Завантаження...

hero

Ольденбург

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Ольденбург

Федеративна Республіка Німеччина
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Ольденбург – німецьке місто в Нижній Саксонії, розташоване вздовж узбережжя річки Гунте. Знаходиться поблизу Бремена та голландського міста Гронінгена. Його історія починається в глибині минулих століть, а перші письмові згадки про Ольденбург датуються 1108 р. Тоді він був столицею Ольденбурзького графства.

Унаслідок масштабної пожежі, що сталася у XVIII ст., більшість старовинних будівель було знищено. Однак силами містян було споруджено нові – подібні до колишніх, у тому ж архітектурному стилі класицизму. До нинішніх часів збереглося буквально кілька споруд раннього періоду історії міста.

Уже до XX ст. Ольденбург став столицею Ольденбурзького князівства. Його вулиці практично не постраждали від світових воєн, а старовинні споруди і будівлі повністю збереглися в період військових дій.

Чисельність населення міста значно збільшилася в післявоєнний період, в Ольденбург стали переїжджати звідусіль. Сьогодні ж він є одним із найатмосферніших старовинних міст. Його північнонімецька чарівність буквально підкорює туристів. Тут збереглися стародавні пам'ятки, зокрема замок, ратуша, красиві церкви з багатовіковою історією. Міські музеї зустрічають колекціями творів мистецтв, колись зібраними тутешніми аристократами і князями.

Розташування

Ольденбург розташований у центральній частині федеральної землі, на заході Нижньої Саксонії. Уздовж міста протікає судноплавна річка Гунте, а для самої місцевості характерний рівнинний рельєф і численні болота. У місті помірний морський клімат, досить приємний для перебування. За 90 км від Ольденбурга розташоване узбережжя Північного моря, а за 100 км – нідерландський кордон.

Неподалік розташовані більші німецькі міста – за 45 км на схід розташований Бремен, міжнародний аеропорт якого є найближчим до Ольденбурга. До Вільгельмсхафена приблизно 50 км на північ, за 100 км на південь – Оснабрюк, за 110 км – Гронінген, а за 170 км розташовані міста Ганновер і Гамбург.

Територія

Місто займає досить велику територію з різними районами. Для зручності мешканців численні райони об'єднали в дев'ять переписних дільниць. Вони умовно поділені таким чином:

  1. Перший округ: Центрум, Вокзал, Суд, Доббен, Хааренеш.
  2. Другий округ: Цигельхоф, Енерн.
  3. Третій округ: Доннершве, Бюргереш.
  4. Четвертий округ: Дрілаке, Остенбург.
  5. П'ятий округ: Еверстен, Блохерфельде, Хаарентор, Хундсмюлерхее, Томасбург, Вехлой.
  6. Шостий округ: Бюргерфельде, Дітріхсфельд, Александрсфельд, Раухехорст/Валенхорст, Офенердієк, Флугплац, Надорст.
  7. Сьомий округ: Борнхорст, Омстеде, Ецхорн.
  8. Восьмий округ: Клостер Бланкенбург, Ноєнвеге.
  9. Дев'ятий округ: Бюммерстеде, Дрілакер-Мур, Краєнбрюк, Крузенбуш, Твілбеке-Вест.

Детальний поділ спрощує ідентифікацію місцевих жителів, а також соціально-управлінську роботу влади міста. Об'єднання районів за дев'ятьма округами було запроваджено в 2005 р. Ця структура діє і сьогодні.

Інфраструктура

У місті є два регіональні аеропорти – Імел і Гандеркезее. Найближчий до Ольденбурга міжнародний аеропорт розташований у Бремені, звідки регулярно курсує прямий експрес-поїзд. Також швидкісні поїзди їздять до Ольденбурга з інших великих міст Німеччини – Берліна, Мюнхена, Дрездена і Лейпцига. Є непрямий залізничний рейс із Гронінгена. Ольденбург з'єднаний з іншими містами і країнами великими шосе і федеральними трасами, тут є пасажирський вокзал дальнього прямування, внутрішній морський порт, вантажні станції.

Приїхати сюди з України можна прямим автобусним рейсом, що прямує з Києва трохи менше двох діб. Інші рейси передбачають пересадки в Європі. Можна їхати винятково поїздом: за допомогою Укрзалізниці дістатися до Варшави, звідти - до Берліна, потім – до Ганновера і безпосередньо до Ольденбурга. Або ж Інтерсіті доїхати до Жешува чи Кишинева, звідти взяти авіаквитки до Бремена, Мюнстера, Гамбурга, Дюссельдорфа чи Ганновера, а потім поїздом або автобусом їхати вже до Ольденбурга.

Рівень безпеки

Ольденбург – цілком безпечне німецьке місто, в якому туристам мало що загрожує. Щоб захистити себе від неприємних інцидентів, просто дотримуйтеся загальних заходів безпеки. Тримайте гаманець і документи при собі, не залишайте цінності в автомобілі на парковці. Також не рекомендується самостійно гуляти в темний час доби і вночі залишати район свого готелю, щоб не опинитися в менш благополучних місцях міста. До людей з іншим віросповіданням, кольором шкіри, етносом, сексуальною орієнтацією тут проявляють граничну толерантність.

Ціни

Ольденбургу характерні досить високі для Німеччини ціни. Середня вартість квитка на громадський транспорт – 2,8$. Зупинитися в хостелі можна за 88$, а ніч у готелі обійдеться до 109$ відповідно до його рівня.

