Завантаження...

hero

Обергаузен

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Обергаузен

Федеративна Республіка Німеччина
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Обергаузен є містом земельного підпорядкування, яке знаходиться на заході Німеччини. Його було засновано в 1847 р. Отримав свою назву на честь залізничної станції, яка своєю чергою отримала її від замку. Набув муніципальних прав трохи згодом, у 1874 р.

У ті часи місто було важливим промисловим центром, де знаходилося чимало підприємств, серед яких вугільні шахти та сталеливарні заводи. Відтоді минуло багато років, більшість підприємств були ліквідовані. Деякі з них збереглися як пам'ятки індустріальної культури та належать до спадщини ЮНЕСКО, а на місці колишніх шахт та заводів створили зелені зони та торгово-розважальні центри.

Сьогодні Обергаузен продовжує розвиватися не лише в промисловому напрямку, а й в культурному. Місто має чимало історичних пам’яток та культурних об’єктів. Саме вони привертають увагу туристів, які прагнуть відчути атмосферу минулих століть. Окрім того, тут можна з користю провести час, прогулюючись вулицями та парками. Це містечко припаде душі тим, хто хоче відпочити від гамірних мегаполісів.

Розташування

Обергаузен знаходиться приблизно за 30 км на південний захід від міста Ессен та приблизно за 100 км на північний захід від Кельна. Місто розташоване в самому серці Рурської області, яка є однією з найбільш індустріально розвинутих в Німеччині та Європі.

Крім того, місто знаходиться в оточені красивої природи, яка робить його привабливим для тих, хто шукає гармонії між міським та природним середовищем.

Територія

Обергаузен, як і більшість інших міста у Німеччині, має свій адміністративний поділ для забезпечення організації та управління міськими справами. Місто поділяється на різні адміністративні райони та муніципалітети:

 1. Альт-Обергаузен – найбільший район за чисельністю населення.
 2. Штеркраде – найбільший за площею.
 3. Остерфельд – найменший за розмірами земель.

Кожен район та муніципалітет має свої власні потреби та пріоритети, а адміністративний поділ дозволяє краще враховувати ці розбіжності та забезпечувати розвиток міста на різних рівнях.

Інфраструктура

Обергаузен має розвинену систему громадського транспорту, що робить переміщення в межах містах, країни та за кордон легким та зручним. Містом та околицями курсують такі види транспорту:

 • автобуси. Обергаузен має розгалужену мережу автобусних маршрутів, які покривають майже всі частини міста і забезпечують зв'язок з прилеглими районами;
 • потяги. Обергаузен має кілька залізничних станцій, які забезпечують зв'язок з іншими містами у регіоні та всією Німеччиною;
 • тролейбуси. Обслуговують деякі вулиці Обергаузена. Це має позитивний вплив на екологію.

Найближчий аеропорт до Обергаузена – Дюссельдорф, розташований за 40 км на північний захід від міста. Забезпечує пасажирські та вантажні авіаперевезення на багатьох міжнародних напрямках.

Рівень безпеки

Німеччина загалом славиться своєю стабільністю, спокоєм та низьким рівнем злочинності. Обергаузен не є винятком. За правопорядком слідкує поліція, яка оперативно реагує на будь-які інциденти. Рівень злочинності доволі низький. На вулицях міста можна почувати себе в безпеці, але ігнорувати елементарні правила безпеки все ж таки не варто – слідкуйте за особистими речами в громадських місцях та уникайте самотніх прогулянок вночі.

Ціни

Обергаузен є містом з середнім рівнем цін на житло та споживчі товари, в порівнянні з іншими європейськими містами, але він не суттєво відрізняється за рівнем цін від усієї Німеччини. Плануючи свій бюджет, варто розраховувати, що більшу частину доведеться витратити на оплату житла.

Оренда квартири коштуватиме від 800€ на місяць. За ніч в готелі доведеться заплатити близько 80€. Вартість проїзду в громадському транспорті складе 2,80€ за одну поїздку, а проїзний квиток на місяць коштує 70€.

Вартість продуктового кошика з розрахунку на одну людину становить 200-300€, але ця сума може варіюватися в залежності від ваших особистих уподобань та потреб.

Структура населення

Кількість населення Обергаузена складає понад 200 тис. осіб. Більша частина – люди віком від 18 до 64 років. Кількість жінок переважає.

Рівень освіченості населення на доволі високому рівні. Близько 35% мають середню професійну освіту, 23% – вищу, 15% – повну середню, інші – закінчили 9 класів, або ж не мають освіти. Рівень безробіття становить близько 7%.

Більшість місцевих жителів є німцями, але також є й емігранти з Туреччини, Сербії, Сирії, Італії, Польщі, Боснії та Герцеговини, Греції, Хорватії, Північної Македонії, Шрі-Ланки тощо.

