Завантаження...

hero

Реклінггаузен

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Реклінггаузен

Федеративна Республіка Німеччина
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Реклінггаузен – німецьке місто, розташоване на північному заході федеральної землі Північний Рейн-Вестфалія. Це центр однойменного округу, який розташований на північній околиці Рурської області. Населений пункт вважається 60-м за величиною в Німеччині.

Перші згадки про місто відносяться до 1017 р., у той час воно носило іншу назву – Ріколдінчусон. У 1150 р. воно стало центром території, відомої як Вест-Реклінггаузен. У 1236 р. населеному пункту було надано міські привілеї.

У середні віки місто було відоме тим, що на його території відбулося понад 100 судових процесів щодо чаклунства. Страти здійснювалися в 1514-1710 рр. Близько 1600 р. відбувся поділ Вест-Реклінггаузена на дві частини, східна стала називатися Реклінггаузен. Згодом було приєднано деякі інші території.

Значущим промисловим підприємством міста є нафтовидобувна компанія Recklinghausen, яка зазнавала бомбардування під час Другої світової війни.

Північна частина території Реклінггаузена наповнена фермами та полями великих розмірів. На півдні зосередилися промислові підприємства. Місто славиться тим, що в ньому розташований музей ікон, що зберігає понад 1 тис. православних культових зображень із різних країн.

Розташування

Реклінггаузен розташований на північній околиці Рурської області, у південній частині плато Ліппе-Емшер, що спадає в низину річки Емшер. Остання являє собою праву притоку Рейну.

Найвище місце у місті – штучно створена гора Мольбеккберг. Утворилася після Другої світової війни на місці, куди привозили щебінь і уламки цегли, що залишилися від зруйнованих будівель. Висота гори становить 124 м над рівнем моря. Найнижчою точкою міста є місце біля школи на Карлштрассе з висотою 43 м над рівнем моря.

У Реклінггаузені переважає помірний теплий клімат. Протягом року випадає багато опадів, що характерно навіть для найпосушливішого місяця. Середня річна температура в Рекклінгхаузені становить +10,6°C.

Територія

Внутрішній адміністративний поділ Реклінггаузена включає Центр і 13 міських районів. Останні являють собою не тільки нові, а й старі поселення, що приєдналися до населеного пункту в 1926 р. Міськими районами Рекклінггаузена є:

 • Берггаузен;
 • Бокгольт;
 • Ессель;
 • Грульбад;
 • Гіллен;
 • Гохлар;
 • Гохлармарк;
 • Гіллергайде;
 • Кеніг-Людвіг;
 • Реллінггаузен;
 • Штуккенбуш;
 • Шпеккхорн;
 • Зудервіх.

Одним із найстаріших районів міста є Гохлар, який уперше згадується в IX ст. як "Спалений пагорб". Саме на цій території в середні віки здійснювали спалення відьом та єретиків.

Інфраструктура

Реклінггаузен не має власного аеропорту, найближчими є Дюссельдорф і Мюнстер/Оснабрюк. У місті розвинене залізничне сполучення, діють дві станції – Центральний і Південний вокзал. Швидкісними потягами ICE та IC можна доїхати до Гамбурга, Кельна, Мюнхена та інших міст.

Через Реклінггаузен прокладені автомагістралі A2 і A43, що з'єднують місто з іншими частинами Північного Рейну-Вестфалії. Також функціонує федеральна дорога B225. Мережа автобусних маршрутів здійснює регіональні перевезення. У південній частині міста розташований Рейн-Ернеський канал, через який перевозять вантажі на кораблях.

Приїхати до Реклінггаузена з України можна, наприклад, діставшись автобусом до Кракова. Далі необхідно купити квиток на літак до Дюссельдорфа. Звідти можна дістатися до Реклінггаузена місцевим автобусом або поїздом.

Рівень безпеки

У Реклінггаузені порівняно низький рівень злочинності. Місто є досить безпечним і комфортним для відвідування. У ньому вкрай рідко виникають інциденти, пов'язані з проявом нетерпимості за расовими, релігійними, етнічними та іншими ознаками.

Під час відвідування Реклінггаузена рекомендується дотримуватися загальних правил безпеки. Намагайтеся уникати прогулянок на самоті в нічний час. Перебуваючи в багатолюдних місцях, носіть гроші, документи та цінні речі так, щоб унеможливити доступ до них зловмисників.

Ціни

Рівень цін у Реклінггаузені є середнім по країні і може відрізнятися залежно від сезону. Зняти номер у готелі на ніч можна за вартістю від 30€ до 130€. Обід у недорогому ресторані на двох осіб обійдеться в 30€. Вартість деяких продуктів харчування в Реклінггаузені становить:

 • білий хліб (500 г) – близько 0,7€
 • молоко (1 л) – близько 0,5€
 • м'ясо (яловичина, 1 кг) – близько 6€
 • фрукти та овочі – 1-1,5€

Вартість квитка на проїзд у громадському транспорті становить до 3€. Єдиний щомісячний проїзний квиток Deutschlandticket, який є абонементом на всі види місцевого громадського транспорту, коштуватиме 49€.

