Завантаження...

hero

Миргород

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Миргород

Україна
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Це давнє місто з прекрасною назвою було засноване ще за часів Київської Русі. Воно слугувало спостережним пунктом, а ще тут проводили мирні переговори з іншими державами з укладенням відповідних договорів. Саме тому місто й назвали Миргородом.

За часів Богдана Хмельницького місцевий козацький полк мав найбільшу боєздатність. Він відбивав навали ворогів з особливим героїзмом.

Миргород прославляли в багатьох художніх творах. Імена видатних діячів культури пов'язані з цим містом. Тут свого часу бував великий філософ Григорій Сковорода, тут народився Панас Мирний – відомий український письменник. Навіть Тарас Шевченко приїздив у Миргород і створив тут декілька своїх безсмертних поетичних шедеврів.

Микола Гоголь дуже багато писав про місто, а також про Великі Сорочинці, що знаходяться неподалік. Навіть у наш час місця, описані в його творах, привертають увагу гостей міста. Кожного року, в серпні, коли починається Сорочинський ярмарок, багато туристів прямують "гоголівськими маршрутами", що проходять через Миргород.

В кінці ХІХ ст. тут з'явилась залізниця, прокладена від Києва до Полтави, через Миргород. Зараз же залізничне сполучення через місто налагоджене дуже добре. Звідси ви завжди маєте можливість поїхати в обраному вами напрямку. Купити квиток на потяг в будь-який вагон (купе, люкс, плацкарт) ви можете на сайті skybooking.ua. Тут же ви можете переглянути й розклад руху поїздів, і вартість квитків. Вся інформація надходить з офіційного сайту Укрзалізниці, тому вона завжди точна та актуальна.

Розташування

Місто Миргород знають в кожному куточку України саме завдяки Гоголю, а також завдяки мінеральним джерелам, вода з яких продається під відомою однойменною маркою "Миргородська" по всій країні. Місто лежить на березі Хорола, саме в тому місці, де в річку впадає одна з приток – Лихобабівка. Річка там звивається, створюючи стариці, заболочені озера та лимани.

Рельєф місцевості дуже різноманітний, тому в Миргороді гарні ландшафти. Сюди їздить багато туристів помилуватись місцевими краєвидами та оздоровитися цілющою водою з мінеральних джерел.

Клімат у Миргороді м'який, без різких коливань температури. Літо помірно спекотне, іноді посушливе, зима не дуже холодна.

Розташування міста дуже вигідне, через нього проходять важливі автошляхи, а також залізниця. Налагоджена транспортна логістика дозволяє відпочивальникам зі всієї країни без перешкод потрапити сюди на оздоровлення. Залізничні квитки, навіть на Інтерсіті, та автобусні квитки онлайн пасажири можуть купити за допомогою сервісу SkyBooking в будь-який час дня і ночі.

Сервіс працює цілодобово. Авіаквитки також можна купити на сайті skybooking.ua. Від Миргорода до найбільшого в Україні аеропорту Бориспіль 200 км. Звідси ви можете вилетіти в Європу. Купити квитки на літак також можна з будь-якого місця, де б ви не знаходилися, і в будь-який час.

Територія

Миргород розділений на мікрорайони. Деякі з них раніше були селами, які входили до Миргородського району. Річка Хорол та її стариці розділяють місто на дві частини, майже однакові за розміром.

В центрі Миргорода знаходяться такі мікрорайони, як Бакалівка, Пожежа та Гудимівка. Там, де раніше був острів, поряд з Гудимівкою, розташований мікрорайон Харківка, з південної сторони – Портянки, на заході – Лісок. З південної сторони від центра знаходяться місцевості з назвами Олексенків Хутір та Острів. Гаряжин Хутір також прилягає до цієї території, але відділяється від неї залізницею.

Є ще тут і Авіамістечко, що простягається на південь від вокзалу. Мікрорайони Сирзавод і Нафтомістечко розташовані в східній частині Миргорода. А на півночі – Почапці та Довге Озеро. Це досить великі мікрорайони, що були утворені із прилеглих сіл. Також в Миргороді є такі адміністративні одиниці, як Царівка, Ведмедівка, Довгоселівка, Королівщина, Личанка та інші.

Інфраструктура

Миргород – туристичне місто. Все завдяки цілющим джерелам мінеральних вод, які, як стверджують, надають сил та повертають молодість. На території міста знаходяться вісім санаторіїв. В кожного з них своя спеціалізація, та всі вони належать до найкращих оздоровчих закладів Європи.

