Завантаження...

hero

Оснабрюк

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airport
Літаки
train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Оснабрюк

Федеративна Республіка Німеччина
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Оснабрюк – це місто в Німеччині, розташоване у федеративній землі Нижня Саксонія. Воно було заселене ще в стародавні часи. Перші згадки про нього датуються VIII ст. Місто відігравало важливу роль в історії Священної Римської імперії і було частиною Тевтонського ордена.

У Середні віки воно вступило до Ганзейської ліги, що сприяло розвитку його торгівлі та економіки. Місто стало відомим торговим центром і було обнесене оборонними мурами.

У пізніші часи, у ХІХ і ХХ ст., Оснабрюк продовжував розвиватися як індустріальне місто. Воно відігравало важливу роль у виробництві текстильних виробів і машинобудуванні. Сьогодні це сучасне місто, відоме своїми культурними заходами, історичними пам'ятками та красивою архітектурою. Також воно славиться своїм університетом.

Серед цікавих місць в Оснабрюку варто виділити середньовічний собор святого Петра, замок, міську ратушу, а також безліч музеїв і художніх галерей. Оснабрюк являє собою місце багатої історії та культурної спадщини, і через століття він залишається важливим регіональним центром у Німеччині та привертає увагу безлічі туристів з усього світу.

Розташування

Місто розташоване в північно-західній частині Німеччини, приблизно за 160 км на захід від Ганновера. Рельєф характеризується здебільшого низинними рівнинами та пагорбами. Біля нього можна знайти невеликі лісисті райони.

Оснабрюк розташований у помірному морському кліматі. Тут вологе і прохолодне літо, а середня температура становить близько +21-22°C. Зими – м'які та порівняно теплі, із середньою мінімальною температурою близько -2°C.

Місто перетинає річка Hase. Вона невелика, але важлива для міста з погляду водопостачання та рекреації. Околиці Оснабрюка багаті озерами та ставками. Наприклад, озеро Heger Holz, яке розташоване на півдні міста, оточене лісами, що робить його ідеальним місцем для спокійних прогулянок.

Територія

Оснабрюк розділений на 23 адміністративні райони, серед яких Інненштадт – центральний район, Вестштадт, Вестерберг, Еверсбург, Хафен та інші.

Оснабрюк має статус самостійного адміністративного району. Мерія – центральний орган муніципального управління. Другий важливий адміністративний орган – муніципальна рада, яка складається з обраних представників міських районів. Вона ухвалює рішення з важливих питань управління містом, включно з бюджетом, інфраструктурними проєктами та законодавчими актами.

Інфраструктура

Аеропорт Мюнстер-Оснабрюк – міжнародний, обслуговує не тільки місто, а й сусідній регіон. Він розташований приблизно за 35 км на північ від самого міста і пропонує регулярні рейси до безлічі європейських країн.

Osnabrück Hauptbahnhof – головний залізничний вокзал – один із найбільших у регіоні Нижня Саксонія. Також Оснабрюк має розгалужену мережу автобусних маршрутів, яка пов'язує місто та передмістя. Працюють тролейбуси – екологічний вид громадського транспорту.

Місто оповите трамвайними лініями, що полегшує переміщення. Тут добре розвинена дорожня інфраструктура, включно з автомагістралями, які з'єднують Оснабрюк з іншими містами Німеччини та Європи.

Рівень безпеки

В Оснабрюку рівень безпеки перебуває на доволі високому рівні та покращується з кожним роком. До найбільшої проблеми належать крадіжки. Тож, якщо слідкувати за цінними речами та не гуляти поодинці найменш безпечними районами міста, від поїздки залишаться лише приємні враження.

Ціни

Цінова політика міста радує туристів. Наприклад, проїхатися місцевим транспортом в один бік можна за 3,09€. А середня вартість за посадку в таксі становить 4,17€. Насолодитися стравами в кафе і ресторанах Оснабрюка – також досить недороге задоволення:

 • обід в недорогому ресторані – 11,90€
 • три страви на двох у ресторані середньої цінової категорії – 47,60€
 • фастфуд – 8,33€

Туристи зможуть насолодитися чашкою капучино всього за 3,47€. А купити 0,5 домашнього пива – за 4,17€. Пляшечка (0,33 л) імпортного пива коштує 3,81€.

Структура населення

Загалом на території Оснабрюка проживає понад 167 тис. осіб. З них 91% становлять німці і лише 9% – інші національності.  Більша частина населення розмовляє німецькою мовою, хоча від мігрантів також можна почути інші мови. Якщо говорити про вік жителів, то картина вимальовується приблизно так:

 • від 0 до 14 років – 23 тис.;
 • від 15 до 29 років – 25 тис.;
 • від 30 до 59 років – 34 тис.;
 • від 60 до 89 років – 49 тис.;
 • 90+ – 2 тис.