Структура населення

Реклінггаузен є єдиним великим містом в однойменному окрузі, центром якого він є. Чисельність населення досягла історичного максимуму в 1962 р. і становила понад 131 тис. осіб. Після цього кількість жителів поступово скорочувалася, і впродовж останніх років становила трохи більше ніж 110 тис. осіб.

Реклінггаузен є досить густонаселеним містом. За площі 66,5 км² щільність населення сягає 1714 осіб/км². При цьому показник відрізняється для різних міських районів. Так, у Зудервісі чисельність жителів перевищує 10 тис. осіб.

У відсотковому співвідношенні найбільша кількість жителів Реклінггаузена є католиками, дещо поступаються їм лютерани. Невелика частина населення сповідує православ'я, також зустрічаються представники інших релігій і християнських конфесій.

Культура та пам'ятки

Реклінггаузен вирізняється багатогранним культурним життям. Кожні два роки в місті організовується ярмарок на честь Дня Подяки. Щороку в третю неділю Адвенту розігрується дійство, відоме під назвою "Кріппеншпіль". Захід присвячений сюжету відомої біблійної історії, що оповідає про Марію та Йосипа, які очікували народження Ісуса.

Однією з найбільш значущих подій у культурному житті міста вважається міжнародний театральний фестиваль Рурфестшпіль. Захід проводиться щорічно навесні. Відвідувачі можуть насолодитися оригінальними театральними постановками, участь у яких беруть актори з різних країн. Ще однією цікавою подією є захід під назвою "Танець у травні", який відбувається щороку.

Парки

Однією з головних природних пам'яток Реклінггаузена є міський сад із розташованим у ньому зоопарком. Прогулюючись алеями, можна зустріти павичів, які вільно гуляють парком і складуть вам компанію. Серед інших мешканців зоопарку варто відзначити грецьких черепах, гіргентанських кіз, баранів Кессана. Птахи представлені такими видами як папуги, какаду, діамантові голуби. Для дітей обладнано цікавий ігровий майданчик.

Серед інших відомих парків Реклінггаузена варто згадати Südpark, на території якого розташована мальовнича водойма. Ерльбрух і Гелльбах являють собою красиві зелені локації для відпочинку.

Музеї та бібліотеки

У Реклінггаузені є кілька цікавих музеїв, відвідавши які можна долучитися до культурного життя міста. Найзнаменитішим є музей ікон, що містить понад 1 тис. унікальних творів мистецтва. Час заснування музею – 1956 р. У ньому зберігаються ікони з Греції, Росії, балканських країн. На особливу увагу заслуговують експонати, що являють собою твори раннього християнського мистецтва Єгипту.

Музей електрики розміщений у будівлі старої підстанції і пропонує для огляду експонати, що належать до різних періодів історії. У колекції можна побачити як старі побутові електричні прилади, так і пішохідний трамвай. У художній галереї Реклінггаузена зберігається близько 3,5 тис. робіт, створених у XX-XXI ст.

У місті є бібліотека Stadtbibliothek, відвідавши яку, можна ознайомитися з унікальною колекцією літератури, що зберігається в ній.

Театри

Місцем для проведення культурних заходів у Реклінггаузені є Оер-Еркеншвік. Це театр, культурний і конференц-центр, зал для заходів і концертний майданчик. Тут відбувається показ музичних і комедійних вистав.

Також навесні можна відвідати міжнародний театральний фестиваль Рурфестшпіль, де показують вистави, в яких задіяні артисти з різних країн.

Освіта та наука

У Реклінггаузені розташований кампус Вестфальського університету прикладних наук. У виші відбувається навчання за найважливішими технічними спеціальностями. Студентам пропонують чудові навчальні програми з традиційними ключовими компетенціями в галузі інженерії та технологій, а також природничих наук і бізнес-досліджень. Університет приділяє підвищену увагу тісній співпраці з регіональними та міжнародними партнерами у галузі вивчення промисловості та економіки.

Інші пам'ятки

Крім музеїв і парків у Реклінггаузені є й інші цікаві пам'ятки, що викликають інтерес гостей міста. До них належить меморіал жертвам Першої світової війни, який примітний скульптурою, що складається з понад 30 тис. цеглин. Її створення приписують Перу Кіркебі. Також заслуговує на увагу знаменита скульптура Die Liegende Nr 5, створена Генрі Муром.

У місцевому невеликому, але красивому заповіднику розташована дерев'яна оглядова вежа Walkway and Tower, піднявшись на яку, вдасться насолодитися мальовничим краєвидом. Незабутні враження залишить прогулянка біля міської ратуші. Архітектурна споруда запам'ятається красиво оформленим фасадом, годинником і зеленим куполом. Поруч із ратушею розташований ринок, де можна купити продукцію місцевих фермерів.

Телефони екстрених служб

 1. Поліція: 110
 2. Екстрена допомога: 112
 3. Посольство України: +49 30 288 87 128