Завантаження...

hero

Рівне

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airport
Літаки
train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Рівне

Україна
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Місто Рівне справедливо посідає перші позиції у рейтингу найстаріших міст України. Перші згадки про населений пункт були зареєстровані у 1283 р., проте більшість археологів стверджують, що вік міста на 250 років більший.

Обласний центр Рівненської області цілком може претендувати на роль мальовничого та затишного куточка України. У цьому місці чудово поєднуються казкові парки та привітність європейських кав'ярень, магія романтичних озер та безтурботність стародавніх церков.

Незважаючи на скромну площу в 63 км² та невелику чисельність населення (248 тис. осіб), Рівне може похвалитися старовинними вуличками на європейський манер, розкішними садибами та визначними пам'ятниками.

Як і більшість західноукраїнських земель, Рівне пережило непросту історію трансформацій, руйнувань та перетворень. Нескінченна низка власників поперемінно змагалася у правах володіти стратегічним вузлом на північному заході сучасної України. Після війни козацтва з Річчю Посполитою місто перейшло під керівництво князя Семена Несвицького, а згодом естафету управління успадкувала його дружина Марія. Кмітлива та господарська княгиня домоглася отримання Магдебурзького права, що дозволило місту проводити ярмарки та швидко розвиватися.

Сьогодні Рівне має унікальні туристичні особливості та відповідає званню культурного центру Рівненської області. Якщо й станеться так, що пам'ятники архітектури залишаться непоміченими, то парки, сучасні зони відпочинку та ресторани не поступляться за рівнем багатьом столичним.

Розташування

У Рівному знаходиться стратегічний вузол залізничних та автомобільних магістралей. Через цей обласний центр прокладені такі значні артерії як Варшава - Київ, Краків - Мінськ, Київ - Берлін та інші.

Міжнародний аеропорт, розташований за кілька кілометрів на південний захід від міста, обслуговує як чартерні рейси, так і літаки, що здійснюють авіаперельоти Україною. З 2016 р. аеропорт підтримує чартерні програми та приймає міжнародні рейси Рівне - Анталія, Рівне - Хургаду, Рівне - Шарм-ель-Шейх.

Графік курсування залізничного транспорту включає 13 поїздів дальнього маршруту та 17 електричок по області. Перший поїзд, згідно з регламентом залізничного вокзалу, стартує о 01:05 і прямує до станції "Київ Пасажирський", а останній приїжджає о 22:58.

Без пересадок з Рівного можна доїхати до міст Дніпро, Ковель, Львів, Київ, Луцьк, Запоріжжя, Одеса, П'ятихатки. Маршрути з пересадками (Харків, Суми), що проходять через залізничну станцію в Рівному, проїжджають не щодня і курсують згідно з особливим графіком руху.

Всього лише з Києва до Рівного курсує понад 40 прямих автобусних рейсів. Тому, якщо ви не впевнені, що встигнете розібратися в розкладі та завчасно купити квиток, скористайтеся сайтом skybooking.ua. Все, що вам потрібно буде зробити, це ввести дату виїзду та пункт призначення, решту роботи виконає система. Сайт запропонує всі можливі маршрути, щоб надати оптимальний варіант для вибору.

Територія

Рівне є адміністративним центром Рівненської області. Умовно територія міста поділена на кілька адміністративних одиниць:

  1. Центр.      
  2. Ювілейний.    
  3. Басів Кут.     
  4. Боярка.
  5. Тинне.        
  6. Чайка.      
  7. Північний район.
  8. Мокрий. 
  9. Льонокомбінат.    
  10. Щасливе.        
  11. Новий Двір.

Цікаво, що раніше на сайті міста було відмічено більше районів. Згодом адміністрація згуртувала частину районів під однією назвою та залишила лише значущі. Зокрема у початковій версії поділу міста були присутні райони Воля, Ринкове Середмістя, Дворець, Золотіїв, Кавказ.

Між основними мікрорайонами налагоджено транспортне сполучення та окрім маршруток курсують тролейбуси. Також містом їздять таксі, а ціна за проїзд є однією з найнижчих в Україні.

Інфраструктура

Незважаючи на відносно невелику площу, трохи більше 60 км², місто Рівне може похвалитися розвиненою транспортною інфраструктурою. Пересуватися містом найшвидше на тролейбусах, парк яких за останні два роки оновили новими моделями Дніпро-Т203. Загалом містом курсує 12 маршрутів. Вартість проїзду складає 0,16$.