Якщо говорити про релігійну складову, то більша частина жителів, а саме 35%, – католики. Трохи менше, 32%, є протестантами. Також 32% належать до інших релігій або не сповідують їх зовсім.

Культура та пам'ятки

Історія Оснабрюка має безліч цікавих особливостей. У 1648 р. він був місцем підписання Західфальського миру, який завершив Тридцятирічну війну в Європі.

Історичний центр міста, відомий як Альтштадт, пропонує мальовничі вулички, крамнички, ресторани та кафе. Це місце, де можна прогулятися і насолодитися атмосферою старовинного міста. Воно також відоме своїми ініціативами щодо миру та співпраці між різними культурами та релігіями.

У центрі розташовано безліч історичних будівель і пам'яток архітектури, включно із середньовічними церквами, старовинними будинками і красивими ратушами. Місто пожвавлюється численними культурними заходами та фестивалями. Тут проводяться концерти, виставки, театральні вистави та фестивалі мистецтв, такі як Оснабрюкський культурний літній фестиваль.

Парки

Одним зі значущих парків є Klikensteinpark, який розташований у центрі міста. Тут можна прогулятися поблизу невеликих водоспадів і мостами. Також туристам варто відвідати:

 • Piesberg Park – відомий своєю гірською дорогою та можливістю піднятися на вершину Piesberg;
 • Schölerberg Park – тут розташований зоопарк Оснабрюка, який пропонує можливість побачити різних тварин.

Не менш привабливим є Hasestrandpark. Він розташований уздовж берега річки Хасе і пропонує красиві природні пейзажі. Тут можна вирушити у велосипедну поїздку вздовж річки і насолодитися природою.

Музеї та бібліотеки

Одним із найвідоміших музеїв Оснабрюка є Felix-Nussbaum-Haus. Він присвячений життю і творчості Фелікса Нуссбаума, німецького художника-реаліста. Музей розташований у будівлі, спеціально побудованій для виставки його робіт. Також любителям мистецтва варто відвідати:

 • Museum am Schölerberg – пропонує широкий вибір виставок, присвячених Оснабрюку та його околицям;
 • Sängerhaus-Museum – присвячений історії музичних товариств і хорів в Оснабрюку.

Однією з міських бібліотек є Osnabrücker Lesezirkel e.V. Вона надає доступ до літератури німецькою та іншими мовами. Тут знаходиться безліч книг, включно з художньою та науковою літературою.

Театри

Оснабрюк – місто з багатою театральною традицією. Театр ім. Хайнца Гільдебранда пропонує безліч вистав, включно з драмою, музичними постановками, балетом і оперою. У театрі сучасні зали для глядачів і амфітеатри. Також любителям театрального мистецтва варто відвідати:

 • Theater am Domhof – розташований в історичній будівлі і спеціалізується на комедіях та інших легких жанрах;
 • Theater Redoutensaal – тут часто проводяться концерти, оперні виступи та інші музичні заходи.

Також відомий Theater Lagerhalle. Він розташований у культурному центрі "Лагерхаус". Театр орієнтований на експериментальне та сучасне мистецтво.

Освіта та наука

В Оснабрюку є кілька вишів. Вони надають освіту в різних галузях. Студентів і туристів можуть зацікавити:

 • Universität Osnabrück – велика академічна установа, що пропонує широкий вибір бакалаврських і магістерських програм у різних галузях знань;
 • Hochschule Osnabrück – вищий навчальний заклад, що спеціалізується на технічних науках, бізнесі, охороні здоров'я та соціальних науках;
 • Hochschule für Bildende Künste Osnabrück – спеціалізується на мистецтві, дизайні та культурі.

Також може зацікавити Hochschule für christliche Sozialwissenschaften. Вона орієнтована на соціальні науки. Тут представлені освітні програми із соціальної роботи, соціальної педагогіки та теології.

Інші пам'ятки

Однією з головних визначних пам'яток міста є собор святого Петра. Це велична готична будівля, яка служить іконічним символом. Є важливим об'єктом як з релігійного, так і з історичного погляду. Також до визначних пам'яток належать:

 • пам'ятник Генріху V – був зведений на честь середньовічного імператора;
 • Scheldemann'sches Haus – являє собою красивий зразок міської архітектури.

Також туристам варто звернути увагу на Rathaus Osnabrück. Це ратуша й адміністративний центр міста. Вона є прекрасним прикладом північнонімецької готичної архітектури. Будівля була зведена в кілька етапів, а її будівництво розпочалося ще в ХІІІ ст.

Телефони екстрених служб

 1. Екстрена допомога: 110
 2. Пожежна служба: 112
 3. Швидка допомога: 116; 117
 4. Посольство України: +49 30 288 87 128