Завантаження...

hero

Мюнхберг

Дата
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв

Інфраструктура

train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Мюнхберг

Федеративна Республіка Німеччина
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Мюнхберг – німецьке місто, засноване, ймовірно, в кінці X ст. Під час правління сім'ї Шпарнеків Мюнхберг досятнув рівня повноцінного міста. Протягом своєї історії населений пункт був частиною князівства Байройт, Франконської імперії, Пруссії, Королівства Баварія. Сьогодні Мюнхберг насамперед відомий як місто текстильників. Ця репутація сформувалася завдяки університету міста Хоф, в якому навчають цієї професії. Хоча внаслідок глобалізації зараз спостерігається зменшення залежності від текстильної промисловості.

Частину текстильних виробництв було закрито або віддано на аутсорсинг. У місті працює дедалі більше нових компаній, серед яких dm (мережа аптек), Burger King, McDonald's. Ательє Goldner GmbH розширилося, завдяки чому може обслуговувати більше клієнтів не лише на території Німеччини, а й в інших країнах Європи.

Площа Мюнхберга складає 68,78 км2. Відстань до Києва – 1583,6 км автобусом, 1601 км – залізничними шляхами (з пересадками). Сервіс SkyBooking допоможе купити квитки на поїзд та автобусні квитки онлайн за вигідною ціною. Замовлення залізничних квитків можна здійснити в будь-який час. Рух поїздів та автобусів здійснюється відповідно до розкладу.

Розташування

Мюнхберг знаходиться у Верхній Франконії (федеральна земля Баварія) – на Сході Німеччини (поблизу кордону з Чехією). Місто розташоване на висоті 546 м над рівнем моря, що є типовим для німецьких міст, що знаходяться далеко від Балтійського моря. Ще одна особливість – розташування в центрі Мюнхберзької гнейсової маси, де досить багато граніту, сланцю, польового шпату, слюди та кварцу. Через наявність амфіболіту та філіту та їх вивітрювання ґрунт є кислим та піщаним. Це робить сільське господарство у регіоні не дуже продуктивним.

Морський клімат Мюнхберга проявляється у досить низькій середньорічній температурі, обумовленій розташуванням недалеко від гір. Середня температура сягає +5-6°C. Найтепліший місяць – липень (+21°C), найхолодніший – січень (0°C). При цьому мінімальна температура рідко опускається нижче -4°C. До Мюнхберга з України краще їздити в період з кінця травня до початку вересня, коли максимально комфортно для тих, хто не любить спеку.

Територія

Місто Мюнхберг ділиться на такі райони:

 • Еггерсдорф;
 • Гермерсдорф;
 • Хоппегартен;
 • Янсдельде;
 • Мюнхехофі;
 • Оберсдорф;
 • Требниць.

Управляє містом перший міський голова разом із його заступниками, і він же обирає міськраду. У свою чергу міська рада, що складається з 24 членів, обирається на муніципальних виборах. Міськрада також формує чотири комітети:

 • фінансовий;
 • з питань будівництва;
 • майна та навколишнього середовища;
 • аудиту.

До міської ради входять представники ХСС, СПД та місцевої громади. Мюнхберг підтримує економічні та культурні зв'язки з іншими містами Баварії, а також із Джефферсон Сіті (столицею штату Міссурі, США).

Інфраструктура

У Мюнхберзі розвинена транспортна мережа – в першу чергу, залізничне сполучення з іншими містами Німеччини. Через станцію Мюнхберг проходить маршрут 850 (Бамберг - Хоф), а також 853 (Мюнхберг - Гельмбрехтс). Поїзди регулярно зупиняються на місцевій станції. Пасажири завжди можуть дізнатися про розклад на офіційному сайті перевізника в Німеччині.

Автобуси також регулярно переміщуються містом – як маршрути всередині Мюнхберга, так і між різними містами. Ви можете купити квитки на автобус Берлін-Цюріх та інші маршрути онлайн завдяки сервісу SkyBooking, який допоможе у виборі оптимального варіанту.