Культура та пам'ятки

Культурне життя в Обергаузені різноманітне та багатогранне. Воно є відображенням багатої культурної спадщини цієї країни. Місцеві жителі з повагою ставляться до неї та прагнуть збагачувати та розвивати. Театри, виставки, музеї, кіно, музичні фестивалі, гастрономічні події, спорт та інші розваги доступні як для місцевих жителів, так і для гостей міста.

Особливої уваги заслуговує архітектура міста. Вона є доволі різноманітною, адже належить до різних епох – від середньовфіччя до сучасності. Історичні будівлі добре поєднуються з сучасними, що створює унікальні архітектурні ансамблі та особливу атмосферу в місті. Прогулюючись вулицями, можна відчути плинність часу, але краса цього краю залишається незмінною, що спонукає більш детально вивчати кожен його куточок.

Парки

Обергаузен відомий своєю великою кількістю парків. Ось декілька таких місць, які варто відвідати:

 • Кайзергартен – парк, розташований поруч із замком Обергаузен і є однією з найпопулярніших зелених локацій у місті. Він містить красиві алеї, ставки, каскади та фонтани. Тут часто проводяться концерти та інші культурні заходи;
 • ботанічний сад Обергаузена. Ця локація служить місцем вивчення та демонстрації різноманітних видів рослин з усього світу. Він містить багато тематичних садів і теплиць, де можна побачити рослини, які мають різне походження та належать до різних кліматичних зон.

Це лише кілька зелених зон в Обергаузені. Ці місця надають можливість відпочити в природному середовищі, гарно провести час та насолодитися красою природи.

Музеї та бібліотеки

В Обергаузені є декілька цікавих музеїв та бібліотек, які відображають історію та культуру міста.

Державний музей промислової культури, розташований в історичному індустріальному комплексі. Експозиція відображає історію промисловості в регіоні Рур.

Муніципальна бібліотека Обергаузена пропонує велику колекцію книг, періодичних видань, аудіокниг та інших інформаційних носіїв. Вона служить місцем для навчання та проведення культурних заходів.

Ці музеї та бібліотеки працюють задля розвитку освіти, культури та науки в Обергаузені. Саме тут часто організовують виставки, лекції та інші заходи.

Театри

Обергаузен має кілька театрів та культурних центрів, де відбуваються вистави різних жанрів, включаючи драму, комедію, музичні та оперні вистави.

Театр Обергаузена – один із найбільших та найважливіших у місті, де проходять визначні вистави та інші культурні події.

Театр фантастичного мистецтва спеціалізується на експериментальних виставах. Він представляє незвичайні і творчі підходи до театральної творчості та часто залучає глядачів до активної участі в постановах.

Ці театри додають різноманіття культурному життю Обергаузена та дарують нові враження мешканцям і гостям міста. Часто вони проводять вистави німецькою мовою, але також бувають англо- або мультимовні програми для іноземних глядачів.

Освіта та наука

В Німеччині, як і в інших країнах Європи, відповідально ставляться до розвитку освіти та науки, адже це майбутнє кожної країни. Студенти Обергаузена переважно здобувають вищу освіту в університетах регіону Рур:

 1. Університет Дуйсбург-Ессен має близько 12 факультетів, на яких вивчають медицину, інженерію, біологію, хімію, фізику, економіку, педагогіку, гуманітарні та суспільні науки.
 2. Рурський університет у Бохумі спеціалізується на інженерних, гуманітарних та природничих науках.
 3. Університет Віттена/Хердеке пропонує для вивчення гуманітарні та суспільні науки.

Студенти з Обергаузена можуть дістатися до них автобусом або власним автомобілем. Це чудова можливість здобути вищу освіту в бажаній галузі недалеко від дому. Також чимало молоді їде до столиці та в інші країни на навчання.

Інші пам'ятки

Прогулюючись вулицями міста, варто звернути увагу на численні історичні та культурні пам’ятки. Це дозволить глибше перейнятися історією та культурою міста.

Замок Обергаузен. Його було зведено в середньовіччі як резиденцію місцевого графа. Нині став культурним центром, де відбуваються виставки, концерти та інші культурні заходи.

Церква святого Петра. Це одна з найстаріших будівель в місті. Її було збудовано ще в IX ст. Це чудовий приклад готичної архітектури.

Шахта Остерфельд є пам’яткою індустріальної культури на честь активного розвитку видобувної промисловості в цьому краї.

Замок Бург-Фондерн. Його було збудовано в 1277 р. У ті часи він належав герцогу Герхарду фон Фондерну. Тут відбуваються різні культурні заходи, включаючи виставки, концерти та навіть шлюбні церемонії

Це лише декілька визначних місць. Насправді їх набагато більше, тож в Обергаузені точно не доведеться сумувати, адже тут можна цікаво та з користю провести час.

Телефони екстрених служб

 1. Екстрена допомога: 110
 2. Пожежна служба: 112
 3. Швидка допомога: 116; 117
 4. Посольство України: +49 30 288 87 128