Завантаження...

hero

Ремшайд

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Ремшайд

Федеративна Республіка Німеччина
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Ремшайд – старовинне місто на заході Німеччини. Воно є частиною Рурського регіону, який історично славився своєю індустріальною базою. Ранні згадки про Ремшайд відносяться до середніх віків. Заснований у XII ст., він спочатку був невеликим поселенням. Незабаром місто стало відомим своїми металургійними та металообробними підприємствами.

У XIX ст. в Ремшайді почалася індустріалізація. Місто стало центром для виробництва інструментів, ножів, ножиць та інших металевих виробів. Це є ключовим моментом у розвитку міста та формуванні його промислового вигляду.

Під час Другої світової війни Ремшайд значно постраждав від бомбардувань. Безліч його історичних будівель було зруйновано. Після війни у місто почалося відновлення і розвиток своєї промисловості. Ремшайд став спеціалізуватися на виробництві машин і обладнання, а також на хімічній галузі. Сьогодні воно залишається важливим індустріальним центром Німеччини. Місто відоме інженерними та технологічними компаніями.

За свою історію Ремшайд еволюціонував від невеликого середньовічного поселення до сучасного індустріального міста, що спеціалізується в різних галузях промисловості та інноваціях.

Розташування

Місто розташоване в передгір'ях Північного Рейну-Вестфалії і частково розташоване на пагорбах і схилах. Оточене пагорбами і лісами, що створюють навколо нього красиві природні ландшафти.

Помірний морський клімат забезпечує йому прохолодні вологі зими зі снігопадами і тепле вологе літо. Поблизу Ремшайда немає великих річок або озер. При цьому місто розташоване в регіоні, багатому на річки та водні маршрути. Це дає змогу здійснювати транспортування та зв'язок з іншими регіонами водними шляхами.

Територія

Ремшайд включає в себе міську територію і приміські райони. Загалом розділений на вісім районів:

 •  Альт;
 •  Леннеп;
 •  Люттрінгхаузен;
 •  Гонсберг;
 •  Гастен;
 •  Зюд;
 •  Вест;
 •  Норд.

Історичним центром міста є район Альт. Тут розташована більшість старовинних будівель і культурних пам'яток. Також старі квартали є в Леннепе, відомому своєю архітектурою та затишною атмосферою. В інших районах переважно зосереджені житлові будинки, комерційні та промислові зони.

Інфраструктура

У Ремшайді немає власного аеропорту, найближчі розташовані в Дюссельдорфі, Бонні та Дортмунді. У місті є кілька залізничних станцій, що забезпечують пасажирські та вантажні перевезення.

Ремшайд вирізняється добре розвиненою мережею автобусних маршрутів, що зв'язують різні райони міста та навколишні населені пункти. Серед місцевих жителів дуже популярні велосипеди. Оскільки цей транспорт використовується багатьма для щоденних поїздок, у Ремшайді передбачені велодоріжки та парковки.

Приїхати в Ремшайд із Києва можна поїздом, що прямує через Відень і Вупперталь. Також ви можете доїхати автобусом до Дюссельдорфа і пересісти на потяг до Ремшайда. Ще один варіант поїздки з Києва – поїздом через Варшаву з пересадкою в Гаммі. Якщо ви віддаєте перевагу польотам літаком, можна дістатися автобусом, поїздом до Кишинева, Жешува або Кракова і далі купити авіаквитки в Дюссельдорф. У Ремшайд легко дістатися місцевим автобусом або поїздом.

Рівень безпеки

Рівень злочинності в Ремшайді досить низький. Це комфортне і безпечне для відвідування місто. Тут вкрай рідко виникають інциденти, пов'язані з нетерпимістю за расовими, етнічними, релігійними та іншими ознаками. Щоб уникнути неприємних моментів і гранично знизити ризики, стежте за речами в багатолюдних місцях. Намагайтеся не ходити містом уночі, особливо на самоті. Цінності, гроші та документи носіть так, щоб до них складно було дістатися зловмисникам.

Ціни

Рівень цін у Ремшайді трохи нижчий за середній у країні. Ніч у готелі коштуватиме від 54$ до 183$. Приблизні розцінки на одяг і взуття такі:

 • брендові джинси – 69$
 • літня сукня мережевої фірми – 32$
 • фірмові кросівки – 85$
 • шкіряні чоловічі туфлі – 85$

Вартість проїзду в громадському транспорті – до 3$. Обід на одного в недорогому місцевому кафе обійдеться в 11$. Поїсти удвох у ресторані вищого класу можна за 48$.

Структура населення

Населення Ремшайда перевищує 111 тис. осіб, а його щільність становить 1484 чол./км². Більшість місцевих жителів – німці, а представники інших національностей налічують лише 14%.