Через Мюнхберг також проходить автобан BAB 9 (Мюнхен - Берлін), федеральне шосе B2 (Мешерін - Міттенвальд), федеральна траса 289. У місті відсутній аеропорт, тому авіаквитки ви можете купити тільки до одного з найближчих населених пунктів. Купити квиток на літак можна до аеропорту Хоф, що за 13,68 км. від Мюнхберга.

Рівень безпеки

Мюнхберг є безпечним містом для мешканців та туристів, із середнім для Німеччини рівнем злочинності. Щоб перебування тут було максимально захоплюючим, дотримуйтесь стандартних заходів безпеки:

 • не залишайте цінних речей у зовнішніх кишенях одягу. Також не слід залишати їх у машині надовго;
 • у темний час доби гуляти краще лише у центральній частині міста, де постійно працює поліція та освітлення;
 • переходьте дорогу лише у пристосованих для цього місцях. Особливо це стосується вулиць, де є важливі автомагістралі.

Місто безпечне для туристів незалежно від країни походження та статі.

Ціни

За хліб потрібно заплатити 1,4$, 1,5-літрову пляшку води – 0,46$, літр молока – 0,92$. Пляшка місцевого пива обійдеться в 0,52$, імпортне – 2$. Щоб поїсти в ресторані, потрібно заплатити до 10$ за три страви на одну особу. Фастфуд дещо дешевше – 7,5$. Ціни на одяг у Мюнхберзі такі:

 • джинси – 54$
 • кросівки – 76$
 • шкіряне взуття – 45-100$
 • куртка (весняна, осіння) – 50-110$

Квитки на поїзд до Києва можна купити за 70-100$, залежно від того, який вагон обрано. Квитки на автобус у такому ж напрямку можна придбати за 80-110$. Подорож займе трохи більше доби. Вартість квитка в кіно для однієї людини варіюється між 7 і 12$. Ціна залежить від фільму, обраного ряду часу початку сеансу.

Структура населення

Нині у Мюнхберзі проживає трохи більше 10 тис. осіб. Щорічно чисельність населення міста скорочується, починаючи з 1988 р. Статево-вікова структура є типовою для європейського міста:

 • чоловіки – 4893 особи;
 • жінки – 5443 особи.

Найбільша частка населення – працездатні люди віком 18-64 року (6033 особи – 59,5%). 25,1% (або 2544 особи) – люди старшої вікової категорії (65+). Найменше у Мюнхберзі неповнолітніх – 15,4% (1559 осіб). Абсолютна більшість – німці (94,9%). Другою за чисельністю групою є турки – 2,7%, решта національностей (хорвати, італійці, поляки та інші) мало представлені.

Більшість жителів Мюнхберга – лютерани та католики. Також у місті мешкають представники Об'єднаної методистської Церкви, Свідки Єгови, адвентисти сьомого дня. Мусульманська громада складається із місцевих жителів турецького походження.

Культура та пам'ятки

Завдяки тривалій історії Мюнхберг має багату культурну спадщину, що виражається в архітектурі, пам'ятниках, багато з яких входять до баварського реєстру. У місті відкриті парки, спортивні майданчики, які включають тенісні корти, басейни, ковзанки. З Мюнхбергом пов'язане життя багатьох відомих людей у Німеччині:

 1. Макс Шаффнер. Художник із академічною освітою. Шибки у залі засідань міськради було оформлено саме цією людиною.
 2. Арндт Шаффнер. Режисер, художник, директор музею просто неба в Медларойті.
 3. Йохен Стробель. Літературознавець.
 4. Олівер Фен. Автор наукової літератури.
 5. Клаус Флейшман. Юрист, старший прокурор у Хемніку, начальник державної поліції Саксонії.

У місті діє мережа загальноосвітніх шкіл, технікуми, професійно-технічні школи. Люди, які мешкають у місті, є цілеспрямованими – минуле Мюнхберга як великого текстильного центру Німеччини доводить подібне твердження.

Парки

У Мюнхберзі для мешканців та туристів відкриті парки:

 1. Міський парк, що знаходиться біля будинку для людей похилого віку та місцевої лікарні. Тут регулярно проводяться виставки місцевих художників, виступи музикантів. Також можна подивитися на скульптури, що освітлюються шведськими вогнями, що створюють особливу атмосферу у темну пору доби.
 2. Парк біля житлового масиву Хінтере Хьоґе. Тут є озеро, дитячий майданчик, футбольне поле та зона для приготування барбекю.