Як і в будь-якому адміністративному центрі України, у Рівному є:

  1. Автовокзал. Працює цілодобово. Максимальний інтервал між рейсами не перевищує 35 хвилин. Найбільш популярні сполучення з містами: Київ, Варшава, Запоріжжя, Острог, Дубно, Луцьк, Львів, Тернопіль, Краків. Всього у розкладі значиться 838 автобусів, тому, якщо ви не готові витрачати час на вивчення всіх рейсів, забронювати квиток зручніше на сайті skybooking.ua. Після введення часу, дати та пункту призначення сервіс запропонує оптимальні варіанти маршрутів.        
  2. Міжнародний аеропорт, розташований у районі селища Вересневе.    
  3. Залізничний вокзал, з якого можна відправитися поїздом до Німеччини, Румунії, Латвії, Литви, Білорусі, Болгарії, Польщі.

Згідно з проведеним дослідженням серед містян, найкращу транспортну інфраструктуру мають райони Щасливий, Ювілейний та Центр.
 

Рівень безпеки

У Рівному відносно невеликий рівень злочинності. Завдяки програмі "Безпечне місто" на пожвавлених перехрестях та місцях скупчення людей з'явилися камери спостереження, що дозволяють правоохоронцям оперативно пересікати правопорушення.

Однак туристам не рекомендується гуляти у парках та засиджуватися у кафе після опівночі. Також бажано не носити з собою велику суму готівки та частіше користуватися банківськими картками. Після 11:00 маршрутки та тролейбуси не ходять і для поїздки потрібно замовляти таксі.

Ціни

Цінники у крамницях міста нічим не відрізняються від середніх цін у країні. Рівне не є курортним містом, тому тут немає жорсткої прив'язки до сезону. Інфраструктура громадського харчування представлена таким же різноманіттям форматів як і в столиці чи Львові. Тут є як дорогі фешенебельні ресторани на території готелів, так і невеликі їдальні на червоній лінії.

Якщо ви прибули до міста автобусом, то для обіду їхати далеко не доведеться. У центральній частині міста розташовані найкращі заклади, а середній чек із трьох страв на одну особу складе не більше 20$. Ціни в продуктових магазинах приблизно такі самі, як і в сусідніх містах:

  • одна хлібина коштує приблизно 0,5-0,6$   
  • 1 кг ковбаси – в середньому 6-7$  
  • пиво (0,5 л) 1-1,5$
     

Структура населення

Станом на 2016 р. населення міста не перевищувало 249 тис. осіб. Згідно з переписом у 2001 р. середній вік мешканця міста становив 34,1 рік, причому у чоловіків цей показник був меншим на 2,7 роки. Жінок у місті виявилося більше (133 541 особа або 53,7%). Кількість працездатних громадян на момент 2014 р. становила 165 474 особи (або 66,5%).

Найбільше у місті проживає українців і якщо у транспорті ви почуєте українську мову, то, більш за все, перед вами місцевий мешканець. Друге місце посідають росіяни і серед національних меншин проживають поляки та білоруси.

Найбільша кількість мешканців проживає в районах Щасливий, Ювілейний та Центр. Також до найкращих, на думку містян, потрапив мікрорайон Чайка. Саме у цих міських зонах відзначається більша кількість новобудов, магазинів та ресторанів.
 

Культура та пам'ятки

Протягом багатьох століть у Рівному асимілювалися культурні цінності із західної та східної частини країни. Історично це місто вважалося повітовим, і довгий час служило свого роду плацдармом для подальшої міграції росіян углиб європейського континенту. Ця особливість позначилася як на архітектурній спадщині, так і на культурних особливостях самих містян, серед яких особливо багато носіїв української мови та місцевих звичаїв.

Після того, як місто отримало Магдебурзьке право і змогло налагодити торгівлю з Польщею та Литвою. У цьому місці чудово співіснує європейська підприємливість та чарівність старовинних традицій. У сучасному Рівному можна побачити архітектурні пам'ятки різних віросповідань та культур. Тут мирно співіснують єврейська синагога та православні церкви.

Прогулянку мальовничим куточком України найкраще розпочати з вулиці Соборної. Тут будь-який корінний мешканець із задоволенням розповість про місцеві пам'ятки та підкаже, як дістатися до відомого Парку імені Тараса Шевченка чи Обласної філармонії.
 

