Музеї та бібліотеки

Любителі старовини та книг можуть відвідати такі установи:

  1. Ковельський історичний музей. Співробітники займаються вивченням, дослідженням та збереженням історичних пам’яток регіону. Тут можна побачити старі підручники, атестати, вироби із заліза, посуд для вина та багато іншого. Не плануйте відвідування в суботу – цього дня вихідний.
  2. Центральна районна бібліотека. Найбільше районне книгосховище, популярне серед студентів. Фонди установи включають понад 75 тис. книг, газет, періодичних видань.
  3. Центральна Ковельська бібліотека для дітей. Тут діти можуть не лише почитати, а й відвідати святкові заходи, присвячені різним подіям.

Театри

У Ковелі культурне дозвілля організовують такі театри:

  1. Аматорський експериментальний театр-студія "10 ряд, 10 місце". Вистави від сучасних драматургів. Проходять виступи для дорослих та дітей.
  2. Народний дім "Освіта". Установа, де займаються театральними виставами й іншими видами мистецтва. До репертуару входять постанови на основі класичних творів.
  3. Палац культури ім. Шевченка. Місце проведення театральних постанов та концертів. Відрізняється наявністю великої сцени.

Також працює кінотеатр "Прем’єра". Розташований у ТРЦ "Акцент". Тут можна переглянути новинки світового кінематографу в 3D.

Освіта та наука

У Ковелі працюють заклади переважно І та ІІ рівня, а також один ВНЗ IV рівня акредитації:

  1. Ковельське профтехучилище № 2. Тут студенти навчаються на архітекторів, будівельників, геодезистів.
  2. Ковельський медичний коледж. Студенти здобувають знання за спеціальностями "стоматологія", "медицина", "медична психологія", "суспільне здоров’я", "медсестринство", "фармакологія, промислова фармакологія".
  3. Ковельський промислово-економічний коледж Луцького національного технічного університету. Тут відбувається навчання майбутніх агрономів, економістів, фінансистів, адміністраторів та інших спеціалістів.
  4. Ковельський центр профтехосвіти. Тут навчають спеціалістів у галузі машинобудування, дизайну, транспортних технологій.
  5. Ковельська філія Міжрегіональної академії управління персоналом (МАУП). Приватний навчальний заклад ІV рівня акредитації, де проводиться навчання правознавців, менеджерів.

Сервіс SkyBooking допоможе підібрати квитки на поїзд, з якими можна їздити на навчання до Ковеля та інших регіонів України.

Інші пам'ятки

Відвідуючи Ковель, не пройдіть повз такі пам’ятки:

  1. Паровоз СУ 253–25. Встановлено його на залізничній площі на честь 40-річчя вигнання нацистів із міста. На постамент паровоз заїхав своїм ходом у 1984 р., після чого не зрушував з місця.
  2. Пам’ятник Лесі Українці. Робота скульптора Ю. Савко. Встановлено монумент у парку ім. Лесі Українки в 1991 р.
  3. Пам’ятник жертвам аварії на ЧАЕС на вул. А. Міцкевича. Монумент луцького архітектора Андрія Сеника відкрито у 2008 р.
  4. Воскресенський собор. Один із православних храмів, збудованих у XIX ст., що збереглися до наших днів.
  5. Благовіщенська церква. Храм, що належить ПЦУ. Під час правління комуністів приміщення використовувалося як краєзнавчий музей.

Щоб потрапити до всіх перелічених місць, скористайтеся сервісом SkyBooking, завдяки якому можна купити залізничні квитки онлайн. Ви маєте можливість вибрати вагон, місце, день виїзду та повернення. Доступні рейси Інтерсіті, якими можна дістатися пункту призначення в максимально комфортних умовах.

Телефони екстрених служб

  1. МНС: 101
  2. Поліція: 102
  3. Швидка допомога: 103
  4. Аварійна газова служба: 104
  5. Ковельводоканал: 5 32 67; 361 61 48; 967 70 06
  6. Ковельська філія Волиньобленерго: 7 14 09; 7 19 52