Парки регулярно доглядають, оновлюють, пристосовують під потреби містян залежно від пори року. Це гарантує комфорт усіх, хто вирішив відпочити у вказаних місцях сам чи з усією родиною.

Музеї та бібліотеки

Для мешканців та гостей Мюнхберга працюють такі музеї та бібліотеки:

 1. Публічна бібліотека, де можна знайти художню та наукову літературу, яка допомагає у навчанні незалежно від спеціальності. На відміну від типової бібліотеки, тут встановлені круглі столики, м'які дивани, кольорові столи. Атмосфера закладу більш привітна, ніж у звичайній читальній залі.
 2. Музей Арндта Шаффнера. Музей просто неба, присвячений життю в селі Медларойт, яке було розділене між ФРН та комуністичною НДР. Важливу частину експонатів представляють фотографії, які розповідають про життя у населеному пункті, який також називали "маленьким Берліном".

Театри

Враховуючи, що Мюнхберг є невеликим містом, піти до театру можна лише у сусідніх населених пунктах:

 1. Маркграфський театр (Байройт, на південь від Мюнхберга). Сюди можна сходити на постановки на основі сценаріїв відомих драматургів, а також виступи оперних співаків та оркестрів. Крім вистав, тут можна насолодитися інтер'єрами епохи класицизму.
 2. Драматичний театр (Хоф, північ від Мюнхберга). Тут регулярно можна побачити виступи оперних співаків, музичних колективів, балетів. Будівля зі скляним фасадом одразу дозволить зрозуміти, що цей театр будуваний сучасниками з урахуванням естетичних потреб кінця XX ст.

Освіта та наука

Крім початкової та середньої школи, у Мюнхберзі відкрито гімназію з науково-технічним та філологічним відділенням. Навчальні заклади у місті спрямовані на здобуття переважно робітничих професій:

 1. Державне текстильно-професійно-технічне училище.
 2. Загальноосвітнє професійно-технічне училище текстильних професій.
 3. Професійно-технічна школа Хоф.
 4. Сільськогосподарська школа.
 5. Профшкола для медсестер у місцевій лікарні.
 6. Центр професійного навчання для дорослих.
 7. Факультет текстильних технологій та дизайну університету прикладних наук міста Хоф.

Для поїздок на навчання в цьому місті будуть потрібні залізничні квитки, купити які допоможе сервіс SkyBooking. Всі залізничні квитки онлайн можна придбати, обравши необхідний маршрут (в Мюнхберг знадобляться пересадки), після чого оформити замовлення. Територією України це може бути поїзд Інтерсіті (квитки від Укрзалізниці). Подорож до Мюнхберга займе близько доби.

Інші пам'ятки

Мюнхберг багато разів перебудовувався через часті пожежі в минулі століття, тому найстаріші будівлі, які можна побачити в місті, були зведені у XVIII ст. Серед визначних пам'яток:

 1. Євангельська церква святих Петра та Павла (1867-1872), побудована за планами Карла Кауфмана.
 2. Цвинтарна церква (1745). Розташована у південній частині міського цвинтаря біля колишніх стін, що захищали Мюнберг у ранні роки існування.
 3. Ратуша на Людвігштрасі (1840). Будівля, спроєктована Ерхардом Краусом та Петером Флессою. Є двоповерховим будинком з карнизом, невеликим годинником у верхній частині на даху.
 4. Станція Мюнхберга (1848). Триповерхова будівля, що служить для прийому пасажирів, що прибувають поїздами за напрямком Мюнхберг - Зельцбіц.
 5. Військовий меморіал на Рорбюлі (1937). Пам'ятник загиблим у Першій світовій війні, що включає вежу, сходи, невеликий парк навколо.

Всі ці місця є відмінними для фото та прогулянок.

Телефони екстрених служб

 1. Клініка ХохФранкен (лікарня): 87 22 29
 2. Міська адміністрація: 87 40
 3. Экстрена служба: 112