Лікувальні процедури, мінеральні води та прекрасні краєвиди дарують оздоровлення та відпочинок від щоденних турбот. Саме тому в Миргороді завжди багато відпочивальників, в будь-яку пору року цей курорт дуже популярний.

Тут досить добре працює Укрзалізниця, щоб забезпечити проїзд туристів до міста-курорту. Через залізничний вокзал Миргорода щодня прямують 24 потяги місцевого сполучення та 10 приміських. Основний їх напрямок – Харків - Київ. На даному маршруті Миргород знаходиться між станціями Полтава та Ромодан.

З місцевого автовокзалу автобуси їздять в різних напрямках багато разів на день. Щоб перевірити їх розклад, ви можете зайти на офіційний сайт кожного з перевізників, або зробити те ж саме на skybooking.ua. Тут зібрана інформація за всіма рейсами, разом з цінами та часом відправлення. Можете відразу ж купити квиток на автобус, квиток на літак, оформивши замовлення онлайн. Залізничні квитки онлайн з будь-якими вагонами за комфортабельністю та Інтерсіті ви знайдете на нашому сайті.

Рівень безпеки

Завдяки тому, що в місті розташовані санаторії, що приваблює туристів з усієї країни, заходи безпеки направлені на перешкоджання будь-яким незаконним діям щодо гостей. Тут добре піклуються про туристів, тому в готелях є охоронці, які дбають про безпеку постояльців та їх особистих речей.

Прості правила безпеки забувати не варто. Не радимо носити великі суми грошей з собою та ходити пізно ввечері чи вночі наодинці, як і в будь-якому іншому населеному пункті.

Та загалом Миргород досить спокійне місто, тут живуть привітні люди, які завжди раді гостям. Кожен мікрорайон має приблизно однаковий рівень безпеки, тож можна не хвилюватися і спокійно приїздити на оздоровлення та відпочинок.

Ціни

Ціни на продукти в Миргороді суттєво не відрізняються від тих, що розповсюджені по всій Україні, особливо на продукцію першої необхідності. В кав'ярнях та ресторанах середній чек – від 300 до 700 грн. Якщо купити путівки до одного з санаторіїв, харчування може бути включене в їх вартість.

Доба в оздоровчому закладі коштує від 700 до 2000 грн. Приблизно такі ж ціни і на місцеві готелі. Якщо винайняти квартиру або кімнату подобово на час вашого відпочинку, вийде трохи дешевше.

Проїзд в громадському транспорті коштує 10 грн. Вартість таксі починається з 30 грн за посадку і вище. Вартість кожного кілометру – від 5 до 10 грн, в залежності від того, куди саме вам потрібно їхати: містом чи за його межі.

Структура населення

Серед населення Миргорода за національністю переважають українці. Дослідження показали, що у відсотковому співвідношенні українців стало більше на 10% в порівнянні з початком 2000-х рр. Зараз їх понад 95%. Решта 5% – білоруси, росіяни та інші нації.

Тут більше україномовних жителів, ніж тих, що розмовляють російською або мовами інших національних меншин. Україномовне населення становить 88% від загальної кількості.

Загалом за всіма віковими категоріями переважають жінки. Серед дітей до 15 років більше хлопчиків, підлітки й молодь до 24 років – також переважають чоловіки. Зі збільшенням віку частка жіночого населення стає більшою. У віці від 25 до 64 років ця різниця, хоч суттєва, але не критична, а ось починаючи з 65 років чоловічого населення стає у два рази менше, ніж жіночого. Серед людей похилого віку, яким понад 85 років, жінок більше майже в чотири рази, ніж чоловіків.

Культура та пам'ятки

Миргород – курортне місто, тому і його культура передусім пов'язана з санаторно-курортними закладами. Санаторії "Миргород", "Березовий гай", "Хорол", "Полтава", "Миргородоздоровниця", "Псьол" та санаторій ім. Гоголя запрошують туристів на відпочинок та оздоровлення в будь-яку пору року. Поєднання цілющої мінеральної води та лікувальних процедур з прогулянками на свіжому повітрі творять дива.

Також в місті працюють музеї, бібліотеки, будинки культури та творчості, де можна весело і з користю провести час. Є тут багато закладів харчування, серед яких ресторани, кав'ярні та бари. Також працюють п'ять готелів, тому якщо ви не купували путівки до санаторію, можете в них зупинитися під час свого відпочинку.