Найпопулярніша релігія – християнство. Тут багато католицьких і протестантських церков. У Ремшайді є мусульманська громада та мечеті, єврейська громада та іудейські культурні центри. Деякі жителі сповідують буддизм, індуїзм.

Культура та пам'ятки

У традиційному німецькому стилі, Ремшайд відомий своїм багатогранним культурним життям. Тут часто відбуваються фестивалі мистецтв із виставками, концертами, театральними виставами та іншими культурними заходами, що демонструють творчість місцевих художників і артистів.

У Дні міста в Ремшайді проходять музичні концерти, ярмарки та карнавали. На щорічних музичних фестивалях виступають місцеві та зарубіжні виконавці різних жанрів – від класики до року і поп-музики. Також у місті традиційно відбуваються заходи, присвячені екології. На вуличних ярмарках у ці дні можна придбати місцеві продукти та ремісничі вироби. Велику увагу приділяють спорту – місцеві жителі беруть участь у марафонах, велоперегонах, різноманітних турнірах і футбольних матчах.

Парки

У центрі Ремшайда розташований найпопулярніший міський парк. Це одне з найулюбленіших місць містян для прогулянок, пікніків та активного відпочинку. Він обладнаний доріжками для бігу та велосипедних прогулянок, а також дитячими ігровими майданчиками.

У північно-східній частині міста розташований національний парк Ейфель. Він приваблює своїми чудовими природними ландшафтами, пагорбами та численними маршрутами для піших і велосипедних прогулянок.

У передмісті розташований великий Бергішер Тірпарк. На його території також є зоопарк із різними видами птахів і тварин.

Ще одне прекрасне місце в околицях Ремшайда – парк Мюнгстенського мосту. Тут ви можете відпочити в оточенні красивої природи та старовинних мостів.

Музеї та бібліотеки

Познайомитися з багатою історією і культурою Ремшайда можна в стінах міського музею. Серед його експонатів безліч унікальних артефактів і фотографій, присвячених минулому міста.

Музей індустрії та ремесел оповідає про промислову та ремісничу історію Ремшайда. Його численні експонати пов'язані з металообробкою та іншими галузями.

Також у Ремшайді є дві головні бібліотеки. Міська публічна бібліотека надає вільний доступ до широкого вибору книжок, аудіо- та відеоматеріалів для читання, мультимедійних ресурсів.

Бібліотека технічного університету Ремшайда призначена для його студентів і викладачів. Тут представлено величезне зібрання літератури та інфоресурсів з інженерних і технічних наук.

Театри

Ключова культурна установа Ремшайда – його міський театр. Тут глядачі можуть регулярно насолоджуватися величезним репертуаром театральних і музичних вистав. На його сцені показують оперу, балет, драму і мюзикли.

У районі Леннеп розташований однойменний театр. Він спеціалізується на музичних виступах, драматичних і комедійних постановках. Подивитися цікаві театральні постановки також можна в культурному центрі "Акцент". Крім іншого, тут нерідко проходять виставки, концерти та лекції. Також театральні вистави можна побачити в багатьох інших закладах і центрах мистецтв Ремшайда.

Освіта та наука

Хоча Ремшайд – доволі невелике місто, тут є кілька значущих вишів. У місті розташований технічний університет. Його студенти здобувають освіту в галузі інженерії та технічних наук. Також університет спеціалізується на інженерних та інших наукових дослідженнях.

Вища школа техніки та мистецтва Ремшайда пропонує різноманітні освітні програми у галузі мистецтв, дизайну та інженерії. Студенти Академії економіки та управління навчаються за численними спеціальностями менеджменту та економіки відповідно.

Інші пам'ятки

Одним із ключових символів Ремшайда є Бергішер Лев. Ця незвичайна статуя лева, що приваблює туристів, розташована в історичній частині міста.

Ключове сакральне місце Ремшайда – Леннепська церква. Розташована в районі Леннеп, вона підкорює своєю унікальною старовинною архітектурою і багатовіковою історією.

У Ремшайді є залізничний міст Мюнгстен. Один із найвищих у всій Європі, дає змогу насолодитися приголомшливими краєвидами на навколишню природу і зробити чудові фотографії.

У передмісті розташований замок Бург – старовинна пам'ятка, яку оточує великий доглянутий парк із краєвидами на місцеві пейзажі. Ще одне улюблене місце туристів – Ремсхайдський зоопарк. Незважаючи на компактні розміри, він має дуже гарний ландшафт і чудову колекцію птахів і тварин.

Телефони екстрених служб

 1. Поліція: 110
 2. Телефон екстреної допомоги: 112
 3. Посольство України: +49 30 288 87 128