Як орієнтир щодо вартості місцевого шопінгу, використовуйте такі розцінки:

  • фірмові джинси – близько 100$
  • літня сукня мережевого бренду – 35$
  • брендові кросівки для бігу – 101$
  • чоловічі шкіряні туфлі – 93$

Харчування фастфудом дасть змогу трохи заощадити в подорожі. Відвідування недорого місцевого ресторану обійдеться приблизно в 9$ на одну людину. Повечеряти удвох у дорожчому закладі можна за 48-50$.

Структура населення

Населення Ольденбурга налічує понад 170 тис. осіб, а його щільність становить 1607 осіб/км². Більшість місцевих жителів – корінні німці, представники ж інших національностей не перевищують 5%.

Основна маса населення належить до протестантського віросповідання (46%). Католицизм тут сповідує всього 14% громадян. Близько 40% населення відносять себе до інших релігій і конфесій (іслам, іудаїзм, християнство та інші), або ж є атеїстами.

Культура та пам'ятки

В Ольденбурзі – багате й насичене культурне життя. Тут регулярно відбуваються різноманітні фестивалі та свята. Взимку в місті проходить святковий ярмарок "Подорож у каравані", різдвяний ярмарок Ламбертімаркт, а також ярмарок байків і мотоциклів "Моторрад Шоу".

Навесні можна відвідати ралі класичних автомобілів, ринок виробів ручної роботи Ніколаймаркт і міжнародний музичний фестиваль "Ольденбурзька набережна".

Влітку тут відбувається масштабний захід класичної, джазової, популярної, фольклорної та рок-музики, а також Міжнародні дні кераміки. Осінь – час міжнародного кінофестивалю, фестивалів вина та фольклору. Також у цей час проводиться книжковий ярмарок і фестиваль короткометражних фільмів.

Парки

В Ольденбурзі досить багато парків і садів. Одним із найвидатніших є замковий сад в англійському стилі – з віковими деревами, найстарішими в країні рододендронами, луками та водотоками. Також заслуговує на увагу ботанічний сад 1882 р., на величезній площі якого росте понад 7 тис. видів різноманітних рослин та екзотичних дерев.

Розташований поблизу "Будинку слуху" парк Хергартен підкорює гостей своїми незвичайними експонатами, серед яких є старовинна духова арфа, акустична гармата та унікальна галерея, що шепоче.

Музеї та бібліотеки

Місто сповнене різноманітними музеями та бібліотеками. Місцеві жителі активно користуються фондами міської бібліотеки, численними філіями, а також університетською бібліотекою на Ульхорнсвезі.

Серед музеїв найцікавішими вважається міський музей історії мистецтва та культури зі своєю великою колекцією старовинних меблів, порцеляни та середньовічних рукописів. Також тут є один із найдавніших музеїв Північної Німеччини – Огюст, що представляє старовинні картини німецьких, французьких, голландських та італійських художників. У музеї природознавства представлена колекція комах і птахів, а в державному музеї можна побачити експонати, присвячені історії міста в період IX-XIX ст.

Театри

Найстарішим театром Ольденбурга є державний театр 1833 р., спочатку побудований із дерева теслею Муком. До нього примикає Стадія Августа Хінрікса, що представляє п'єси виключно нижньонімецькою мовою. Для вільних труп і студентських театральних колективів є театр Юнікум, заснований студентською спілкою. 1985 р. було відкрито сучасний театр для дітей і дорослих Вреде, а 1986-го – театр "Культурний поверх", на сцені якого відбуваються постановки, концерти, читання і кабаре.

Наймолодший місцевий театр – "Суд/19", заснований наприкінці 2001 р. А в ляльковому театрі "Лабораторіум" використовуються ще й драматичні елементи. Тут також відбуваються концерти та читання.

Освіта та наука

Найзнаменитішим і найстарішим місцевим вишем є Ольденбурзький університет ім. Карла фон Осецького, історія якого починається з 1793 р. Сьогодні тут навчається понад 14 тис. студентів за різними спеціальностями та напрямами. Його невід'ємна частина – науково-дослідний інститут ІТ-інструментів і систем, що розробляє інноваційні ІТ-пропозиції для охорони здоров'я, транспортної та енергетичної галузей.

На базі Гронінгського університету працює європейська медшкола Ольденбург-Гронінген, у якій щорічно готують до 40 лікарів. Також у місті діє Нефритовий університет прикладних наук, Поліцейська академія та Професійна академія IT і бізнесу.

Інші пам'ятки

В Ольденбурзі є що подивитися туристам. Знакове місце міста – його замок у стилі ренесанс XVII ст. Також тут є ратуша, збудована в XVII ст. і відреставрована в неоготичному та неоренесансному стилях у XIX ст. Тут можна побачити й порохову вежу XVI ст., що збереглася від стародавніх міських укріплень.

На Лангенштрассе донині стоїть вражаюча дзвіниця Лаппан XV ст., до якої у XVIII ст. додали барокову баню. Зі значущих сакральних пам'яток Ольденбурга – неоготичні церкви святого Ламберта XII ст. і святого Петра, 1876 р. заснування. Також інтерес туристів викликає старовинна гарнізонна церква початку XIX ст., яка спочатку призначалася для солдатів місцевого гарнізону.

Телефони екстрених служб

  1. Поліція: 110
  2. Телефон екстреної допомоги: 112
  3. Посольство України: +49 30 288 87 128