Парки

Парки прикрашають і без того гарне місто. "Миргородкурорт" – санаторій, до якого належать декілька менших за розмірами санаторіїв, поряд з якими зеленіють прекрасні парки. Рослини в цих парках ще краще допомагають оздоровчому процесу.

Також на території міста є ландшафтний парк "Зелений гай". Його полюбляють для прогулянок відпочивальники санаторіїв. Він обладнаний альтанками та лавками, там є пішохідні доріжки та багато зелених насаджень – різних видів дерев та кущів.

Музеї та бібліотеки

У Миргороді працюють чотири музеї з різною тематикою. До переліку таких закладів належать:

  1. Музей історії курорту "Миргород". Він знаходиться на території санаторію "Хорол", на другому поверсі. Його експозиція розповідає історію відкриття мінеральних джерел.
  2. Літературно-меморіальний музей ім. Давида Гурамішвілі – на честь відомого поета, грузинського класика.
  3. Краєзнавчий музей. Поряд з ним знаходиться сквер – пам'ятка козацької слави, а також скульптури козаків.
  4. Музей кераміки, що розмістився в будівлі, де раніше був технікум кераміки.

Також в місті працює бібліотека для дорослих ім. Гурамішвілі та дитяча бібліотека. Тут можна знайти книги на будь-який смак.

Театри

В Миргороді працює міський будинок культури, де проходять свята з виступами майстрів народної творчості, а також приїжджають гастрольні театральні студії зі своїми постановками.

Якщо ви хочете потрапити до музично-драматичного театру, краще з Миргорода доїхати до Полтави будь-яким транспортом: Укрзалізницею, автобусом чи на таксі. Купити квиток на потяг або автобусні квитки онлайн ви можете заздалегідь на сайті skybooking.ua. Тут же вказана вартість квитка, що дуже зручно для пасажирів.

Театр ім. Миколи Гоголя запрошує на музичні та драматичні постановки різних жанрів. Серед вистав є класика і сучасні. Тут часто збирають аншлаги, тому що є відповідний репертуар для кожного глядача.

Освіта та наука

У Миргороді працює сім шкіл, що надають дітям загальну середню освіту, є також два професійно-технічних училища і чотири дитячих садочки.

Професійно-технічне училище №44 вчить випускників середніх шкіл за такими спеціальностями:

  • електромонтер, що спеціалізуються на ремонті електроустаткування та його обслуговування;
  • кухар, що працює за двома напрямками: барменом або кондитером;
  • штукатур, маляр;
  • перукар, спеціаліст з моделювання зачісок, модельєр;
  • кравець;
  • тракторист, слюсар та водій.

Також у місті працює фаховий коледж ім. Миколи Гоголя, де можна здобути професію за такими напрямками, як екологія, мистецтво, фінанси, бібліотечна та архівна справа, економіка, теплоенергетика та інші.

Інші пам'ятки

В місті багато визначних пам'яток, які розповідають туристам його давню історію та радують око своєю красою:

  • фонтан, що знаходиться на центральному майдані;
  • сонячний годинник, створений на честь загиблих ковалів. Він також встановлений у центрі міста;
  • пам'ятник великому поету Тарасу Шевченку;
  • пам'ятник Пацюку – колоритному персонажу "Ночі перед Різдвом", написаної Миколою Гоголем;
  • скульптура з дерева, установлена поблизу санаторію "Полтава";
  • погруддя Панаса Мирного, великого письменника, який родом з Миргорода;
  • пам'ятники Миколі Гоголю, які встановлені в санаторії, названому на його честь, та біля Миргородської Калюжі – місцевого озера.

В пам'ятках міста вшановуються люди, що багато для нього зробили, прославляючи у своїх безсмертних творах і працюючи на його благо. Є тут ще й інші гарні місця. Завітайте до Миргорода, щоб побачити їх на власні очі. Квиток на автобус до міста та залізничні квитки онлайн краще купити за допомогою SkyBooking. Сервіс також пропонує авіаквитки для польотів до Європи.

Телефони екстрених служб

  1. Управління УМВС: + 38 0532 560 949
  2. Швидка медична допомога: +380 5355 5 25 52
  3. Таксі: 5 71 71; 1552; 1555; 5 10 06; 1562; 1563; 4 11 11
  4. Вокзал (можна отримати консультацію з приводу наявності залізничних квитків): 05355 4 41 09