Парки

У Рівному особливо відчувається єднання із природою. Загалом у місті працює понад 10 парків та озеленених місць для відпочинку. Згідно з позитивними відгуками, найкращими парками є:

  1. Парк імені Т. Г. Шевченка. У зоні садово-паркового мистецтва є легендарні дерева віком понад 200 років, водоймище, численні скульптури та найдавніший пам'ятник Кобзареві.
  2. Лебедине озеро. Родзинка парку – озеро з лебедями та качками. Водойма штучна, проте відмінно функціонує і підтримує прозорість проточної води.  
  3. Парк ПДМ. Популярне місце для прогулянок, зустрічей або мандрівок на велосипеді.

Окрім цих місць популярністю у туристів користується парк Лебедінка, парк Fly Kids та міський зоопарк.

Музеї та бібліотеки

Рівне – культурний центр області, де можливо цікаво провести час. Загалом у місті працює п'ять музеїв та 18 бібліотек. Найвідоміший та найдавніший музей міста – Рівненський обласний краєзнавчий музей. Його історія розпочалася у 1906 р. Саме в цьому місці зібрано найбільшу кількість предметів старовини, що формують духовне обличчя Рівненського краю.

Якщо ваша подорож почалася з центральної частини міста, обов'язково завітайте до міської центральної бібліотеки по вулиці Київській. Цінителям історії українських земель сподобається Рівненська обласна наукова бібліотека, розташована на північ від вулиці Короленка.

Театри

Провести цікаво літній вечір можна у Рівненському обласному академічному музично-драматичному театрі. Головна сцена міста дозволяє розмістити понад 600 гостей, у тому числі є 200 місць у амфітеатрі та кілька десятків лож у бельетажі.

Саме тут проходить більшість культурних заходів та міських конкурсів, таких як Міс Рівне чи Перлинка Рівного. Якщо прийти в цей театр ввечері, можна побачити численні флешмоби від молоді або змагання на скейтах.

Загалом у місті чотири театри, у тому числі Рівненська обласна філармонія, де виступає місцевий ансамбль "Полісся" та знаменитий Органний концерт Рівненського краю.

Освіта та наука

Інфраструктура ВНЗ у місті представлена ​​усіма форматами навчальних закладів: академії, національні університети, інститути післядипломної освіти. У міських ВНЗ здобувають освіту не лише жителі міста, а й приїжджі з інших областей України.

Загалом у Рівному працює 14 середніх спеціальних навчальних закладів та 19 ВНЗ. У рейтингу найкращих установ є як державні, так і приватні структури:

  1. Рівненська філія Державної академії статистики, обліку та аудиту. Державна академія може похвалитися найбільшою кількістю філій та кращою оснащеністю матеріально-технічної бази.
  2. Рівненський державний гуманітарний університет. На базі університету працює санаторій-профілакторій, а для навчання ІТ спеціальностям керівництво розмістило 30 комп'ютерних класів.
  3. Кузнецовська філія Європейського університету. Єдина повноцінна філія у Рівному з європейським форматом навчання. Приватний навчальний заклад пропонує студентам факультет економіки та менеджменту, де можна навчитися сучасним професіям.

Вартість освіти на платній основі залежить від рівня навчального закладу, престижу ВНЗ та обраної спеціальності.

Інші пам'ятки

Туристична інфраструктура міста – це десятки культурних пам'яток та зон відпочинку, які запам'ятаються своєю привабливістю та оригінальністю. Найважливіше, що більшість із них є неповторними, і не мають аналогів в інших західноукраїнських землях. У списку обов'язкових місць для відвідування значаться:

  1. Свято-Воскресенський кафедральний собор. Старовинна будівля міста була заснована ще наприкінці XVIII ст. московським імператором Олександром ІІІ. Сьогодні у цьому храмі відбуваються служіння та відзначаються усі значущі релігійні свята.
  2. Воскресенський собор. Закладений наприкінці ХІХ ст. пам'ятка архітектури на площі Соборній вражає масштабами та величчю церковних куполів (храм здіймається вгору на 55 м і є найвищим собором у місті).
  3. Костел святого Антонія. Легенди свідчать, що храм був кілька разів збудований руками прекрасних жінок, і щоразу руйнувався вогнем та мечем ворожих воїнів.

Якщо ви відпочиваєте всією сім'єю, порадувати маленьких мандрівників можна відвідуванням зоопарку. Спритні мавпи, статні олені та смішні ведмежата піднімуть настрій і запам'ятаються кумедними витівками.

Телефони екстрених служб

  1. Пожежна охорона: 101
  2. Поліція: 102
  3. Швидка допомога: 103
  4. Аварійна газова служба: 104
  5. Гаряча лінія Рівненської міської ради: 15 53